TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

A ka marrëveshje të fshehtë midis Bashës e Ramës? E konfirmon numri dy i PD-së

SOT - 11.09.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi thotë se nuk ka asnjë pakt të fshehtë midis kryetarit të PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama.

Gazment Bardhi komenton Metën: Asnjë pakt Rama – Basha

Mapo - 11.09.2019

Numri II i PD-së, Gazment Bardhi ka shuar të gjitha zërat për një pakt mes Ramës dhe Bashës. Marrë shkas nga deklarata e sotme e Presidentit, Bardhi u shpreh në një interviste për “Ora News se “dua ...

Djegia e Kuvendit? Bardhi: Opozita, jo tentativë për të dhunuar institucionet

Portalb - 11.09.2019

Deklaratën e Presidentit se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion se do të digjej Kuvendi, PD nuk e merr si akuzë ndaj opozitës. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, Sekretari i ...

A po krijohet një pakt Rama-Basha? Gazment Bardhi tregon vendimin e kryedemokratit

Medial - 11.09.2019

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka pohuar se krye opozitari Lulzim Basha nuk synon të krijojë asnjë pakt me kryeministrin, Edi Rama, siç pretendohet nga opinioni publik.

A po krijohet një pakt Rama-Basha? Gazment Bardhi tregon vendimin e kryedemokratit

BalkanWeb - 11.09.2019

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka pohuar se krye opozitari Lulzim Basha nuk synon të krijojë asnjë pakt me kryeministrin, Edi Rama, siç pretendohet nga opinioni publik.

“Informacione sekrete se do digjnin Kuvendin”, PD i përgjigjet Ilir Metës: Kjo do të zbardhet në ditët në vijim

SOT - 11.09.2019

Deklaratën e Presidentit Meta se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion se do të digjej Kuvendi, PD nuk e merr si akuzë ndaj opozitës. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi tha se ...

PD “qetëson” çiftin Meta-Kryemadhi: Asnjë pakt Rama- Basha

Gazeta Tema - 11.09.2019

I pyetur mbi qëndrimet e Ilir Metës, në konferencën e sotme për shtyp, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi u shpreh se nuk është hera e parë që presidenti kritikon opozitën ...

Djegia e Kuvendit? Bardhi hedh poshtë Metën: Opozita, jo tentativë për të dhunuar institucionet

Java News - 11.09.2019

Deklaratën e Presidentit se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion se do të digjej Kuvendi, PD nuk e merr si akuzë ndaj opozitës. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, Sekretari i ...

PD zbardh gënjeshtrat e Ilir Metës në komision: Nuk ka pasur asnjë skenar për të djegur Parlamentin më 8 qershor

SOT - 10.09.2019

Deklarata e presidentit dje në Komisionin Hetimor Parlamentar ka thelluar përplasjet mes tij dhe Partisë Demokratike. Javët e fundit mesazhet e koduara dhe sulmet e Metës ndaj Bashës kanë qenë të ...

LSI përplaset me PD, Vasili del në mbrojtje të Metës: Ka pasur skenarë dhe për djegien e Parlamentit

SOT - 10.09.2019

Deklarata e djeshme e presidenti Ilir Meta, e bërë gjatë Komisionit Hetimor Parlamentar, ku thoshte se opozita kishte pasur në plan të digjte Parlamentin, ka ngjallur debate.

“Asnjë pakt Rama- Basha”/ Gazment Bardhi konfirmon: Për shkak të Ramës, Shqipërisë do t’i shtohen kushtet për hapjen e ...

Top Channel - 11.09.2019

I pyetur mbi qëndrimet e Ilir Metës, në konferencën e sotme për shtyp, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi u shpreh se nuk është hera e parë që presidenti kritikon opozitën ...

“Asnjë pakt Rama- Basha”/Bardhi konfirmon: Për shkak të Ramës, Shqipërisë do t’i shtohen kushtet për hapjen e ...

Botasot - 11.09.2019

I pyetur mbi qëndrimet e Ilir Metës, në konferencën e sotme për shtyp, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi u shpreh se nuk është hera e parë që presidenti kritikon opozitën ...