TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Barça e Reali mësojnë kundërshtarët në çerekfinalen e Kupës

Koha.net - 18.01.2019

Janë mësuar çiftet çerekfinale në këtë edicion të Kupës së Mbretit. Pasi u konfirmua se Barcelona nuk do të përjashtohet nga Kupa e Mbretit edhe pas ankesës zyrtare nga Levante, e cila e kërkonte një ...

Hidhet shorti i Kupës së Mbretit, ndeshja kryesore Sevilla – Barcelona

Telegrafi - 18.01.2019

Pas shumë lajmeve në lidhje me eliminim e Barcelonës nga Kupa e Mbretit, vendimi u morë dhe katalunasit do të jenë në garë. Kjo pasi ankesa e Levantes erdhi jashtë afateve ligjore për ankim.

Barcelona i shpëton përjashtimit dhe kap Sevillan në short, ja çiftet e tjera!

SuperSport - 18.01.2019

Pasi mori konfirmimin se do të vazhdojë të jetë pjesë e Kupës së Mbretit dhe nuk do të përjashtohet për shkak të çështjes “Chumi”, Barcelona ka mësuar edhe kundërshtarin e fazës çerekfinale.

Barcelona mëson kundërshtarin për çerekfinalen e Copa del Rey

Lajmi.net - 18.01.2019

Barcelona ka mësuar sot dy lajme shumë të rëndësishme për vazhdimin e garave në “Copa del Rey”. Katalanët fillimisht kanë marrë lajmin pozitiv nga federata spanjolle se nuk do të dënohen për ...

ZYRTARE: Ankesa nga Levante, vjen vendimi për Barcelonën

Lajmi.net - 18.01.2019

Barcelona do të jetë pjesë e skuadrave që do të luajnë në çerekfinalen e Copa del Rey. Pas një dueli mjaftë të vështirë me Levanten, ku vetëm falë paraqitjes spektakolare në “Camp Nou” siguruan ...

Zyrtare: Kërkesa e Levantes refuzohet, Barcelona mbetet në garë në Kupën e Mbretit

Telegrafi - 18.01.2019

Carmen Perez, gjyqtari i komitetit të konkurrencës në FA spanjolle, ka vendosur të mos veprojë sipas ankesës së paraqitur nga Levante mbi praninë e Chumi në formacionin e Barcelonës për ndeshjen e ...

Barcelona: Shorti i Kupës duhet të mbahet

Telegrafi - 18.01.2019

Kupa e Mbretit vazhdon të mbetet nën çështjen e lojtarit të Barcelonës, Chumi, i cili ka luajtur pa pasur të drejt ndaj Levantes. Levante kanë paraqitur një ankesë, edhe pse e kanë bërë pas afateve.

Kjo është arritja e radhës e Lionel Messit

Lajmi.net - 18.01.2019

Barcelona ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Mbretit, duke përmbysur 3:0 Levanten në ndeshjen e kthimit në ‘Camp Nou’. Me i merituari në këtë fitore ishte Ousmane Dembele, me dy gola të shënuara.

Ky është veprimi i fundit i Levantes pas ‘gabimit’ të Barcës në Kupën e Mbretit

Lajmi.net - 18.01.2019

Levante do të ndjekë gjitha procedurat ligjore për të kaluar në çerekfinale të Kupës së Mbretit. Skuadra e Levantes ka bërë të ditur se kanë paraqitur një ankesë në Federatën e Futbollit të Spanjës ...

Levante edhe zyrtarisht ankohet, Barcelona mund të përjashtohet nga Copa del Rey

Telegrafi - 18.01.2019

Levante edhe zyrtarisht është ankuar në Federatën e Futbollit të Spanjës për ndeshjen e parë kundër Barcelonës, ku katalanasit bënë një gabim të pabesueshëm.

Messi edhe me një rekord, hyn në ‘klubin e 800’

Telegrafi - 18.01.2019

Barcelona u kualifikua për në çerekfinale të Copa del Rey pas fitores së mbrëmshme kundër Levantes me rezultat 3-0 (4-1). Më i merituar për këtë fitore ishte Ousmane Dembele, i cili realizoi dy gola, ...

Rakitic: Futbollistët e Barcelonës janë të fokusuar të fitojnë vetëm në fushë

Telegrafi - 18.01.2019

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic ngul këmbë se furia për eliminimin e mundshëm nga Copa del Rey nuk ka ndikuar në ekipin e tij. Një raport në El Mundo Deportivo pohon se një nga lojtarët e ...

Levante kërkon eliminimin e Barcelonës nga Kupa e Mbretit

Zhurnal - 18.01.2019

Levante e ka konfirmuar se ata do të ankohen zyrtarisht te Federata e Futbollit të Spanjës për Barcelonën, pas pretendimit se katalonasit duhet të eliminohen pasi që pjesë e skuadrës ka qenë Chumi, i ...

Valverde tregon se a do të diskualifikohet Barcelona nga Kupa e Mbretit

Lajmi.net - 18.01.2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka deklaruar se skuadra e tij nuk ka shkelur asnjë rregull me inkuadrimin në lojë të të riut Juan Brandariz, në sfidën e Kupës së Mbretit ndaj Levantes.

​Levante kërkon eliminimin e Barcelonës nga Kupa e Mbretit

Gazeta Express - 18.01.2019

Levante e ka konfirmuar se ata do të ankohen zyrtarisht te Federata e Futbollit të Spanjës për Barcelonën, pas pretendimit se katalonasit duhet të eliminohen pasi që pjesë e skuadrës ka qenë Chumi, i ...

Barcelona mposht Levanten, por mund të eliminohet në tavolinë

BalkanWeb - 18.01.2019

Barcelona ka mposhtur me rezultatin 3-0 Levanten në takimin e kthimit të vlefshëm për 1/8-at e Kupës së Spanjës, por gjithsesi katalanasit nuk mund të festojnë ende pasi mund të eliminohen në ...

Barcelona kreu punën në terren ndaj Levantes, por….(VIDEO)

InfoSport - 18.01.2019

Barcelona mundi Levanten me rezultatin e pastërt 3:0 në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales së Kupës së Spanjës, rezultat ky që u mjafton atyre për të kaluar në çerekfinale.

Messi me shokë mposhtin Levanten dhe kualifikhen në çerekfinale të Kupës së Mbretit (VIDEO)

Albeu.com - 17.01.2019

Barcelona ka marrë një fitore të lehtë sonte kundër Levantes me rezultatin 3-0, ndeshje e vlefshme për Kupën e Mbretit . Me të filluar pjesa e parë, Barcelona u pa se në ndeshjen e dytë e kishte ...

Barcelona përmbysë Levanten në “Camp Nou”, kalon në fazën tjetër të Copa del Rey

Lajmi.net - 17.01.2019

Barcelona ka arritur që me sukses ta përmbysë disavantazhin e ndeshjes së parë prej 2:1, ndaj Levantes. Katalanët kanë shënuar fitore me rezultatin 3:0 para tifozëve të vet në “Camp Nou” për të ...

Barcelona kalon në çerekfinale, e mposht me lehtësi Levanten në shtëpi

Telegrafi - 17.01.2019

Barcelona ka arritur ta shkrijë disavantazhin prej ndeshjes së parë ndaj Levantes (2-1), ku në shtëpi fitoi pastër 3-0. Katalunasit për dallim nga ndeshja e parë, në ndeshjen kthyese kishin vendosur ...

Dembele shkëlqen ndaj Levantes, Barça në çerekfinale të Kupës

Koha.net - 17.01.2019

Barcelona është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Mbretit pas fitores bindëse ndaj Levantes. Vendasit shënuan fitore prej 3-0, me Dembelen që shkëlqeu në këtë takim, transmeton Koha.net.

Super Dembele-Messi dërgojnë Barcelonën në çerekfinale

Gazeta Express - 17.01.2019

Ndeshja para një jave ishte më shumë një ndeshje sa për sy e faqe e Barcelonës, por jo edhe ajo në Camp Nou. Dembele dhe Messi shkëlqyen në këtë ndeshje për ti dhënë kualifikimin Barcelonës në ...

Dembele arrin atë që asnjë lojtar i Barcelonës nuk e ka arritur

Lajmi.net - 17.01.2019

Barcelona aktualisht është duke zhvilluar ndeshjen e dytë ndaj Levante në kuadër të 1/16 së “Copa del Rey”. Katalaën janë duke udhëhequr me rezultatin 2:0, rezultat ky që i siguron kalimin në fazën ...

Barcelona nuk ndal, shënon edhe golin e tretë kundër Levantes (VIDEO)

Albeu.com - 17.01.2019

Barcelona ka shënuar edhe golin e 3 kundër Levantes në "Camp Nou". Ai që ka shënuar është ylli argjentinas, Lionel Messi në minutën e 54'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 58'.

Barca thyen Levanten, shënon Lionel Messi

Lajmi.net - 17.01.2019

Barcelona ka shënuar edhe golin e tretë në përballjen ndaj Levantes. Pas dy golave të realizuara në pjesën e parë nga Ousmane Dembele, francezi shtoi edhe një asistim në pjesën e dytë.

Presidenti i Levantes, Quico Catalan: Do ta ankohemi në federatë, duam kualifikim në tavolinë ndaj Barcelonës

Telegrafi - 17.01.2019

Presidenti i Levantes, Quico Catalan e ka konfirmuar se klubi i tij do të ankohet tek Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) pasi Barcelona paraqiti një formacion me një lojtar pa të drejtë loje në ...

Çmendet Dembele, Barcelona shënon dy gola për 1 minut kundër Levantes (VIDEO)

Albeu.com - 17.01.2019

Barcelona ka shënuar dy gola për 1 minut ndaj Levantes në "Camp Nou". Ai që ka shënuar të dy golat është sulmuesi fancez, Ousmane Dembele në minut ën e 30' dhe 31'.

Levante ankohet në federatë, Barca rrezikon eliminimin në tavolinë

Lajmi.net - 17.01.2019

Barcelona rrezikon që ta humb në tavolinë ndeshjen kundër Levante, në kuadër të “Copa del Rey”. Katalanët kanë bërë një gabim amatoresk, i cili tani mund t’iu kushtojë me eliminim, edhe nëse ata ...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Levante

Lajmi.net - 27.04.2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Barcelona – Levante. Në ‘Camp Nou’, Barcelona do të synojë t’i jap fund kampionatit spanjoll, qysh në xhiron e 35-të, shkruan lajmi.net.

Barcelona përjashtohet nga Kupa e Mbretit?

Alsat - 17.01.2019

Skuadra e Barcelonës për shkak të një gabimi administrativ do të eliminohet nga Kupa e Mbrerit të Spanjës., shkruan Mundo Deportivo. Katalanasit në ndeshjen e parë me Levanten pësuan disfatë 2:1, ...

Levante mendon për ankesë ndaj Barcelonës, për futjen e lojtarit pa të drejt në lojë

Telegrafi - 17.01.2019

Levante po konsideron seriozisht ankesën për formacionin fillestar të Barcelonës për ndeshjen e Copa del Rey, ku Chumi edhe pse ishte i pezulluar, e kishte filluar ndeshjen.

Barcelona kundër Levantes kishte futur në lojë futbollist të dënuar, por i shpëton eliminimit?

Telegrafi - 17.01.2019

Federata e Futbollit e kanë pranuar për Marca se Barcelona ka futur në lojë një formacionin startues kundër Levantes në Copa del Rey, Chumin, i cili ka qenë i pezulluar shkaku i kartonëve me ekipin B.

Barcelona – Levante, formacionet zyrtare – më të mirët nga minuta e parë

Telegrafi - 17.01.2019

Barcelona përballet me Levanten nga ora 21:30 në Camp Nou. Klubi katalanas sfidën e parë e kishte humbur me rezultat 2-1. Ndërkaq, Barcelona ka nevojë për së paku një fitore minimale 1-0 dhe për këtë ...

Gabimi i pafalshëm i Barcës që mund ta diskualifikojë nga Kupa e Mbretit

Lajmi.net - 17.01.2019

Barcelona rrezikon të diskualifikohet nga Kupa e Mbretit pa e zhvilluar fare ndeshjen e dytë të kthimit ndaj Levantes. Katalanët, në sfidën e parë të cilën e humbën 2:1 nga Levante në udhëtim, kanë ...

Barcelona ka përgënjeshtruar lajmin e publikuar nga "El Mundo"

Botasot - 17.01.2019

Barcelona ka përgënjeshtruar lajmin e publikuar nga "El Mundo" se ka aktivizuar një lojtar të skualifikuar në ndeshjen e luajtur javën e kaluar kundër Levante-s në Kupën e Mbretit.

Barcelona mund të diskualifikohet nga Kupa e Mbretit për këtë arsye

Botasot - 17.01.2019

Sipas El Mundos, Barcelona mund të diskualifikohet nga gara e Kupës së Mbretit pasi futi në lojë një lojtar të suspenduar. Mbrojtësi Juan Brandariz, ishte në formacionin startues në ndeshjen e parë ...

Barcelona mund të përjashtohet nga Kupa e Mbretit

Zeri - 17.01.2019

Barcelona mund të përjashtohet nga Kupa e Mbretit për shkak se kishte pasur një lojtar të suspenduar në formacionin ndaj Levantes në të tetën e finales, transmeton zeri.info Juan Brandariz, i njohur ...

Shorti i Kupës së Mbretit, Barcelona ndeshet me Sevillan

Botasot - 18.01.2019

Janë mësuar çiftet çerekfinale në këtë edicion të Kupës së Mbretit. Pasi u konfirmua se Barcelona nuk do të përjashtohet nga Kupa e Mbretit edhe pas ankesës zyrtare nga Levante, e cila e kërkonte një ...

Hidhet shorti i Kupës së Mbretit, ndeshja kryesore Sevilla – Barcelona

Almakos - 18.01.2019

Pas shumë lajmeve në lidhje me eliminim e Barcelonës nga Kupa e Mbretit, vendimi u morë dhe katalunasit do të jenë në garë. Kjo pasi ankesa e Levantes erdhi jashtë afateve ligjore për ankim.

Barcelona i shpëton përjashtimit dhe kap Sevillan në short

Ina - 18.01.2019

Pasi mori konfirmimin se do të vazhdojë të jetë pjesë e Kupës së Mbretit dhe nuk do të përjashtohet për shkak të çështjes “Chumi”, Barcelona ka mësuar edhe kundërshtarin e fazës çerekfinale.

Barcelona mëson kundërshtarin për çerekfinalen e Copa del Rey

Almakos - 18.01.2019

Barcelona ka mësuar sot dy lajme shumë të rëndësishme për vazhdimin e garave në “Copa del Rey”. Katalanët fillimisht kanë marrë lajmin pozitiv nga federata spanjolle se nuk do të dënohen për ...

ZYRTARE: Ankesa nga Levante, vjen vendimi për Barcelonën

Almakos - 18.01.2019

Barcelona do të jetë pjesë e skuadrave që do të luajnë në çerekfinalen e Copa del Rey. Pas një dueli mjaftë të vështirë me Levanten, ku vetëm falë paraqitjes spektakolare në “Camp Nou” siguruan ...

Zyrtare: Kërkesa e Levantes refuzohet, Barcelona mbetet në garë në Kupën e Mbretit

Almakos - 18.01.2019

Carmen Perez, gjyqtari i komitetit të konkurrencës në FA spanjolle, ka vendosur të mos veprojë sipas ankesës së paraqitur nga Levante mbi praninë e Chumi në formacionin e Barcelonës për ndeshjen e ...

Barcelona: Shorti i Kupës duhet të mbahet

Almakos - 18.01.2019

Kupa e Mbretit vazhdon të mbetet nën çështjen e lojtarit të Barcelonës, Chumi, i cili ka luajtur pa pasur të drejt ndaj Levantes. Levante kanë paraqitur një ankesë, edhe pse e kanë bërë pas afateve.

Kjo është arritja e radhës e Lionel Messit

Portalb - 18.01.2019

Barcelona ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Mbretit, duke përmbysur 3:0 Levanten në ndeshjen e kthimit në ‘Camp Nou’. Me i merituari në këtë fitore ishte Ousmane Dembele, me dy gola të shënuara, ...

Rakitic: Futbollistët e Barcelonës janë të fokusuar të fitojnë vetëm në fushë

Almakos - 18.01.2019

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic ngul këmbë se furia për eliminimin e mundshëm nga Copa del Rey nuk ka ndikuar në ekipin e tij. Një raport në El Mundo Deportivo pohon se një nga lojtarët e ...

Valverde tregon se a do të diskualifikohet Barcelona nga Kupa e Mbretit

Medial - 18.01.2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka deklaruar se skuadra e tij nuk ka shkelur asnjë rregull me inkuadrimin në lojë të të riut Juan Brandariz, në sfidën e Kupës së Mbretit ndaj Levantes.

Super Dembele-Messi dërgojnë Barcelonën në çerekfinale (VIDEO)

Tetova Sot - 17.01.2019

Ndeshja para një jave ishte më shumë një ndeshje sa për sy e faqe e Barcelonës, por jo edhe ajo në Camp Nou. Dembele dhe Messi shkëlqyen në këtë ndeshje për ti dhënë kualifikimin Barcelonës në ...

Presidenti i Levantes, Quico Catalan: Do ta ankohemi në federatë, duam kualifikim në tavolinë ndaj Barcelonës

Almakos - 17.01.2019

Presidenti i Levantes, Quico Catalan e ka konfirmuar se klubi i tij do të ankohet tek Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) pasi Barcelona paraqiti një formacion me një lojtar pa të drejtë loje në ...

Barcelona kundër Levantes kishte futur në lojë futbollist të dënuar, por i shpëton eliminimit?

Almakos - 17.01.2019

Federata e Futbollit e kanë pranuar për Marca se Barcelona ka futur në lojë një formacionin startues kundër Levantes në Copa del Rey, Chumin, i cili ka qenë i pezulluar shkaku i kartonëve me ekipin B.