TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Cristiano Ronaldo nuk do të kthehet në Madrid”

Tetova Sot - 16.03.2019

Legjenda e Interit, Christian Vieri, nuk beson se Cristiano Ronaldo do të kthehet në Real Madridit. Pas kthimit të Zinedine Zidane, janë rritur spekulimet për një kthim të mundshëm në Real Madrid ...

Shpërblehet Cristiano Ronaldo

Tetova Sot - 15.03.2019

Cristiano Ronaldo është vlerësuar si lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve Ronaldo shënoi het-trik dhe përmbysi rezultatin e ndeshjes së parë ndaj Atletico Madridit për ta kualifikuar ...

Ronaldo kthehet në kombëtaren portugeze, shikoni listën e të ftuarve

Ina - 15.03.2019

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është kthyer në skuadrën e Portugalisë pas pothuajse një viti pa thirrje.Ronaldo së fundmi luajti për Portugalinë në Botërorin 2018, por portugezi po ashtu si ...

Cristiano Ronaldo rikthehet tek kombëtarja e Portugalisë

Lajmi.net - 15.03.2019

Është konfirmuar rikthimi i Cristiano Ronaldos tek kombëtarja e Portugalisë. Ronaldo do të paraqitet me kombëtaren portugeze për herë të parë që nga përfundimi i Kupës së Botës.

Ronaldo rikthehet në Kombëtaren e Portugalisë, për herë të parë që prej Botërorit

Zhurnal - 15.03.2019

Cristiano Ronaldo është rikthyer në Kombëtaren e Portugalisë për herë të parë që prej Kupës së Botës verën e kaluar në Rusi. Ronaldo nuk ishte përfshirë në skuadrën e Kombëtares së Portugalisë për ...

“Messi e Ronaldo janë me fat dhe pa fat që luajnë në të njëjtën epokë”

Lajmi.net - 15.03.2019

Jose Mourinho vazhdon të merr vëmendjen e të gjithëve me deklaratat e bëra në studiot televizive. Trajneri portugez është i papunë që nga 18 dhjetori i vitit të kaluar, kur ndërpreu bashkëpunimin me ...

Portugalia merr vendimin për Ronaldon

Albeu.com - 15.03.2019

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos ka publikuar listën me 25 lojtarë që do të jenë në dispozicion të tij për ndeshjen kundër Ukrainës, më 22 mars në Portugali dhe për transfertën ndaj Serbisë ...

Ronaldo rikthehet në Kombëtare pas një viti

Botasot - 15.03.2019

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është rikthyer në përbërje të Kombëtares së Portugalisë, pas gati një viti pushim. Pesë herë “Topi i Artë” për herë të fundit luajti në Kampionatin Botëror ...

Cristiano Ronaldo ka një lajm të keq për Ajaxin

Lajmi.net - 15.03.2019

Cristiano Ronaldo ka një bilanc fantastik të golave në ballafaqime me Ajaxin në Ligën e Kampionëve. Cristiano Ronaldo do të paraqesë rrezikun kryesor për Ajaxin në duelin e tyre me Juventusin në ...

E pëson keq pasi imiton festimin e Ronaldos

Botasot - 15.03.2019

Lojtari i Hajdukut të Splitit, Tino Blaz Laus ka tërhequr vëmendje pas veprimit të tij në ndeshjen e fundit.Në fitoren 3-1 të Hajdukut kundër Hrvatski Dragovoljac, njëri prej golave u shënua nga ...

Ronaldo kthehet në përfaqësuesen e Portugalisë

VeqSport - 15.03.2019

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është përfshirë në përfaqësuesen e Portugalisë ku mungoi gati një vit. Ronaldo nuk kishte luajtur qysh nga Kupa e Botës 2018 me Portugalinë pasi ishte pushuar ...

Ronaldo kthehet në përfaqësuese

Koha.net - 15.03.2019

Cristiano Ronaldo është ftuar në përfaqësuese të Portugalisë për herë të parë që nga Botërori i vitit të kaluar. Sulmuesi 34-vjeçar nuk ishte përfshirë në përfaqësueses në gjysmën e dytë të vitit të ...

E kopjon Ronaldon, por e pëson shumë keq

Zeri - 15.03.2019

Futbollisti junior i Hajdukut të Splitit, Tino Blaz Laus, ka dalë në qendër të vëmendjes për shkak të një gjesti të pahijshëm, raporton Zëri.info. Skuadra kroate, Hrvatski Dragovoljac, ishte mundur ...

Ka vetëm një mundësi që të shohim përballje CR7 – Messi në Ligën e Kampionëve

Lajmi.net - 15.03.2019

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo mund të përballen në Ligën e Kampionëve në sezonin 2018/2019. Skuadrat e dy lojtarëve janë pjesë e çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Rezultate të papritur të sondazhit për lojtarin më të mirë në histori të futbollit

Lajmi.net - 15.03.2019

Ka mjaftuar një deklaratë e trajnerit Fabio Capello për të aktualizuar edhe njëherë temën rreth futbollistit më të mirë në histori të futbollit. Pele, Diego Maradona, Lionel Messi dhe Cristiano ...

Ronaldo rrezikon përjashtimin nga Champions

Top Channel - 15.03.2019

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League.

VIDEO/ Topi i “tripletës”, shihni si feston CR7 me vogëlushen e tij!

BalkanWeb - 15.03.2019

Në shtëpinë e Ronaldos ka ende festë, shija e fitores kundër Atletico Madrid është ende e freskët. CR7 zhvilloi një mbrëmje të madhe në aspektin personal duke shënuar një “tripletë” golash që në ...

Gjesti i pahijshëm i Ronaldos, portugezi rrezikon dënimin

Zeri - 15.03.2019

Tashmë kanë kaluar 48 orë që prej se Juventusi u kualifikua në mënyrë sensacionale në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve pas triumfit ndaj Atletico Madridit, transmeton zeri.info Tre golat e ...

Kështu u prit CR7 në zhveshtoren e Juventusit pas tri golave kundër Atleticos

Lajmi.net - 15.03.2019

Cristiano Ronaldo i ka marrë gjitha meritat për kualifikimin e Juventusit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Juventus arriti të përmbyste rezultatin nga ndeshja e parë (0-2), për të fituar në ...

Atletico Madrid “denoncon” Ronaldon me precedentin për pezullim

Gazeta Tema - 15.03.2019

Juventusi, pas gëzimit të kualifikimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, mbetet i shqetësuar për skualifikimin e mundshëm të Cristiano Ronaldos. Festimi i tij provokues, në përgjigje të gjestit ...

Mourinho ‘dorëzohet’ para CR7: Ai mund të bëj gjithçka

Lajmi.net - 15.03.2019

Jose Mourinho është figura e radhës sportive që e ka komentuar suksesin e Juventusit në Ligën e Kampionëve, që erdhi pas tri golave të Cristiano Ronaldos.

Ronaldo rrezikon dënimin sepse festoi si Simenone?

Java News - 15.03.2019

Ndoshta do të ketë qenë eliminimi i pësuar nga Atletiko e Madridit, apo edhe fakti që Kristiano Ronaldo nuk simpatizohet më, edhe pas largimit nga Reali, duke qenë se ai që u duk një lajm drithërues ...

Vjen lajmi i madh për Ronaldon

Albeu.com - 15.03.2019

Dje u përfol nga shumë media të ndryshme se Cristiano Ronaldo mund të rrezikonte një dëmim nga UEFA për mënyrën festimit në fund të ndeshjes ndaj Atletico Madridit ku portuguzi realizoi 3 gola.

Atletico e ‘dridh’ Juventusin me veprimin e fundit për gjestin e CR7

Lajmi.net - 15.03.2019

Çështja e festimit të Cristiano Ronaldos ka filluar të bëhet serioze. Cristiano Ronaldo të martën mbrëma ka pasur një natë të paharruar duke shënuar tre gola në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj ...

Mendes: Ronaldo? Epik, mitik, hyjnor

Alsat - 14.03.2019

Menaxheri i Kristiano Ronaldos, Horhe Mendes , ka vetwm fjalw miradie pwr yllin portugez te Juventusi. Kur i kërkuan të përshkruante sulmuesin portugez me tre fjalë, Mendes nuk ka kursyer elozhet për ...

Super modelja tregon se CR7 kërkoi ti prek të pasmet (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.03.2019

Modelja nga Venezuela e ftuar në një televizion spanjoll ka treguar lidhjen që ajo ka pasur me yllin e tanishëm të Juventusit. Ajo tha se në kohën kur Ronaldo luante për Realin e Madridit modelja ...

Ronaldo vazhdon ti gjenerojë të ardhura Realit

Albeu.com - 14.03.2019

Tregolëshi vendimtar që Cristiano Ronaldo realizoi ndaj Atletico Madrid , jo vetëm që kualifikoi Juventus për në çerekfinalen e Champions League, por gjithashtu gjeneroi një shumë të konsiderueshme ...

Capello bën diferencën mes Messit e Ronaldos

Lajmi.net - 14.03.2019

Trajneri i njohur italian, Fabio Capello, ka dhënë disa komente rreth dy yjeve të futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi dhe Ronaldo regjistruan nga një paraqitje të jashtëzakonshme ...

Capello: Janë tre gjeni në futboll, Ronaldo s’përfshihet

Koha.net - 14.03.2019

Debati për Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin është ringjallur sërish pas performancave të mrekullueshme të dyshes në ndeshjet e fundit në Ligën e Kampionëve.

Feston si Ronaldo dhe Simeone, por e pëson keq!

SuperSport - 14.03.2019

Ka nga ato raste që nëse feston si Diego Simeone ose Cristiano Ronaldo mund edhe ta pësosh keq. Festimi i shfrenuar i trajnerit të Atletico Madrid që u huazua nga Cristiano Ronaldo në ndeshjen e ...

Messi elozhe Ronaldos: Ishte ?magjistar?, përgatitemi për më të vështirën

Albeu.com - 14.03.2019

Kundër përgjigjja më e mirë që Leo Mesi mund t’i jepte Kristiano Ronaldos pas mbrëmjes fantastike që kaloi ky i fundit duke udhëhequr Juventusin kundër Atletikos.

Ronaldo, 'Mbreti i Evropës' që e ka kthyer anormalen në normale

Zeri - 14.03.2019

Me shpirtin e një kafshe dhe me një shifër të jashtëzakonshme të golave Cristiano Ronaldo edhe një herë tjetër e bëri ligjin në Evropë. Ylli portugez e çoi Juventusin në çerekfinale të Ligës së ...

Këto janë fjalët e Deco për Messin dhe Ronaldon

Lajmi.net - 14.03.2019

Legjenda e Barcelonës, Anderson Deco, ka dhënë komentin e tij rreth dyshes Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi. Këta dy të fundit patën nga një paraqitje të jashtëzakonshme këtë mesjavë, në kuadër ...

Evra zbardh komunikim që kishte bërë me Ronaldon para ndeshjes Juve-Atletico

Almakos - 14.03.2019

Patrice Evra ka postuar një pjesë të bisedës me Cristiano Ronaldon, të cilën e kishte realizuar para sfidës me Atletico Madridin. Ronaldo e ka ndihmuar Juventusin të bëjë rikthim në rezultat kundër ...

Ancelotti e lavdëron Ronaldon: Ai nuk dështon asnjëherë

Zhurnal - 14.03.2019

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo e shënoi një het-trik që e dërgoi skuadrën e tij në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Kjo gjë e ka gëzuar ish-trajnerin e tij në Real Madrid, Carlo Ancelottin.

Capello: Ronaldo kampion, por jo gjeni si Messi

Zhurnal - 14.03.2019

Fabio Capello ka pohuar se edhe pse Cristiano Ronaldo është i jashtëzakonshëm dhe kampion, ai nuk është gjeni i futbollit si Lionel Messi. Ronaldo me het-trik e dërgoi Juventusin në çerekfinale të ...

Karikatura e Ditës: Messi e lë nën hije Ronaldon

Lajm - 14.03.2019

Protagonistë për Karikaturën e Ditës, të punuar nga Omar Momani për uebsajtin Goal.com, janë dy pesë-herë fituesit e Topit të Artë, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Festa e Cristiano Ronaldos, UEFA pritet të hapë hetim ndaj portugezit

SOT - 14.03.2019

Kristiano Ronaldo ishte heroi i mbrëmjes së Juventusit, në Ligën e Kampionëve, me 3 golëshin e tij ndaj Atletikos, duke i dhuruar përmbysjen madhështore bardhezinjve ndërsa siguruan kalimin në ...

Tripleta e Ronaldos, Leo Messi ka dy fjalë për portugezin

SOT - 14.03.2019

Tripleta e Cristiano Ronaldos ndaj Atletico Madrid i mahniti të gjithë, sidomos tifozët e skuadrës torineze, Juventus. Por, forma e treguar nga Luzitani ka tërhequr vëmendjen edhe të rivalitet të tij ...

Ish ylli i Man.United publikon mesazhet në WhatsApp, zbulon çfarë i shkroi Ronaldo para përmbysjes ndaj Atleticos

SOT - 14.03.2019

Patrick Evra, mbrojtësi francez që ka veshur fanellën e Juventusit në të kaluarën, duket se ka besuar tek përmbysja e madhe e Juventusit ndaj Atleticos.

Mendes e thumbon Real Madridin për Ronaldon

Lajmi.net - 14.03.2019

Jorge Mendes e ka thumbuar Real Madridin. Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka bërë një deklaratë thumbuese për Real Madridin. Agjenti portugez ka thënë se pa yllin portugez, madrilnët nuk ...

Evra publikon bisedën private me Ronaldon në WhatsApp, pesë ditë para ndeshjes me Atleticon

Lajmi.net - 14.03.2019

Nëse pak persona kanë besuar në përmbysjen e rezultatit nga Juventus në Ligën e Kampionëve, në mesin e tyre ka qenë Patrick Evra. Mbrojtësi francez që në të kaluarën ka veshur fanellën e Juventusit, ...

Frikë te Juventus, suspendohet Ronaldo?

Lajmi.net - 14.03.2019

Cristiano Ronaldos mund t’i kushtojë shtrenjtë festimi i golit të tretë në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico Madrid në ‘Allianz Stadium’. Ylli portugez pati një natë magjike të martën mbrëma, ...

Veprimi i pafalshëm i Ronaldo-s qe i rrezikon Champions-in (VIDEO)

Albeu.com - 14.03.2019

Tashmë frika tek Juventusi sa vjen e shtohet. "Zonja e Vjetër" është në ankth kjo për faktin se Cristiano Ronaldo rrezikon një dënim nga UEFA, shkruan Albeu.com.

Rritje spektakolare në bursë për “Juventusin”

Alsat - 14.03.2019

Vlera në bursë e klubit të “Juventusit” u rrit me 17,42% pas tripletës së Kristiano Ronaldos që i mundësoi ekipit të kualifikohet për në fazën e çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve.

Messi: U habita nga paraqitja magjike e Ronaldos

Zhurnal - 14.03.2019

Lionel Messi e pati një tjetër natë për t’u mbajtur mend mbrëmë, kur i shënoi dy gola dhe i asistoi dy të tjera në fitoren 5:1 të Barcelonës ndaj Lyonit.

Reali ia sheh hairin eliminimit të Atletico Madridit

Almakos - 14.03.2019

Cristiano Ronaldo po vazhdon t’i “sjell” të ardhura ish-skuadrës së tij, Real Madridit. Eliminimi i një klubi tjetër spanjoll i ka dhënë Los Blancos një injeksion në të holla falë ndarjes së parave ...

Evra publikon mesazhet e Ronaldo-s: Do t'i shtypim (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.03.2019

Arritja e madhe e Juventus kundër Atletico Madrid në Champions League vazhdon akoma të diskutohet. Bardhezinjtë kanë arritur të kualifikohen në çerekfinale falë tre golave të Cristiano Ronaldo -s, ...

Capello: Këta janë tre gjenitë e futbollit, nuk është Ronaldo

Alsat - 14.03.2019

Fabio Capello ka thënë se në futboll janë vetëm tre futbollistë që mund të cilësohen gjeni të këtij sporti. Cristiano Ronaldo gjatë karrierës së tij ka fituar të gjithë titujt e mundshëm, ndërsa të ...