TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hyn në fuqi ligji që ndalon pirjen në ambientet e mbyllura të të gjitha produkteve të duhanit

RTSH - 14.08.2019

Në Shqipëri sot ka hyrë në fuqi ligji që ndalon pirjen në ambientet e mbyllura të të gjitha produkteve të duhanit. Veç cigareve tashmë të ndaluara prej vitesh, tashmë ndalohen edhe cigaret me ...

Në Mal të Zi gjobë deri në 20.000 euro për pirjen e duhanit në mjedise të mbyllura

Idividi - 14.08.2019

Podgoricë, 14 gusht 2013 (MIA) – Ligji i Malit të Zi për kufizimin e përdorimi të prodhimeve të duhanit, sipas të cilit do të ndalohet pirja e duhanit në mjedise të mbyllura, sot hyn në fuqi, ndërsa ...

Mali i Zi ndalon pirjen e duhanit në hapësira të mbyllura

Medial - 14.08.2019

Në Mal të Zi prej sot është ndaluar pirja e duhanit në hapësirë të mbyllur, në bazë të Ligjit për kufizimin e përdorimit të prodhimeve të duhanit, raporton Anadolu Agency (AA).

Hyn në fuqi ligji, nargjilet dhe cigaret elektronike nuk lejohen më në lokale

Gazeta Tema - 14.08.2019

Prej ditës së sotme hyn në fuqi ligji i ri për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit, i cili ndër të tjera, sjell një forcim të masave kundër duhanpirjes në ambientet e mbyllura.

Sekreti i buzëqeshjes së ndritshme

Tetova Sot - 14.08.2019

Buzeqeshja është si një pasaportë. Kush nuk do e pëlqente të kishte një buzëqeshje të ndritshme si ato të yjeve të Hollivudit? Krahas kontrolleve të vazhdueshme tek mjeku stomatolog, çelësi i ...

Mali i Zi vendos 20 mijë euro gjobë kundër pirjes së duhanit në mjediset e mbyllura

Lajmi.net - 13.08.2019

Nga sot në Mal të Zi hyn në fuqi ligji sipas të cilit kushdo që bën shkelje duke tymosur duhan në ambient të mbyllur do të gjobitet me 20 mijë euro, raporton “RTCS”, transmeton lajmi.net.

Manastirliu me ‘dorë të fortë’, jep paralajmërimin e fundit dhe tregon masat e ashpra: Nargjilet dhe cigaret ...

SOT - 14.08.2019

Nisur që nga sot, do hyjë në fuqi ndryshimi në ligj, përmes të cilit do të ndalohen cigaret me ngrohje dhe ato elektronike, shisha, nargjile, apo edhe cigaret me shije mente e të tjera produkte të ...

Mali i Zi, deri në 20 000 euro gjobë për pirjen e duhanit në ambiente të mbyllura

Alsat - 14.08.2019

Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20 000 ...

Në Shqipëri sot hyn në fuqi ligji i ri i ashpërsuar kundër duhanit

Koha.net - 14.08.2019

Prej ditës së sotme hyn në fuqi ligji i ri për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit, i cili ndër të tjera, sjell një forcim të masave kundër duhanpirjes në ambientet e mbyllura.

Mali i Zi vendos 20 mijë euro gjobë kundër pirjes së duhanit në mjediset e mbyllura

Botasot - 13.08.2019

Mali i Zi nga sot ka në fuqi ligjin e ri kundër pirjes së duhanit në hapësira publike. Nga sot në Mal të Zi hyn në fuqi ligji sipas të cilit kushdo që bën shkelje duke tymosur duhan në ambient të ...

Ky është shteti në Ballkan ku ju gjobitin me 20 mijë euro nëse ju kapin me cigare në lokal

Ina - 14.08.2019

Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura.

Nga sot ndalohet pirja e shisha/nargiles brenda në lokale

Shqipmedia - 14.08.2019

Tiranë – Prej ditës së sotme hyn në fuqi ligji i ri për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit, i cili ndër të tjera, sjell një forcim të masave kundër duhanpirjes në ambientet e mbyllura.

Mali i Zi vendos 20 mijë euro gjobë kundër pirjes së duhanit në mjediset e mbyllura

Zeri - 13.08.2019

Mali i Zi nga sot ka në fuqi ligjin e ri kundër pirjes së duhanit në hapësira publike. Nga sot në Mal të Zi hyn në fuqi ligji sipas të cilit kushdo që bën shkelje duke tymosur duhan në ambient të ...

Nga sot në Mal të Zi dënimet deri 20 mijë euro për duhanpirje në hapësirat e mbyllura publike

Koha.net - 14.08.2019

Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura.

Mali i Zi do t’i gjobis deri 20 mijë euro konsumuesit e cigares në ambiente të mbyllura

Telegrafi - 14.08.2019

Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20 mijë ...

Mali i Zi, deri 20 mijë euro gjobë për pirjen e cigares në ambiente të mbyllura

Botasot - 14.08.2019

Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura. Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20 000 ...

Nga sot në Mal të Zi dënimet deri 20 mijë euro për duhanpirje në hapësirat e mbyllura publike

Tetova Sot - 14.08.2019

Në Mal të Zi nëse shkoni për pushime duhet të keni kujdes. Prej sot në këtë vend hyn në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura.