TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas letrës nga Washingtoni, ky është qëndrimi i PDK-së, për taksën

Zeri - 12.02.2019

Krerët e Shtetit kanë marrë sot një letër nga Zëvendës asistent i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Matthew Palmer. Letra zyrtare e publikuar në media thekson qartë së taksa e vendosur nga Kosova për ...

Letra e ashpër nga SHBA-të për liderët e Kosovës, reagon zyrtari i LDK-së: Këmbana bie për ata që kanë vesh!

Botasot - 12.02.2019

Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga Zëvendësasistent i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Mattheë Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur ...

SHBA: E pabesueshme që Kosova po injoron këshillën tonë për taksën

Evropaelire - 12.02.2019

Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia ...

Përveq Palmer, këta janë dy zyrtarët e tjerë amerikan që nënshkruan letrën për taksën

Lajmi.net - 12.02.2019

Institucionet e Kosovës e kanë marrë edhe një paralajmërim tjetër nga SHBA-ja për taksën. Shtetet e Bashkuara të Amerikës, edhe njëherë kanë paralajmëruar Prishtinën, se nese nuk ka pezullim të ...

SHBA-të me letër të re për liderët e Kosovës: Nuk mund të besojmë që s’po na dëgjoni

Lajmi.net - 12.02.2019

Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga Zëvendësasistent i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Matthew Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur ...

Diplomatët e SHBA: E pabesueshme që Kosova injoron këshillat tona

VOA - 12.02.2019

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë të lartë amerikanë që paralajmërojnë masa të reja ndaj Kosovës nëse ...

Zyrtari i lartë amerikan, liderëve kosovarë: Nuk mund të besojmë që s’po na dëgjoni

Gazeta Express - 12.02.2019

Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga Zëvendësasistent i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Mattheë Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur ...

Ndarja e Kosovës në momentin e pezullimit të taksës

Botasot - 12.02.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas kthimit nga SHBA ka mbajtur një konferencë për media. Thaçi ritheksoi edhe një herë se duhet të dëgjohet edhe këshilla e ndërkombëtarëve, e cila nënkupton një ...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

Evropaelire - 11.02.2019

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia ...

ShBA: E pabesueshme që Kosova po injoron këshillën tonë për taksën

Medial - 12.02.2019

Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia ...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

Evropaelire - 11.02.2019

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të ...

Diplomatët e SHBA: E pabesueshme që Kosova injoron këshillat tona: Ramush Haradinaj: Nuk tërhiqem

Gazeta Tema - 12.02.2019

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë të lartë amerikanë që paralajmërojnë masa të reja ndaj Kosovës nëse ...

Zëvendës- asistenti i sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, leter Thaçit, Haradinajt dhe Veselit: SHBA ka vendosur të ...

Gazeta Tema - 12.02.2019

Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga zëvendës-asistent i sekretarit të Shtetit amerikan, Matthew Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur ...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

Botasot - 11.02.2019

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia ...

Taksa, SHBA: E pabesueshme që Kosova po na injoron

Alsat - 12.02.2019

Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia ...

Zyrtari i Trump i dërgon letër Kosovës: Nuk po na besohet që nuk na bindeni

Albeu.com - 12.02.2019

Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga Zëvendësasistent i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Mattheë Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur ...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

Telegrafi - 11.02.2019

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia ...

SHBA: E pabesueshme që Kosova po injoron këshillën tonë për taksën

Portalb - 12.02.2019

Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia ...

SHBA-të me letër të re për liderët e Kosovës: Nuk mund të besojmë që s’po na dëgjoni

Zeri - 12.02.2019

Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga Zëvendësasistent i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Matthew Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur ...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

Almakos - 11.02.2019

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia ...

SHBA: E pabesueshme që Kosova po injoron këshillën tonë për taksën

SOT - 12.02.2019

Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia ...

SHBA Kosovës: Pa hequr taksën s'mund të kemi raporte të forta

DW - 12.02.2019

Tre zyrtarë të lartë të SHBA-së i kërkojë Kosovës që ta pezullojë taksën ndaj Serbisë dhe t'i hapet rruga dialogut. Përderisa Kosova nuk e pezullon taksën, nuk do të ketë raporte të fuqishme ...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

Lajmi.net - 11.02.2019

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia ...

SHBA-ja i quan të pabesueshme injorimet që po ia bën Kosova për taksën

Koha.net - 12.02.2019

Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia ...

Zyrtari i lartë amerikan u shkruan krerëve kosovarë: Nuk mund ta besojmë që s’po na dëgjoni

Java News - 12.02.2019

Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga zëvendës-asistent i sekretarit të Shtetit amerikan, Matthew Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur ...

Si duhet të veprojë Kosova me SHBA'në në raport me taksën, sipas analistëve

Zeri - 11.02.2019

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia ...

“Eshtë e pabesueshme! Keni injoruar këshillat tona”. Haradinaj ka një përgjigje të fortë për zyrtarët amerikanë

Mapo - 12.02.2019

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën drejtuesve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë amerikanë që paralajmërojnë masa të reja ndaj Kosovës nëse ajo nuk ...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

Koha.net - 11.02.2019

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia ...

Diplomatët e SHBA: E pabesueshme që Kosova injoron këshillat tona

BalkanWeb - 12.02.2019

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë të lartë amerikanë që paralajmërojnë masa të reja ndaj Kosovës nëse ...

Haradinaj ka një përgjigje të fortë për zyrtarët amerikanë: Eshtë e pabesueshme!

LajmiFundit - 12.02.2019

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën drejtuesve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë amerikanë që paralajmërojnë masa të reja ndaj Kosovës nëse ajo nuk ...