TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çaushi, kandidat i VV-së për kryetar të Gjakovës

Telegrafi - 12.08.2017

Driton Çaushi është kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Gjakovës. Këtë lajm e bëri të ditur ai, përmes një shkrimin në profilin e tij në Facebook.

Driton Çaushi i VV'së konfirmon kandidaturën e tij për kryetar të Gjakovës

Gazeta Express - 12.08.2017

Deputeti i Vetëvendosjes, Driton Çaushi në zgjedhjet lokale të tetorit, do të kandidojë për kryetar të Komunës së Gjakovës nga kjo ...

Vetëvendosje kandidon Driton Çaushin për kryetar të Gjakovës

Koha.net - 12.08.2017

Burime të portalit Koha.net brenda Lëvizjes Vetëvendosje kanë bërë me dije se deputeti Driton Çaushi do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar të Komunës së Gjakovës.

Ardian Gjini thotë se po punon shumë të arrijë fitore në Gjakovë

Lajmi.net - 12.08.2017

Kandidati për kryetar të Komunës së Gjakovës nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës , Ardian Gjini, është deklaruar më parë se synon kreun e Gjakovës. Mirëpo, deri më tani partitë e tjera nuk i kanë ...

Gjakova organizon koncert për të përkrahur Vëllaznimin

Koha.net - 12.08.2017

Komuna e Gjakovës ka zgjedhur një formë jo shumë të zakonshme për t'i dalë në ndihmë klubit të futbollit Vëllaznimi. Që buxheti i Vëllaznimit të "mbushet" para se "kuqezinjtë" të nisin garimin në ...

Çaushi, kandidat i VV-së për kryetar të Gjakovës

Almakos - 12.08.2017

Driton Çaushi është kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Gjakovës. Këtë lajm e bëri të ditur ai, përmes një shkrimin në profilin e tij në Facebook.

Komuna e Gjakovës organizon koncert për ta ndihmuar Vëllaznimin

Lajmi.net - 11.08.2017

. Kuvendi Komunal i Gjakovës ka organizuar një koncert në mbështetje të klubit të futbollit Vëllaznimi, për ta ndihmuar financiarisht klubin 90-vjeçar.

25 moto kultivatorë për fermerët e Gjakovës

Koha.net - 11.08.2017

Drejtoria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural e Komunës së Gjakovës, përmes subvencioneve të përcaktuara për këtë vit, sot ka ofruar një mbështetje për njëzet e pesë fermerë të komunës së ...

Gjakova nderon heronjtë

Koha.net - 11.08.2017

Me rastin e përvjetorit të rënies heroike të heronjve të kombit Elton Zherka dhe Përmet Vula, një delegacion nga komuna e Gjakovës kanë bërë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Gjakovë.

Driton Çaushi, kandidat i VV-së për kryetar të Gjakovës

Zeri - 12.08.2017

Deputeti i Vetëvendojses, Driton Çuashi në zgjedhjet lokale të tetorit, do të kandidoj për kryetar të Komunës së Gjakovës nga kjo parti. Këtë e ka bërë të ditur ai vet në një postim në rrjetin social ...

Drejtoria e Bujqësisë ndan 25 moto kultivatorë për fermerët e Gjakovës

Lajmi.net - 11.08.2017

Drejtoria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural e Komunës së Gjakovës, përmes subvencioneve të përcaktuara për këtë vit, ka ofruar mbështetje për 25 fermerë të kësaj komune, të cilët do të ...

Komuna e Gjakovës ndihmon fermerët

Telegrafi - 11.08.2017

Drejtoria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural e Komunës së Gjakovës, përmes subvencioneve të përcaktuara për këtë vit, sot ka ofruar një mbështetje për 25 fermerë të komunës së Gjakovës, të ...