TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ndodh çudia, Flamuri Kombëtar vendoset aq lart sa shteti i Kosovës s'ka mundësi t'i afrohet (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Ka ditë me radhë që disa persona nëpërmjet internetit hodhën idenë që të vendoset edhe flamuri i Kosovës te rrethi në Prishtinë si kundërpërgjigje ndaj Vetëvendosjes që e vunë flamurin kombëtar para ...

Flamuri i Kosovës vendoset sot, Haradinaj autorizon MAP-in ta bëjë një gjë të tillë

Lajmi.net - 13.02.2018

Flamuri shtetëror i Kosovës është raportuar se gjatë ditës së sotme do të vendoset afër rrethit ku momentalisht valëvitet ai i Shqipërisë, dhe jo në të njëjtin bashkë me atë kombëtar.

Shkruan Arben Idrizi: Për flamurin

Gazeta Express - 13.02.2018

Flamuri i Shqipërisë te rrethi dhe flamuri i Serbisë në Graçanicë apo në veri të Kosovës, aty ku duhej të ishte (vetëm) flamuri i Kosovës, janë shenjë se kurorëzimi i vuajtjeve tona me pavarësinë e ...

Flamuri kombëtar nuk hiqet nga rrethi ndërsa i Kosovës mund të vendoset në rreth tjetër

Albeu.com - 13.02.2018

Flamuri i Kosovës ende nuk është vendosur te rrethi në Prishtinë, ani pse ishte paralajmëruar një ditë më parë. Nga Protokolli i shtetit thonë se janë dy opsione dhe vendosja e flamurit do të ndodhë ...

Flamuri i Kosovës nuk vendoset përkrah atij të Shqipërisë, ky është rrethi tjetër /FOTO

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas mospajtimeve ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin që sot të vendosë flamurin e Republikës së Kosovës te ‘Rrethi”.

Situatë e qetë te ‘rrethi’, flamuri i Kosovës ende nuk është vendosur

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas mospajtimeve ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin që sot të vendosë flamurin e Republikës së Kosovës te ‘Rrethi i Spitalit’.

Tërhiqet grupi që do pengonte vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

Albeu.com - 13.02.2018

Një faqe e krijuar mbrëmë në Facebook që bëri thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar te Rrethi i Flamurit në Prishtinë është tërhequr sot Por, kështu nuk kanë vepruar qytetarë të shumtë që e kanë ...

Sot vendoset flamuri shtetëror te rrethi në Prishtinë

Zhurnal - 13.02.2018

Sot vendoset flamuri shtetëror te rrethi në Prishtinë Prishtinë, 13 shkurt - Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin dje që ta bëjë sot vendosjen e flamurit shtetëror në zonën që njihet si “Rrethi i ...

VV'ja nuk lejon vendosjen e flamurit të Kosovës, shteti gjen një rreth tjetër

Gazeta Express - 13.02.2018

Flamuri i Kosovës ende nuk është vendosur te Rrethi në Prishtinë, ani pse ishte paralajmëruar një ditë më parë. Nga Protokolli i Shtetit thonë për Express se janë dy opsione dhe vendosja e flamurit ...

Sot vendoset flamuri shtetëror te ‘rrethi’ në Prishtinë

Lajmi.net - 13.02.2018

Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin dje që ta bëjë sot vendosjen e flamurit shtetëror në zonën që njihet si “Rrethi i Spitalit”. Kjo është konfirmuar edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme, që ...

Ata që duan të “derdhin gjak” për flamurin te "Rrethi" fillojnë të dalin aty

Gazeta Express - 13.02.2018

Një faqe e krijuar mbrëmë në Facebook që bëri thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar tek Rrethi i Flamurit në Prishtinë është tërhequr ...

VV’ja sot mund të pengojë vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

Gazeta Express - 13.02.2018

Sot është paralajmëruar vendosja e flamurit shtetëror te rrethi në hyrje të kryeqytetit kosovar. Kjo gjë po përkrahet nga shumë fytyra publike dhe qytetarë, por të njëjtën gjë po e bëjnë disa të ...

Sveçla thotë se PDK ia shkaktoi vendit një milion probleme më të mëdha se flamujt

Koha.net - 12.02.2018

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, që të mos merren me flamuj, “por me problemet që ...

Thirrje për ta mbrojtur flamurin kombëtar “Te Rrethi”, s’duan vendosjen e atij shtetëror

Koha.net - 12.02.2018

Një faqe në Facebook është krijuar për të bërë thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar shqiptar, në vendin e njohur tashmë si te Rrethi i Flamurit. “Nesër nga ora 08:00 në mëngjes takohemi te Rrethi i ...

Arifi: Qeveria do t’i marrë të gjitha obligimet që i takojnë për vendosjen e flamurit

Lajmi.net - 12.02.2018

Vendosja e flamurit të Kosovës te ‘rrethi’ i Prishtinës ka shkaktuar reagime nga më të ndryshmet. Mospajtime rreth vendosjes së flamurit ka ndërmjet qeverisë dhe komunës së Prishtinës.

Asambleisti i VV-së thërret për rezistencë, kërkon të mos vendoset flamuri i Kosovës

Lajmi.net - 12.02.2018

Egzon Azemi, asamblist i Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës ka dalur kundër vendosjes së flamurit shtetëror te “Rrethi” në Prishtinë. Në një status në facebook ai madje ka paralajmëruar edhe ...

Flamuri shtetëror do të vendoset përkrah atij kombëtar në hyrje të Prishtinës

Alb Portali - 12.02.2018

Loading... Departamenti i Protokollit të Shtetit është udhëzuar për ta vendosur flamurin shtetëror të Kosovës në hyrje të Prishtinës. Ne zonën që njihet si “Te rrethi”, flamuri i Kosovës, do të ...

Beqiri – Ahmetit: Mos u korit, 50 flamuj do t`i vendosja

Alb Portali - 12.02.2018

Loading... Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, njëherit ish-kryetar i Prishtinës, Ismet Beqiri ka komentuar çështjen e vendosjes së flamurit të Kosovës te rrethi në hyrje të Prishtinës.

Bajraktarë, flamurtarë dhe hokatarë

Java News - 12.02.2018

Shoqëritë e tjera flasin për të arritura të prekshme, ndër ne zhvillohen kacafytje për flamuj. Nga Enver Robelli Në prag të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës sërish në kthinat e mediave sociale ...

Haradinaj kërkon që flamuri i Kosovës të vendoset pranë flamurit kombëtar

Albeu.com - 13.02.2018

Flamuri shtetëror i Kosovës është raportuar se gjatë ditës së sotme do të vendoset afër rrethit ku momentalisht valëvitet ai i Shqipërisë, dhe jo në të njëjtin bashkë me atë kombëtar.

Qeveria pyet Shpend Ahmetin: Me cilin ligj e vendose flamurin e Shqipërisë në hyrje të Prishtinës?

Lajmi.net - 12.02.2018

Vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në rrethin kryesor të Prishtinës, po shkakton polemika ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës Prishtinës. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, kishte thënë ...

Deputetit të VV-së i pengon kërkesa për vendosjen e flamurit të Kosovës te “Rrethi”

Lajmi.net - 12.02.2018

Deputetit të Lëvizjes Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, nuk po i pëlqen ideja e vendosjes së flamurit të Kosovës në hapësirën te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës.

“Dikush po thotë se flamuri i Kosovës nuk do të lejohet nesër ‘te rrethi’ – ‘do të derdhim gjak”

Ina - 13.02.2018

Një faqe në Facebook është krijuar për të bërë thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar shqiptar, në vendin e njohur tashmë si te Rrethi i Flamurit. “Nesër nga ora 08:00 në mëngjes takohemi te Rrethi i ...

Protokolli i Shtetit e vendos nesër flamurin e Kosovës te Rrethi në Prishtinë

Lajmi.net - 12.02.2018

I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, e hoqi përgjegjësin nga vetja, duke thënë se nuk është në përgjegjësinë e tij vendosja e flamurit të Kosovës në Prishtinë, për nder të dhjetë vjetorit të ...

Gjendet zgjidhja më e mirë, pranë flamurit kombëtar do të vendoset edhe i Kosovës

Albeu.com - 12.02.2018

Departamenti i Protokollit të Shtetit që funksionon në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme nesër do ta vendos flamurin e Republikës së Kosovës te Rrethi.

Havolli: Propozimin për ta rregulluar çështjen e flamurit do ta procedoj në seancë të rregullt

Koha.net - 12.02.2018

Sot Departamenti i Protokollit të Shtetit i cili funksionon në kuadër të MPJ-së, ka marrë vendim që të vendoset edhe një shtizë për flamurin e Kosovës pranë atij kombëtar “Te Rrethi”.

Rikthehet flamuri i Kosovës përkrah atij kombëtar “Te Rrethi”

Koha.net - 12.02.2018

Departamenti i Protokollit të Shtetit i cili funksionon në kuadër të MPJ-së, ka marrë vendim që të vendoset edhe një shtizë pranë flamurit ndërkombëtar.

Flet iniciatori për vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi: Vetëvendosje më kërcënoi

Gazeta Express - 12.02.2018

Ishte mesnata e 27 nëntorit të vitit 2013 kur rrethrrotullimi kryesor i Prishtinës, mori pamjen më ndryshe se ditëve të tjera. Kjo pasi që në këtë pjesë më nuk valëvitej flamuri i Kosovës, por ai ...

Protokolli i Shtetit nesër e vendos flamurin e Kosovës te Rrethi

Gazeta Express - 12.02.2018

Departamenti i Protokollit të Shtetit që funksionon në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme nesër do ta vendos flamurin e Republikës së Kosovës te Rrethi.

​Ish-drejtori i Shpend Ahmetit, Sali Zyba, e kishte hequr flamurin e Kosovës nga rrethi te spitali

Gazeta Express - 12.02.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sali Zyba akuzohej se kishte hequr flamur e Kosovës nga rrethi i njohur “te Spitali”, në hyrje të Prishtinës. Për këtë veprim, ndaj ish-drejtorit të Komunës së ...

Sot mos na turpëroni duke u zënë shqiptar me shqiptar për flamuj

Albeu.com - 13.02.2018

Debati i filluar nga disa persona për vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi i Prishtinës ku ndodhet flamuri kombëtar e që u mbështet nga Ramiz Lladrovci i Drenisës së Adem Jasharit dhe natyrisht ...

Vendosja e flamurit të Kosovës të rrethi kryesor në Prishtinë po mbetet veç ëndërr

Gazeta Express - 12.02.2018

Vendosja e flamurit të Kosovës në rrethin kryesor të kryeqytetit është bërë temë që po zë vend çdo ditë në opinion. Liderë të rëndësishëm të vendit dhe qytetarë të Kosovës, kanë kërkuar qe për ...

Cakolli: Flamuri shtetëror do të valojë me flamurin kombëtar më 17 shkurt 2018!

Lajmi.net - 11.02.2018

Diskutimit për Flamurin e shtetit të Kosovës në Prishtinë, iu bashkua edhe zv. ministri, Bujar Cakolli, i cili me një postim, ka theksuar se në këtë vikend nuk kishte optimizëm, por jep një ...

Pacolli: Kemi mysafirë të huaj gjatë festës, Komuna ta vendosë flamurin e Kosovës ‘te rrethi’

Lajmi.net - 11.02.2018

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, i ka bërë thirrje Komunës së Prishtinës, për ta vendosur flamurin e Kosovës në rrethrrotullimin në hyrje të Prishtinës.

Havolli e quan Ahmetin përfaqësues zyrtar të ankesave

Koha.net - 12.02.2018

Asamblisti i LDK-së, Sokol Havolli, i është përgjigjur kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti, që në një prononcim për Koha.net ka thënë se ky i pari është mirë që fillimisht të mësojë ligjet e rolin ...

Ahmeti hedh te institucionet shtetërore çështjen e flamurit “Te Rrethi”

Koha.net - 11.02.2018

Kohët e fundit u nis një debat rreth flamurit të Kosovës, që kërkohet të zëvendësohet me atë ndërkombëtar në hyrje të Prishtinës “Te Rrethi”. Ka thënë se kjo është në përgjegjësi të institucioneve të ...

Pacolli: Komuna e Prishtinës duhet patjetër të vendos flamurin e Kosovës “Te Rrethi”

Koha.net - 11.02.2018

Një iniciativë e ngritur së fundmi nga një grup qytetarësh që të vendoset flamuri shtetëror aty ku është ai kombëtar “Te Rrethi” ka nxitur reagim edhe të zëvendëskryeministrit të Kosovës, Behgjet ...

Ahmeti i përgjigjet Havollit: Mësoji ligjet dhe funksionin e asambleistit

Koha.net - 11.02.2018

I pari i Prishtinës Shpend Ahmeti, i është përgjigjur asambleistit të LDK-së, Sokol Havolli, i cili sot i dha ultimatum Ahmetit, se nëse deri nesër në orën 15:00 nuk e vendos flamurin e Kosovës “Te ...

Loja e Shpend Ahmetit: Ramush Haradinaj e ka në dorë vendosjen e flamurit te 'Rrethi'

Gazeta Express - 11.02.2018

Komuna e Prishtinës e ka vendosur flamurin e Shqipërisë te 'Rrethi'. I njëjti institucion është përgjegjës për hapësirën publike. Në anën tjetër, Shpend Ahmeti po tenton që këtë problem ta zhvendosë ...

Pacolli: Të vendoset flamuri i Kosovës te 'Rrethi'

Gazeta Express - 11.02.2018

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli, i ka bërë thirrje Komunës së Prishtinës, për ta vendosur flamurin e Kosovës në rrethrrotullimin në hyrje të ...

Beqiri-Ahmetit: Mos u korit, 50 flamuj do t’i vendosja

Lajmi.net - 12.02.2018

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, njëherit ish-kryetar i Prishtinës, Ismet Beqiri ka komentuar çështjen e vendosjes së flamurit të Kosovës te rrethi në hyrje të Prishtinës.

Qeveria pyet Shpend Ahmetin: Me cilin ligj e vendose flamurin e Shqipërisë në hyrje të Prishtinës?

Zhurnal - 12.02.2018

Qeveria pyet Shpend Ahmetin: Me cilin ligj e vendose flamurin e Shqipërisë në hyrje të Prishtinës? Prishtinë, 12 shkurt - Vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në rrethin kryesor të Prishtinës, po ...

Sveçla akuzon aktivistët e PDK-së për iniciativa për heqjen e flamurit kombëtar “Te Rrethi”

Telegrafi - 12.02.2018

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, që të mos merren me flamuj, “por me problemet që ...

Protokolli i Shtetit nesër e vendos flamurin e Kosovës te Rrethi

Zhurnal - 12.02.2018

Protokolli i Shtetit nesër e vendos flamurin e Kosovës te Rrethi Prishtinë, 12 shkurt - Departamenti i Protokollit të Shtetit që funksionon në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme nesër do ta ...

Havolli: Shpend Ahmeti nuk është në gjendje të menaxhojë një shtyllë flamuri

Lajmi.net - 12.02.2018

Asambleisti i LDK-së, në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Sokol Havolli, ka thënë se vendosja e flamurit të Kosovës tek rrethi në Prishtinë, e bënë të panevojshme thirrjen e seancës së jashtëzakonshme ...

Pacolli kritikon komunën ku vëllai i tij është nënkryetar: Të vendoset flamuri i Kosovës te ‘rrethi’ i Prishtinës

Telegrafi - 11.02.2018

Zëvendëskryeministri dhe njëherësh ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës Behgjet Pacolli , i ka bërë thirrje Komunës së Prishtinës, për ta vendosur flamurin e Kosovës në rrethrrotullimin në hyrje ...

Ahmeti thotë se vendosja e flamurit te ‘rrethi’ është detyrë e kryeministrit

Lajmi.net - 11.02.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se vendosja e flamurit të Kosovës te ‘rrethi’ nuk është detyrë e Komunës. Përmes një postimi në Facebook, Ahmeti ka thënë se në këtë rast vendosja e ...

Reagon Ahmeti: Çështja e flamurit përgjegjësi e Qeverisë, jo e Komunës

Almakos - 11.02.2018

Kreu i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti është deklaruar lidhur me debatin e zëshëm që po bëhet lidhur me vendosjen e flamurit shtetëror të Kosovës te ‘rrethi’, në Prishtinë.

Ismeti sheh ëndërra me sy hapur, e mendon për një çast veten kryetar të Prishtinës

Albeu.com - 12.02.2018

Tema e vendosjes së flamurit të Kosovës te rrethi në hyrje të Prishtinës është diskutuar me të madhe kohëve të fundit. Këtë çështje e ka komentuar edhe Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri ...

Sveçla akuzon aktivistët e PDK-së për iniciativa për heqjen e flamurit kombëtar “Te Rrethi”

Almakos - 12.02.2018

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, që të mos merren me flamuj, “por me problemet që ...