TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zaev: Opozita duhet të mundësojë të drejtën e qytetarëve për të vendosur me referendum

Telegrafi - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev në takimin e sotëm me kreun e OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski i dorëzoi marrëveshjen për zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Marrëveshja”, Zaev në takime intensive me aktorët politik

Alsat - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev, një ditë pas arritjes së Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjen e çështjes së emrit në ofensivë për të njoftuar aktorët politikë në vend.

Mickovski pas takimit me Zaev, refuzoi marrëveshjen e kapitullimit

Telegrafi - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev ia ka dorëzuar marrëveshjen për emrin, liderit të OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski dhe e cili pritet të kaloj në seancën qeveritare dhe klasifikohet.

Mickoski pas takimit me Zaevin: Qëndrimi jonë nuk ndryshon

Antpress - 13.06.2018

Ai ka thënë se ka marrë marrëveshjen nga kryeministri dhe se ne periudhën që vijon pret konsultim më të gjerë, transmeton Medial.mk. Ai ka thënë se në procesin e konsultimit duhet të marrin pjesë ...

Mickoski takon Ivanovin, nuk prononcohet për mediat

Alsat - 13.06.2018

Kryetarit i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sapo ka përfunduar takimin me kreun e shtetit Gjorge Ivanov në lidhje me marrëveshjen e arritur dje, për çështjen e emrit me Greqinë.

Opinioni prej nesër mund ta shohë marrëveshjen për emrin, Qeveria do ta deklasifikojë

Flaka - 13.06.2018

Qeveria e Maqedonisë nesër në seancë do ta deklasifikojë marrëveshjen e arritur për çështjen e emrit me Greqinë për ndryshimin e emrit nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë së Veriut.

LSDM: Mickoski dhe OBRM-PDUKM të përkrahin të ardhmen e shtetit e cila ka përkrahjen e gjithë botës demokratike

Telegrafi - 13.06.2018

Hristijan Mickoski dhe OBRM-PDUKM të mos pengojnë, por të përkrahin ardhmërisë së shtetit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Zgjidhja e çështjes së emrit që për 25 vite e ka tërhequr zvarrë Maqedoninë, ...

Mickoski kërkon takime urgjente me kryetarin e shtetit, Gjorge Ivanov dhe me kryeministrin Zoran Zaev

Portalb - 13.06.2018

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka kërkuar takim urgjent me kryetarin e shtetit, Gjorge Ivanov në lidhje me marrëveshjen me Greqinë të arritur nga Zaev dhe Cipras.

Pesë minuta zgjati takimi Zaev – Mickoski

Tetova Sot - 13.06.2018

Takimi mes kryeministrit Zoran Zav dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në Qeveri ka mbaruar për 5 minuta, njofton Portalb.mk. Tema e bisedës ka qenë marrëveshja për zgjidhjen e çështje ...

Mickoski kërkon takim urgjent me Ivanov dhe Zaev për marrëveshjen e emrit

Telegrafi - 13.06.2018

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka kërkuar takim urgjent me Gjorge Ivanov në lidhje me marrëveshjen me Greqinë. Ai në konferencë shtypi ka kërkuar takim urgjent edhe me kryeministrin Zoran ...

“Republika e Maqedonisë së Veriut”, emri i ri krijon polemika

ABC News - 13.06.2018

Emri i ri “Republika e Maqedonisë së Veriut”, i dakordësuar mes kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Tsipras ka krijuar polemika të shumta në Athinë dhe Shkup.

LAJM I FUNDIT: Takim Zaev- Mickoski për emrin

Antpress - 13.06.2018

Takimi vjen një ditë pasi kryeministri Zaev shpalosi emrin e ri të Maqedonisë. Zaev sot realizoi takim edhe me presidetin Gjorge Ivanov. ...

Mickoski godet Zaevin me një deklaratë të vjetër për emrin

Antpress - 13.06.2018

“Nuk besoj se ekziston njeri i lindur që do të del para Kuvendit të kërkojë ndryshimin e kushtetutës me qëllim të kërkojë ndryshim të emrit kushtetues”, ka thënë Zaev në deklaratën e cila ishte ...

BE përshëndet emrin e ri të Maqedonisë

Antpress - 13.06.2018

Kjo është jo vetëm e merituar si mirënjohje për rezultatet e rëndësishme reformatore të maqedonisë, por do të ndihmojë dhe në zbatimin e plotë të marrëveshjes në interes të të dy shteteve, rajonit ...

Mickoski: Kapitulluam, në referendum votoj kundër

Ina - 12.06.2018

Marrëveshje kapitullimi, kështu e ka quajtur lideri i opozitës, Hristijan Mickoski marrëveshjen e arritur për emrin midis Athinës dhe Shkupit zyrtar. Lideri i VMRO-DPMNE-së në konferencën me ...

Mickoski: Sot është një ditë e vështirë për Maqedoninë

Alsat - 12.06.2018

Lideri i partisë më të madhe opozitare Hristjan Mickoski në një deklaratë për shtyp, menjëherë pas marrëveshjes së prononcuar nga kryeministri i vendit Zoran Zaev për arritjen e marrëveshjes për ...

Mickoski: Sot është ditë e rëndë për Maqedoninë

Telegrafi - 12.06.2018

Sot është ditë e rëndë për Maqedoninë, deklaroi në konferencën për shtyp, lideri i OBRM-PDUKM-së në lidhje me marrëveshjen e arritur me Greqinë, duke shtuar se ata kanë qenë të lënë anësh gjatë tërë ...

Emri, VMRO-ja paralajmëron konferencë për shtyp (LIVE VIDEO)

Tetova Sot - 12.06.2018

Ndiqni konferencën e drejtpërdrejtë për shtyp të udhëheqësit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në lidhje me marrëveshjen e arritur mbi emrin e ri të Maqedonisë. Loading..

Zaev ka informuar Mickoskin për marrëveshjen e arritur, pritet konferencë për shtyp nga OBRM-PDUKM

Telegrafi - 12.06.2018

Sot pasdite, kryeministri Zoran Zaev pas bisedës telefonike me kryeministrin grek, Alexis Tsipras, ka informuar liderin e OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski për marrëveshjen e arritur me Greqinë si ...

Zaev informoi Mickoskin për marrëveshjen me Greqinë

Tetova Sot - 12.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev pasdite ka biseduar me liderin e VMRO-DPMNE, Hristian Mickoski. Nga VMRO-DPMNE konfirmuan këtë informacion. Qëndrimin e opozitës kreu i VMRO-DPMNE-së Mickoski do ta publikojë ...

Zaev: Opozita duhet të mundësojë të drejtën e qytetarëve për të vendosur me referendum

Lajm - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev në takimin e sotëm me kreun e OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski i dorëzoi marrëveshjen për zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Marrëveshja”, Zaev në takime intensive me aktorët politik

Tetova Sot - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev, një ditë pas arritjes së Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjen e çështjes së emrit në ofensivë për të njoftuar aktorët politikë në vend.

Mickoski pas takimit me Zaev, refuzoi marrëveshjen e kapitullimit

Tetova Sot - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev ia ka dorëzuar marrëveshjen për emrin, liderit të OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski dhe e cili pritet të kaloj në seancën qeveritare dhe klasifikohet.

(VIDEO) Mickoski takon Ivanovin, nuk thotë asnjë fjalë

Antpress - 13.06.2018

Ai nuk ka dashur të prononcohet për mediat duke u larguar menjëherë pas takimit. Nga ky takim dihet vetëm një detal se takimi nuk ka zgjatur 2 minuta si në takimin e mëngjesit mes presidentit dhe ...

Mickoski kërkon takim urgjent me Ivanov dhe Zaev për marrëveshjen e emrit

Tetova Sot - 13.06.2018

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka kërkuar takim urgjent me Gjorge Ivanov në lidhje me marrëveshjen me Greqinë. Ai në konferencë shtypi ka kërkuar takim urgjent edhe me kryeministrin Zoran ...

BE-ja përshëndet emrin e ri të Maqedonisë

Koha.net - 13.06.2018

Shefja e politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe komisionari i Zgjerimit, Johanes Hahn e përshëndetën përmes një deklarate të përbashkët zgjidhjen e emrit të Maqedonisë, që ...

Mickoski: Kapitulluam, në referendum votoj kundër

Antpress - 12.06.2018

Marrëveshje kapitullimi, kështu e ka quajtur lideri i opozitës, Hristijan Mickoski marrëveshjen e arritur për emrin midis Athinës dhe Shkupit zyrtar. Lideri i VMRO-DPMNE-së në konferencën me ...

LSDM: VMRO-DPMNE dhe Mickoski mos përhapin lajme të rreme, Maqedonia nga vend i varur nga importi sot shet rrymë

Tetova Sot - 12.06.2018

Në vend që ta përshëndesin punën e suksesshme të SHA ELEM dhe faktin që Maqedonia nga vend i varur nga importi sot prodhon më shumë(tepricë) dhe shet rrymë, VMRO-DPMNE shpik raste inekzistente dhe ...

Kostadinov: Maqedonia shet rrymë dhe përfiton nga rritja e prodhimtarisë vetanake

Tetova Sot - 12.06.2018

Maqedonia shet rrymë dhe përfiton nga rritja e prodhimtarisë vetanake të energjisë elektrike. Kjo është rezultat i punës së suksesshme, efikase dhe të përgjegjshme të Qeverisë së udhëhequr nga LSDM ...

Mickoski: Sot është një ditë e vështirë për Maqedoninë (VIDEO)

Tetova Sot - 12.06.2018

ideri i partisë më të madhe opozitare Hristjan Mickoski në një deklaratë për shtyp, menjëherë pas marrëveshjes së prononcuar nga kryeministri i vendit Zoran Zaev për arritjen e marrëveshjes së emrit, ...

Zaev: Opozita duhet të mundësojë të drejtën e qytetarëve për të vendosur me referendum

Tetova Sot - 13.06.2018

Kryeministri Zoran Zaev në takimin e sotëm me kreun e OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski i dorëzoi marrëveshjen për zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Mickoski takon Ivanovin, nuk prononcohet për mediat

Tetova Sot - 13.06.2018

Kryetarit i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sapo ka përfunduar takimin me kreun e shtetit Gjorge Ivanov në lidhje me marrëveshjen e arritur dje, për çështjen e emrit me Greqinë.

BE përshëndet emrin e ri të Maqedonisë

Lajmi.net - 13.06.2018

Shefja e politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Federica Mogherini dhe komisioneri i Zgjerimit Johanes Hahn e pershëndetën përmes një deklarate të përbashkët zgjidhjen e emrit të Maqedonisë, që ...

LSDM: VMRO-DPMNE dhe Mickoski mos përhapin lajme të rreme, Maqedonia nga vend i varur nga importi sot shet rrymë

Flaka - 13.06.2018

Në vend që ta përshëndesin punën e suksesshme të SHA ELEM dhe faktin që Maqedonia nga vend i varur nga importi sot prodhon më shumë(tepricë) dhe shet rrymë, VMRO-DPMNE shpik raste inekzistente dhe ...

(VIDEO) LSDM: Maqedonia sot shet rrymë, VMRO-së dhe Mickoskit kjo i pengon

Antpress - 12.06.2018

Kjo është rezultat i punës së suksesshme, efikase dhe të përgjegjshme të Qeverisë së udhëhequr nga LSDM dhe udhëheqësia e SHA ELEM, tha deputeti i kësaj partie, Kostadin Kostadinov.

Mickoski: Sot është një ditë e vështirë për Maqedoninë

Flaka - 12.06.2018

Lideri i partisë më të madhe opozitare Hristjan Mickoski në një deklaratë për shtyp, menjëherë pas marrëveshjes së prononcuar nga kryeministri i vendit Zoran Zaev për arritjen e marrëveshjes së ...

VMRO-DPMNE: Marrëveshja për emrin është kapitullim

Koha.net - 12.06.2018

Lideri i partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski në një deklaratë për shtyp, pas marrëveshjes së marrëveshjes për emrin, tha se kjo është një ditë e vështirë për Republikën e ...

Mickoski: Sot është një ditë e vështirë për Maqedoninë

Portalb - 12.06.2018

Lideri i partisë më të madhe opozitare Hristjan Mickoski në një deklaratë për shtyp, menjëherë pas marrëveshjes së prononcuar nga kryeministri i vendit Zoran Zaev për arritjen e marrëveshjes së ...

VMRO-DPMNE kundër emrit të ri të Maqedonisë: Është kapitullim

Java News - 13.06.2018

Lideri i partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski në një deklaratë për shtyp, pas marrëveshjes së marrëveshjes për emrin, tha se kjo është një ditë e vështirë për Republikën e ...