TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Arrestohen dy të rinj, vodhën një kasafortë me para e pako cigaresh

Koha.net - 12.07.2019

Një 22 vjeçar e një 25 vjeçar janë arrestuar përvjedhke të rëndë. “Njësitet policore të stacionit të Podujevës, kanë arrestuar dy persona të dyshuar për vjedhje të rëndë.

Policia realizon aksion në Prishtinë, arreston dy persona në flagrancë

Telegrafi - 12.07.2019

Njësitet policore të stacionit qendra në Prishtinë, sot rreth orës 05:00, kanë realizuar një aksion policor, me ç’ rast janë arrestuar në flagrancë dy persona të dyshuar, për të cilët dyshohet me ...

Serbia kërkon lirimin e menjëhershëm të serbëve të arrestuar për spiunazh

Albeu.com - 11.07.2019

Gjatë ditës së djeshme, Policia e Kosovës në pikën kufitare Dheu i Bardhë, ka arrestuar dy serbë të dyshuar për spiunazh . Rreth arrestimit të tyre ka reaguar Zyra e të ashtuquajturës për Kosovën në ...

Kosovë, arrestohen dy shtetas serbë nën dyshimin për spiunazh

VOA - 11.07.2019

Policia e Kosovës tha se ka arrestuar dy shtetas serb një ditë më parë në një vendkalim ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, nën dyshimin për spiunazh. Zëdhënësi i policisë së Kosovës, Daut Hoxha, i Zërit ...

Policia arreston dy serbë nën dyshimin për spiunim

Evropaelire - 11.07.2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy serbë nën dyshimet për “spiunim”. Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, zëdhënësi i policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Policia e Kosovës deklarohet rreth arrestimit të dy spiunëve serb, po përpiqeshin të largoheshin nga Kosova

Alsat - 11.07.2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar serb tek pika kufitare “Dheu i Bardhë”. Një 41 vjeçar dhe një 60 vjeçar janë ndaluar në pikën kufitare te Dheu i Bardhë dhe gjatë kontrollimit, dhe të ...

Arrestohen dy persona të dyshuar për spiunazh

Medial - 11.07.2019

13:43, 11 Korrik 2019 Policia kufitare ka arrestuar mëngjesin e së mërkurës dy persona të dyshuar për spiunazh. Rasti ka ndodhur në pikën kufitare Dheu i Bardhë ku janë arrestuar dy serbë nën ...

Arrestohen dy serbë të Dheu i Bardhë, dyshohen për spiunazh

Lajmi.net - 11.07.2019

Siç njofton policia, të dyshuarit janë arrestuar për vepër penale “spiunazh”, përcjell lajmi.net, Njoftimi i plotë: SPIUNAZH PKK Dheu i Bardhë 10.07.2019 – 09:05.

Shiste certifikata të falsifikuara, arrestohet burri nga Malisheva

Gazeta Express - 11.07.2019

Policia në Malishevë ka arrestuar një person pasi dyshohet se ai ka shitur certifikata të falsifikuara Rasti ka ndodhur gjatë viteve 2017-2018 ku i dyshuari ka shitur certifikata të aftësive ...

Falsifikonte certifikata, arrestohet një person në Malishevë

Botasot - 11.07.2019

Policia ka arrestuar një të dyshuar në Malishevë pasi që i njëjti dyshohet se ka shitur certifikata të aftësive profesionale të falsifikuar 250-300 euro për certifikatë.

Dy serbë arrestohen si të dyshuar për spiunim

Botasot - 11.07.2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar serbë të Kosovës në pikën kufitare te Dheu i Bardhë. Sipas Policisë të njëjtit dyshohen për spiunim. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në ...

Arrestohen dy person për vjedhje të rëndë në Podujevë

Botasot - 12.07.2019

Njësitet policore të stacionit të Podujevës, kanë arrestuar dy persona të dyshuar për vjedhje të rëndë. “Rasti ka ndodhur në një qendër tregtare në fshatin Lluzhan, ku persona të dyshuar kishin ...

Një 25-vjeçar e një 61-vjeçar vodhën sot në mëngjes naftë, arrestohen

Koha.net - 12.07.2019

Njësitet policore të stacionit qendra në Prishtinë, sot rreth orës 05:00 në mëngjes kanë realizuar një aksion policor, me ç’ rast janë arrestuar në flagrancë dy persona për të cilët dyshohet me bazë ...

Arrestohet hajni i shumëkërkuar

Zeri - 11.07.2019

Është arrestuar personi i dyshuar për thyerjen e veturës në një parking në Prizren. Indeksonline kishte publikuar videon nga ky rast ndërsa pas disa orëve njësitet policore kishin identifikuar dhe ...

Arrestohet një 30-vjeçar në Fushë Kosovë për disa vjedhje

Koha.net - 11.07.2019

Është arrestuar një 30-vjeçar në Fushë Kosovë, për të cilin Policia e Kosovës thotë se ka kryer disa vjedhje. “Njësitet policore të stacionit të Fushe Kosovës, kanë arrestuar një person të dyshuar ...

Gjuanin me armë zjarri gjatë natës, arrestohen shtatë persona në Malishevë

Gazeta Express - 10.07.2019

Policia e Malishevës ka arrestuar shtatë persona pasi dyshohet se të njëjtit kanë mbajtur armë pa leje me të cilat kohë pas kohe kanë gjuajtur gjatë natës nëpër vendbanimet e tyre Përmes një ...

Përleshje e gjuajtje me armë, arrestohen katër persona në Suharekë

Gazeta Express - 10.07.2019

Policia në Suharekë ka arrestuar katër të dyshuar të cilët pas një mosmarrëveshje janë rrahur në mes vete Rasti ka ndodhur mesnatën e së martës në Suharekë ku të dyshuarit janë përleshur fizikisht në ...

Rrahje në Suharekë, arrestohen katër persona

Telegrafi - 10.07.2019

Katër persona janë arrestuar të cilët pas një mosmarrëveshje ishin rrahur mes veti dhe më pas njëri prej të dyshuarve ka shtënë në ajër me një armë zjarri.

Rrahje në Malishevë, arrestohen katër persona

Telegrafi - 10.07.2019

Katër persona janë arrestuar pasi për shkak të një mosmarrëveshje janë rrahur në mes veti. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 12:10, në Malishevë.

Në pikëkalimin te Dheu i Bardhë arrestohen dy serbë nën dyshimin për spiunim

Koha.net - 11.07.2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy serbë nën dyshimet për spiunim. Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Policia deklarohet rreth arrestimit të dy spiunëve serbë: Po përpiqeshin të largoheshin nga Kosova

Gazeta Express - 11.07.2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar serb tek pika kufitare “Dheu i Bardhë”. Një 41 vjeçar dhe një 60 vjeçar janë ndaluar në pikën kufitare te Dheu i Bardhë dhe gjatë kontrollimit, dhe të ...

Arrestohen dy spiunë të Serbisë në Kosovë

Albeu.com - 11.07.2019

Policia kufitare ka arrestuar mëngjesin e së mërkurës dy persona të dyshuar për spiunazh . Rasti ka ndodhur në pikën kufitare Dheu i Bardhë ku janë arrestuar dy serbë nën dyshimin se kanë kryer ...

Arrestohen dy serbë të Dheu i Bardhë, dyshohen për spiunazh

Zeri - 11.07.2019

Policia ka arrestuar dy të dyshuar serbë në pikën kufitare Dheu i Bardhë. Siç njofton policia, të dyshuarit janë arrestuar për vepër penale “spiunazh” Njoftimi i plotë: SPIUNAZH PKK Dheu i Bardhë ...

Shiste certifikata të falsifikuara, arrestohet burri nga Malisheva

Medial - 11.07.2019

Policia në Malishevë ka arrestuar një person pasi dyshohet se ai ka shitur certifikata të falsifikuara. Rasti ka ndodhur gjatë viteve 2017-2018 ku i dyshuari ka shitur certifikata të aftësive ...

Arrestohen dy serbë si të dyshuar për spiunim

Zeri - 11.07.2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar serbë të Kosovës në pikën kufitare te Dheu i Bardhë. Sipas Policisë të njëjtit dyshohen për spiunim. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në ...

Arrestohen dy person për vjedhje të rëndë në Podujevë

Telegrafi - 12.07.2019

Njësitet policore të stacionit të Podujevës, kanë arrestuar dy persona të dyshuar për vjedhje të rëndë. “Rasti ka ndodhur në një qendër tregtare në fshatin Lluzhan, ku persona të dyshuar kishin ...

Arrestohet hajni që po e terrorizonte kosovarët

Gazeta Express - 11.07.2019

Është arrestuar personi i dyshuar për thyerjen e veturës në një parking në Prizren. Indeksonline kishte publikuar videon nga ky rast ndërsa pas disa orëve njësitet policore kishin identifikuar dhe ...

Arrestohet një person i  dyshuar për disa raste të vjedhjeve

Telegrafi - 11.07.2019

Njësitet policore të stacionit të Fushe Kosovës, kanë arrestuar një person të dyshuar për disa raste të vjedhjeve. “Rastet kanë ndodhur në lokacione (dyshohet në gjithë territorin e Republikës së ...

Arrestohen shtatë persona në Malishevë, gjuajtën me armë zjarri gjatë natës

Zeri - 10.07.2019

Policia e Malishevës ka arrestuar shtatë persona pasi dyshohet se të njëjtit kanë mbajtur armë pa leje me të cilat kohë pas kohe kanë gjuajtur gjatë natës nëpër vendbanimet e tyre.

Policia e Kosovës arreston dy serbë nën dyshimin për spiunim

BalkanWeb - 11.07.2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy serbë nën dyshimet për “spiunim”. Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, zëdhënësi i policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Arrestimi i serbëve të dyshuar për spiunazh - flasin nga policia

Zeri - 11.07.2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar serb tek pika kufitare “Dheu i Bardhë”. Një 41-vjeçar dhe një 60-vjeçar janë ndaluar në pikën kufitare te Dheu i Bardhë dhe gjatë kontrollimit, dhe të ...

Dy serb arrestohen për spiunim në veri të Kosovës

Telegrafi - 11.07.2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar serbë të Kosovës të mërkurën rreth orës 09:0, në pikën kufitare te Dheu i Bardhë. Sipas raportit të policisë të njëjtit dyshohen për spiunim.

Arrestohet një person i dyshuar për dhjetëra vjedhje

Botasot - 11.07.2019

Njësitet policore të stacionit të Fushe Kosovës, kanë arrestuar një person të dyshuar për disa raste të vjedhjeve. Rastet kanë ndodhur në lokacione (dyshohet në gjithë territorin e Kosovës) dhe ...

Policia në Malishevë arreston shtatë persona dhe konfiskon armë ilegale

Medial - 10.07.2019

12:27, 10 Korrik 2019 Nga Stacioni Policor në Malishevë, në kuadër të angazhimeve të vazhdueshme në parandalimin e dukurive negative dhe realizimit të objektivave policore për krijimin e një ambienti ...

Policia arreston dy serbë nën dyshimin për spiunim

Durres Lajm - 11.07.2019

Policia e Kosovës ka arrestuar një ditë më parë dy shtetas serb nën dyshimet për "spiunim" në pikën kufitare te Dheut i Bardhë. Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, zëdhënësi i policisë ...

Kreu disa vjedhje në Fushë Kosovë, arrestohet i dyshuari

Medial - 11.07.2019

10:37, 11 Korrik 2019 Njësitet policore të stacionit të Fushe Kosovës, kanë arrestuar një person të dyshuar për disa raste të vjedhjeve. Sipas njoftimit të policisë rastet kanë ndodhur në lokacione ...

Policia në Malishevë arreston shtatë persona dhe konfiskon armë ilegale

Zhurnal - 10.07.2019

Malishevë, 10 korrik – Zhurnal.mk – Nga Stacioni Policor në Malishevë, në kuadër të angazhimeve të vazhdueshme në parandalimin e dukurive negative dhe realizimit të objektivave policore për krijimin ...

Në kufirin Kosovë-Serbi u arrestuan dy serbë nën dyshimin për spiunim

Portalb - 11.07.2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy serbë nën dyshimet për “spiunim”. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Kosovës, Daut Hoxha. Arrestimi i të dyshuarve është bërë të mërkurën, në pikën ...

Policia arreston 30 vjeçarin i dyshuar për disa vjedhje në Kosovë

Zhurnal - 11.07.2019

FushëKosovë, 11 korrik – Zhurnal.mk – Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për disa raste të vjedhjeve. Rastet kanë ndodhur në lokacione (dyshohet në gjithë territorin e Republikës së ...

Gjuanin me armë zjarri gjatë natës, arrestohen shtatë persona në Malishevë

Tetova Sot - 10.07.2019

Policia e Malishevës ka arrestuar shtatë persona pasi dyshohet se të njëjtit kanë mbajtur armë pa leje me të cilat kohë pas kohe kanë gjuajtur gjatë natës nëpër vendbanimet e tyre Përmes një ...

Arrestohen dy serbë në Kosovë për “spiunazh”

Gazeta Tema - 12.07.2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy serbë nën dyshimet për “ spiunim ”. Radio Evropa e Lirë shkruan se arrestimi i të dyshuarve është bërë të mërkurën, në pikën kufitare te Dheut i Bardhë.