TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqiptaro-amerikanët i dalin eprorëve të UÇK-së në mbrojtje

Lajmi.net - 08.11.2019

Shumica e këtyre reagimeve janë në mbeshtetje të kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli i cili dje njoftoi se ka marrë ftesë që më 4 dhjetor të paraqitet në Prokurorinë e Dhomave të Specializuara në Hagë.

UÇK-në e mbron gjaku i dëshmorëve, jo përfituesit e saj! Gjykata Speciale i zbardhon njollat e zeza!

Botasot - 08.11.2019

Formimi i Gjykatës Speciale ka filluar tmerrin ndaj shumë kujt në Kosovë. Gjykata Speciale është shumë e qartë se nuk merret me krimet e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kjo është shumë e vërtetë.

Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe Haga

Zeri - 08.11.2019

Ftesat e fundit nga Specialja e Hagës po vijnë në kohën kur janë në opozitë PDK-ja, e cila me deputetët e saj (shumica) e mbështeti krijimin e Gjykatës speciale sa qenë pozitë.

Armë në duar e syze në kokë, publikohet fotografia e rrallë e Veselit sa ishte në UÇK

Zeri - 08.11.2019

Kadri Veseli është ftuar dje nga Specialja për intervistim. Ftesa ndaj Veselit ka të bëj me veprimtarinë e Veselit gjatë kohës sa ishte në UÇK, shkruan lajmi.net.

Ali Ahmeti për Kadri Veselin: Kjo është padrejtësi, por ti do të ngadhënjesh

Botasot - 08.11.2019

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, e ka quajtur padrejtësi ftesën e Dhomave të Specializuara të Gjykatës Speciale për kreun e PDK-së, Kadri Veseli. Mirëpo, Ahmeti ka shprehur bindjen se ashtu siç kishin ...

Ali Ahmeti reagon pas ftesës së Speciales për Kadri Veselin: I dashur vëlla, paska qenë e shkrume

Gazeta Express - 08.11.2019

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti përmes një shkrimi në Facebook ka reaguar pas ftesës që Gjykatës Speciale për Kadri Veselin, raporton Gazeta Express. Ahmeti në shkrim me fjalë prekëse i është drejtuar ...

Në raportin e Martyt, Veseli përshkruhet si kryesori në kampet e supozuara të mbajtjes në Shqipëri

Koha.net - 08.11.2019

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që ...

Armë në duar e syze në kokë, publikohet fotografia e rrallë e Veselit sa ishte në UÇK

Alb Portali - 08.11.2019

Burimi: Armë në duar e syze në kokë, publikohet fotografia e rrallë e Veselit sa ishte në UÇK Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur.

Basha në krah të Veselit

RTSH - 08.11.2019

Kreu i PD Lulzim Basha ka dalë në krahë të kreut të PDK Kadri Veseli pas njoftimeve se ai është thirrur për të dëshmuar në Gjykatën Speciale të Hagës.

Velija: Do të ishte çudi sikur Veseli të mos ftohej nga Specialja

Botasot - 07.11.2019

Dardan Velija, analisti politik, ka thënë se reagimi i Kadri Veselit për thirrjen nga Gjykata Speciale ka qenë korrekt ashtu si do ta bënin të gjithë.

Edhe Getinjo në përkrahje të Kadri Veselit

Botasot - 07.11.2019

Getinjo ka disa fjalë për Kadri Veselin, pas ftesës që iu bë nga Gjykata Speciale. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pranuar ftesë nga Gjykata Speciale e Hagës.

Pacolli: Kadri Veseli do të ngadhnjejë në këtë sfidë

Medial - 08.11.2019

00:33 | 8 Nëntor 2019 Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka reaguar pasi kreu i PDK-së, Kadri Veseli, bëri të ditur se me katër dhjetor do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara në Hagë.

Veseli në Hagë/ Basha: Askush s’mund ta përdhosë luftën e Kosovës

Mapo - 07.11.2019

Lideri demokrat i Shqipërisë, Lulzim Basha reagoi në mbështetje të kreut në detyrë të Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, teksa haga i çoi fletë-thirrje.

Basha reagon pas ftesës për Veselin: Askush s’e përdhos dot luftën dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës

Botasot - 07.11.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me ftesën që Gjykata e Hagës i ka bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veseli.

Thirrja e Kadri Veselit nga Gjykata Speciale, reagon Basha: Askush se përdhos luftën çlirimtare për pavarësinë e ...

BalkanWeb - 07.11.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas lajmit se politikani kosovar, Kadri Veseli, është thirrur për t’u marrë në pyetje nga Gjykata e Hagës.

Kelmendi: Ftesa për Veselin nuk është lajm i mirë për Kosovën

Zeri - 07.11.2019

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe biznesmeni i njohur, Ramiz Kelmendi, përmes një postimi në Facebook ka shkruar për ftesën që iu bë kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, nga Dhomat e Specializuara ...

Çollaku: Të gjithë të ftuarit e Speciales janë përmendur në raportin e Dick Martyt

Medial - 07.11.2019

22:47 | 7 Nëntor 2019 Analisti politik Adrian Çollaku, në emisionin Analiza Zgjedhore në Klan Kosova ka folur për ftesën e marrë nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës ...

Edhe Getinjo ia dedikon disa rreshta Kadri Veselit, pas ftesës që iu bë nga Gjykata Speciale

Telegrafi - 07.11.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë së fundmi ftesë nga Gjykata Speciale e Hagës. Ai ka bërë të ditur se do ta pranojë këtë ftesë, dhe do të jetë prezentë në Hagë të Holandës më 4 ...

Haradinajt reagojnë pas thirrjes që Specialja i bëri Kadri Veselit

Gazeta Express - 07.11.2019

Kandidati për kryeministër nga radhët e AAK’së dhe vëllau i tij, njëkohësisht edhe kandidati për deputet nga e njëjta parti, Ramush e Daut Haradinaj, kanë reaguar pas thirrjes së kandidatit për ...

Haradinaj: Veseli ta mbrojë pastërtinë e kësaj lufte me dinjitet

Telegrafi - 07.11.2019

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas ftesës që i është bërë kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit nga Gjykata Speciale. Haradinaj përmes një shkrimi të bërë në Facebook ka ...

Basha: Veseli do t’i dëshmojë sërish botës drejtësinë e kauzës së lirisë

Java News - 07.11.2019

“Veseli do t’i dëshmojë sërish botës drejtësinë e kauzës së lirisë”, ka deklaruar sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në reagimin e tij në lidhje me me njoftimin e Kadri Veselit për të ...

Haradinaj për Veselin: Do të ngadhënjejë e vërteta dhe e drejta jonë

Zeri - 07.11.2019

Pas ftesës së Gjykatës Speciale për Kadri Veselin, ka reaguar edhe kryeministri në largim, Ramush Haradinaj. Haradinaj i cili javë më parë u fftua nga e njëjta gjykatë, i ka dhen mbështetje kreut të ...

Ramush Haradinaj: Kadri Veseli do ta mbrojë me dinjitet pastërtinë e luftës së UÇK-së

Medial - 07.11.2019

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur solidar me kreun në detyrë të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të cilit Gjykata Speciale i dërgoi sot ftesë.

Lushtaku për Veselin: Strateg, luftëtar dhe lider i ndërtimit të paqes dhe shtetit

Medial - 07.11.2019

Sami Lushtaku ka reaguar pas ftesës nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit. Ish-bashkëluftëtari i Veselit me këtë rast tha se është i bindur se gjithë ...

“Dalsh faqebardhë”, Daut Haradinaj në përkrahje të Veselit

Zeri - 07.11.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë.

Vjen edhe reagimi i Sami Lushtakut për ftesën e Veselit nga Haga

Zeri - 07.11.2019

Sami Lushtaku përmes një postimi në Facebook ka komentuar ftesën e Gjykatës Speciale për bashkëluftëtarin e tij, Kadri Veseli. Ai ka thënë se është i bindur se Veseli dhe të gjithë luftëtarët e ftuar ...

Çka thoshte Dick Marty për Kadri Veselin në raportin e tij

Gazeta Express - 07.11.2019

Figurave të larta të luftës së UÇK-së që janë ftuar nga Dhomat e Specializuara për t’u paraqitur në Hagë, u është shtuar edhe emri i Kadri Veselit. Emri i tij përmendet në disa raste, në raportin që ...

Nga “Luli” tek i pari i PDK-së, kjo është veprimtaria ushtarake dhe politike e Kadri Veselit

Telegrafi - 07.11.2019

Kadri Veseli u lind më 31 maj të vitit 1967 në Mitrovicë. Shkollimin fillor dhe të mesëm e kreu në Mitrovicë e Zveçan. Për të vazhduar më pas studimet në Prishtinë në vitin 1990 në Fakultetin e ...

Nën akuza ndaj ndërkombëtareve, Veseli tregoi se do të udhëtojë drejt Hagës

Portalb - 07.11.2019

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka njoftuar se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Veseli në konferencën për media, tha se më 4 dhjetor do të udhëtojë për në Hagë.

Nuk është Drenica, kjo është komuna ku Kadri Veseli ka marrë më së shumti vota

Botasot - 07.11.2019

Partia Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 6 tetorit u rendit e treta me 21.16% dhe do t’i ketë 25 deputetë, shkruan Periskopi. Lideri i kësaj partie, Kadri Veseli ka marrë 146 763 vota.

Specialja e fton Veselin, Milaim Zeka tregon çka thoshin shokët e tij

Botasot - 07.11.2019

Kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit i ka ardhë ftesa nga Gjykata Speciale që të paraqitet në Hagë. E pas kësaj ftese tash do të jetë gara se kush e do më shumë Kadri Veselin.

Hoxhaj për ftesën e Veselit nga Specialja: PDK di t’i dalë zot Kosovës, sikur në luftë, ashtu edhe në paqe

Gazeta Express - 07.11.2019

Nënkryetari i PDK’së, Enver Hoxhaj, ka komentuar thirrjen nga Gjykata Speciale ndaj kreut të kësaj partie, Kadri Veselit. Hoxhaj, në një status në Facebook, ka thënë se thirrja nga Specialja është ...

Rama në mbështetje të Veselit dhe luftëtarëve të tjerë të UÇK-së pas ftesave nga Gjykata Speciale

Alb Portali - 07.11.2019

Burimi: Rama në mbështetje të Veselit dhe luftëtarëve të tjerë të UÇK-së pas ftesave nga Gjykata Speciale Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i ...

Rama në mbështetje të Veselit dhe luftëtarëve të tjerë të UÇK-së pas ftesave nga Gjykata Speciale

Telegrafi - 07.11.2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjesëtarëve të tjerë të UÇK-së.

Aliu: Çdo gjykatë do të ketë vetëm një përfundim: pastërtinë e luftës çlirimtare

Botasot - 07.11.2019

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka reaguar pas ftesës për intervistim të kryetarit të PDK-së Kadri Veseli nga Gjykata Speciale për datën 4 dhjetor.

Rama në mbështetje të Veselit dhe luftëtarëve të tjerë të UÇK-së pas ftesave nga Gjykata Speciale

Botasot - 07.11.2019

Kryeministri i Shqipërsië Edi Rama, ka reaguar lidhur me ftesën që është bërë së fundi nga Gjykata Speciale ndaj Kadri Veselit dhe ish-pjeëtarëve të tjerë të UÇK-së.

Kadri Veseli thirret në Hagë, reagon kryeministri Rama: Sado e padrejtë të jetë ftesa, nuk mbetet tjetër veçse...

SOT - 07.11.2019

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka reaguar më anë të një postimi në Twitter, për ftesën e Gjykatës Speciale të Hagës ndaj Kadri Veselit, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës.

Mozzik i del në mbrojtje Kadri Veselit: Shkofsh e u kthefsh faqebardhë! UÇK shkruhet, liri lexohet

Telegrafi - 07.11.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë.

Veteranët thonë se s’kanë ditur asgjë për ftesën e Veselit, paralajmërojnë një takim urgjent

Gazeta Express - 07.11.2019

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli do të shkojë në Hagë për t’u intervistuar nga Prokurorët e Speciales, pikërisht në kohën kur bashkëluftëtarët e tij në organizatën e veteranëve po flasin se priten ...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, tendencë as fabrikim që mund ta njollosë Kadri Veselin dhe luftën e tij

Medial - 07.11.2019

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se nuk ka dyshim që Kadri Veseli dhe luftëtarët tjetër të UCK-së që janë ftuar nga Gjykata Speciale kanë pasur moralin më të lartë patriotik, politik dhe ushtarak.

Prokurorët e Hagës thërrasin Kadri Veselin

Gazeta Tema - 07.11.2019

Kadri Veseli, një ish-figurë kryesore e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i cili drejton Partinë Demokratike të Kosovës, është thirrur për t’u marrë në pyetje nga prokurorët e Hagës të cilët ppo hetojnë ...

Thaçi: Nuk ka gjykatë, as tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim

Alb Portali - 07.11.2019

Burimi: Thaçi: Nuk ka gjykatë, as tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Veselin dhe luftën e tij për çlirim Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si ...

Ndodhi më në fund, Kadri Veseli nuk shpëton prej Speciales, a po i vjen radha edhe Thaçit?

Botasot - 07.11.2019

Ajo që është pritur që sa kohë, ndodhi sot. Gjykata Speciale ka ftuar zyrtarisht ish-kreun e Shërbimit Informativ të Kosovës – SHIK, Kadri Veselin që të paraqitet në Hagë më 4 dhjetor.

Mozzik i del në krah Kadri Veselit: Shkofsh e u kthefsh faqebardhë

Gazeta Express - 07.11.2019

Reperi Mozzik përkrahë Kadri Veselin pasi ai ka treguar se është ftuar nga Gjykata Speciale. Gjatë ditës së sotme, kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka njoftuar se ai është ftuar ...

Reperi shqiptar për Kadri Veselin: Shkofsh e u kthefsh faqebardhë

Lajmi.net - 07.11.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, sot ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë, shkruan lajmi.net.

“Pesë pare për Specialen s’i jap”, çfarë thoshte Kadri Veseli për Gjykatën Speciale

Botasot - 07.11.2019

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli do të paraqitet më 4 dhjetor para hetuesve të Speciales për t’u intervistuar. Ndonëse nuk dihet se në çfarë cilëse, Veseli ftesën e bëri publike sot përmes një ...

Kadri Veseli merr ftesë nga Gjykata Speciale

Evropaelire - 07.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë.

Brenda një kohe të shkurtër Specialja ftoi dy prej funksionarëve më të lartë të shtetit

Gazeta Express - 07.11.2019

Brenda një periudhe të shkurtër kohore, Gjykata Speciale, ka ftuar dy prej udhëheqësve më të lartë të shtetit të Kosovës. Më 19 korrik, ish-komandanti i Zonës së Dukagjinit, Ramush Haradinaj, kishte ...

Gjykata Speciale thërret Kadri Veselin

SOT - 07.11.2019

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli në një konferencë për mediat bëri publike sot ftesën nga Gjykata Speciale Veseli bëri të ditur se do t'i përgjigjet kësaj ftese dhe para Prokurorisë Speciale do të dal me ...

Kadri Veseli – thirret në Hagë

VOA - 07.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të enjten se është thirrur për t’u intervistuar në Dhomat e Specializuara në Hagë, që trajtojnë pretendimet për krime lufte dhe të ...