TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA, BE dhe Kanadaja, sanksione të koordinuara ndaj Rusisë

Top Channel - 16.03.2019

Shtetet e Bashkuara, Kanadaja dhe Bashkimi Europian të premten vendosën sanksione të reja për të ndëshkuar Rusinë, për sulmin e saj në 2018-ën ndaj tre anijeve ukrainase, si dhe aneksimin e Krimesë ...

Agresioni në Ukrainë, SHBA sanksionojnë sërish Rusinë

ABC News - 15.03.2019

Shtetet e Bashkuara kanë sanksionuar sërish Rusinë në lidhje me agresionin e saj ndaj Ukrainës. Sipas Departamentit të Thesarit, sanksionet janë vendosur në bashkëpunim me BE-në dhe Kanadanë, për t’i ...

SHBA-ja, Kanadaja dhe BE-ja me sanksione të reja kundër Rusisë

Flaka - 15.03.2019

SHBA-ja, Kanadaja dhe Bashkimi Evropian sot i zgjeruan sanksionet ndaj Rusisë për shkak të “agresionit të vazhdueshëm ndaj Ukrainës”, ceket në kumtesën më të re të Departamentit amerikan të Shtetit.

BE vë sanksione rusëve që u përfshinë në kapjen e marinarëve ukrainas

Flaka - 15.03.2019

Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës.

SHBA-ja godet Rusinë me sanksione të reja shkaku i Ukrainës

Koha.net - 15.03.2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë sërish në shënjestër Rusinë, duke u vendosur sanksione të reja gjashtë shtetasve dhe tetë organizatave të vendit shkaku i “agresionit të vazhdueshëm të ...

BE-ja rrit listën e të sanksionuarve rusë

Evropaelire - 15.03.2019

Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në ...

SHBA-BE vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë

Gazeta Tema - 15.03.2019

SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për vijimin e akteve të tyre të dhunës në Ukrainë, sipas një komunikate të ...

SHBA, BE dhe Kanadaja, sanksione të koordinuara ndaj Rusisë

Botasot - 16.03.2019

Shtetet e Bashkuara, Kanadaja dhe Bashkimi Europian të premten vendosën sanksione të reja për të ndëshkuar Rusinë, për sulmin e saj në 2018-ën ndaj tre anijeve ukrainase, si dhe aneksimin e Krimesë ...

Agresioni në Ukrainë, SHBA sanksionojnë sërish Rusinë

Medial - 16.03.2019

Shtetet e Bashkuara kanë sanksionuar sërish Rusinë në lidhje me agresionin e saj ndaj Ukrainës. Sipas Departamentit të Thesarit, sanksionet janë vendosur në bashkëpunim me BE-në dhe Kanadanë, për t’i ...

Bashkimi Europian u vë sanksione rusëve që u përfshinë në kapjen e marinarëve ukrainas

Lajmi.net - 15.03.2019

Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës.

BE-ja rrit listën e të sanksionuarve rusë

Botasot - 15.03.2019

Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në ...

Thesari amerikan: SHBA-BE vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë

Botasot - 15.03.2019

SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për vijimin e akteve të tyre të dhunës në Ukrainë, sipas një komunikate të ...

Brukseli shton listën e të sanksionuarve rusë

Java News - 15.03.2019

Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në ...

SHBA-BE vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë

Alsat - 15.03.2019

SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për vijimin e akteve të tyre të dhunës në Ukrainë, sipas një komunikate të ...

BE rrit listën e të sanksionuarve rusë

Durres Lajm - 15.03.2019

Bashkimi Evropian shtoi tetë zyrtarë rusë në listën e sanksioneve për, siç tha, përfshirjen e tyre në aneksimin e tri anijeve të Ukrainës dhe kapjen e 24 pjesëtarëve të ekuipazhit të tyre, në ...

Thesari amerikan: SHBA-BE vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë

Tetova Sot - 15.03.2019

SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për vijimin e akteve të tyre të dhunës në Ukrainë, sipas një komunikate të ...