TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Momenti kur anija kozmike pëson defekt dhe astronautët detyrohen të bëjnë ulje emergjente (Video)

Telegrafi - 11.10.2018

Dy astronautët i kanë shpëtuar vdekjes pasi anija kozmike pësoi defekt gjatë fluturimit për në stacionin hapësinor ndërkombëtar, duke detyruar ata të bëjnë ulje emergjente edhe pse po lëviznin në një ...

Dy astronautë largohen sigurt nga Raketa ruse Soyuz

Evropaelire - 11.10.2018

Një kapsulë, e cila ka qenë duke bartuar dy anëtarë të raketës ruse Soyuz dhe ka pasur probleme gjatë nisjes në Hapësirë, ka arritur sërish sërish e sigurt në Kazakistan.

Astronautët shpëtojnë nga anija kozmike me defekt

Top Channel - 11.10.2018

Astronautët bënë ulje të detyruar pasi anija Soyuz pësoi defekt. NASA tha se pati një problem me funksionimin e mekanizmit të lëshimit dhe se ekipi i astronautëve është duke u kthyer në Tokë, me ...

Frikë në hapësirë, defekt në anijen kozmike, alarm në NASA

LajmiFundit - 11.10.2018

Raketa Soyuz FG që mbante anijen kozmike Soyuz MS-10, ka pësuar një defekt në motor duke shkaktuar alarm dhe frikë në NASA, që po drejtonte misionin. Astronautët mësohet se do të zbresin në ...

Anija kozmike ruse pëson defekt, bën ulje emergjente (Video)

Telegrafi - 11.10.2018

Anija kozmike ruse Soyuz është detyruar të bëjë ulje emergjente, pasi një defekti teknik që e kishte pësuar fluturakja. Dy astronautët kanë zbritur me kapsulën me parashutë rreth 20 kilometra në ...

Video: Probleme me lëshimin e raketës, alarm tek NASA

Mapo - 11.10.2018

Një kapsulë me ekuipazhin e raketës ruse Sojuz pati probleme gjatë lëshimit. Megjithatë, kapsula është ulur pa probleme në Kazakistan, raportojnë mediat ruse.

Dy astronautë largohen sigurt nga Raketa ruse Soyuz

Botasot - 11.10.2018

Një kapsulë, e cila ka qenë duke bartuar dy anëtarë të raketës ruse Soyuz dhe ka pasur probleme gjatë nisjes në Hapësirë, ka arritur sërish sërish e sigurt në Kazakistan.

Dy astronautët rusë shpëtojnë mrekullisht nga anija kozmike difektoze

Java News - 11.10.2018

Astronautët bënë ulje të detyruar pasi anija Soyuz pësoi difekt. NASA tha se pati një problem me funksionimin e mekanizmit të lëshimit dhe se ekipi I astronautëve është duke u kthyer në Tokë, me ...

Alarmohet NASA/ Panik në hapësirë, anija kozmike me dy astronautë në bord pëson defekt

SOT - 11.10.2018

Raketa Soyuz FG që mbante anijen kozmike Soyuz MS-10, ka pësuar një defekt në motor duke shkaktuar alarm dhe frikë në NASA, që po drejtonte misionin. Astronautët mësohet se do të zbresin në ...

Astronautët shpëtojnë nga anija kozmike difektoze

Botasot - 11.10.2018

Astronautët bënë ulje të detyruar pasi anija Soyuz pësoi difekt. NASA tha se pati një problem me funksionimin e mekanizmit të lëshimit dhe se ekipi I astronautëve është duke u kthyer në Tokë, me ...

Astronautët shpëtojnë nga anija kozmike me defekt

Koha.net - 11.10.2018

Astronautët bënë ulje të detyruar pasi anija Soyuz pësoi defekt. NASA tha se pati një problem me funksionimin e mekanizmit të lëshimit dhe se ekipi i astronautëve është duke u kthyer në Tokë, me ...

Anija kozmike me defekt, shpëtojnë astronautët

Lajmi.net - 11.10.2018

Astronautët bënë ulje të detyruar pasi anija Soyuz pësoi defekt. NASA tha se pati një problem me funksionimin e mekanizmit të lëshimit dhe se ekipi i astronautëve është duke u kthyer në Tokë, me ...