TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ronaldo, sezoni më i dobët i 10 viteve

Durres Lajm - 15.05.2019

Dakord, nuk triumfoi dot në atë kompeticion për të cilin erdhi. Por sezoni i parë i Cristiano Ronaldos në Torino nuk mund të konsiderohet kurrsesi i dështuar.

Ronaldo sërish solidarizohet me popullin palestinez,  dhuron 1.5 milionë euro për iftare

InfoSport - 15.05.2019

Humaniteti i Kristiano Ronaldos sërish në vepër. Ylli portugez i futbollit njihet si një nga njerëzit më humanë në botë, ai shpesh dhuron shuma të mëdha parash për të ndihmuar nevojtarët por një nga ...

Rënia e Dybalas nën shoqërinë e Ronaldos

Zeri - 15.05.2019

Paulo Dybala ka mbetur i lënë pas dore në sulmin e Juventusit këtë edicion. Argjentinasi i talentuar ka qenë njeriu kryesor i Juventusit gjatë viteve të fundit, por ndryshimet taktike pas ardhjes së ...

Ronaldo i realizon ëndrrën 10-vjeçarit që vuan nga tumori në tru

Telegrafi - 15.05.2019

Cristiano Ronaldo i ka realizuar ëndrrën një 10-vjeçari që ishte diagnostikuar më tumor në tru, gjatë një vizite speciale që bëri në një spital në Torino.

Statistikat tregojnë si ka ndryshuar Ronaldo me Juventusin

Gazeta Express - 15.05.2019

Që kur u transferua në Serie A, stili i lojës së Cristiano Ronaldos ka ndryshuar të paktën sipas statistikave. Ai e godet topin më pak, përfshihet më shumë në fazën e mbrojtjes, e humb topin më shumë ...

Ronaldo dhuron 1.5 milion euro për Iftar në Palestinë

Ina - 14.05.2019

Super ylli portugez Cristiano Ronaldo njihet si një nga njerëzit më human në botë. Ai shpesh dhuron shumë para për të ndihmuar nevojtarët, Ronaldo vendin të cilin e ka ndihmuar më shumë është ...

De Laurentis: Merita e Ronaldos, Allegri ska bërë asgjë

Albeu.com - 14.05.2019

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis, ka dhënë një intervistë për "Corriere Dello Sport", ku ka folur në lidhje me situatën e me Lorenco Insigne dhe idenë e futjes së formatit "Play-Off" në ...

Cristiano Ronaldo mahnit të gjithë me veprimin e tij, dhuron 1.5 milionë euro për iftar

SOT - 14.05.2019

Cristiano Ronaldo, super ylli portugez i futbollit njihet si një nga njerëzit më humanë në botë.Ai shpesh dhuron shuma të mëdha parash për të ndihmuar nevojtarët por një nga vendet të cilin e ka ...

Presidenti i gjigantit italian: Ronaldo është trajner i vërtetë i Juventusit, jo Allegri

Gazeta Express - 14.05.2019

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, beson se trajneri i vërtetë i Juventusit është Cristiano Ronaldo dhe jo Massimiliano Allegri, duke i lartësuar aftësitë e portugezit për ta motivuar dhe ...

Shifrat e Ronaldos, sezoni më i dobët në 10 vitet e fundit

SuperSport - 14.05.2019

Transferimi i Cristiano Ronaldos nga Reali i Madridit, ku ishte shpallur për 3 vite me radhë kampion Europe, te italianët e Juventusit, u pa nga të gjithë si një prej lëvizjeve më të bujshme të ...

Ronaldo me një tjetër gjest të madh, ia plotëson ëndrrën e jetës djaloshit të sëmurë

Gazeta Express - 14.05.2019

Cristiano Ronaldo ia ka plotësuar ëndrrën një djaloshit të sëmurë me tumor, duke ia mundësuar atij dhe familjes së tij udhëtimin drejt Torinos për ta takuar atë.

Sezoni më i keq në karrierën e Ronaldos

Alsat - 14.05.2019

Kalimi i Kristiano Ronaldo nga Real Madrid tek Juventus ishte më shumë një sfidë e portugezit për të treguar sa vlen dhe si duhet të respektohet për atë që është i aftë të bëjë në fushë.

“Trajner i Juventusit është Cristiano Ronaldo!”

Java News - 14.05.2019

“Cristiano Ronaldo është i fortë sepse ka zëvendësuar në këtë kampionat trajnerin me praninë e tij, sepse trajneri më shumë se sa ka bërë këto vite çfarë duhet të bënte? Motivuesi i vërtetë është ...

Ronaldo: Tani skandalizohen për gjithçka, mua nuk më mbronte askush!

Durres Lajm - 14.05.2019

Ronaldo Luiz Nazario De Lima është një ndër lojtarët dhe sulmuesit më të mëdhenj që ka njohur historia e futbollit. Braziliani prej kohësh e ka mbyllur me futbollin e luajtur dhe drejton klubin e ...

“Ronaldo, më i miri në botë”

Gazeta Express - 14.05.2019

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë sipas ish-portierit të Schalkes, Timon Wellenreuther, i cili thotë se të luash kundër yllit portugez të Juventusi është diçka shumë e veçantë.

Rrëfimi i Ronaldos: Frika nga sulmet epileptike, talljet për peshën dhe operacioni i sterilizimit

Gazeta Express - 14.05.2019

Klubi që Ronaldo e ka marrë në drejtim, Real Valladolidi, e ka arritur qëllimin këtë sezon – të mbijetojë në La Liga. Pas kësaj arritjeje, braziliani e bëri një intervistë ku i rrëfeu disa nga ...

Ronaldo ‘kthen’ vitet kur kalonte lojtarët me lehtësi, e bëri edhe ndaj Romës në fundjavë

Telegrafi - 14.05.2019

Ndër vite, Crisitano Ronaldo ka qenë një lojtar që ka ndërruar pozicione, por jo më shumë se dy, anësor dhe sulmues në qendër, por në të dyja është treguar i suksesshëm.

“Nuk jam një robot”, Ronaldo tregon anën e tij njerëzore

BalkanWeb - 14.05.2019

C.Ronaldo është një nga fenomenët e futbollit botëror, një lojtar që në karrierën e tij futbollistike ka fituar gjithçka. Ronaldo është një fenomen edhe jashtë fushës së blertë, madje dhe më shumë, ...

Allegri e krahason Ronaldon me Ibran: Ai argëtohet kur fiton

Gazeta Express - 14.05.2019

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, e ka krahasuar yllin portugez Cristiano Ronaldo me atë suedez Zlatan Ibrahimovic, duke i lavdëruar që të dy për urinë e vazhdueshme për fitore dhe tituj.

Ronaldo shtron iftare për Palestinën, ndan 1.5 milionë euro nga xhepi i tij

Botasot - 14.05.2019

Cristiano Ronaldo, super ylli portugez i futbollit njihet si një nga njerëzit më human në botë. Ai shpesh dhuron shuma të mëdha parash për të ndihmuar nevojtarët por një nga vendet të cilin e ka ...

Ronaldo po e përjeton sezonin më të dobët në 10 vjetët e fundit

Gazeta Express - 14.05.2019

Transferimi i Cristiano Ronaldos nga Reali i Madridit, ku ishte shpallur për 3 vite me radhë kampion Europe, te italianët e Juventusit, u pa nga të gjithë si një prej lëvizjeve më të bujshme të ...

Sezoni më i keq në karrierën e Ronaldos

Botasot - 14.05.2019

Kalimi i Kristiano Ronaldo nga Real Madrid tek Juventus ishte më shumë një sfidë e portugezit për të treguar sa vlen dhe si duhet të respektohet për atë që është i aftë të bëjë në fushë.

“Ronaldo, më i miri në botë”

Tetova Sot - 14.05.2019

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë sipas ish-portierit të Schalkes, Timon Wellenreuther, i cili thotë se të luash kundër yllit portugez të Juventusi është diçka shumë e veçantë.

Rrëfimi i Ronaldos: Frika nga sulmet epileptike, talljet për peshën dhe operacioni i sterilizimit

Tetova Sot - 14.05.2019

Klubi që Ronaldo e ka marrë në drejtim, Real Valladolidi, e ka arritur qëllimin këtë sezon – të mbijetojë në La Liga. Pas kësaj arritjeje, braziliani e bëri një intervistë ku i rrëfeu disa nga ...

Rrëfehet Ronaldo: Nuk jam robot, futbollin e shoh si mision

Mapo - 14.05.2019

Cristiano Ronaldo pa dyshim që është një nga futbollistët më të mirë në historinë e futbollit botëror. Ylli portugez ka fituar gjithçka në fushën e blertë, përveç një trofeu “Kupë Bote” me ...

Ronaldo shtron iftare për Palestinën, ndan 1.5 milionë euro nga xhepi i tij

Tetova Sot - 14.05.2019

Cristiano Ronaldo, super ylli portugez i futbollit njihet si një nga njerëzit më human në botë. Ai shpesh dhuron shuma të mëdha parash për të ndihmuar nevojtarët por një nga vendet të cilin e ka ...

Ronaldo po kalon sezonin më të dobët në 10 vitet e fundit

Albeu.com - 14.05.2019

Transferimi i Cristiano Ronaldos nga Reali i Madridit, ku ishte shpallur për 3 vite me radhë kampion Europe, te italianët e Juventusit, u pa nga të gjithë si një prej lëvizjeve më të bujshme të ...

Sfida Juventus, Ronaldo mbyll sezonin më të keq në 10 vite

Mapo - 14.05.2019

Kalimi i Cristiano Ronaldo nga Real Madrid tek Juventus ishte më shumë një sfidë e portugezit për të treguar sa vlen dhe si duhet të respektohet për atë që është i aftë të bëjë në fushë.

Ronaldo mahnit me gjestin e tij, dhuron 1.5 milionë euro për iftar në Palestinë (FOTO)

Antpress - 14.05.2019

Cristiano Ronaldo, super ylli portugez i futbollit njihet si një nga njerëzit më humanë në botë. Ai shpesh dhuron shuma të mëdha parash për të ndihmuar nevojtarët por një nga vendet të cilin e ka ...

Ronaldo po e përjeton sezonin më të dobët në 10 vjetët e fundit

Botasot - 14.05.2019

Transferimi i Cristiano Ronaldos nga Reali i Madridit, ku ishte shpallur për 3 vite me radhë kampion Europe, te italianët e Juventusit, u pa nga të gjithë si një prej lëvizjeve më të bujshme të ...

Ronaldo dhuron 1.5 milionë euro për iftar në Palestinë

Alsat - 15.05.2019

Cristiano Ronaldo, super ylli portugez i futbollit njihet si një nga njerëzit më humanë në botë. Ai shpesh dhuron shuma të mëdha parash për të ndihmuar nevojtarët por një nga vendet të cilin e ka ...

Ronaldo po e përjeton sezonin më të dobët në 10 vjetët e fundit

Tetova Sot - 14.05.2019

Transferimi i Cristiano Ronaldos nga Reali i Madridit, ku ishte shpallur për 3 vite me radhë kampion Europe, te italianët e Juventusit, u pa nga të gjithë si një prej lëvizjeve më të bujshme të ...