TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rama nuk pranon t’i lëshojë foltoren Bashës, ndërhyn garda

Botasot - 13.10.2017

Teksa kryeministri shqiptar, Edi Rama po i përgjigjej kreut të PD-së, Lulzim Basha në lidhje me akuzat që ai bëri gjatë fjalës së tij, Basha u ngrit për të marrë fjalën.

Basha i shkoi në foltore të marrë fjalën, Rama: O Sali e kapi malli dhe më erdhi përballë

SOT - 13.10.2017

Përplasje ka patur ditën e sotme në seancën plenare në Kuvend mes kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Ndërsa Rama vazhdonte fjalën në foltore, kreu i PD-së, Basha është cuar nga ...

Sulmi i parë PD-LSI dhe historia e komenteve ‘bombë’ të Donald Lu

Mapo - 13.10.2017

Seanca e së premtes në Kuvend u shënua që në nisje nga debate të forta. Kjo seancë vinte pasi krerët e PD dhe të LSI kishin sulmuar kryeministrin Edi Rama, duke publikuar foto për lidhjet e supozuara ...

Plas në Kuvend, Rama mbrohet nga gardistët kur afrohet Basha

Albeu.com - 13.10.2017

Vazhdojnë debatet në Kuvendin e Shqipërisë ku kryeministri Edi Rama është rikthyer me tone të ashpra në foltoren e Kuvendit . Rama akuzoi sërish Bashën për fotografinë e publikuar mbrëmë, duke ...

Rama-Basha ‘përplasen’, futet Garda: Lëre, është çun i mirë. Ikni se s’bën gjë ky

Gazeta Tema - 13.10.2017

Seanca e sotme është tensionuar sërish pas fjalës së Ramës dhe akuzave të forta ndaj opozitës. Lulzim Basha është afruar në foltoren e Kuvendit për të marrë fjalën për të replikuar, por ka ndërhyrë ...

Basha sulmon Ramën: Ti je ‘peshku’ i madh, s’mund të jesh edhe peshkatari (Video)

BalkanWeb - 13.10.2017

TIRANE -Kreu i PD Lulzim Basha ka replikuar me kryeministrin Edi Rama gjatë seancës së Kuvendit. Basha tha se Rama ka përgjegjësi për largimin e shqiptarëve jashtë vendit.

Basha-Ramës: Edhe një shoferi autobuzi nuk i lehojet të drejtojë mjetin në këtë gjëndje të çekuilibruar mendore siç je ...

Gazeta Tema - 13.10.2017

Kanë vijuar debatet mes Kryeministrit Edi Rama dhe Lulzim Basha . Menjëherë pas fjalimit të dytë të Ramës në Kunvend e mori fjalën Basha. Sapo nisi të flasë Basha ironizoi kryeministri duke i thënë ...

Basha akuzon live Ramën: Më kërcënove, je çekuilibruar totalisht

BalkanWeb - 13.10.2017

TIRANE- Lideri i demokratëve Lulzim Basha pohoi nga foltorja e Kuvendit se kryeministri Edi Rama në një gjendje të çekuilibruar e kërcënoi. Po ashtu Basha theksoi se Rama ra herë merr fjalën është ...

Basha: 25 qershori, atentat ndaj demokracisë

Top Channel - 13.10.2017

Kreu i Partisë Demokratike deklaroi se në 25 qershor, ashtu siç tregon raporti i OSBE/ODIHR-it sipas tij, u krye atentat ndaj demokracisë. “Së pari, raporti i OSBE/ODIHR-it nxjerr në pah se vota e ...

Basha tenton t’i marrë fjalën Ramës në foltore, garda reagon menjëherë

LajmiFundit - 13.10.2017

Në Kuvend, situata vijon të jetë e tensionuar. Rama teksa vazhdonte fjalën në foltore, kreu i PD-së, Basha është cuar nga vendi dhe i është afruar në foltore të merrte fjalën.

Basha hidhet në sulm ndaj socialistëve: O kukulla të Ramës, pse qeshni?

Albeu.com - 13.10.2017

Pas Ramës, fjalën në Kuvendin e Shqipërisë e ka marrë kreu i opozitës Lulzim Basha i cili menjëherë ka sulmuar deputetët e maxhoranvës duke i quajtur ato kukulla pa integritet.

“O kukulla”, Basha sulmon mazhorancën: Gjysmën e deputetëve të PS në Kuvend i ka sjellë krimi

LajmiFundit - 13.10.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta në drejtim të mazhorancë në Kuvend duke thënë se gjysma e deputetëve të PS janë kukulla dhe i ka sjellë në Parlament krimi.

Rama i përgjigjet “flakë për flakë” Bashës: Mos u merr me rrethin tim, shiko vizën e kuqe që…

BalkanWeb - 13.10.2017

TIRANË- Kryeministri Edi Rama iu përgjigj menjëherë akuzave të kryedemokratit Basha se ishte në rreth të kuq dhe se këtë e dinin edhe ndërkombëtarët. Sipas Ramës, Basha nuk duhet të merret me rrethin ...

Basha: Rama nuk flet për krimin se është njësh me të

Mapo - 13.10.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka kritikuar sjelljen e deputetëve të Partisë Socialiste të cilët mbështesin dhe qeshin me deklaratat e kryeministrit Edi Rama, ndonëse këtij të fundit po i dalin çdo ditë ...

Basha i kujton Ramës klanet dhe familjet mafioze: Je në rreth të kuq, ambasadori Lu…

BalkanWeb - 13.10.2017

TIRANË- Kryedemokrati Lulzim Basha akuzoi fort kryeministrin Edi Rama se karrigia e tij lidhet drejtpërdrejt me krimin dhe se duhet të largohet ai që të ikë edhe krimi.

Debate për krimin, Rama përplaset me Bashen

Ora news - 13.10.2017

Debate të ndezura në Kuvend lidhur me krimin. Në një moment Basha kërkoi të merrte fjalën dhe iu afrua foltores ndërsa njerëzit e sigurisë iu afruan Ramës.

LIVE/ Basha deputetëve të PS: Për ça po qeshini? Për të vrarët në Lushnjë apo…

BalkanWeb - 13.10.2017

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar në linjën e kryeministrit Edi Rama, me gjuhë akuzash në drejtim të qeverisë. Sapo Rama la foltoren, vendin e tij e zuri Basha, ndërsa ky ...

Basha sulmon mazhorancën: Gjysma e deputetëve këtu i ka sjellë krimi

Ora news - 13.10.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka sulmuar mazhorancë në Kuvend duke thënë se gjysma e deputetëve të PS janë kukull dhe i ka sjellë në Parlament krimi. “Për cfarë qeshni këtu ju kukulla që gjysma këtu ju ...

Basha u sulet deputetëve të PS-së: O kukulla, për të vrarët në Lushnje qeshni?

Gazeta Express - 13.10.2017

Pas fjalës së gjatë dhe plotë akuza të kryeministri Edi Rama ndaj PD-së, radha për të folur në parlament i ka ardhur Lulzim ...

Basha i përgjigjet Ramës: Skema që përdore me Dakon në Durrës, e njëjtë kudo

Durres Lajm - 13.10.2017

Rama kundër PD e LSI-së: Gjysmagjelë e vajmedetëri Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur akuzave të Edi Ramës në fjalën e tij në Kuvend. Sapo e nisi fjalën, Basha ka akuzuar Ramën dhe ...

Basha: Rama se lufton krimin e organizuar se është vetë krimi i organizuar

Java News - 13.10.2017

Kryetari i PD Lulzim Basha, në reagim ndaj fjalës së kryeministrit Rama në Kuvend ka nënvizuar se fjala e kreut të qeverisë është një “dërdëllitje pa fund për të fshehur “lepurin në bark”.

Akuza e rëndë e Bashës: Bandat e Ramës kanë kërcënuar opozitën

LajmiFundit - 12.10.2017

Basha nuk ndalet me akuzat, ndërsa këtë herë ka goditur fort. Kreu i PD-së, ka folur sonte për bandat dhe familjet mafioze në Shqipëri. Basha tha se këto emra dhe familje mafioze që ka denoncuar ...

Basha i nxjerr foton: Ky është krimineli që përdori Rama për të fituar zgjedhjet (Emri)

BalkanWeb - 12.10.2017

Denoncimi i fortë i Bashës: Rama përdori këtë kriminel të kërkuar nga Interpoli për të fituar zgjedhjet Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë një denoncim të fortë ditën e sotme i ftuar ...

Habit Basha: Cubat e Edi Ramës më kanë kërcënuar!

Java News - 12.10.2017

Lulzim Basha ka artikuluar me zë dhe figurë një denoncim të rëndë, sipas tij me urdhër të kryeministrit janë denoncuar vetë personi i tij dhe pjesëtarë të tjerë të opozitës nga eksponentë kriminalë.

Basha: Bandat e Edi Ramës kanë shantazhuar opozitën dhe liderin e saj

Durres Lajm - 12.10.2017

Emra të njohur të botës së krimit në vend dhe familje mafioze që veprojnë në vendin tonë, kanë shantazhuar opozitën shqiptare dhe liderin e saj. Lajmi është konfirmuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, ...

Basha pas seancës parlamentare

ABC News - 12.10.2017

Ndërsa kreu i PD Lulzim Basha, deklaroi sërish për gazetarët se opozita nuk do ta lejojë këtë maxhorancë t’i mbyllë gojën në ...

Lulzim Basha siç nuk e keni parë, bisedon me fëmijët në shkallët e parlamentit por “ngatërrohet” (Video)

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANË- Ndërsa brenda parlamentit zhvillohej një luftë e vogël mes maxhorancës dhe opozitës duke mbyllur çdo shpresë për një situatë normale politike, jashtë tij prania e disa fëmijëve jepte ...

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon Ruçin

ABC News - 12.10.2017

Kreu i selisë blu, Lulzim Basha, ka ndaluar përpara gazetarëve jahtë ambienteve të parlamentit për të denoncuar shkeljen e rregullores nga kreu i kuvendit Gramoz Ruçi.

Basha kërcënon Ramën: Do t’i zbardhim të vërtetat

Ina - 12.10.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas asaj çfarë ndodhi sot në seancë plenare, ku akuzoi kryeministrin dhe kryeparlamentin se nuk lejuan fjalën e lirë në parlament.

Basha: Opozitës po i mohohet e drejta e fjalës, Kuvendi në kolaps

SOT - 12.10.2017

Pas përplasjeve në Kuvend, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama se është i lidhur personalisht me krimin.

Basha: Rama, lidhje me krimin. Ruçi i mbyll gojën opozitës

Top Channel - 12.10.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka akuzuar sërish kryetarin e Kuvendit se me urdhër të kryeministrit po i mbyll gojën opozitës, e cila sipas tij është gati të tregojë lidhjet e kreut të qeverisë me ...

Kreu i PD, Basha: Rama lidhje personale me krimin

Java News - 12.10.2017

Kryetari i PD Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në Kuvend, per përjashtimin e deputetit Flamur Noka per fjalor banal ne seancen plenare dhe ndaj sjelljes së kryeministrit Rama ndaj ish ...

Ndërprerja e seancës/ Basha: Rama u tremb, do nxirrnim fakte për lidhjet e tij personale me krimin e organizuar

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi ...

Tensione në Kuvend/ Rama: Sali, malli më bëri që kur Luli me erdhi përballë të emocionohesha

Gazeta Tema - 13.10.2017

Një situatë e pazakontë ka ndodhur sot në Kuvend. Në momentin që po fliste kryeministri Edi Rama në foltoren e Kuvendit, Lulzim Basha ngrihet nga karrigia dhe shkon për të marrë fjalën, por ...

Basha i qahet Ramës: Herë më thua jam i mirë e herë më kërcënon

Albeu.com - 13.10.2017

Vazhdojnë debatet e nxehta në Kuvend ku kreu i demokratëve Lulzim Basha ka pohuar nga foltorja e Kuvendit se kryeministri Edi Rama në një gjendje të çekuilibruar e kërcënoi.

Basha: 25 qershori, atentat ndaj demokracisë

Botasot - 13.10.2017

Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha deklaroi se në 25 qershor, ashtu siç tregon raporti i OSBE/ODIHR-it sipas tij, u krye atentat ndaj demokracisë.

Basha akuza mazhorancës për lidhje me krimin e drogën

ABC News - 13.10.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka sulmuar mazhorancën në Kuvend duke e akuzuar për lidhje me krimin dhe drogën në vend. “I keni pasur këtu dhe i keni akoma këtu njerëzit e krimit, nuk ka nevojë të ...

Basha: Rama lidhje personale me krimin. Kuvendi në kolaps

Ora news - 12.10.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha akuzoi drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama se është i lidhur personalisht me krimin. Ai tha se Ruçi me urdhër të Ramës ka futur Kuvendin në kolpas pasi nuk kërkon të ...

Basha: Je në rrethin e kuq, Rama i përgjigjet: Shiko vizën e kuqe që të kanë vënë shqiptarët

LajmiFundit - 13.10.2017

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzoi fort kryeministrin Edi Rama se karrigia e tij lidhet drejtpërdrejt me krimin dhe se duhet të largohet ai që të ikë edhe krimi.

Kuvend, Basha: Për çfarë qeshni o kukulla pa personalitet? E shndërruat PS në bandë kriminale

SOT - 13.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sulmuar mazhorancës duke ju kundërpërgjigjur akuzave të kryeministrit Edi Rama. Basha u është drejtuar deputetëve socialistë se përse qeshin, duke u ...

Akuza e rëndë e Bashës, publikon foton: Ky është krimineli që përdori Rama për të fituar zgjedhjet

LajmiFundit - 12.10.2017

Basha nuk ndalet! Ai ka bërë një denoncim të rëndë kundrejtë Ramës. Ky i fundit, sipas Bashës, ka përdorur një kriminel të kërkuar nga Interpoli për të fituar zgjedhjet.

Basha e pranon LIVE: Rama ka lëshuar cubat! Më kanë kërcënuar mua dhe opozitën

Botasot - 12.10.2017

Lulzim Basha ka artikuluar me zë dhe figurë një denoncim të rëndë, sipas tij me urdhër të kryeministrit janë denoncuar vetë personi i tij dhe pjesëtarë të tjerë të opozitës nga eksponentë kriminalë.

Basha përplaset me të rinjtë e PD, debate të ashpra në kryesi, kreu demokrat detyrohet të tërhiqet nga qëndrimet

SOT - 12.10.2017

Problematika në Partinë Demokratike duket se nuk do të ketë na njëherë fund. Pas kritikave dhe sulmeve nga të ashtuquajturit ish-garda e vjetër e PD apo siç njihen ndryshe kritikët e Bashës, kreu ...

Nano: Berisha është problemi kryesor, por në PD e shohin si zgjidhje

Mapo - 12.10.2017

Analisti Mustafa Nano, në një shkrim për gazetën Mapo, thekson se në selinë blu, të gjithë po bëjnë garë për t’u dukur më berishian se tjetri. “Kundërshtarët e Bashës brenda partisë kërkojnë ta ...

Basha zbulon: I dyshuari për ngjarjen në Elbasan u arratis, e ndihmoi policia

LajmiFundit - 11.10.2017

Partia Demokratike zbuloi të dhëna të reja për arratisjen e të dyshuarit kryesor të ngjarjes në Elbasan, ku policia u sulmua me një automjet të blinduar më 18 shtator 2017.

Basha: Banda që përplasi policinë në Elbasan është arratisur jashtë vendit

Albeu.com - 11.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një deklaratë për median theksoi se nga janari mbijetesa e shqiptarëve do jetë edhe më e vështirë, pasi Rama do fusë biznesin e vogël në skemën e ...

A është i kërcënuar Basha nga bandat e Elbasanit? (VIDEO)

Albeu.com - 11.10.2017

Lulzim Basha mbajti një konferencë për shtyp në drekë duke theksuar problematikën e futjes së të gjithë biznesit në skemën e TVSH-së, ndërsa tha se pritet një rritje e ndjeshme e kostos së jetesës në ...

Basha: TVSH-ja e Ramës marrëzi, do ta pengojmë

RTSH - 11.10.2017

Shqiptarët janë të parët nga vendet e Ballkanit dhe të Europës, që duan të braktisin vendin e tyre . Kështu i lexon rezultatet e Barometrit të Ballkanit 2017, kreu i opozitës së djathtë shqiptare ...

‘Ku u gabua më 25 qershor’, Basha nis analizën, ja çfarë u diskutua në takimin me FRPD-në

Botasot - 11.10.2017

Partia Demokratike ka nisur analizën brenda vetes së saj, për rezultatin e dobët të marrë në zgjedhjet e 25 qershorit. Takimin e parë për këtë çështje, kryedemokrati Lulzim Basha e ka zhvilluar me të ...

Basha: Kryeministri nuk do t’ia dijл, shqiptarлt po largohen nga vendi

Botasot - 11.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për shtyp nga selia e PD-së ka folur në lidhje me gjendjen e vendit. Basha foli për bandat dhe jo vetëm, ai bëri fajtor qeverinë dhe ...