TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Rama 2” betohet në Presidencë. Shtrëngim duarsh Rama-Meta

Top Channel - 13.09.2017

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ...

Nis ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”

SOT - 13.09.2017

Ka nisur ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”. Kabineti i ri qeveritar do të betohen sot para Presidentit Ilir Meta. Ministrat e rinj dhe kryeministri Edi Rama iu drejtuan ...

Betimi në Presidencë, mbërrijnë ministrat e parë

Albeu.com - 13.09.2017

Ka nisur të mbahet cermonia e betimit të ministrave të rinj të Ramës . Vetëm pak minuta më parë, në Presidencë kanë nisur të mbërrijnë ministrat e parë të Ramës .

Meta dekreton qeverinë ‘Rama 2’: Të zbatohet sa më parë reforma në drejtësi

Ora news - 13.09.2017

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar të gjithë ministrat e rinj të kabinetit qeveritar të drejtuar nga kryeministri Edi Rama. Pas himnit të flamurit, sekretari i Përgjithshëm i Presidencës ka deklaruar ...

Qeveria “Rama 2” mblidhet sot për herë të parë, zbulohen vendimet që do miratohen

BalkanWeb - 13.09.2017

TIRANË- Qeveria e re “Rama 2” nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama do të mblidhet sot për herë të parë pas krijimit të saj dhe dekretimit nga Presidenti.

Qeveria gati të marrë “bekimin” e Presidentit, zbardhet axhenda e mbledhjes së parë

Gazeta Express - 13.09.2017

Për rreth 30 minuta qeveria “Rama 2” do të shkojë në presidencë për të bërë betimin para Presidentit të Republikës, Ilir ...

‘Rama 2’/ Mbledhja e parë e qeverisë, 5 vendimet e para që do merren

Java News - 13.09.2017

Pas betimit në Presidencë, qeveria Rama do zhvillojë pasditen e sotme mbledhjen e parë. Pika e parë e rendit të ditës do jetë shpallja e 2018, viti mbarëkombëtar i Skënderbeut.

Sot betohen ministrat

Top Channel - 13.09.2017

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, ...

Pas miratimit në Kuvend, sot qeveria “Rama 2” betohet para Presidentit

LajmiFundit - 13.09.2017

Qeveria “Rama 2” pas miratimit në Kuvend me 78 vota pro dhe 51 kundër, do të betohet sot në orën 17:00 para presidentit Ilir Meta. Ky moment shënon zyrtarisht dhe përfundimin e proçedurave ligjore ...

VIDEO/ Betohen ministrat e qeverisë së re, Rama pozon në krah të Metës

BalkanWeb - 13.09.2017

TIRANE – Kryeministri Edi Rama dhe 14 ministrat e tij, përfshi edhe zëvendëskryeministren janë betuar para Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.

Miratimi i qeverisë “Rama 2”, pasdite në 17:00 betimi në Presidencë

Java News - 13.09.2017

Sot pasdite në orën 17:00 qeveria e re “Rama 2” do të betohet në Presidencë. Pas votimit mëngjesin e sotëm në orën 07:00 në Kuvend, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e rinj do të drejtohen në ...

Meta mbërrin në Presidencë, zbardhet axhenda e mbledhjes së qeverisë

Botasot - 13.09.2017

Pas miratimit në Parlament të kabinetit qeveritar, ministrat pritet të bëjnë betimin e tre pranë Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kreu i Shtetit ka mbërritur në selinë e Presidencës, ndërsa ...

Qeveria “Rama 2” mblidhet sot, ja vendimet që do të miratohen

SOT - 13.09.2017

Pas krijimit të saj qeveria “Rama 2” do të mblidhet sot për herë të parë pas krijimit të saj dhe dekretimit nga Presidenti. Mbledhja do të mbahet pas ceremonisë së betimit tek Presidenti i Republikës ...

Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

Botasot - 13.09.2017

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, ...

Rama mbledh për herë të parë qeverinë pas betimit

Albeu.com - 13.09.2017

Qeveria Rama 2 do të betohet sot në orën 17:00 para Presidentit Ilir Meta. Ky moment shënon zyrtarisht dhe përfundimin e procedurave ligjore dhe nisjen zyrtarisht nga puna të saj.

Ceremonia në 17:00/ Betohet sot në Presidencë Qeveria e re "Rama 2"

SOT - 13.09.2017

Qeveria e re "Rama 2" do të betohet sot në Presidencë në orën 17:00. Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrat e rinj do të nisin zyrtarisht punën pas betimit në Presidencë për programin në ...

VIDEO/ Betohet “Rama 2”, Meta: Pritshmëritë janë të mëdha

Java News - 13.09.2017

Presidenti Ilir Meta në fjalën e tij përshëndetëse i ka uruar qeverisë së re rezultate sa më shumë pozitive në zhvillimin e vendit dhe përmirësimit të cilësis së jetës së qytetarëve.

Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

Telegrafi - 13.09.2017

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, ...

Live nga ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”

Mapo - 13.09.2017

Ka nisur ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”. Kabineti i ri qeveritar do të betohen sot para Presidentit Ilir Meta. Ministrat e rinj dhe kryeministri Edi Rama iu drejtuan ...

Pas betimit në Presidencë, Rama mbledh zyrtarisht qeverinë e re

Java News - 13.09.2017

Qeveria “Rama 2” pritet të betohet sot pasdite në Presidencë. Ceremonia e betimit do të zhvillohet në orën 17:00. E fill pas betimit, kryeministri Rama do të zhvilloje mbledhjen e parë zyrtare të ...

Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

Almakos - 13.09.2017

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, ...

Sot betohen ministrat

Zhurnal - 13.09.2017

Sot betohen ministrat Tiranë, 13 shtator - Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave.