TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pse nuk e jep Meta dorëheqjen? Spartak Ngjela i kthehet ashpër ish-deputetes së LSI-së

SOT - 14.03.2019

Avokati Spartak Ngjela u përfshi në debate me ish-deputeten e LSI-së, Nora Malaj. Pjesë nga biseda: Ngjela: Meta pse nuk e dorëzoi mandatin? Partia e dorëzon, ai e mban? Malaj: Në cilën Republikë ...

Si zgjidhet kriza? Ngjela: Ja kush duhet të ikë

SOT - 14.03.2019

Avokati i njohur Spartak Ngjela zbuloi hapat se si mund të zgjidhet kriza aktuale politike. Sipas tij midis ndërrimit të kryeministrit dhe zgjedhje në 45 ditë, ai zgjedh ndërrimin e kryeministrit.

Spartak Ngjela jep alarmin, zbulon rrezikun që i kanoset Ramës

SOT - 14.03.2019

Avokati i njohur Spartak Ngjela tha se Rama nuk largohet për t'i hapur rrugë zgjidhjes së krizës aktuale për shkak të frikës nga reforma në drejtësi. " E kupton ky kryeministër që kjo zgjidh ...

Avokatja sfidon hapur Spartak Ngjelën

SOT - 14.03.2019

Avokatja Enida Bozheku sfidoi avokatin Spartak Ngjela mbi bazën ligjore për zgjidhjen e krizës politike. Bozheku: Zotëri, jurisprudenca është tjetër gjë dhe njohja e ligjit është tjetër gjë.

Spartak Ngjela përplaset me Artur Zhejin: Do të bësh debat me mua?

SOT - 14.03.2019

Avokati i njohur Spartak Ngjela u përfshi në debat me moderatorin Artur Zheji në emisionin '360 gradë'. Pasi i doli kundër mendimit të avokatit, ky i fundit ka reaguar ashpër duke iu kthyer që të ...

"Ta them unë që bëre gabim!", Spartak Ngjela sherr me ish-deputeten e LSI-së

SOT - 14.03.2019

Avokati Spartak Ngjela është përplasur me ish-deputeten e LSI, Nora Malaj, në një debat për situatën politike. Ngjela ka kritikuar opozitën për vendimin për djegien e mandateve, duke thënë se ata ...

Plas në studio/ Spartak Ngjela kapet keq me avokaten

SOT - 14.03.2019

Avokati i njohur Spartak Ngjela u përfshi në debate të forta me avokaten Enida Bozheku për vendimin e opozitës për të djegur mandatet. Bozheku: Ne nuk kemi një Parlament që ikin 70 veta në bllok dhe ...

"Do të ketë përplasje", paralajmërimi i fortë i Spartak Ngjelës

SOT - 14.03.2019

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar situatën aktuale politike në vend. Sipas tij ngërçin politik do ta zgjidhin ndërkombëtarët. Ai shprehet se Reforma në Drejtësi do të kapë edhe kryeministrin Rama.

"Kemi një rast shumë të dhimbshëm", Spartak Ngjela: Ja çfarë bënë 12 deputetë të opozitës

SOT - 14.03.2019

Avokati i njohur Spartak Ngjela duke komentuar djegien e mandateve nga opozita ka kujtuar edhe rastin e 12 deputetëve në vitin 1945. Sipas tij ajo ishte një vepër heroike.

SHISH-i e pranon se Rusia po përpiqet ta rrisë ndikimin në Shqipëri, befason me deklaratën Spartak Ngjela: Kjo është në ...

SOT - 14.03.2019

Përpjekjet e Rusisë për të influencuar në Shqipëri janë në rritje, ka thënë kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror (SHISH) të Shqipërisë, Helidon Bendo.

Spartak Ngjela: Reforma në drejtësi ka trembur deputetë, ministra, kryetarë bashkish dhe pronarë mediash

SOT - 14.03.2019

Avokat Spartak Ngjela e ka cilësuar djegien e mandateve nga opozita si një pastrim të Parlamentit nga emrat që nuk e duan reformën në drejtësi. Sipas tij, zëvendësimi i vendeve vakante mbështetet dhe ...

Avokati i njohur: Rama rrezikon nga reforma në drejtësi

Botasot - 15.03.2019

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “360 Gradë”, tregon dy hapat se si mund të zgjidhet kriza aktuale politike. “Partisë Socialiste i intereson të tërhiqet kryeministri dhe të vijë ...

Si zgjidhet kriza? Ngjela: Të ndërrohet Rama!

Ina - 15.03.2019

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në “360 Gradë” në Ora News tregoi dy hapat se si mund të zgjidhet kriza aktuale politike. Pjesë nga diskutimet: Ngjela: Partisë Socialiste i intereson të ...