TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aktakuzë kundër tre personave në rastin “Reketi”, Remenski nuk mund ta lëshojë Shkupin

Alsat - 10.10.2019

Prokurorja Villma Ruskoska ka ngritur aktakuzë kundër Boki 13, Katica Janevës dhe Zoran Kiçeecit. Ata ndiqen për ndikim kundër ligjor, larje të parave dhe abuzim të detyrës zyrtare.

Remenskës i merret pasaporta, nuk guxon ta lëshon Shkupin

Alsat - 10.10.2019

Gjykata Penale informon se deputetes Frosina Remenski, e cila tashmë është e dyshuar në rastin “Reketi” do ti merret pasaporta dhe se do ta ketë të ndaluar lëshimin e qytetit të Shkupit.

Gjykata Penale i merr pasaprtat Remenskit dhe të atit të Boki 13

Telegrafi - 10.10.2019

Deputetes Frosina Remenski dhe të atit të Bojan Jovanovskit – Boki 13, Mile Jovanovskit, do t’u merren pasaportat, dhe do të kenë ndalesë që të braktisin Shkupin.

OBRM-PDUKM kërkon dorëheqjen e Frosina Remenskit

Telegrafi - 10.10.2019

Zëdhënësi i partisë maqedonase opozitare, Dimçe Arsovski nëpërmjet një konference për shtyp tha se “LSDM nuk është organizatë politike, por organizatë zhvatëse.

U ngrit akuzë kundër tre të dyshuarve të parë në “Reket”

Medial - 10.10.2019

Shkup, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokuroria Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit sot ngriti akuzë kundër Bojan Jovanovskit, Katica Janevës dhe Zoran Milevskit – ...

Edhe i ati i Jovanovskit nuk ndjehet fajtor

Telegrafi - 10.10.2019

Edhe i ati i Bojan Jovanovski – Boki 13, Mile Jovanvoski, u dyshuar në hetimin e zgjeruar për rastin “Haraçi’ tha se nuk ndjehet fajtor. “Nuk ndjej asnjë faj dhe nuk kam marrë pjesë në takime për ...

Mile Jovanovski, babai i Boki-13, u shpreh se nuk ndjen faj

Medial - 10.10.2019

Shkup, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Nuk ndjej faj dhe nuk kam ndjerë në mbledhjet për ndërtimin e shtëpive si pjesë e Lidhjes Ndërkombëtare, tha babai i Boki-13, Mile Jovanovski në dalje nga Gjykata ...

Remenski: Nuk ndjehem fajtore, nuk jap dorëheqje!

Zhurnal - 10.10.2019

Shkup, 10 tetor – Zhurnal.mk – Deputetja Frosina Remenski sot pas marjes në pyetje në Gjykatë, ka deklaruar se nuk ndjehet fajtore për tendencat nga hetimi për involvimin e saj në zgjerimin e hetimit ...

Remenski nuk ndjen faj për rastin “Reket”

Medial - 10.10.2019

Shkup, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Deputetja Frosina Remenski pasi u rrëfye në Gjykatën Penale para gjykatësit të procedurës paraprake për rastin “Reket” në deklaratë për mediet tha se nuk ndjehet ...

Prokuroria ka ngritur aktakuzë për Janevën, Jovanovskin dhe Milevskin për rastin “Reket”

Portalb - 10.10.2019

Prokuroria Themelore Publike e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ngriti sot akuzë kundër Bojan Jovanovskit, Katica Janevës dhe Zoran Milevski-Kiçeec, të dyshuar në rastin “Reket”, transmeton ...

Remenski nuk ndjehet e fajshme për rastin ‘Haraçi’

Telegrafi - 10.10.2019

Deputetja e dyshuar, Frosina Remenski pas marrjes në pyetje në Gjykatën Penale të Shkupit deklaroi se nuk ndjehet e fajshme edhe pse Prokuroria ka zgjeruar hetimin kundër saj dhe personave tjerë.

Frosina Remenski merret në pyetje

Alsat - 10.10.2019

Frosina Remenski si e dyshuar e re në rastin “Reket” po merret në pyetje në këto momente nga gjykatësi i procedurës paraprake. Dje Prokuroria për Remenski kërkoi vetëm masa kujdesi, ashtu si për ...

E dyshuara për rastin ‘Haraçi’ Frosina Remenski shfaqet në Gjykatën Penale

Telegrafi - 10.10.2019

Deputetja dhe nënkryetarja e Kuvendit, Frosina Remenki sot u shfaq në Gjykatën Penale para gjykatësit në procedurë paraprake për hetimin e zgjeruar për rastin ‘Haraçi’.

Mançevski: Tregojmë se sistemi funksionon, presim akuzën e Remenskës për procedurë adekuate në parti

Medial - 10.10.2019

Koçan, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski konsideron se së pari duhet të merret akuza për Frosina Remenskën për rastin “Reket” që pastaj të ndërmerren procedurat ...

Arrest shtëpiak për Jasna Mandiq si e dyshuar në rastin “Reket”

Gazeta Express - 10.10.2019

Arrest shtëpiak për nënkryetaren e Lidhjes Ndërkombëtare Jasna Mandiq e cila është e dyshuar për mashtrim dhe pastrim parash në hetimin e zgjeruar për rastin “Reket”, mbrëmë përcaktoi gjykatësi i ...

Të dielën ajvar, të hënën në Parlament e sot në Gjykatë

Flaka - 10.10.2019

Frosina Rmenski, deputete në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, arriti në Gjykatën Penale e cila duhet të paraqitet para gjykatësit të procedurës paraprake pasi që Prokuroria dje njoftoi se Remenski ...

Arrest shtëpiak për Jasna Mandiq Ercegoviq, zëvendësen e Bokit 13

Portalb - 09.10.2019

Gjykatësi Nenad Saveski caktoi arrest shtëpiak për Jasna Mandiq Ercegoviq. Paraburgimi kërkohet në bazë të tre kushteve: për rrezikun e arratisjes, ndikimin tek dëshmitarët dhe mundësinë për të ...

Sigurohen dëshmi kyçe për “Reket”: Pasojnë aktakuza për larje parashë!

Flaka - 09.10.2019

Gjatë ditës së nesërme do të ngrihet aktakuzë për pjesën e parë nga hetimi për rastin “reket”. Pas ekspertizës nga lëndët e marra, janë siguruar dëshmi të shumta të rëndësishme, përcjell FLAKA.

Prokuroria kërkon paraburgim për Jasna Mandiq, masa të posaçme për Frosina Remenskin dhe 4 persona të tjerë

Tetova Sot - 09.10.2019

Ruskoska kërkon paraburgim për zëvendës kryetarin e Lidhjes Ndërkombëtare, Jasna Mandiq, ndërsa për asistenten e saj, Frosina Remenski dhe për babain e Bojan Jovanovskit kërkohen masa të posaçme ...

Ruskovska: Kërkova te tre persona të kryhet kontrollë

Flaka - 09.10.2019

“Kam lëshuar urdhër në tre lokacione për të konrolluar tre persona. Unë i kam kërkuar për të dyshuarën Jasna Mandiq gjykatësit në procedurë paraprake për të urdhëruar ndalimin e saj”, tha prokurorja ...

Burg shtëpiak për Mandiq

Flaka - 09.10.2019

Nënkryetares së Lidhjes Ndërkombëtare Jasna Mandiq i është caktuar arrest shtëpiak nga gjykata, tha avokati i saj Dushko Jankoviq, përcjell FLAKA. Ajo u mor në pyetje nga gjyqtar i procedurës ...

Prokurorja Ruskoska ka arritur në Gjykatën Penale, është arrestuar edhe Jasna Mandiq

Medial - 09.10.2019

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokurorja Vilma Ruskovska sonte ka arritur në Gjykatën Penale, ndërsa pas saj në Gjykatë është sjellë edhe Jasna Mandiq, zëvendëskryetare e organizatës humanitare ...

Ruskovska: Duhet të përcaktohet paraburgimi i Jasna Mandiq

Flaka - 09.10.2019

Prokurorja Vilma Ruskovska tha gjykatësi i procedurës paraprake duhet të vendosur për kërkesën e paraburgimit për Zëvendës Presidenten e Lidhjes Ndërkombëtar të Boki 13, Jasna Mandiq, përcjell FLAKA.

E dyshuara në rastin “Reket”, mediat: Remenski nuk del nga kabineti

Flaka - 09.10.2019

Nënkryetarja e Parlamentit Frosina Remenski Tashevska ishte në kabinet, por ajo nuk ka pranuar takim me ekipin e Tv Telma. Fillimisht ka pasur takim, dhe pastaj koordinatori i saj i grupit ...

“Reket”, hetimi zgjerohet edhe për 4 persona të tjerë

Alsat - 09.10.2019

Vilma Ruskoska ka zgjeruar hetimin për rastin “Reket”. Katër të dyshuar tjerë së bashku me Boki 13 janë cak i hetimit për mashtrim dhe larje parash përmes Organizatës humanitare “Lidhja ...

Sela: Zaev do ta largojë Remenskin, kurse Osmanin e ka zv.kryeministër

Flaka - 09.10.2019

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në intervistën e sontme në TV 24 thotë se kryeministri Zoran Zaev është kontradiktor me njoftimin e sotëm se e largon Frosina Remenskin për shkak të ...

Arrestohet babai i Boki 13

Flaka - 09.10.2019

Në këto momente po zhvillohet aksioni policor për arrestimin e Mile Jovanovskit, babait të Bojan Jovanovskit, i cili poashtu është i dyshuar si i përfshirë në organizatën e djalit të tij “Bashkimi ...

Ruskoska konfirmon se Jasna Mandiq do të sillet në gjykatë

Telegrafi - 09.10.2019

Prokurorija për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit Vilma Ruskoska, për “Sitel” konfirmoi se sonte një nga të dyshuarit e rinj në çështjen “Haraçi” do të sillet para gjykatësi të ...

Zgjerimi i hetimeve për rastin “Zhvatja”, Zaev: Para ligjit, të gjithë janë të barabartë

Flaka - 09.10.2019

Kryeministri Zaev ende pret që të vërtetohet nëse personi zyrtar, që sipas Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, është i përfshirë në rastin “Zhvatja”, është person i ...

Zgjerohen hetimet për rastin “Reketi”, katër të dyshuar të tjerë

Evropaelire - 09.10.2019

Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar dyshohen ...

Zaev për Remenskën: Nëse dyshohet në “Reket”, largohet nga partia

Alsat - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende nuk ka informacione të sakta në lidhje me hetimin e ri të paralajmëruar nga Prokuroria Publike, ku thuhet se rastit “Reketi” i shtohen edhe katër të ...

Zaev paralajmëron masa për funksionarët e LSDM-së që janë të përfshirë në rastin “Haraçi”

Telegrafi - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev ka refuzuar të komentojë njoftimin e sotëm të Prokurorisë Publike, prej ku informuan se është zgjeruar hetimi për rastin “Haraçi” dhe në mesin e të dyshuarve të rinj është ...

“Reketi” është zgjeruar me 4 persona fizikë dhe një juridik, e përfshirë edhe deputetja Remenski

Portalb - 09.10.2019

Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit sot ka nisur procedurë hetimore kundër pesë personave fizikë dhe një juridik për mashtrim që lidhet me rastin “Reket” ...

Remenski dhe Mandiç të dyshuar në hetimin e ri për “Reketin”?!

Alsat - 09.10.2019

Nënkryetarja e Kuvendit, njëherë edhe kryetare nderi e Aleancës Ndërkombëtare, Frosina Remenski është një nga të dyshuarit në hetimin e ri mbi “Reketin”.

Joveski: Hetimi për rastin “Reket” përhapet për edhe për katër persona

Medial - 09.10.2019

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të parashtrojë aktakuzë për rastin “Reket”, konfirmon prokurori publik Lubomir Joveski.

Frosina Remenski e dyshuar në rastin ‘Haraçi’

Telegrafi - 09.10.2019

Siç njofton ‘ A1on ‘, nënkryetarja e Kuvendit, Frosina Remenski është njëra e të të dyshuarve të rinj në hetimin që sot e nisi Prokuroria. Prokuroria për Remenski kërkon masën e kujdesit, ...

Prokuroria nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”

Medial - 09.10.2019

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”, konfirmoi prokurori publik shtetëror, Lubomir Jovevski.

Ish prokurorja speciale Janeva vendosi të mos jap dëshmi për rastin “Reket”

Gazeta Express - 09.10.2019

E dyshuara e tretë për rastin “Reket” ish-kryeprokurorja e Speciale Katica Janeva, vendos të mos jap dëshmi te Ruskoska për rastin e zhvatjes. Pas kërkesës për kontroll të dëshmive, e dyshuara kishte ...

Prokuroria kërkon masë kujdesi për Frosina Remenski

Flaka - 09.10.2019

Prokuroria kërkon masa kujdesi për deputeten Frosina Remenski sepse gjoja së bashku me të dyshuarin e parë (Bojan Jovanovski) kanë marrë pjesë në takimet e organizuara nga i dyshuari i parë, duke ...

Ivanovska: Nuk mund të vërtetohet sa pasuri ka pasur Janeva para se të bëhet prokurore

Portalb - 08.10.2019

Kryesorja e Komisionit Shtetëror për Parandalim të Korrupsionit, Biljana Ivanovska sot në emisionin “Top Tema” deklaroi se, nuk do të mund të vërtetohet se sa pasuri të patundshme ka pasur ish shefja ...

“Reket”, Boki 13 nga prokuroria përfundon në spital

Alsat - 08.10.2019

Në mesditë, policia e burgut e solli Boki 13 nga paraburgimi për të dëshmuar para Villma Ruskoskës. Furgoni i burgut e solli përmes derës së pasme. I prangosur dhe me një shishe ujë, u ngjit në ...

U dënua polici i cili e provokoi Boki 13

Portalb - 08.10.2019

Rojtari i burgut është pezulluar nga puna pasi është sjellë në mënyrë jo të hijshme gjatë nxjerrjes së Bojan Jovanovskit – Boki 13 , si i dyshuari i rastit “Reket”, transmeton Portalb.mk .

“Boki 13” është rikthyer në paraburgim

Telegrafi - 08.10.2019

Bojan Jovanovski (Boki 13) është kthyer në paraburgim në burgun e Shuto Orizares, pasi sot i ra të fikët gjatë dhënies së dëshmisë në Prokurorinë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit ...

Kostov: Boki 13 nuk ka probleme serioze shëndetësore

Flaka - 08.10.2019

Hristijan Kostov, drejtori i Spitalit të Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori”, thotë se Bojan Jovanovski nuk ka probleme serioze shëndetësore pasi i dyshuari i parë në “Reket” u dërgua përsëri në ...

“Boki 13” është rikthyer në paraburgim

Botasot - 08.10.2019

Bojan Jovanovski (Boki 13) është kthyer në paraburgim në burgun e Shuto Orizares, pasi sot i ra të fikët gjatë dhënies së dëshmisë në Prokurorinë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit ...

“Nuk mund të vërtetohet sa pasuri ka pasur Janeva para se të bëhet prokurore”

Flaka - 08.10.2019

Kryetarja e Komisionit Shtetëror për Parandalim të Korrupsionit, Biljana Ivanovska sot në emisionin “Top Tema” deklaroi se, nuk do të mund të vërtetohet se sa pasuri të patundshme ka pasur ish shefja ...

Ivanovska: Nuk mund të vërtetohet sa pasuri ka pasur Janeva para se të bëhet prokurore

Zhurnal - 08.10.2019

Shkup, 8 tetor – Kryetarja e Komisionit Shtetëror për Parandalim të Korrupsionit, Biljana Ivanovska sot në emisionin “Top Tema” deklaroi se, nuk do të mund të vërtetohet se sa pasuri të patundshme ka ...

Janeva nuk do të dëshmojë në rastin ‘Zhvatja’

Flaka - 09.10.2019

E dyshuara e tretë në rastin ‘Zhvatja’, ish-kryeprokurorja e PSP, Katica Janeva, vendos të mos jap dëshmi te Ruskoska për rastin në fjalë. Pas kërkesës për kontroll të dëshmive, e dyshuara kishte të ...

Forsina Remenski e dyshuar në rastin ‘Haraçi’

Botasot - 09.10.2019

Siç njofton ‘A1on‘, nënkryetarja e Kuvendit, Frosina Remenski është njëra e të të dyshuarve të rinj në hetimin që sot e nisi Prokuroria. Prokuroria për Remenski kërkon masën e kujdesit, përkatësisht ...

Zaev për Remenskën: Nëse dyshohet në “Reket”, largohet nga partia

Shqipmedia - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende nuk ka informacione të sakta në lidhje me hetimin e ri të paralajmëruar nga Prokuroria Publike, ku thuhet se rastit “Reketi” i shtohen edhe katër të ...