TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fillon seanca për tribunalin e krimeve serbe në Kosovë (Video)

Telegrafi - 16.05.2019

Ka filluar seanca e Kuvendi të Kosovës në të cilën pritet të shqyrtohen disa pika për gjenocidin e Serbisë në Kosovë. Në këtë seancë në rend do të shqyrtohet rezoluta për gjenocidin, krimet kundër ...

Kuvendi po debaton për draft-rezolutën që e fajëson Serbinë për gjenocid

Evropaelire - 16.05.2019

Kuvendi i Kosovës po shqyrton propozim-rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”.

Veseli: Serbia do të përgjigjet për krimet, kriminelët do të dënohen

Gazeta Express - 16.05.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, i shoqëruar nga drejtori i Institutit të mjekësisë ligjore, Arsim Gërxhaliu kanë vizituar vendin ku po ruhen eksponatet e rrobave të të vrarëve dhe artefaktet e ...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë

Zeri - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të ...

Nesër seanca për gjenocidin serb në Kosovë

Botasot - 15.05.2019

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sërish nesër në një seancë plenare ku do të votohet për një rezolutë për gjeonicidin serb në Kosovë. Seanca i ka 7 pika të rendit të ditës ku ndër të ...

Fillon seance plenare për gjenocidin serb në Kosovë

Zeri - 16.05.2019

Ka filluar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës ku në rend të ditës janë: Rezoluta për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë; formimi i ...

Kuvendi diskuton sot për draft-rezolutën që e fajëson Serbinë për gjenocid

ABC News - 16.05.2019

Kuvendi i Kosovës pritet të shqyrtojë sot propozim-rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”.

Parlamenti i Kosovës në seancë të jashtëzakonshme për krijimin e Gjykatës për Krime Lufte

Alsat - 14.05.2019

Parlamenti i Kosovës me një seancë të jashtëzakonshme do ta themelojë komisionin shtetëror për themelimin e Gjykata që do të gjykojë krimet e pretenduara të luftës të kryera nga forcat serbe gjatë ...

Veseli: Gurthemeli për Muzeun e Gjenocidit në vitin 2020

Botasot - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka vizituar sot lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë, me ç’rast ka thënë se ky muze do të ketë rol përkujtimor dhe ...

OVL-UÇK thirrje institucioneve të Kosovës: Veprime konkrete në ndërtimin e sistemit që i vë para drejtësisë kriminelët ...

Telegrafi - 14.05.2019

Organizata e Veteranëve të luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nëpërmjet një letre publike ka bërë thirrje që institucionet e Kosovës të bëjnë veprime konkrete në mbledhjen e faktimin e ...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit do të prezantojë faktet e krimeve serbe në Kosovë

Telegrafi - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar që ky muze të ndërtohet në vendin që ...

Veseli jep arsyet e formimit të Tribunalit për krimet e serbëve

Botasot - 14.05.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vizituar sot lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit, me ç'rast ka thënë se Serbia dhe kryerësit e gjenocidit do të përgjigjen për atë që është bërë ndaj ...

Veseli: Serbia është përgjegjëse për krimet që i ka bërë në Kosovë

Zeri - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin te ish-Tjegullorja në Prishtinë, vendi ku ai propozoni që të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë.

Veseli: Muzeu i Gjenocidit, në mënyrë që krimet të mos përsëriten

Koha.net - 14.05.2019

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur se Serbia dhe ata që kryen krime të luftës në Kosovë duhet të përgjigjen për gjenocidin e kryer.

“Muzeu i Gjenocidit, në mënyrë që krimet të mos përsëriten”

Koha.net - 14.05.2019

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur se Serbia dhe ata që kryen krime të luftës në Kosovë duhet të përgjigjen për gjenocidin e kryer.

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë

Tetova Sot - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të ...

Kuvendi nesër mblidhet në seancë, 5 pika për gjenocidin serb në Kosovë

Koha.net - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës ka caktuar për nesër seancë të re plenare, që ka në rend dite 7 pika. Seanca planifikohet të nisë në orën 10:00. Koha për deklarime jashtë rendit të ditës dhe Koha për pyetje ...

‘Prokuroritë e Kosovës të deponojnë publikisht dosjet e krimeve serbe’

Botasot - 14.05.2019

Organizata e Veteranëve të Luftës i ka bërë thirrje institucioneve të Kosovës të ndërmarrin hapa konkretë në mbledhjen dhe faktimin e masakrave serbe gjatë kohës së luftës.

Veseli: Serbia ka kryer gjenocid mbi popullin tonë, Muzeu do të tregojë faktet e krimeve

Java News - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar vendin në të cilin është menduar të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar që ky muze të ndërtohet në vendin që njihet ...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit, në mënyrë që krimet të mos përsëriten

Tetova Sot - 14.05.2019

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur se Serbia dhe ata që kryen krime të luftës në Kosovë duhet të përgjigjen për gjenocidin e kryer.

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb ...

Telegrafi - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të ...

Kuvendi mbanë nesër seancë, diskutohet për rezolutën për gjenocidin dhe krimet e luftës të ish-regjimit serb në Kosovë

Zeri - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenarë. Sipas njoftimit për media seanca do të mbahet në orën 10:00. Në këtë seancë do të diskutohet për rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit ...

Thirrja e OVL-UÇK: Kush keni fakte për krimet e serbëve, na tregoni!

Zeri - 14.05.2019

Organizatat e Dala nga Lufta ka mbështetur fuqishëm krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serbëve të bëra në Kosovë. Përmes një letre publike, OVL-UÇK ka kërkuar nga gjithë qytetarët ...

Veseli: Muze për gjenocidin, që krime të tilla të mos përsëriten

Kosova Live - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur edhe njëherë qëndrimin e tij se Serbia dhe kriminelët që fshihen në këtë shtet dhe gjetiu, do të përgjigjen për gjenocidin të ...

Mësohet propozimi i Veselit për komision për dokumentimin e krimeve të Serbisë në Kosovë

Gazeta Express - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli, për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të ...

Kuvendi mbanë nesër seancë, diskutohet për rezolutën për gjenocidin dhe krimet e luftës të ish-regjimit serb në Kosovë

Telegrafi - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenarë. Sipas njoftimit për media seanca do të mbahet në orën 10:00. Në këtë seancë do të diskutohet për rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit ...

OVL të UÇK-së kërkojnë që Prokuroritë e Kosovës të deponojnë publikisht dosjet e krimeve serbe

Koha.net - 14.05.2019

Organizata e Veteranëve të Luftës i ka bërë thirrje institucioneve të Kosovës të ndërmarrin hapa konkretë në mbledhjen dhe faktimin e masakrave serbe gjatë kohës së luftës.

Kuvendi mbanë nesër seancë, diskutohet për rezolutën për gjenocidin dhe krimet e luftës të ish-regjimit serb në Kosovë

Tetova Sot - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenarë. Sipas njoftimit për media seanca do të mbahet në orën 10:00. Në këtë seancë do të diskutohet për rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit ...

OVL e UÇK-së kërkon themelimin e Tribunalit për gjykimin e krimeve serbe në Kosovë

Botasot - 14.05.2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës përmes një letre publike u ka bërë thirrje institucioneve të vendit që të kërkojnë nga OKB, në veçanti nga SHBA dhe shtetet e BE-së ...

Parlamenti mblidhet nesër për gjenocidin serb në Kosovë

Gazeta Express - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së të enjtes është ...

Thirrja e OVL-UÇK-së: Kush keni fakte për krimet e serbëve, na tregoni

Ina - 14.05.2019

Organizatat e Dala nga Lufta ka mbështetur fuqishëm krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serbëve të bëra në Kosovë. Përmes një letre publike, OVL-UÇK ka kërkuar nga gjithë qytetarët ...

Parlamenti mblidhet nesër për gjenocidin serb në Kosovë

Botasot - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së të enjtes është ...

OVL-UÇK lëshon një thirrje për shqiptarët: Ja si të veprojmë kundër Serbisë

Albeu.com - 14.05.2019

Organizatat e Dala nga Lufta ka mbështetur fuqishëm krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serb ëve të bëra në Kosovë. Përmes një letre publike, OVL-UÇK ka kërkuar nga gjithë ...

Parlamenti mblidhet nesër për gjenocidin serb në Kosovë

Ina - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së të enjtes është ...

Kuvendi i Kosovës mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë

Botasot - 16.05.2019

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për ...

Kuvendi mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë

Telegrafi - 16.05.2019

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për ...

Kuvendi pritet të votojë Rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë

Koha.net - 16.05.2019

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku pritet të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për ...

Kuvendi pritet të votojë Rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë

Portalb - 16.05.2019

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku pritet të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për ...

Seancë për gjenocidin serb në Kosovë: Ja shtatë pika të rendit të ditës

Gazeta Tema - 16.05.2019

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për ...

Kosovë/ Kuvendi mban sot seancë për gjenocidin serb

Top Channel - 16.05.2019

Sot kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb. Seanca e sotme ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për ...