TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pema e miqësisë u tha, Macron: Do t’i dërgoj tjetër lis Trump-it

BalkanWeb - 12.06.2019

“Do t’i dërgoj një tjetër lis”, ishte premtimi i presidentit francez, Emmanuel Macron ndaj atij amerikan Donald Trump, që do të mbillet në kopshtin e Shtëpisë së Bardhë, si një simbol i miqësisë mes ...

Pas tharjes së pemës, Macron do t’i dërgojë një fidan të ri Trumpit

Portalb - 12.06.2019

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron premtoi se homologut të tij të SHBA-së Donald Trump do t’i dërgojë një fidan të ri të pemës e cila pasi ia dhuroi gjatë vizitës së vitit të kaluar është tharë , ...

Macron: Bota është në krizë të thellë

Evropaelire - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

‘Vdes’ pema e Macron, shenjë e miqësisë me Trump

Top Channel - 11.06.2019

Sipas mediave franceze, pema e mbjellë nga presidentët Donald Trump dhe Emmanuel Macron në shtëpinë e bardhë, si simbol i lidhjeve mes vendeve të tyre, është tharë.

Macron: Do t’i dërgoj një tjetër lis Trumpit

Alsat - 12.06.2019

Do t’i dërgoj një tjetër lis, ishte premtimi i presidentit francez, Emmanuel Macron ndaj atij amerikan Donald Trump, që do të mbillet në kopshtin e Shtëpisë së Bardhë, si një simbol i miqësisë mes ...

Është tharë “pema e miqësisë” që mbollën Macron dhe Trump

Portalb - 11.06.2019

Pema të cilën e mbollën së bashku në oborrin e Shtëpisë së Bardhë në shenjë miqësie presidentët e SHBA-së Donald Trump dhe ai i Francës, Emmanuel Macron është tharë, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Vdes” pema e miqësisë mes Trump dhe Macron

Alsat - 11.06.2019

Vitin e kaluar dy liderët botërorë, Donald Trump dhe Emmanuel Macron mbollën një lis në lëndinën e Shtëpisë së Bardhë. Pema ishte një dhuratë nga Franca për SHBA-në që simbolizon fuqinë dhe miqësinë ...

Pas tharjes së pemës, Macron do t’i dërgojë një fidan të ri Trumpit

Medial - 12.06.2019

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron premtoi se homologut të tij të SHBA-së Donald Trump do t’i dërgojë një fidan të ri të pemës e cila pasi ia dhuroi gjatë vizitës së vitit të kaluar është tharë, ...

Çfarë ndodhi me pemën simbolike të miqësisë Trump-Macron, të mbjellë në Shtëpinë e Bardhë? (Foto)

Telegrafi - 10.06.2019

Pema e mbjellë nga presidenti amerikan, Donald Trump, si dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron, në Shtëpinë e Bardhë si një simbol i lidhjeve të vendeve të tyre, është tharë, sipas raporteve të ...

Thahet pema e miqësisë së Trump dhe Macron

BalkanWeb - 10.06.2019

Lisi i mbjellë nga Donald Trump dhe Emmanuel Macron si një simbol i rrënjëve të thella mes dy shteteve është tharë, sipas raportimeve, shkruan Metro.co.

Zhduket “Pema e Miqësisë”, e mbolli Trump dhe Macron

Medial - 10.06.2019

Burime diplomatike amerikane konfirmuan për mediat se “Pema e Miqësisë” e mbjellë nga presidentët Tramp dhe Makron një vit më parë në kopshtin e Shtëpisë së Bardhë, është tharë.

Presidenti francez Macron: Bota është në krizë të thellë

BalkanWeb - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Macron do t'i dërgojë Trumpit një tjetër pemë, pasi u tha ajo që e mbollën bashkë

Koha.net - 12.06.2019

Do t’i dërgoj një tjetër lis, ishte premtimi i presidentit francez, Emmanuel Macron ndaj atij amerikan Donald Trump, që do të mbillet në kopshtin e Shtëpisë së Bardhë, si një simbol i miqësisë mes ...

Çfarë ndodhi me pemën simbolike të miqësisë Trump-Macron, të mbjellë në Shtëpinë e Bardhë?

Gazeta Express - 11.06.2019

Pema e mbjellë nga presidenti amerikan, Donald Trump, si dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron, në Shtëpinë e Bardhë si një simbol i lidhjeve të vendeve të tyre, është tharë, sipas raporteve të ...

Macron: Bota është në krizë të thellë

Gazeta Express - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Macron: Bota është në krizë të thellë

Botasot - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Macron i shqetësuar: Bota është në krizë të thellë

Java News - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Macron: Bota është në krizë të thellë

Zeri - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Makron: Bota është në krizë të thellë

Alsat - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Macron: Bota është në krizë të thellë

Flaka - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Macron: Bota është në krizë të thellë

Lajmi.net - 11.06.2019

“Unë besoj se sot ne jemi në prag të një kohe lufte dhe kjo luftë është e pranishme në demokracitë tona, është kriza e thellë që po kalojmë. Ne mund të zgjedhim të jemi somnambul, por nëse duam ...

Macron: Bota në krizë të thellë

Ina - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Paralajmërimi i presidentit francez: Bota në krizë të thellë, po ecën drejt luftës

Gazeta Express - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag lufte. Ky është paralajmërimi i presidentit të Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur në Gjenevë.

Paralajmërimi i presidentit francez: Bota në krizë të thellë, po ecën drejt luftës

Botasot - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag lufte. Ky është paralajmërimi i presidentit të Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur në Gjenevë.

Presidentit francez: Bota në krizë të thellë, po ecën drejt luftës

Zeri - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag lufte. Ky është paralajmërimi i presidentit të Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur në Gjenevë.

Macron: Bota është në krizë të thellë

Telegrafi - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Presidenti Macron: Bota është në krizë të thellë

Durres Lajm - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha Presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Macron: Bota është në krizë të thellë

SOT - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.