TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Doli kundër ‘Bild’, Rama: I tërhoqa vëmendje Gjylametit

BalkanWeb - 16.05.2019

Kryeministri Edi Rama ka folur edhe për shkrimin e gazetës më të madhe gjermane “Bild” ku shkruhej se Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë.

“Bëri artikullin e Bild”/Manjani-Ramës: Tregojua plakave të Surrelit

Mapo - 16.05.2019

Kryeministri Edi Rama e akuzoi mbrëmjen e sotme si autori i artikullit të publikuar pak ditë më parë nga gazeta e madhe gjermane “Bild”, por ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se deklarata ...

“Gjithçka shkoi siç e diskutuam shef” Rama flet për shkrimin e Bild: E ka bërë Ylli Manjani

Gazeta Express - 16.05.2019

Artikulli i gazetës së njohur gjermane Bild mbi klimën politike në Shqipëri sipas Edi Ramës është bërë nga ish Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani dhe gazetari Basir Çollaku.

“Kurrë, kurrë”, Rama për shkrimin e “Bild”: S’merrem me pisllëqe

BalkanWeb - 16.05.2019

Kryeministri Edi Rama i ftuar këtë mbrëmje në emisionin “Opinion” ka komentuar artikullin e publikuar nga e përditshmja gjermane “Bild” rreth situatës politike në vend dhe lidhjeve me bandat e krimit.

Shkrimi në “Bild”, reagon kryeministri Rama dhe tregon prapaskenat: Është shkruar në Tiranë nga dy persona

SOT - 16.05.2019

Pas shkrimit në gazetën gjermane Bild, në të cilin Shqipëria konsiderohet si në “shtet kaotik në duart e gangsterëve” ka reaguar kryeministri Rama. Ai tha se “Bild” është bazuar në dy burime .

“Shqipëria shtet mafioz”/ Rama: Shkrimin e Bild e bëri Ylli Manjani

Mapo - 16.05.2019

Kryeministri Edi Rama komentoi në “Opinion” artikullin e gazetës gjemane, Bild, ku Shqipëria trajtohej si shtet mafioz në duart e gangesterëve. Rama tha se shkrimi është i ish-ministrit të Drejtësisë ...

Artikulli 'bombë' i BILD, Ylli Manjani zbulon pse u përzgjodh nga gazeta gjermane

SOT - 16.05.2019

Ylli Manjani ishte mes të intervistuarve nga gazeta Bild, e cila publikoi një artikull me nota kritike ndaj qeverisë shqiptare dhe kryeministrit Edi Rama.

Gazetari këtë herë shpërthen ndaj Gjylametit: Merru me Tahirin dhe drogën

Albeu.com - 16.05.2019

Gazetari Peter Tiede , autor i artikullit të fundit në gazetën Bild, i cili akuzoi kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë e tij për blerjen e votave dhe për lidhje me krimin, dha sot një deklaratë në ...

Shkëlzen Berisha: Rama ngatërron gazetarin gjerman me “ymerët”

BalkanWeb - 16.05.2019

TIRANË Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka reaguar për shkrimin e “Bild”, ku thuhej se Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë.

Artikulli i Bild, Manjani rrëfen si u kontaktua nga gazetari gjerman

Mapo - 16.05.2019

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ishte njëri nga dy referentët, së bashku me gazetarin Basir Çollaku, që gazeta Gjermane “Bild” iu referua në artikullin e saj për situatën në Shqipëri.

‘Shtet në duar gangsterësh’: Si ta lexojmë shkrimin e Bild

Mapo - 16.05.2019

Nga Enton Palushi Ishte janari i vitit 2012 dhe presidenti gjerman i asaj kohe, Christian Wulff do bënte gabimin e jetës. Nuk kishte shumë kohë në detyrë dhe vendosi që t’i telefononte kryeredaktorit ...

Gazeta "Bild" nuk është e saktë sepse ka diskriminuar me harresë Hajdutët

Respublica - 16.05.2019

Shumica qeverisëse është shqetësuar nga një shkrim i gazetës gjermane “Bild”, shkrim i cili ka dalë me titullin: Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë.

Profil/ Kush është gazetari gjerman që rriti tensionet në Shqipëri (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.05.2019

Kryetarja e Partisë Socialiste të degës Tiranë, Blerina Gjylameti pati një përplasje me nënkryetarin e LSI, Luan Rama, i cili citoi një artikull të gazetës gjermane “Bild” për situatën politike në ...

Shkrimi i ‘Bild’, Sali Berisha: Rama në krizë të thellë psikike!

BalkanWeb - 15.05.2019

Pas publikimit të shkrimit të gazetës gjermane “Bild” me titull “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” ka reaguar edhe ish-kryeministri, Sali Berisha.

Rama e cilësoi autor të artikullit në ‘Bild’, reagon Manjani

BalkanWeb - 16.05.2019

Ish-ministri Ylli Manjani ka reaguar pas akuzave të kryeministrit Edi Rama si autor të artikullit të së përditshmes gjermane “Bild”. Manjani shkruan në “Facebook” se kryeministri është gënjeshtar dhe ...

Balla: Gazetarët e Bild jo profesionalë, referimi i njëanshëm

BalkanWeb - 16.05.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, duke iu referuar shkrimit të gazetës më të madhe gjermane Bild, deklaroi në emisionin “Open” se gazeta Bild ka bërë një shkrim jo ...

Gazetari i Bild: Isha vetë në Shqipëri (Një përgjigje Gjylametit)

Mapo - 15.05.2019

Peter Tiede është reporteri i gazetës me tirazhin më të madh në Europë, të tabloidit të famshëm gjerman Bild, i cili një ditë më parë publikoi një artikull të gjatë lidhur me atë që po ndodh në ...

“Pjesë e përgjimeve të dosjes 184”, Rama për artikullin e “Bild”: Furnizuesi dhe autori është Ylli Manjani

Java News - 16.05.2019

Kryeministri Edi Rama ka komentuar artikullin e “Bild”, publikuar disa ditë më parë, ku shkruhej se Rama ishte pjesë e përgjimeve të dosjes 184. I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama tha se Bild është ...

Reagon gazetari i ‘Bild’ që cilësoi Ramën gangster: Unë isha vetë në Shqipëri

Botasot - 15.05.2019

Gazetari i gazetës Bild, Peter Tiede, ka reaguar në Facebook, pas artikullit ku kritikonte qeverinë Shqiptare. Në një postim paraditen e sotme, ai gazetari shkruan shkurtimisht: “Unë njëherë – diçka ...

Reagimi i fortë për shkrimin e 'Bild, LSI i përgjigjet Gjylametit: ‘Zyrtaruce' e Ramës

SOT - 15.05.2019

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka komentuar dhe reagimin që pati sot Blerina Gjylamet, sa i përket shkrimit të ‘Bild’ për Shqipërinë dhe situatën aktuale të vendit.

“Shkrimi i Bild i porositur nga opozita”, reagon profesori ndërkombëtar: Kjo media gjermane rrëzoi nga detyra ...

Botasot - 15.05.2019

Gazeta gjermane Bild ka bërë një shkrim në lidhje me protestën në Shqipëri. Lidhur me këtë, profesori ndërkombëtar Enver Bytyçi, ka thënë se dikush nga selia e Rilindjes ka thënë se ky shkrim është ...

Shkrimi i "Bild" dhe keqpërdorimi i zonjës Gjylameti

Respublica - 15.05.2019

Zonja Gjylameti pranoi sot se udhëheqja e Partisë Socialiste është shumë e shqetësuar për shkrimin e gazetës gjermane "Bild“ sipas të cilës Shqipëria është një shtet që qeveriset nga gangsterët dhe ...

'Bomba' e gazetës 'Bild' për Ramën, Blerina Gjylameti zbulon prapaskenat e rënda

SOT - 15.05.2019

Deputetja e PS Blerina Gjylameti në një deklaratë për mediat u shpreh se shkrimi i gazetës më të madhe gjermane “Bild” me titullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” është i ...

LSI: Qeveria e krimit përbalt vendin

Top Channel - 15.05.2019

Ish-deputeti i LSI-së Luana Rama në në një dalje për mediat u ndal te artikulli i gazetës gjermane “Bild” për vendin tonë, ku përmes një artikulli Shqipëria pasqyrohej si vend kaotik nën drejtimin e ...

Shtet mafioz/Gjylameti: Askush s’e beson gazetën gjermane “Bild”

Mapo - 15.05.2019

Gazeta më e madhe gjermane Bild shkroi dje se Shqipëria është “një shtet kaotik në duart e gangsterëve”. Por për PS-në ky shkrim është i pabesueshëm. “Dëshmitarë për ato çfarë shkruheshin, ishin një ...

Shkrimi në ‘Bild’, Gjylameti: Shpifje e opozitës në mediat e huaja

BalkanWeb - 15.05.2019

Deputetja e PS Blerina Gjylameti në një deklaratë për mediat u shpreh se shkrimi i gazetës më të madhe gjermane “Bild” me titullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” është i ...

“Vendi kaotik në duar gangsterrësh”, Nishani: E turpshme

BalkanWeb - 15.05.2019

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar përmes një postimi në facebook, mbi shkrimin e gazetës gjermane “Bild”. “Gazeta e madhe dhe influente në Gjermani, BILD shkruante dje : “…Shqipëria është ...

“Vendi në duar të bandave”, Rama:Në luftë për të larguar të keqen

BalkanWeb - 15.05.2019

Ish-deputeti i LSI-së Luana Rama në në një dalje për mediat u ndal te artikulli i gazetes gjermane “Bild” për vendin tonë. Rama, tha se Shqipëria nuk e meriton të jetë në duar gangsterësh dhe se ...

Bild: Shqipëria, vend i udhëhequr nga gangsterë e kriminelë

BalkanWeb - 14.05.2019

Gazeta më e madhe gjermane “Bild” i ka kushtuar një artikull Shqipërisë, ku vë në dukje faktin se vendi ynë është në një situatë kaotike. Në shkrimin e gazetës gjermane nënvizohet se vendi udhëhiqet ...

‘Shtet gangsterash’: Reagon ish-ministri i intervistuar nga Bild

Mapo - 15.05.2019

E përditshmja më e madhe gjermane, Bild, publikoi një shkrim për situatën në Shqipëri, me akuza të forta ndaj qeverisjes së Edi Ramës, duke shkaktuar një valë reagimesh në Tiranë.

Shkrimi i ‘Bild’, Sali Berisha: Rama në krizë të thellë psikike!

Medial - 15.05.2019

Pas publikimit të shkrimit të gazetës gjermane “Bild” me titull “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” ka reaguar edhe ish-kryeministri, Sali Berisha.

Gazetari i Bild i përgjigjet Gjylametit: Çmenduri! Mbase zonja ka tymosur gjëra të gabuara

Gazeta Express - 15.05.2019

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, doli sot në një deklaratë për shtyp nga selia e partisë, duke hedhur akuza të rënda në drejtim të opozitës, se ka paguar para, për artikuj në media ...

“Pjesë e përgjimeve të dosjes 184”, Rama: BILD e ka publikuar, por artikullin e kanë shkruar bazuar tek Ylli Manjani ...

Gazeta Tema - 16.05.2019

Kryeministri Edi Rama ka komentuar artikullin e “Bild”, publikuar disa ditë më parë, ku shkruhej se Rama ishte pjesë e përgjimeve të dosjes 184. I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama tha se Bild është ...

Reagon gazetari i Bild: Ja e shkrimit tim për Shqipërinë

Albeu.com - 15.05.2019

Gazetari i gazetës Bild , Peter Tiede, ka reaguar në Facebook, pas artikullit ku kritikonte qeverinë Shqiptare. Në një postim paraditen e sotme, ai gazetari shkruan shkurtimisht: “Unë njëherë – diçka ...

Gjylameti: Shkrime si i ai i "Bild-it" bëhen nga ata që nuk na duan të mirën

Albeu.com - 15.05.2019

Për socialistët, shkrimi i gjermanes "Bild" ku ndër të tjera theksonte se kryeministri Rama ishte përgjuar në një telefonatë kompromentuese sa i përket zgjedhjeve është i sponsorizuar nga opozita.

LSI: Qeveria e krimit përbalt vendin

Botasot - 15.05.2019

Ish-deputeti i LSI-së Luan Rama në në një dalje për mediat u ndal te artikulli i gazetës gjermane “Bild” për vendin tonë, ku përmes një artikulli Shqipëria pasqyrohej si vend kaotik nën drejtimin e ...

Artikulli kritik i “Bild”, Gjylameti: Opozita po shpif në mediat e huaja

LajmiFundit - 15.05.2019

Deputetja e PS Blerina Gjylameti në një deklaratë për mediat u shpreh se shkrimi i gazetës më të madhe gjermane “Bild” me titullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” është i ...

Nishani: Vendi kaotik në duar gangsterrësh, e turpshme për të gjithë ne

Albeu.com - 15.05.2019

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar përmes një postimi në facebook, mbi shkrimin e gazetës gjermane “ Bild ”. “Gazeta e madhe dhe influente në Gjermani, BILD shkruante dje : “…Shqipëria është ...

Bild: Shqipëria, vend i udhëhequr nga gangsterë e kriminelë

Ina - 15.05.2019

Gazeta më e madhe gjermane “Bild” i ka kushtuar një artikull Shqipërisë, ku vë në dukje faktin se vendi ynë është në një situatë kaotike. Në shkrimin e gazetës gjermane nënvizohet se vendi udhëhiqet ...

‘Shtet gangsterash’/ Reagon ashpër Ylli Manjani pas intervistës nga e përditshmja më e madhe gjermane, shkrimi shkaktoi ...

SOT - 15.05.2019

E përditshmja më e madhe gjermane, Bild, publikoi një shkrim për situatën në Shqipëri, me akuza të forta ndaj qeverisjes së Edi Ramës, duke shkaktuar një valë reagimesh në Tiranë.

Shkrimi i ‘Bild’, Sali Berisha: Rama në krizë të thellë psikike!

Durres Lajm - 15.05.2019

Pas publikimit të shkrimit të gazetës gjermane “Bild” me titull “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” ka reaguar edhe ish-kryeministri, Sali Berisha.

Ka tymosur gjëra të gabuara! Reporteri i "Bild" i përgjigjet Gjylametit

Albeu.com - 15.05.2019

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti , doli sot në një deklaratë për shtyp nga selia e partisë, duke hedhur akuza të rënda në drejtim të opozitës, se ka paguar para, për artikuj në media ...

Shkrimi në Bild dhe akuza për Ramën, kryeministri: Nuk e mbaj mend

Durres Lajm - 16.05.2019

Gjermania Bild botoi një shkrim të rëndë për Shqipërinë ku ishte i përfshirë dhe kryeministri Edi Rama, që sipas tyre përfshihet në dosjen 184 të përgjimeve.

PS tha se e bleu Basha, gazetari i Bild: Ja e vërteta e shkrimit tim për Shqipërinë

LajmiFundit - 15.05.2019

Gazetari i gazetës Bild, Peter Tiede, ka reaguar në Facebook, pas artikullit ku kritikonte qeverinë Shqiptare. Në një postim paraditen e sotme, ai gazetari shkruan shkurtimisht: “Unë njëherë – diçka ...

Shkrimi për Shqipërinë në “Bild”, PS: Shpifje e sponsorizuar nga opozita

Java News - 15.05.2019

Deputetja e PS Blerina Gjylameti në një deklaratë për mediat u shpreh se shkrimi i gazetës më të madhe gjermane “Bild” me titullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” është i ...

"Duhet të kishte dhënë dorëheqje", Rama jep alarmin

SOT - 15.05.2019

Ish-deputeti i LSI-së, Luan Rama nuk mendon se kriza politike dhe protestat e opozitës, cënojnë imazhin e vendit. Në një deklaratë për mediet, Luan Rama është shprehur se Rama nuk është aspak i ...

Reagon PS për artikullin e gazetës gjermane

ABC News - 15.05.2019

Askush nuk i beson një artikulli që ka për dëshmitarë një ish ministër dhe një gazetar të oborrit të opozitës. Reagimi për shkrimin e botuar në gazetën gjermane vjen nga Partia Socialiste.

“Vendi kaotik në duar gangsterrësh”, Nishani: E turpshme

LajmiFundit - 15.05.2019

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar përmes një postimi në facebook, mbi shkrimin e gazetës gjermane “Bild”. “Gazeta e madhe dhe influente në Gjermani, BILD shkruante dje : “…Shqipëria është ...