TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Emigrantët përplasin kandidatet për kreun e KE

ABC News - 16.05.2019

Manfred Weber propozon blindimin e kufijve të jashtëm të Bashkimit Europian me agjentë të FRONTEX-it për t’i dhënë fund dyndjes së emigrantëve nga vendet afrikane.

Debati për udhëheqjen e BE: Ja 6 platformat dhe kandidati më i avantazhuar

Gazeta Tema - 16.05.2019

Debati për udhëheqjen e Komisionit Europian në vitet e ardhshme u fokusua të mërkurën te krijimi i vendeve të reja të punës, ndryshimet klimatike dhe rreziku i shpërbërjes së unionit.

6 kandidatë për President të KE-së, ja politikat e tyre për Ballkanin

ABC News - 15.05.2019

Teksa po afrojnë zgjedhjet për legjislaturën e re të BE-së, në fushë kanë zbritur 6 kandidatë për postin e presidentit të Komisionit Europian. Secili ka programin e tij sa i takon prioriteteve të ...

Sot, debati për pasuesin e Juncker

Java News - 15.05.2019

Në Bruksel po bëhen përgatitjet e fundit për debatin e shumë pritur mes 6 kandidatëve për pasardhësin e Zhad Klod Junker në kreun e Komisionit Europian.

ZGJEDHJET PE – Kandidatët përballen në një debat gjashtë palësh

Medial - 15.05.2019

BRUKSEL, 15 maj /MEDIAL-DPA/ – Kandidatët kryesorë për zgjedhjet në Parlamentit Europian, që do të zhvillohen këtë muaj, do të përballen në një debat të transmetuar nga legjislativi i BE të mërkurën, ...

Emigrantët përplasin kandidatët për kreun e Komisionit Evropian

Java News - 16.05.2019

Manfred Weber propozon blindimin e kufijve të jashtëm të Bashkimit Europian me agjentë të FRONTEX-it për t’i dhënë fund dyndjes së emigrantëve nga vendet afrikane.

Debati për udhëheqjen e BE, kandidati më i avantazhuar Manfred Weber i PPE-së

Koha.net - 16.05.2019

Debati për udhëheqjen e Komisionit Europian në vitet e ardhshme u fokusua të mërkurën te krijimi i vendeve të reja të punës, ndryshimet klimatike dhe rreziku i shpërbërjes së unionit.

Kandidatët për Parlamentin Europian përballen në një debat gjashtë palësh

Koha.net - 15.05.2019

Bruksel, 15 maj – Kandidatët kryesorë për zgjedhjet në Parlamentit Europian, që do të zhvillohen këtë muaj, do të përballen në një debat të transmetuar nga legjislativi i BE të mërkurën, e vetmja ...