TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ish-drejtori i FBI-së James Comey vazhdon të godasë Donald Trumpin

DW - 16.04.2018

Një vit më parë ai u pushua nga puna. Tani, ish drejtori i FBI-së Comey ka kthyer në tabelë qitjeje presidentin amerikan, Trump. Në një intervistë televizive James Comey foli për pengimin e ...

Comey: Trump “moralisht i papërshtatshëm” për të qenë president

VOA - 16.04.2018

Presidenti Trump akuzoi sot ish drejtorin e FBI-së Comey dhe ish zëvendës drejtorin Andrew McCabe për kryerjen e shumë krimeve, në një nga reagimet e tij shumta në Twitter lidhur me komentet e zotit ...

Comey: Trump është "moralisht i papërshtatshëm" për të qenë president

Evropaelire - 16.04.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump është “moralisht i papërshtatshëm” për të qenë president, ka thënë ish-shefi i FBI-së, James Comey. Këto komente Comey i ka bërë në një intervistë për ...

Ish-kreu i FBI Comey: Trump, i papërshtatshëm për të qenë President

LajmiFundit - 16.04.2018

Ish-drejtori i FBI-së James Comey ka thënë se Donald Trump është një njeri “moralisht i papërshtatshëm për të qenë president”, i cili i trajton gratë si “copa mishi” Comey ka dhënë intervistën e tij ...

“Trump është moralisht i papërshtatshëm për president”

Mapo - 16.04.2018

Ish-drejtori i FBI-së, James Comey jep intervistën e tij të parë pas shkarkimit nga presidenti Trump vitin e kaluar, raporton BBC. Ai shprehet se: “Trump është moralisht i papërshtatshëm për të qenë ...

Ish-shefi i FBI: Trump, i papërshtatshëm për të qenë president

Gazeta Tema - 16.04.2018

Donald Trump është moralisht i papërshtatshëm për postin e presidentit të SHBA-ve dhe mund të jetë vulnerabël ndaj shantazheve të Rusisë. Kështu shprehet ish-numri një i FBI-së, James Comey, në ...

Trump: James Comey duhet futur në burg

VOA - 15.04.2018

WASHINGTON — Presidenti Donald Trump komentoi të dielën se ish-drejtori i FBI-së James Comey, të cilin zoti Trump e shkarkoi nga detyra, duhet të futet në burg pasi ka nxjerrë informata sekrete dhe ...

Donald Trump nuk i ndahet ish-kreut të FBI James Comey: Vetëm burg për ty!

Java News - 15.04.2018

Presidenti SHBA, Trump akuzoi në Twitter ish-drejtorin e FBI-së James Comey dhe deklaroi se duhet të burgoset për dëshminë e tij në Kongresin Amerikan.

Ish-drejtori i FBI: Trump, moralisht i papërshtatshëm për të qenë president

Portalb - 16.04.2018

Ish-drejtori i FBI-së James Comey ka thënë se Donald Trump është një njeri “moralisht i papërshtatshëm për të qenë president”, i cili i trajton gratë si “copa mishi” Comey ka dhënë intervistën e tij ...

Ish-drejtori i FBI i kthen reston Presidentit Trump: Është i rrezikshëm, e shantazhon Rusia

BalkanWeb - 16.04.2018

Ish-drejtori i FBI-së, James Comey i është përgjigjur akuzave të Donald Trump, i cili e akuzoi për shpifje. BBC raporton se ai u shpreh në një intervistë se “Trump është moralisht i papërshtatshëm ...

Pohimi i ish-kreut të FBI: Besoja se Hillary Clinton do të fitonte

Lajmi.net - 15.04.2018

Ish-drejtori i FBI-së, James Comey thotë se besimi i tij se Hillary Clinton do të fitonte zgjedhjet presidenciale të 2016, mund të ketë ndikuar në mënyrën se si ai e menaxhoi hetimin mbi përdorimin ...

Trump akuzon ish-shefin e FBI-së për "gënjeshtra"

Evropaelire - 15.04.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump ka sulmuar ish-drejtorin e FBI-së, James Comey lidhur me “gënjeshtrat e tij të shumta”, duke thënë se ai duhet të burgoset për dëshminë e tij dhënë në Kongres.

Trump: James Comey duhet futur në burg

Tetova Sot - 15.04.2018

Presidenti Donald Trump komentoi të dielën se ish-drejtori i FBI’së James Comey, të cilin zoti Trump e shkarkoi nga detyra, duhet të futet në burg pasi ka nxjerrë informata sekrete dhe ka gënjyer ...

Ish-kreu i FBI Comey: Trump, i papërshtatshëm për të qenë President

Zhurnal - 16.04.2018

Ish-kreu i FBI Comey: Trump, i papërshtatshëm për të qenë President Ish-drejtori i FBI-së James Comey ka thënë se Donald Trump është një njeri “moralisht i papërshtatshëm për të qenë president”, i ...

Surprizon ish kreu i FBI i shkarkuar nga Trump: Besoja se Hillary Clinton do të fitonte, por …

Mapo - 15.04.2018

Por, në një lëvizje të diskutuar shumë, Comey i tha Kongresit vetëm pak ditë para zgjedhjeve, se FBI po rishikonte emaile shtesë në lidhje me hetimin.

Trump akuzon ish-shefin e FBI: Duhet të shkojë në burg për shpifje

BalkanWeb - 15.04.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump ka sulmuar ish-drejtorin e FBI-së, James Comey lidhur me “gënjeshtrat e tij të shumta”, duke thënë se ai duhet të burgoset për dëshminë e tij dhënë në Kongres.

Ish-kreu i FBI: Isha i bindur në fitoren e Hillary Clinton

Java News - 15.04.2018

Ish-drejtori i FBI-së, James Comey thotë se besimi i tij se Hillary Clinton do të fitonte zgjedhjet presidenciale të 2016, mund të ketë ndikuar në mënyrën se si ai e menaxhoi hetimin mbi përdorimin ...

Trump thotë se ish-shefi i FBI meriton burg për gënjeshtrat

Tetova Sot - 15.04.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump ka sulmuar ish-drejtorin e FBI-së, James Comey lidhur me “gënjeshtrat e tij të shumta”, duke thënë se ai duhet të burgoset për dëshminë e tij dhënë në Kongres.