TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rusia liron gazetarin e pavarur Ivan Golunov

Alsat - 12.06.2019

Rusia ka hedhur poshtë të gjitha akuzat kundër një gazetari hulumtues i akuzuar për shitjen e substancave narkotike, pas një proteste masive të publikut për këtë rast.

Video/ Lirohet gazetari investigativ në Rusi

Top Channel - 12.06.2019

Gazetari rus i cili u arrestua para pak ditëve nën akuzat për shitje droge është liruar sot. Ivan Golunov doli sot nga stacioni i policisë i përlotur kur pa që kishte një publik të gjerë që e priste ...

Rusia liron gazetarin dhe njofton se do të hetohen rrethanat e arrestimit të tij

VOA - 11.06.2019

Ministri i Brendshëm i Rusisë, Vladimir Kolokoltsev, njoftoi se gazetari investigativ Ivan Golunov është tashmë në gjendje të lirë dhe jo më në arrest shtëpie.

Rusi, regjimi dorëzohet para irritimit publik

ABC News - 11.06.2019

Shteti rus është dorëzuar përpara indinjimit publik që shkaktoi arrestimi i një gazetari, që denonconte korrupsionin, duke vendosur lirimin e tij. Reporteri Ivan Golunov ishte arrestuar nën akuzën e ...

Rusi, gazetaria profesion i rrezikshëm

VOA - 11.06.2019

Organizata për lirinë e medias Gazterët Pa Kufinj, e radhit Rusinë në vendin e 149-të në Indeksin e saj të vitit 2019 për Lirinë e Shtypit në Botë, mes Venezuelës dhe Bangladeshit dhe rreth 100 vende ...

Pas reagimeve të shumta, Rusia e liron nga akuzat gazetarin Golunov

Gazeta Express - 11.06.2019

Ministria e Brendshme e Rusisë ka njoftuar se autoritetet e drejtësisë në këtë vend i kanë hedhur poshtë akuzat ndaj gazetarit Ivan Golunov dhe se ai do të lirohet edhe nga arresti shtëpiak.

Rusi, u arrestua për trafik droge, testi i gazetarit del negativ

BalkanWeb - 11.06.2019

Asnjë gjurmë droge nuk është gjetur në kampionet e marra nga Ivan Golunov, një gazetar investigativ, i cili u akuzua për trafikim droge të dielën në një çështje kontraversale.

Tri gazetat e përditshme ruse kishin të njëjtin titull në faqen e parë (Foto)

Telegrafi - 11.06.2019

Tri nga gazetat kryesore të Rusisë kanë dalë në mbështetje të një gazetari të akuzuar për vepra të drogës, në një rast që ka shkaktuar një protestë të madhe publike.

Rusia liron gazetarin e pavarur Ivan Golunov

Zhurnal - 12.06.2019

Rusia ka hedhur poshtë të gjitha akuzat kundër një gazetari hulumtues i akuzuar për shitjen e substancave narkotike, pas një proteste masive të publikut për këtë rast.

Gazetat kryesore ruse dalin në mbështetje të gazetarit të arrestuar

Evropaelire - 10.06.2019

Tri nga gazetat kryesore të Rusisë dolën në mbështetje të gazetarit Ivan Golunov, i cili ndodhet në arrest shtëpiak, nën akuzat që lidhen me narkotikët.

Shkaqet e arrestimit të gazetarit investigativ Ivan Golunov

VOA - 10.06.2019

Tre nga gazetat kryesore ruse kanë botuar në faqet e para të tyre deklarata identike, ku vënë në dyshim shkaqet e arrestimit të gazetarit investigativ Ivan Golunov, i cili pësoi lëndime gjatë kohës ...

Gazetat ruse bashkojnë forcat në mbrojtje të gazetarit të arrestuar

Koha.net - 10.06.2019

Tri gazetat më të mëdha të Rusisë kanë dalë me tekste pothuajse identike në ballinat e numrave të tyre të së hënës, në shenjë solidarizimi me një gazetar të arrestuar ditë më parë në vend.

Rusi, regjimi dorëzohet para irritimit publik

Medial - 11.06.2019

Shteti rus është dorëzuar përpara indinjimit publik që shkaktoi arrestimi i një gazetari, që denonconte korrupsionin, duke vendosur lirimin e tij. Reporteri Ivan Golunov ishte arrestuar nën akuzën e ...

Pas reagimeve të shumta, Rusia e liron nga akuzat gazetarin Golunov

Zeri - 11.06.2019

Ministria e Brendshme e Rusisë ka njoftuar se autoritetet e drejtësisë në këtë vend i kanë hedhur poshtë akuzat ndaj gazetarit Ivan Golunov dhe se ai do të lirohet edhe nga arresti shtëpiak.

Tri gazetat e përditshme ruse kishin të njëjtin titull në faqen e parë

Zeri - 11.06.2019

Tri nga gazetat kryesore të Rusisë kanë dalë në mbështetje të një gazetari të akuzuar për vepra të drogës, në një rast që ka shkaktuar një protestë të madhe publike.

Gazetat kryesore ruse dalin në mbështetje të gazetarit të arrestuar

Lajmi.net - 10.06.2019

Tri nga gazetat kryesore të Rusisë dolën në mbështetje të gazetarit Ivan Golunov, i cili ndodhet në arrest shtëpiak, nën akuzat që lidhen me narkotikët.

Pas reagimeve të shumta, Rusia e liron nga akuzat gazetarin Golunov

Botasot - 11.06.2019

Ministria e Brendshme e Rusisë ka njoftuar se autoritetet e drejtësisë në këtë vend i kanë hedhur poshtë akuzat ndaj gazetarit Ivan Golunov dhe se ai do të lirohet edhe nga arresti shtëpiak.