TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lazio 2:1 Marseille, nota e Berishës, Strakoshës dhe të tjerëve

Lajmi.net - 08.11.2018

Lazio ka shënuar fitore ndaj Marseille me rezultatin 2:1. Me këtë fitore, skuadra nga kryqyteti i Italisë ka siguruar kalimin në fazën tjetër, shkruan lajmi.net.

Lazio shënon fitore, siguron kalimin në fazën tjetër

Lajmi.net - 08.11.2018

Lazio ka arritur ta mposhtë skuadrën e Marseille, me rezultatin 2:1. Kjo fitore, në të cilën u paraqiten tre lojtarë shqiptar (Durmishi, Berisha e Strakosha) i ka siguruar skuadrës italiane kalimin ...

Notat e lojtarëve, Lazio 2-1 Marseille: Vlerësimet për Strakoshën, Berishën dhe Durmishin

Telegrafi - 08.11.2018

Lazio ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-1 përballë Marseilles në kuadër të Ligës së Evropës. Valon Berisha, Thomas Strakosha dhe Riza Durmishi, luajtën nga minuta e parë.

Lazio mposht Marseillen, shqiptarët kalojnë tutje në Ligën e Evropës

Telegrafi - 08.11.2018

Lazio ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-1 përballë Marseilles në kuadër të Ligës së Evropës. Trajneri Simeone Inzaghi kishte futur në lojë tre lojtarë shqiptarë nga minuta e parë.

Lazio e shqiptarëve e eliminon Marseillen nga Europa Ligë, kualifikohet për fazën tjetër

Tetova Sot - 08.11.2018

Lazio e ka mundur me rezultat 2-1 sonte Marseille duke i dhënë fund shpresave të kësaj skuadre për një kualifikim në fazën tjetër të Europa Ligë. Kujtojmë që në këtë ndeshje startuan tre shqiptarët, ...

Lazio kalon në epërsi ndaj Marseille

Lajmi.net - 08.11.2018

Lazio ka kaluar në epërsi ndaj Marseille, në minutën e fundit të pjesës së parë. Për realizimin e golit u kujdes Marco Parolo, shkruan lajmi.net. Ky gol erdhi pas asistimit të Ciro Immobiles, për të ...

Inzaghi iu beson shqiptarëve

Alsat - 08.11.2018

Lazio do të takohet sonte me Olimpik Marseille, në një ndeshje shumë të rëndësishme për të kaluar fazën e grupeve në Liga Evropë. Për këtë ndeshje, trajneri Inzaghi portën ja ka besuar Thomas ...

Lazio – Marseille, formacionet zyrtare

Lajmi.net - 08.11.2018

Lazio dhe Marseille kanë publikuar formacionet zyrtare. Lazio dhe Marseille do të përballen në kuadër të raundit të katërt të Ligës së Evropës në fazën e grupeve.

3 shqiptarë startojnë për Lazion ndaj Marseille

Zeri - 08.11.2018

Në ndeshjen e sotme, për romakët nga minuta e parë do të luajnë tre futbollistë shqiptarë. Thomas Strakosha do të jetë në portë, Riza Durmishi në mbrojtje dhe Valon Berisha në mesfushë.

Lazio pret Marseillen në Olimpico, tre futbollistët shqiptarë nga minuta e parë

Telegrafi - 08.11.2018

Lazio – Marseille është kryendeshja e xhiros së katërt në Ligën e Evropës. Skuadra italiane dhe ajo franceze janë në Grupin H të Ligës së Evropës së bashku me Frankfurtin dhe Apollonin.

Tre shqiptarë titullarë te Lazio ndaj Marseillet

Koha.net - 08.11.2018

Lazio sot do të përballet me Marseillen në kuadër të Ligës së Evropës nga ora 18:55. Titullarë te Lazio në këtë përballje janë edhe treshja shqiptare: Valon Berisha, Thomas Strakosha, e Riza ...