TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aksidenti në Llaskarcë, paraburgim edhe për shoferin

Alsat - 14.03.2019

Gjykata ka caktuar masën e paraburgimit edhe për shoferin e autobusit të kompanisë “Durmo Turs”, pas aksidentit tragjik në autostradën Shkup-Tetovë, gjegjësisht në fshatin Llaskarc, ku humbën jetën ...

Paraburgim 30 ditor për tre të dyshuar për tragjedinë me autobus në Shkup-Tetovë

Tetova Sot - 14.03.2019

Ndaj tre të dyshuarve për aksidentin në Llaskarcë sonte është caktuar masë e paraburgimit 30 ditor, informon Gjykata penale. Ndaj dy prej shtatë të dyshuarve është caktuar arrest shtëpiak, derisa ...

Paraburgim për pronarin dhe shoferin e “Durmo Turs”

Tetova Sot - 14.03.2019

Gjykatës në procedurë paraprake sonte i ka caktuar paraburgim pronarit të “Durmo Turs”, si i dyshuar i parë për fatkeqësinë e autobusit në Llaskarcë. Siç informojnë nga Gjykata penale, paraburgim i ...

Paraburgim për të dyshuarit në aksidentin e Llaskarcës

Botasot - 14.03.2019

Paraburgim mori pronari i “Durmo Tours” dhe i dyshuari i dytë nga shtatë të arrestuarit për aksidentin në Llaskarcë, ndërsa i treti mori paraburgim shtëpiak, ndërsa njëri vetëm masa parandaluese.

Aksidenti në Llaskarcë, dëmshpërblimi përmes Odës

Alsat - 14.03.2019

Një muaj pas fatkeqësisë në Llaskarcë, dhe raportit të sotëm të Prokurorisë Publike, rritet trysnia ndaj Agjencisë “Durmo Tours”, Kompanisë së tyre të kontrollit teknik dhe NP “Rrugët e Maqedonisë” ...

Paraburgim për pronarin e “Durmo Turs”

Alsat - 14.03.2019

Shpejtësia dhe frenat në gjendje jo të rregullt janë shkaktarët e aksidentit tragjik të autobusit në fshatin Llaskarcë. Tahografi ka qenë i manipuluar për të fshehur shpejtësinë reale të autobusit.

PTHP Shkup nuk ka qendër hetimi, nuk ka hetues, ndërkaq mungojnë edhe 16 prokurorë

Medial - 14.03.2019

Shkup, 14 mars 2019 (MEDIAL) – Prokuroria themelore publike Shkup, si prokuroria më e madhe, e cila mbulon 90 për qind të krimit në shtet, nuk ka qendër hetimi, , nuk ka hetues, ndërkaq mungojnë edhe ...

Paraburgim për pronarin dhe drejtuesin e “Durmo Turs”

Portalb - 14.03.2019

Gjykatësi në procedurë paraprake sonte i ka caktuar paraburgim pronarit të “Durmo Turs”, si i dyshuar i parë për fatkeqësinë e autobusit në Llaskarcë.

Aksidenti me 15 të vdekur në Maqedoni, u manipuluan provat

Mapo - 14.03.2019

Janë vënë nën hetim 7 persona në lidhje me aksidentin që shkaktoi 15 të vdekur në Maqedoni, për të cilët Prokuroria kërkon masën e paraburgimit. Mes tyre janë edhe pronari i kompanisë “Durmo Turs” ...

Shtatë persona u arrestuan, Prokuroria Publike e publikoi raportin e parë për aksidentin në Llaskarcë (VIDEO)

Portalb - 14.03.2019

10:30 – Shtatë arrestime për shkak të kryerjer së veprës penale të rëndë “rrezikim të individëve dhe komunikacionit publik”, është bilanci i raportit të parë të Prokurorisë Themelore Pupike të ...

Aksidenti në Llaskarcë, Prokuroria: Është manipuluar tahografi

Alsat - 14.03.2019

Prokuroria Themelore Publike ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksidentin tragjik në Llaskarcë ku u mori jetën të paktën 15 personave.

Autobusi kishte shkuar me 99 km/h, zbulohen detaje nga fatkëqësia në Llaskarcë

Ina - 14.03.2019

Prokuroria Publike sot ka ngritur procedurë hetimore ndaj 7 personave lidhur me aksidentin fatal në Llaskarcë të Shkupit, ku nga aksidentimi i autobusit të kompanisë “Durmo Turs” humbën jetën 15 ...

PTHP: Shpejtësia dhe frenat e autobusit shkak për aksidentin (video)

Alsat - 14.03.2019

Prokuroria Themelore Publike njofton se ka ngritur procedurë hetimore për 7 persona për aksidentin që ndodhi më 13 shkurt në afërsi të fshatit Llaskarcës, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe 39 të ...

PTHP Shkup do të prezantojë dëshmi për aksidentin tragjik në Llaskarcë

Alsat - 14.03.2019

Prokurori publik në PTHP Shkup, Sasho Rajçev në pres-konferencë do të prezantojë informata për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksidentin tragjik në Llaskarcë.

Arrestohen pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

Ina - 14.03.2019

Janë arrestuar 7 persona të kompanisë “Durmo- Turs”, për shkak të tragjedisë së “Llaskarcës”, mëson gazeta KOHA, nga burime policore. Siç mëson KOHA, në mesin e të arrestuarve janë pronari, shoferi i ...

Prokuroria e Shkupit do t’i prezantojë informatat për aksidentin e autobusit në Llaskarcë

Portalb - 14.03.2019

Prokurori publik i Prokurorisë Themelore Publike Shkup, Sasho Rajçev, sot në konferencë për shtyp do të informojë për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksidentin e autobusit në fshatin Llaskracë, ...

Aksidenti në Llaskarcë, PTHP: Shoferi ka çuar 99 km/h ndërsa shpejtësia e lejuar është 80 km/h

Tetova Sot - 14.03.2019

Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet për aksidentin në Llaskarc, për shkak të së cilit PTHP-ja ka kërkuar procedurë kundër shtatë personave, të ...

Aksidenti ne Llaskarcë, policia ndalon 6 persona mes tyre edhe pronarin e “Durmo Turs”

Alsat - 14.03.2019

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 ...

PTHP Shkup do të prezantojë informacionet për aksidentin e autobusit në fshatin Llaskarc

Medial - 14.03.2019

Shkup, 14 mars 2019 (MEDIAL) – Prokurori publik i Prokurorisë Themelore Publike Shkup, Sasho Rajçev sot në pres konferencë do të prezantojë informacionet për vijimin e procedurës lidhur me aksidentin ...

Aksidenti në Llaskarcë, paraburgim edhe për shoferin

Almakos - 14.03.2019

14 Mars 2019 / 23:12 Gjykata ka caktuar masën e paraburgimit edhe për shoferin e autobusit të kompanisë “Durmo Turs”, pas aksidentit tragjik në autostradën Shkup-Tetovë, gjegjësisht në fshatin ...

Paraburgim për tre të dyshuar për tragjedinë me autobus në Llaskarcë

Medial - 15.03.2019

Ndaj tre të dyshuarve për aksidentin në Llaskarcë sonte është caktuar masë e paraburgimit 30 ditor, informon Gjykata penale. Ndaj dy prej shtatë të dyshuarve është caktuar arrest shtëpiak, derisa ...

Paraburgim për pronarin dhe shoferin e “Durmo Turs”

Ina - 15.03.2019

Gjykatës në procedurë paraprake sonte i ka caktuar paraburgim pronarit të “Durmo Turs”, si i dyshuar i parë për fatkeqësinë e autobusit në Llaskarcë. Siç informojnë nga Gjykata penale, paraburgim i ...

Një muaj nga aksidenti në Llaskarcë, Ministria e Shëndetësisë e tregoi bilancin e të lënduarve

Portalb - 13.03.2019

Pesë të lënduar në aksidentin e autobusit të “Durmo Tursit” në fshatin Llaskarcë edhe pas një muaji janë duke u kuruar në qendrat spitalore të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), njoftuan për ...

Aksidenti në Llaskarcë, dëmshpërblimi përmes Odës

Almakos - 14.03.2019

14 Mars 2019 / 16:26 Një muaj pas fatkeqësisë në Llaskarcë, dhe raportit të sotëm të Prokurorisë Publike, rritet trysnia ndaj Agjencisë “Durmo Tours”, Kompanisë së tyre të kontrollit teknik dhe NP ...

Aksidenti në Llaskarcë, Hoxha: Vazhdojnë hetimet, së shpejti rezultate konkrete

Alsat - 13.03.2019

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së ...

Paraburgim për pronarin e “Durmo Turs”

Almakos - 14.03.2019

14 Mars 2019 / 18:55 Shpejtësia dhe frenat në gjendje jo të rregullt janë shkaktarët e aksidentit tragjik të autobusit në fshatin Llaskarcë. Tahografi ka qenë i manipuluar për të fshehur shpejtësinë ...

Aksidenti në Llaskarcë, Prokuroria: Është manipuluar tahografi

Almakos - 14.03.2019

14 Mars 2019 / 11:32 Prokuroria Themelore Publike ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksidentin tragjik në Llaskarcë ku u mori jetën të paktën 15 personave.

Detaje nga prokuroria, kaq ishte shpejtësia e autobusit

Albeu.com - 14.03.2019

Prokuroria Publike sot ka ngritur procedurë hetimore ndaj 7 personave lidhur me aksidentin fatal në Llaskarcë të Shkupit, ku nga aksidentimi i autobusit të kompanisë “Durmo Turs” humbën jetën 15 ...

PTHP: Shpejtësia dhe frenat e autobusit shkak për aksidentin

Botasot - 14.03.2019

Prokuroria Themelore Publike njofton se ka ngritur procedurë hetimore për 7 persona për aksidentin që ndodhi më 13 shkurt në afërsi të fshatit Llaskarcës, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe 39 të ...

PTHP Shkup do të prezantojë dëshmi për aksidentin tragjik në Llaskarcë

Tetova Sot - 14.03.2019

Prokurori publik në PTHP Shkup, Sasho Rajçev në pres-konferencë do të prezantojë informata për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksidentin tragjik në Llaskarcë.

LIVE: Arrestime për aksidentin në Llaskarcë, PTHP-ja i kumton detajet

Botasot - 14.03.2019

Pas arrestimit të pronarit të autobusit “Durmo Turs” dhe disa personave tjerë, në lidhje me aksidentin në Llaskarcë, Prokuroria Themelore Publike e Shkupit është duke mbajtur konferencë për media.

Frenat teknikisht të parregullta dhe shpejtësia e madhe arsyet kryesore për aksidentin e autobusit në Llaskarc

Medial - 14.03.2019

Shkup, 14 mars 2019 (MEDIAL) – Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet për aksidentin në Llaskarc, për shkak të së cilit PTHP-ja ka kërkuar ...

Aksidenti ne Llaskarcë, policia ndalon 6 persona

Lajm - 14.03.2019

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 ...

Aksidenti në Llaskarcë, paraburgim edhe për shoferin

Botasot - 14.03.2019

Gjykata ka caktuar masën e paraburgimit edhe për shoferin e autobusit të kompanisë “Durmo Turs”, pas aksidentit tragjik në autostradën Shkup-Tetovë, gjegjësisht në fshatin Llaskarc, ku humbën jetën ...

Paraburgim për pronarin dhe drejtuesin e “Durmo Turs”

Medial - 15.03.2019

Gjykatës në procedurë paraprake sonte i ka caktuar paraburgim pronarit të “Durmo Turs”, si i dyshuar i parë për fatkeqësinë e autobusit në Llaskarcë. Siç informojnë nga Gjykata penale, paraburgim i ...

Aksidenti në Llaskarcë, së shpejti rezultate konkrete

Flaka - 13.03.2019

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së ...

Aksidenti në Llaskarcë, Prokuroria: Është manipuluar tahografi (VIDEO)

Tetova Sot - 14.03.2019

Prokuroria Themelore Publike ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksidentin tragjik në Llaskarcë ku u mori jetën të paktën 15 personave.

PTHP: Shpejtësia dhe frenat e autobusit shkak për aksidentin

Almakos - 14.03.2019

14 Mars 2019 / 10:57 Prokuroria Themelore Publike njofton se ka ngritur procedurë hetimore për 7 persona për aksidentin që ndodhi më 13 shkurt në afërsi të fshatit Llaskarcës, me ç’rastë humbën jetën ...

PTHT Shkup do të prezantojë dëshmi për aksidentin tragjik në Llaskarcë

Almakos - 14.03.2019

14 Mars 2019 / 9:39 Prokurori publik në PTHP Shkup, Sasho Rajçev në pres-konferencë do të prezantojë informata për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksidentin tragjik në Llaskarcë.

Mësohet shkaku i aksidentit në Shkup ku vdiqën 15 veta

Zeri - 14.03.2019

Frenat teknikisht të parregullta dhe shpejtësia e madhe arsyet kryesore për aksidentin e autobusit në Llaskarc. Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë ...

Arrestohet pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

Tetova Sot - 14.03.2019

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 ...

Aksidenti në Llaskarcë, HOXHA: Vazhdojnë hetimet, së shpejti rezultate konkrete

Medial - 13.03.2019

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së ...

(VIDEO) PROKURORIA: Shpejtësia dhe frenat e autobusit, shkak për aksidentin

Medial - 14.03.2019

Prokuroria Publike njofton se ka ngritur procedurë hetimore për 7 persona për aksidentin që ndodhi më 13 shkurt në afërsi të fshatit Llaskarcës, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe 39 të lënduar.

PTHT Shkup do të prezantojë dëshmi për aksidentin tragjik në Llaskarcë

Botasot - 14.03.2019

Prokurori publik në PTHP Shkup, Sasho Rajçev në pres-konferencë do të prezantojë informata për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksidentin tragjik në Llaskarcë.

Mësohet arsyeja e aksidentit tragjik në rrugën Shkup-Tetovë

Lajmi.net - 14.03.2019

Frenat teknikisht të parregullta dhe shpejtësia e madhe arsyet kryesore për aksidentin e autobusit në Llaskarc. Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë ...

Aksidenti ne Llaskarcë, policia ndalon 6 persona

Almakos - 14.03.2019

14 Mars 2019 / 9:20 Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, ...

Aksidenti në Llaskarcë, Hoxha: Vazhdojnë hetimet, së shpejti rezultate konkrete

Tetova Sot - 13.03.2019

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rast humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së ...

PTHP: Shpejtësia dhe frenat e autobusit shkak për aksidentin në Llaskarcë

Tetova Sot - 14.03.2019

Prokuroria Themelore Publike njofton se ka ngritur procedurë hetimore për 7 persona për aksidentin që ndodhi më 13 shkurt në afërsi të fshatit Llaskarcës, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe 39 të ...

Sot Prokuroria e Shkupit do t’i prezantojë informatat për aksid.entin e autobusit në Llaskarcë

Ina - 14.03.2019

Prokurori publik në PTHP Shkup, Sasho Rajçev sot në pres-konferencë do të prezantojë informata për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksid.entin tragjik në Llaskarcë i cili ndodhi më 13 shkurt këtë ...

Prokurori jep shkakun e aksidentit të tmerrshëm në Tetovë

Albeu.com - 14.03.2019

Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet për aksidentin në Llaskarc, për shkak të së cilit PTHP-ja ka kërkuar procedurë kundër shtatë personave, të ...