TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Conte dhe Mourinho i japin fund “luftës”

Lajmi.net - 13.01.2018

. Antonio Conte nuk është i shqetësuar aspak nga deklaratat e fundit të Jose Mourinhos. Të dy trajnerët së fundi kanë parë një betejë të hapur me deklaratë, duke akuzuar njërin-tjetrin e duke mos ...

Antonio Conte e pranon dhe vetë: Skemat nuk po na funksionojnë

Albeu.com - 13.01.2018

Chelsea humbi dy pikë të arta sot kundër Leicester Cityt që sfida përfundoi barazim 0-0, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 23-të të Premier Leagues. Edhe vetë tekniku i Chelseat, Antonio Conte e ...

Mourinho-Contes: Tu kam përgjigjur dy herë ndaj fyerjeve, tani vetëm do të përbuzi

Telegrafi - 13.01.2018

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, pranon se ai tani e tutje nuk do ta konsiderojë më rivalin e tij nga Chelsea, Antonio Conte, por vetëm do ta përbuzë atë.

Mourinho e mbyllë ‘luftën’ me Conten

Sportisot - 12.01.2018

Gjithçka filloi kur portugezi e quajti italianin ‘një palaço i cili vetëm kërcen nëpër fushë ‘ ; më pas italiani iu përgjigjë se Mourinhon e ka kapluar ‘haresa e pleqërisë’ .

Mourinho-Contes: Tu kam përgjigjur dy herë ndaj fyerjeve, tani vetëm do të përbuzi

Almakos - 13.01.2018

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, pranon se ai tani e tutje nuk do ta konsiderojë më rivalin e tij nga Chelsea, Antonio Conte, por vetëm do ta përbuzë atë.

Mourinho i përgjigjet Contes për herë të fundit

Lajmi.net - 12.01.2018

Jose Mourinho ka vendosur të zgjedh heshtjen në “luftën” verbale me Antonio Conte. Këta dy trajner që janë edhe rivalë të mëdhenj, ditëve të fundit kanë nisur një “luftë” speciale me deklarata.

Conte konfirmon lajmin e keq për tifozët e Chelseas

Lajmi.net - 12.01.2018

. Antonio Conte ka pranuar se mund të largohet nga posti i menaxherit në Chelsea. “Gjithçka është e mundur. Kam edhe një vit në kontratë me këtë klub, por në futboll gjithçka është e mundur”, ka ...

Conte pranon se nuk e ka të sigurt qëndrimin te Chelsea

Koha.net - 12.01.2018

Antonio Conte ka pranuar se nuk e di nëse do të jetë menaxher i Chelseat edhe për sezonin e ardhshëm. Italiani sezonin e kaluar fitoi Premier Ligën, por historia e Chelseat, sipas tij, dikton se nuk ...

Conte e pranon se mund të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni

Gazeta Express - 12.01.2018

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se gjithçka mund të ndodhë kur është pyetur nëse ai mund të largohet nga klubi në fund të ...

Shmanget tragjedia te Chelsea, një incident rrezikoi jetën e pjesëtarëve të klubit

BalkanWeb - 12.01.2018

Për fatin e mirë një tragjedi është shmangur sot në qendrën stërvitore të Chelsea-s. Një incident që mund të kishte shkuar shumë më keq fatmirësisht ka kaluar me vetëm dëme materiale.

Conte:Dëshironi ‘kokën’ time por unë nuk largohem

Sportisot - 12.01.2018

Menaxheri i Chelseat, italiani Antonio Conte, gjatë konferencës për shtyp në prag të ndeshjes kundër Leicester City ka deklaruar se nuk ka ndërmend largimin nga Stamford Bridge.

Londër, Antonio Conte i shpëton tragjedisë!!!

Durres Lajm - 12.01.2018

Një aventurë e hidhur për Antonio Conte! Teksa po drejtonte stërvitjen e Chelsea në Cobham, rreth 10 kilometra larg Londrës, makina e tij u shkatërrua krejtësisht nga një vetratë që u rrëzua nga ...

Conte ka dy oferta në tavolinë, Chelsea e lë të largohet në verë

Telegrafi - 12.01.2018

Trajneri italian, Antonio Conte ka dy oferta në tavolinë për t’u larguar nga Chelsea. Conte nuk po gjen qetësinë e duhur te Chelsea edhe përkundër fitimit të titullit kampion të Ligës Premier në ...

Sherri me Mourinho-n, Capello: Conte se ka kuptuar me kë ka të bëjë

BalkanWeb - 12.01.2018

Fabio Capello, trajneri i skuadrës kineze Jiangsu Suning, në pronësi të bosëve të Interit, ka komentuar rreth konfliktit verbal që po zhvillohet mes Mourinho-s dhe patriotit të tij Conte.

Drejt fundit të "serialit" Mourinho - Conte

Albeu.com - 13.01.2018

Polemikat mes trajnerit portugez të Unitedit dhe atij italian të Chelseat nuk kanë të ndalur, pasi kanë ardhur në një fazë të lart tashmë. Portugezi , i cili e cilësoi Conten si një “palaço në ...

Conte ka dy oferta në tavolinë, Chelsea e lë të largohet në verë

Almakos - 12.01.2018

Trajneri italian, Antonio Conte ka dy oferta në tavolinë për t’u larguar nga Chelsea. Conte nuk po gjen qetësinë e duhur te Chelsea edhe përkundër fitimit të titullit kampion të Ligës Premier në ...

Pëfundon përplasja Mourinho – Conte

Lajmi.net - 13.01.2018

“Special One” thotë se ka vendosur t’i jap fund duke filluar ta përbuzë atë. Polemikat mes trajnerit portugez të Unitedit dhe atij italian të Chelseat nuk kanë të ndalur, pasi kanë ardhur në një fazë ...