TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Milot Rashica flet për shkallën e lëndimit

Zhurnal - 11.02.2019

Milot Rashica ka thënë se zëvendësimi i tij i hershem në fitoren e Werder Bremenit ndaj Augsburgut të dielën u bë më shumë si masë parandaluese. Një lëndim fatkeq i prishi ditën anësorit të ekipit ...

Milot Rashica flet për shkallën e lëndimit

Albeu.com - 11.02.2019

Milot Rashica i ka qetësuar të gjithë duke konfirmuar se zëvendësimi i tij në fitoren e Werder Bremenit ndaj Augsburgut të dielën u bë më shumë si masë parandaluese.

Komentatori arab 'çmendet' për golat e Rashicës, shikojeni reagimin e tij

Zeri - 11.02.2019

Milot Rashica vazhdon të shkëlqejë në kampionatin gjerman, Bundesliga me Werder Bremenin. Në fitoren e djeshme kundër Augsburg, 4:0, Rashica shënoi dy gola në fillim të pjesës së parë dhe më pas u ...

Hedhet shorti në 'DFB-Pokal', Werderi i Rashicës do ta zhvillojë një derbi

Zeri - 11.02.2019

Dje në mbrëmje është hedhur shorti për fazën çerekfinale të “DFB-Pokal”. Ndeshja më interesante e kësaj faze do të zhvillohet në “Veltins Arena” mes Schalkes dhe Werder Bremenit.

Rashica: Shumë i lumtur për tri pikët dhe golat e mi!

Alsat - 11.02.2019

Mund ta quajmë me plot gojën fundjava e shqiptarëve në Europë, këtë që u mbyll. Gola dhe paraqitje dinjitoze të “legjionarëve” tanë në disa nga kampionatet e kontinentit.

Luajti vetëm 36 minuta, por Rashica merr një super-lajm pas ndeshjes së djeshme

Zeri - 11.02.2019

Vetëm pesë minuta u deshtën të kalojnë dje në ndeshjen, Werder Bremen – Augsburg para se Milot Rashica ta shënonte golin e epërsisë për skuadrën e tij.

Rashica po shijon ëndrrën te Werderi, ka një mesazh special për bashkëlojtarët e tij

Zeri - 11.02.2019

Milot Rashica ishte lojtari më i mirë i Werder Bremenit në fitoren e djeshme kundër Augsburg. Skuadra nga Bremen regjistroi fitore me rezultat të thellë, 4:0 në “Weserstadion”, ku Rashica shënoi dy ...

Shijojini dy golat fantastikë të Rashicës me superkomentim arab

Ina - 11.02.2019

Nuk ka mundur të ndodhte ndryshe përveç se Milot Rashica t’i ndizte komentatorët gjatë transmetimit të ndeshjes mes Werder Bremenit dhe Augsburgut të dielën në Bundesligë.

Milot Rashica flet për shkallën e lëndimit

Gazeta Express - 11.02.2019

Milot Rashica ka thënë se zëvendësimi i tij i hershem në fitoren e Werder Bremenit ndaj Augsburgut të dielën u bë më shumë si masë ...

Deklarata e trajnerit të Werder Bremenit pas fitores, ku Milot Rashica shënoi dygolësh

Zeri - 11.02.2019

Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt është shprehur i kënaqur me punën e skuadrës së tij në ndeshjen e djeshme. Në kuadër të javës së 21-të, Werder Bremen ‘demoloi’ Augsburg me rezultat të ...

Shijojini dy golat fantastikë të Rashicës me superkomentim arab

Gazeta Express - 11.02.2019

Nuk ka mundur të ndodhte ndryshe përveç se Milot Rashica t’i ndizte komentatorët gjatë transmetimit të ndeshjes mes Werder Bremenit dhe Augsburgut të dielën në ...

Shkaku i Rashicës, Werder Bremen shkroi historinë kundër Augsburg

Zeri - 11.02.2019

Pasi në mesjavë eliminoi Borussia Dortmundin nga “DFB-Pokal”, dje ia doli ta mposhtë Augsburgun me rezultat të thellë, 4:0. Madje, protagonistë në këtë fitore të Werderit ishte kosovari, Milot ...

Milot Rashica deklarohet pas lëndimit të pësuar

Lajmi.net - 10.02.2019

Milot Rashica është deklaruar pas fitores së Werder Bremenit. Milot Rashica pësoi lëndim pas dy golave të shënuar në fitoren e Werder Bremenit ndaj Augsburgut.

Shkëlqimi, lëndimi dhe pozicioni i ri, rrëfehet Milot Rashica

Zeri - 10.02.2019

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, ka shkëlqyer në ndeshjen e sotme me Werder Bremenin ndaj Augsburgut në Bundesligë, raporton Zëri.info.

Statistikë brilante e Milot Rashicës në fillim vitin 2019

Lajmi.net - 10.02.2019

Milot Rashica ka shkëlqyer sot te Werder Bremeni. Werder Bremen e ka mposhtur Augsburgun me rezultat, 4:0, në kuadër të Bundesligës. Milot Rashica shënoi dy gola për skuadrën e tij, ndërsa u shpall ...

Rashica i lumtur për golat, i mërzitur që la fushën para kohe

Koha.net - 10.02.2019

Ylli i Kosovës, Milot Rashica, është shprehur tejet i kënaqur me dy golat e realizuar për Werderin në fitoren 4 me 0 ndaj Augsburgut, të dielën në Bundesligë.

Tifozët e Werderit ia ndreqin natën Milot Rashicës!

Zeri - 10.02.2019

U lëndua dhe u detyrua të largohet nga fusha në minutën e 36’, por tifozët janë përkujdesur për ta qetësuar dhe për t’ia ndrequr natën Milot Rashicës.

Rashica: Kontrolluam shumë mirë ndeshjen

Albeu.com - 10.02.2019

Milot Rashica pas ndeshjes kundër Augsburgut u shpreh se ishte një javë e madhe dhe një fitore e rëndësishme sot. “Ishte një javë e madhe dhe një fitore e rëndësishme sot”, tha Rashica .

Rashica: Gjynah që e lash fushën para kohe!

Gazeta Express - 10.02.2019

​Rashica është shprehur tejet i lumtur për golat dhe fitoren, por shumë i zhgënjyer që u deshtë të largohet nga fusha para ...

Shkëlqeu kundër Augsburg, kjo është deklarata modeste e Rashicës pas ndeshjes

Zeri - 10.02.2019

Milot Rashica vazhdon të shkëlqejë në Gjermani me skuadrën e Werder Bremenit, shkruan "Zëri" Mesfushori kosovar shënoi dy gola në fitoren e sotme të Werderit kundër Augsburgut, 4:0.

Rashica me deklaratë të madhe pas dy golëshit

Lajmi.net - 10.02.2019

Milot Rashica është deklaruar pas fitores së Werder Bremenit ndaj Augsburgut. Werder Bremen e mposhti Augsburgun në kuadër të javës së Augsburgut me rezultat, 4:0.

Rashica: Një javë e madhe me fitoren ndaj Dortmundit dhe Augsburgut

Telegrafi - 10.02.2019

Milot Rashica është shprehur i lumtur pas fitores së sotme (e shtunë) ndaj Augsburgut. Werder Bremen fitoi thellë me rezultat 4-0 ndaj Augsburgut në pasditen e së shtunës.

Werderi shpreson që lëndimi i Rashicës të mos jetë serioz

Telegrafi - 10.02.2019

Klubi gjerman, Werder Bremeni po shpreson që lëndimi i yllit të Kosovës, Milot Rashica, të mos jetë serioz. Rashica ka shkëlqyer sot (e diel) në fitoren e thellë të Werderit me rezultat 4-0 ndaj ...

Shpërthen me dygolësh Milot Rashica, por largohet i dëmtuar

SuperSport - 10.02.2019

Milot Rashica protagonist në fitoren e thellë 4-0 të Werder Bremenit në sfidën e shtëpisë me Augsburgun, por edhe i pafat, pasi doli nga fusha i dëmtuar në minutën e 36-të, 8 minuta pasi kishte ...

Dygolëshi i Milot Rashicës ia lehtëson Werderit, fitore e thellë në 'Weserstadion'

Zeri - 10.02.2019

Pas fitores historike kundër Borussia Dortmundit në “DFB-Pokal”, ku edhe u kualifikua në çerekfinale, Werder Bremen ka regjistruar tjetër fitore të rëndësishme, ku kësaj radhe mposhti Augsburgun në ...

Milot Rashica nuk po ndalet, shënon një tjetër gol të ‘çmendur’

Lajmi.net - 10.02.2019

Werder Bremeni e ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Augsburgut. Werder Bremen e ka trefishuar epërsinë ndaj Augsburgut në kuadër Bundesligë. Milot Rashica ka arritur që ta realizoj golin e tij të ...

Rashica fenomenal, realizon sërish një supergol për Werder Bremen (VIDEO)

Albeu.com - 10.02.2019

Milot Rashica nuk ndalet me Werder Bremen . Kosovari ka realizuar sërish ndaj Augsburgut golin e 3 të sfidës. Anësori driboli mjaft bukur mbrijtësit kundërshtarë dërguar topin në rrjetë.

Rashica shënon përsëri, tjetër gol i bukur nga ylli i Kosovës me Bremenin, por vushtrriasi lëndohet dhe del nga loja

Telegrafi - 10.02.2019

Milot Rashica ka arritur ta shënoj edhe golin e dytë në ndeshje ndaj Augsburgut. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës është duke shkëlqyer në këtë takim.

Super Rashica, dy gola brenda 23 minutave ndaj Augsburgut (VIDEO)

InfoSport - 10.02.2019

Milot Rashica po kalon një formë të shkëlqyer te Verder Bremeni. Djaloshi nga Vushtrria brenda 23 minutave arriti që të shënojë dy gola në takimin e sotëm të javës së 21-të kundër Augsburgut, ndaj së ...

Rashica merr vëmendjen e gjithë planetit, edhe në UEFA shkruajnë për të

Zeri - 10.02.2019

Me paraqitjen e sotme në pjesën e parë, Milot Rashica ka marrë vëmendje të jashtëzakonshme. Në pjesën e parë kundër Augsburg, Werder Bremeni shënoi tre gola, ku dy prej tyre i realizoi Rashica.

Shkëlqimi i Milot Rashicës, mediumi gjerman ka diçka speciale për mesfushorin kosovar

Zeri - 10.02.2019

Milot Rashica e ka nisur për mrekulli vitin kalendarik, 2019 me Werder Bremenin. Reprezentuesi i kosovar e nisi me gol ndaj Hannoverit, më pas në Kupë ndaj Borussia Dortmundit dhe sot ndaj Augsburg ...

Rashica spektakolar, kalon Werder Bremen në avantazh (VIDEO)

Albeu.com - 10.02.2019

Milot Rashica ka kaluar Werder Bremen në avantazh që në minutën e 4. Kosovari kaloi mjaft bukur mbrojtësit kundërshtar dukë dërguar topin në rrjetë. Ky ishtë goli i tij i 3 në Bundesligë për 22 ...

Me Rashicën në sfond, Bundesliga ka një urim special për Werderin

Zeri - 10.02.2019

Werder Bremeni është duke e ‘shkatërruar’ Augsburgun në ndeshjen e sotme në kuadër të Bundesligës. Kur jemi në përfundim të pjesës së pare, skuadra nga Bremeni është në epërsi prej tre golash, ...

Shënoi dygolësh në pjesën e parë, Rashica sapo mori një lajm të hidhur

Zeri - 10.02.2019

Werder Bremeni është duke e ‘shkatërruar’ Augsburgun në ndeshjen e sotme në kuadër të Bundesligës. Kur jemi në përfundim të pjesës së pare, skuadra nga Bremeni është në epërsi prej tre golash, ...

Rashica realizon dy supergola ndaj Augsburgut

Koha.net - 10.02.2019

Pas golit ndaj Dortmundit në Kupë, Milot Rashica ka realizuar edhe dy supergola për Werder Bremenin. Golin e parë në ndeshjen ndaj Augsburgut ai e realizoi në minutën e pestë, ndërsa të dytin ...

Rashica si i çmendur, dy gola për 28 minuta në Bundesliga I

Botasot - 10.02.2019

(E plotësuar) - Rashica i shpejt si rrufe, kalon një nga një lojtarët, ai futet në 16-sh dhe nga një pozitë jo aq e përshtatshëm, nga rreth 13 metra shënon gol të bukur në këndin e majtë të portës ...

Rashica nuk e ka ndërmend të ndalet, realizon eurogol kundër Augsburg

Zeri - 10.02.2019

Kur kanë kaluar mbi 30 minuta lojë, Werder Bremeni është në avantazh prej tre golash ndaj Augsburgut. Pasi shënoi gol në minutën e pestë, Milot Rashica e ka shënuar edhe golin e dytë në minutën e ...

Rashica vazhdon shkëlqimin në Gjermani, tjetër gol me fanellën e Werderit

Telegrafi - 10.02.2019

Milot Rashica ka vazhduar shkëlqimin në futbollin gjerman. Reprezentuesi i Kosovës ka arritur të shënoj një tjetër gol me fanellën e Werder Bremenit. Vushtrriasi e ka nisur nga minuta e parë takimin ...

Rashica është super, realizon dopietë me supergola në Bundesligë

Gazeta Tema - 10.02.2019

Milot Rashica vazhdon që të tregojë se është një nga lojtarët më të mirë dhe më në formë në radhët e skuadrës së Verder Bremenit. Në sfidën e sotme ndaj Augsburgut, sulmuesi i talentuar i ...

Rashica e nis titullar ndaj Augsburg

Albeu.com - 10.02.2019

Milot Rashica do e nisë titullar ndeshjen ndaj Augsburg e cila fillon në 15:30. Kjo është hera e gjashtë që 22-vjeçari e nis ndeshjen si titullar për Bremen në Bundesligë.

Super, super Milot Rashica, ylli i Kosovës realizon gol mjeshtëror kundër Augsburg

Zeri - 10.02.2019

Werder Bremen ka kaluar në epërsi ndaj Augsburgut në kuadër të javës së 21-të në Bundesliga. Pas vetëm pesë minutash lojë, Werderi e ka shënuar golin e epërsisë permes anësorit kosovar, Milot Rashica.

Rashica me të vërtetë është i mrekullueshëm, çfarë goli ka shënuar!

Gazeta Express - 10.02.2019

​Milot Rashica është duke shkëlqyer në vitin 2019 me Werder ...

Rashica çmend me veprim, shënon në Bundesliga I

Botasot - 10.02.2019

Ylli nga Kosova, Milot Rashica dinak, shënon për epërsinë e Werderit. Ai në minutën e pestë, mori një top dhe në stilin e tij, futet brenda 16-shit, duke mashtruar një mbrojtës dhe goditi topin, ku e ...

Super, super Milot Rashica, ylli i Kosovës shënon sërish për Werderin

Zeri - 10.02.2019

Werder Bremen ka kaluar në epërsi ndaj Augsburgut në kuadër të javës së 21-të në Bundesliga. Pas vetëm pesë minutash lojë, Werderi e ka shënuar golin e epërsisë permes anësorit kosovar, Milot Rashica.

Rashica fantastik, e trullos mbrojtësin grek dhe e kalon Bremenin në epërsi

Gazeta Express - 10.02.2019

Werder Bremen ka kaluar në epërsi ndaj Augsburgut, në një ndeshje të Bundesligës, e cila po zhvillohet momentalisht në ...

Në prag të ndeshjes me Augsburg, Rashica merr një lajm fenomenal nga trajneri i Werderit

Zeri - 10.02.2019

Pas barazimit me Nurnberg në fundjavën e kaluar, sot Werder Bremeni synon t’ju rikthehet fitoreve në Bundesliga. Në kuadër të ajvës së 21-të, Werder Bremeni është nikoqir i Augsburgut.

Rashica titullar për Werderin ndaj Augsburgut

Gazeta Express - 10.02.2019

Milot Rashica është titullar në skuadrën e Werder Bremenit për duelin e Bundesligës ndaj ...

Rashica: Nuk është dëmtim i madh

Lajm - 11.02.2019

Një lëndim fatkeq i prishi ditën anësorit të ekipit kombëtar të Kosovës, Milot Rashicës, i cili e nisi një të diele në mënyrën më fantastike të mundshme, duke shënuar dy gola shumë të bukur brenda më ...

Shijojini dy golat fantastikë të Rashicës me superkomentim arab

Lajm - 11.02.2019

Anësori i Kosovës, Milot Rashica shënoi dy gola shumë të bukur në fitoren 4:0 kundër Augsbugut në Weserstadion, shkruan Gazeta Express. Ai e shënoi golin e parë në minutën e 5-të, para se të ...

Milot Rashica deklarohet pas lëndimit të pësuar

Botasot - 11.02.2019

Milot Rashica është deklaruar pas fitores së Werder Bremenit. Milot Rashica pësoi lëndim pas dy golave të shënuar në fitoren e Werder Bremenit ndaj Augsburgut.