TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Clark kujton momentin kur hyri KFOR-i në Kosovë: 20 vjet pas janë bërë përparime të mëdha, jam shumë krenar

Telegrafi - 12.06.2019

Gjeneraly Wesley Clark në konferencën “20 vjet liri, një vizion për paqe të qëndrueshme”, ka kujtuar momentet e ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Clark: Luftojeni korrupsionin, Kosova e ka vendin në BE dhe NATO

Botasot - 12.06.2019

Ish-gjenerali, Wesley Clark tha se i vjen shumë mirë që Kryeministri Haradinaj e përmendi korrupsionin sepse ajo është fusha e cila duhet të jetë prioritet për institucionet: lufta kundër ...

Wesley Clark erdhi në Kosovë me familjen e tij

Botasot - 12.06.2019

Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, është nderuar sot nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me dekoratën “Urdhri i Lirisë”.

Haradinaj: Faleminderit qytetarë që festuat me dinjitet

Lajmi.net - 12.06.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka shprehur falënderime për popullin e Kosovës që festuan me dinjitet. Për të shënuar këtë përvjetor në Kosovë kanë qëndruar edhe ...

Shtyhet takimi i Haradinajt me gjeneralin Wesley Clark

Botasot - 12.06.2019

Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se për shkak të agjendës së ngjeshur të aktiviteteve në kuadër të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së ...

Në kulmin e krizës politike, 'përplasje' live mes Ramës dhe Metës, zbuloni çfarë ndodhi sot në Kosovë (FOTO)

SOT - 12.06.2019

Në kulmin e krizës politike në Shqipëri, ku tensionet janë shtuar tashmë mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama edhe përmes retorikave në distancë, dy liderët sot janë shfaqur krah ...

20 vjet pas Çlirimit nga Serbia

Respublica - 12.06.2019

Kosova ka festuar sot 20-vjetorin çlirimit nga Serbia përmes një ceremonie zyrtare ku kanë marrë pjesë edhe ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ish-sekretarja e Shtetit, Madeleine Albright, ...

Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

Koha.net - 12.06.2019

Ish-gjenerali i NATO-s Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me ...

Publikohet biseda e gjeneralit Clark me gazetarin, ja si e kishte paralajmëruar Millosheviqin për Kosovën

Botasot - 12.06.2019

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Bajram Gecaj, ka mirëpritur ardhjen e gjeneralit amerikan Wesley Clark në Kosovë. Ai ka thënë se rasti i gjeneralit Clark, është unik, pasi ai fitoi luftën ...

Wesley Clark: Dua të e shohë Kosvën në BE dhe NATO

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-gjenerali i forcave të NATO’s, Wesley Clark, është nderuar sot me çmimin “Urdhëri i Lirisë”, nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Me këtë rast Clark ka thënë disa fjalë.

Gjenerali Wesley Clark nderohet me “Urdhrin e Lirisë”

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar sot ish gjeneralin e forcave të NATO’s, Wesley Clark, me titullin Urdhëri i Lirisë. Më heret presidenti kishte dekoruar edhe zonjën ...

Ish-gjenerali Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

Botasot - 12.06.2019

Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Përvjetori i lirisë

Evropaelire - 12.06.2019

Kosova shënon sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Çlirimit të Kosovës.

Gjenerali amerikan Wesley Clark: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA ju përkrah

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me gjeneralin amerikan, Wesley Clark. Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e dhënë për lirinë e Kosovës.

Pamje të bëra 20 vjet më parë: Kur oficeri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe, për t’u larguar nga Prizreni ...

Telegrafi - 12.06.2019

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Thaçi pret gjeneralin Wesley Clark

Botasot - 12.06.2019

Presidenti Thaçi pret ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley ...

Vizita e parë e komandantit të NATO-s në Kosovën e lirë dhe takimi me Rugovën dhe Thaçin

Botasot - 12.06.2019

Vetëm pak ditë, pasi forcat e NATO-s, bombarduan Serbinë, kishte ardhur për vizitë në Kosovë, komandanti suprem i forcës euroatlantike, Wesley Clark’s.

Wesley Clark sot në Kosovë: Po pres t’iu bashkohem në këtë rast të veçantë

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Telegrafi - 12.06.2019

​Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me ...

Ish gjenerali Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

Zhurnal - 12.06.2019

Prishtinë, 12 qershor – Zhurnal.mk – Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, ...

Përvjetori i lirisë së Kosovës

Portalb - 12.06.2019

Kosova shënon sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Çlirimit të Kosovës, njofton REL.

Gjenerali amerikan: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA ju përkrah

Lajmi.net - 12.06.2019

Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e dhënë për lirinë e Kosovës. “Faleminderit për punën tuaj të jashtëzakonshme. Kishim kënaqësi që të kishim biseda edhe me Clinton dhe Albright.

Video e realizuar 20 vjet më parë: Oficieri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe për t’u larguar nga Prizreni

Zeri - 12.06.2019

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Clark: Po pres t’iu bashkohem në këtë rast të veçantë

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Festës së çlirimit të Kosovës i bashkohet edhe personi që dha urdhër të bombardohet Serbia

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

Botasot - 12.06.2019

Ish-gjenerali i NATO-s Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me ...

Wesley Clark: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA ju përkrah

Zeri - 12.06.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me gjeneralin amerikan, Wesley Clark. LEXO EDHE: Medeline Albrightit i jepet çmimi “Urdhri i Lirisë” Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e ...

Pamje të rralla:Kur oficeri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe, për t’u larguar nga Prizreni

Gazeta Express - 12.06.2019

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Medial - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në ...

Wesley Clark: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA pranë jush

Albeu.com - 12.06.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me gjeneralin amerikan, Wesley Clark . Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e dhënë për lirinë e Kosovës.

Pamje të rralla/ Oficeri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe, për t’u larguar nga Prizreni

Lajmi.net - 12.06.2019

Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që kishin zgjatur për 78 ditë me radhë, si dhe luftës së UÇK-së, të cilat kishin sjellë edhe atë që njihet si ...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Alsat - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në ...

VIDEO/ Momenti kur oficeri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe, për t’u larguar nga Prizreni

Java News - 12.06.2019

Kosova është duke festuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Zeri - 12.06.2019

ëIsh-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

20 vjet më parë kur komandanti gjerman i dha 30 minuta serbve të zhdukeshin nga Prizreni (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2019

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Ina - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në ...