TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mot i vranët e me intervale me diell nesër në Kosovë

Koha.net - 12.01.2019

IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se nesër në Kosovë do të mbajë mot i vranët e me intervale me diell. “Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Tahirsylaj tregon se çfarë moti do të jetë javën e ardhshme në Kosovë

Lajmi.net - 12.01.2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, është deklaruar për motin që do të mbretërojë gjatë kësaj fundjave si dhe për javën e ardhshme.

Parashikimi i motit, temperatura të ulëta, borë dhe shi deri në 17 Janar

LajmiFundit - 12.01.2019

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Adiola Bani: Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe ...

Kur do shpëtojmë nga i ftohti? Ja çfarë thonë sinoptikanët

BalkanWeb - 12.01.2019

Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim.

Vishuni trashë dhe kujdes nga akulli, moti sot në Maqedoni

Albeu.com - 12.01.2019

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare, në pjesën perendimore të vendit do të mbizotrojnë vranësira të shoqëruara me reshje të dobëta të borës.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Telegrafi - 01.03.2019

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të pakta gjatë pasdites. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë veriperëndimore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -3 deri 3 gradë ...

Ja si është moti sot në Maqedoninë Veriore

Tetova Sot - 12.01.2019

Moti në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë mesatare veriperëndimore, më i shprehur në rrjedhën e poshtme të Vardarit.

Nesër shumë më ftohtë

Botasot - 12.01.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë Celsius.

Maratona në vendin më të ftohtë në botë, asnjë pjesëmarrës nuk arrin vijën e “finishit” për shkak të temperaturave të ...

Telegrafi - 11.01.2019

Është testi përfundimtar për të gjithë adhuruesit e maratonës – gara në vendin më të ftohtë në botë. Asnjëri prej 16 pjesëmarrësve nuk ka arritur të arrij vijën e finishit, edhe pse fytyrën e kishin ...

Vikendi me vranësira dhe intervale të shkurta me diell

Telegrafi - 11.01.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të vikendit, do të mbaj mot i vranët me intervale të shkurta me diell. “Pas këtyre reshjeve të borës vendi ynë do të vazhdoj të ...

Mësohet se kur do të ndalen reshjet e borës në Kosovë

Zeri - 12.01.2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, është deklaruar për motin që do të mbretërojë gjatë kësaj fundjave si dhe për javën e ardhshme.

Bëhuni gati/ Ky është moti për 5 ditët e ardhshme

Botasot - 12.01.2019

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Adiola Bani: Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe ...

Vendet ku njerëzit u kanë mbijetuar temperaturave nën -50 gradë celsius

Lajmi.net - 11.01.2019

Të jetosh në temperatura nën zero duket e pamundur, por njerëzit kanë arritur t’i përshtaten edhe klimave më të ftohta. Më poshtë do t’ju rendisin 9 vendet, ku shënohen temperaturat më të ulëta, por ...

Edhe sot ftohtë e borë në Kosovë

Koha.net - 11.01.2019

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende, në orët e hershme të ditës, parashihet të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës.

MOTI: Ky është parashikimi për sot

Medial - 11.01.2019

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare dhe me erë të lehtë dhe mesatar nga drejtimi verior. Paradite në pjesët perëndimore do të ketë kushte të dobëta për reshje të borës.

Sinoptikania: Ja kur vendi do shpëtojë nga i ftohti

Java News - 12.01.2019

Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim.

Moti sot në Maqedoninë veriore

Botasot - 12.01.2019

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë veri-perëndimore. Temperaturat në mëngjes do të lëvizin nga -14 deri -6 gradë celsius ndërsa temperatura ditore nga -5 deri tre ...

Maratona në vendin më të ftohtë në botë, asnjë pjesëmarrës nuk arrin vijën e “finishit” për shkak të temperaturave të ...

Almakos - 11.01.2019

Është testi përfundimtar për të gjithë adhuruesit e maratonës – gara në vendin më të ftohtë në botë. Asnjëri prej 16 pjesëmarrësve nuk ka arritur të arrij vijën e finishit, edhe pse fytyrën e kishin ...

Moti për këtë fundjavë në Kosovë

Koha.net - 11.01.2019

IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se moti në fundjavë në Kosovë do të jetë i qetë, i vranët e vende-vende me intervale të shkurta me diell.

Tahirsylaj tregon se çfarë moti do të jetë javën e ardhshme në Kosovë

Botasot - 12.01.2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, është deklaruar për motin që do të mbretërojë gjatë kësaj fundjave si dhe për javën e ardhshme.

Bëhuni gati/ Ky është moti për 5 ditët e ardhshme

Medial - 12.01.2019

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Adiola Bani: Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe ...

Qytetet ku njerëzit kanë mbijetuar në temperaturat nën -50 gradë celsius

Zeri - 11.01.2019

Të jetosh në temperatura nën zero duket e pamundur, por njerëzit kanë arritur t’i përshtaten edhe klimave më të ftohta. Më poshtë do t’ju rendisin 9 vendet, ku shënohen temperaturat më të ulëta, por ...

Kur do të shpëtojmë nga moti siberian

Albeu.com - 12.01.2019

Prej disa ditësh vendi është i mbërthyer nga temperatura ekstreme e shoqëruar me reshje dëborë dhe probleme me qarkullimin. Mirëpo, kjo situatë nuk do të zgjasë gjatë dhe fillimi i javës do të vijë ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Flaka - 02.06.2019

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, me reshje të shiut dhe vetëtima. Temperaturat minimale do të lëvizin nga tetë deri 15 gradë celsius ndërsa maksimalet nga 19* ...

Nesër shumë më ftohtë

Antpress - 12.01.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë Celsius.

Maratona në vendin më të ftohtë në botë, asnjë pjesëmarrës nuk arrin vijën e “finishit” për shkak të temperaturave të ...

Zhurnal - 12.01.2019

Është testi përfundimtar për të gjithë adhuruesit e maratonës – gara në vendin më të ftohtë në botë. Asnjëri prej 16 pjesëmarrësve nuk ka arritur të arrij vijën e finishit, edhe pse fytyrën e kishin ...

Vikendi me vranësira dhe intervale të shkurta me diell

Almakos - 11.01.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të vikendit, do të mbaj mot i vranët me intervale të shkurta me diell. “Pas këtyre reshjeve të borës vendi ynë do të vazhdoj të ...

Tahirsylaj tregon se çfarë moti do të jetë javën e ardhshme në Kosovë

Antpress - 12.01.2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, është deklaruar për motin që do të mbretërojë gjatë kësaj fundjave si dhe për javën e ardhshme.

Bëhuni gati/ Ky është moti për 5 ditët e ardhshme

Antpress - 12.01.2019

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Adiola Bani: Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe ...

Më në fund! Mësoni kur do të shpëtojmë nga moti siberian

LajmiFundit - 12.01.2019

Prej disa ditësh vendi është i mbërthyer nga temperatura ekstreme e shoqëruar me reshje dëborë dhe probleme me qarkullimin. Mirëpo, kjo situatë nuk do të zgjasë gjatë dhe fillimi i javës do të vijë ...

Parashikimi i motit në Kosovë

Telegrafi - 28.03.2019

Ditëve në vijim mot kryesisht i kthjellët dhe me diell, temperaturat gradualisht në rritje Masat e ftohta ajrore që depërtuan mbi rajon ditëve të fundit, do të vazhdojnë të mbesin mbi vendin tonë, ...

Moti gjatë vikendit

Botasot - 09.05.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit do të mbajë mot me diell, ku temperaturat maksimale do të arrijnë ndërmjet 20-23 gradë Celsius.

Parashikimi/ Ja deri kur do të kemi ngrica, borë dhe shi!

Java News - 12.01.2019

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Adiola Bani: Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe ...

Keni plane për fundjavë? Bëni mirë të lexoni edhe motin

Albeu.com - 11.01.2019

IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se moti në fundjavë në Kosovë do të jetë i qetë, i vranët e vende-vende me intervale të shkurta me diell.