TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Marsel Hirsher i pari në Adelboden të Zvicrës

Alsat - 12.01.2019

Marsel Hirsher është fitues i sllallomin e madh në Adelboden të Zvicrës. Skiatori austriak në duelin e drejtpërdrejt mundi norvegjezi Henrik Kirstofersen. Francezi Thomas Fanar e plotësoi podiumin.

Marcel Hirscher dominon në Kupën e Botës në sllallom të madh

Koha.net - 12.01.2019

Kampioni i Botës dhe kampioni Olimpik nga Austria, skitari Marcel Hirscher, doli më i suksesshëm se rivali direkt për titull, norvegjezi Henrik Kirstoffersen, për të arritur fitore në Kupën e Botës ...

Atmosferë fantastike në Zvicër! Hirscher rekordmen, 66 fitore në Kupën e Botës

Botasot - 12.01.2019

Austriaku Marcel Hirscher dëshmoi mjeshtrin e tij në disiplinën e sllallomit të madh, duke shënuar fitore të madhe, njëherësh marshon edhe drejt titullit të shtatë me radhë të botës.