TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Taravari thotë “ky nuk është tamam”, reagon BDI Gostivar në mbrojtje të këshilltarit (VIDEO)

Portalb - 20.03.2018

Debati i sotëm i buxhetit komunal për vitin 2018 të Komunës së Gostivarit u zgjerua edhe në ofendime personale ndërmjet kryetarit të Komunës, Arben Taravarit dhe këshilltarit të Bashkimit Demokratik ...

Gostivar, miratohet buxheti për vitin 2018

Alsat - 20.03.2018

Këshilli Komunal i Komunës së Gostivarit arriti të votoj propozim-buxhetin për vitin 2018. ‘Pro’ ishin të gjithë këshilltarët, ndërsa vetë kreu i kësaj Komune, Arben Taravari votoi kundër.

Taravari: Buxheti i ri i Komunës së Gostivarit do të shkaktojë largime nga puna

Zhurnal - 20.03.2018

Taravari: Buxheti i ri i Komunës së Gostivarit do të shkaktojë largime nga puna Gostivar, 20 mars - Kryetari i Gostivarit Arben Taravari paralajmëron se Buxheti komunal i cili sot u votua me ...

BDI deklarohet pas miratimit të buxhetit të komunës së Gostivarit

Ina - 20.03.2018

Këshilli i Komunës së Gostivarit miratojë propozim buxhetin për vitin 2018. Sqarojmë opinionin publik që propozimet për plotësim dhe ndyshim të buxhetit nga ana e këshillit komunal përfshijnë mjete ...

BDI – Gostivar: Aleanca për Shqiptarët dështoi në protestën e sotme

Almakos - 20.03.2018

“Nën trysni ndaj administratorëve komunalë, punonjësve në ndërmarrjet publike dhe institucioneve që janë në kompetencë të Pushtetit Lokal në Gostivar, sot partia Aleanca për Shqiptarët tentoi të ...

BDI: Të ndërpriten urgjentisht kërcënimet ndaj administratorëve në Komunën e Gostivarit

Flaka - 20.03.2018

Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar, kërkon urgjentisht ndërprerjen e kërcënimeve që bëhen ndaj administratorëve të Komunës së Gostivarit nga ana e njerëzve të Arben Taravarit.

BDI- Gostivar: Dënohet sulmi verbal ndaj ndaj këshilltarëve komunalë nga militantë dhe ushtarë partiakë të Arben ...

Tetova Sot - 20.03.2018

Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar, dënon ashpër sulmin verbal ndaj këshilltarëve komunalë nga militantë dhe ushtarë partiakë të partisë së Kryetarit të Komunës së Gostivarit, Arben ...

Protesta e ASH-së: larg duart nga Gostivari

Flaka - 20.03.2018

Me “Gostivarin nuk e shesim, Taravarin e mbështesim” , simpatizuesit e Aleancës për Shqiptarët kërkuan sot nga kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev që t’i kthehen kompetencat në fushën e arsimit ...

U votua buxheti 2018 i Komunës së Gostivarit, ja çfarë tha kryetari Arben Taravari (VIDEO)

Portalb - 20.03.2018

11:15- Me 31 vota “për” në seancën e Këshillit Komunal të Gostivarit u miratua buxheti komunal për vitin 2018, raporton Portalb.mk . Në lidhje me këtë, kryetari i komunës së Gostivarit, Arben ...

Miratohet buxheti i Komunës së Gostivarit për vitin 2018

Zhurnal - 20.03.2018

Miratohet buxheti i Komunës së Gostivarit për vitin 2018 Gostivar, 20 mars - Me 31 vota për, Këshilli i Komunës së Gostivarit miratoi propozim buxhetin e Komunës së Gostivarit për vitin 2018.

Votohet buxheti i Komunës së Gostivarit

Telegrafi - 20.03.2018

Këshilli i Komunës së Gostivarit ka miratuar buxhetin për vitin 2018 në vazhdimin e seancës së sotme. Buxheti i komunës u mbështet nga shumica e anëtarëve të Këshillit me 16 vota “për”, ku u pranuan ...

Protesta e ASH-së: larg duart nga Gostivari dhe ktheni kompetencat arsimore te Taravari (VIDEO)

Portalb - 20.03.2018

12:15- Me “Gostivarin nuk e shesim, Taravarin e mbështesim”, simpatizuesit e Aleancës për Shqiptarët kërkuan sot nga kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev që t’i kthehen kompetencat në fushën e ...

Në mënyrë unanime u miratua buxheti 2018 i Komunës së Gostivarit (VIDEO)

Portalb - 20.03.2018

11:15- Edhe pse kryetari i Komunës së Gostivar propozoi buxhet komunal prej 12 milionë denarë, nga këshilltarët e partisë Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë dhe Bashkimit Demokratik për Integrim ...

Gostivar, diskutohet propozim-buxheti për vitin 2018 (VIDEO)

Portalb - 20.03.2018

Në Komunën e Gostivarit është duke mbajtur mbledhja e Këshillit Komunal ku po diskutohet miratimi i buxhetit komunal 2018, njofton Portalb.mk . Këshilltarët e partisë Bashkimi Demokratik për Integrim ...

Aleanca për Shqiptarët sot në mesditë protestë para komunës së Gostivarit

Ina - 20.03.2018

Me slloganin “Stop politizimit të Arsimit” Aleanca për Shqiptaret – Gostivar, të martën nga ora 12:00 mbanë protesta para objektit të komunës së Gostivarit, informon Fol.

Miratohet buxheti i Komunës së Gostivarit për vitin 2018 | VIDEO

Flaka - 20.03.2018

Me 31 vota për, Këshilli i Komunës së Gostivarit mirtatoi propozim buxhetin e Komunës së Gostivarit për vitin 2018. Krahas buxhetit, me shumicë prej 16 votash, këshilltarët aprovuan edhe ndryshimet ...

Taravari: Buxheti i ri i Komunës së Gostivarit do të shkaktojë largime nga puna

Ina - 20.03.2018

Kryetari i Gostivarit Arben Taravari paralajmëron se Buxheti komunal i cili sot u votua me mbështetjen e shumicës në Këshill do të shkaktojë largime nga puna të të punësuarve në kopshte, ndërmarrjet ...

BDI Gostivar: Miratohet buxheti komunal në të mirë të qytetarëve

Zhurnal - 20.03.2018

BDI Gostivar: Miratohet buxheti komunal në të mirë të qytetarëve Shkup, 20 mars - Sot, Këshilli i Komunës së Gostivarit miratojë propozim buxhetin për vitin 2018.

Pas protestës së ASH-së, reagojnë nga BDI Gostivar: ja çfarë thonë

Portalb - 20.03.2018

Pas protestës së organizuar sot nga dega e Aleancës për Shqiptarët në Gostivar , ka reaguar dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar dhe të njëjtën e kanë quajtur si të “të dështuar edhe ...

BDI Gostivar: Të ndërpriten urgjentisht kërcënimet ndaj administratorëve në Komunën e Gostivarit

Alb Portali - 20.03.2018

Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar, kërkon urgjentisht ndërprerjen e kërcënimeve që bëhen ndaj administratorëve të Komunës së Gostivarit nga ana e njerëzve të Arben Taravarit.

BDI: Dënohet sulmi verbal ndaj ndaj këshilltarëve komunalë nga militantë dhe ushtarë partiakë të Arben Taravarit

Flaka - 20.03.2018

Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar, dënon ashpër sulmin verbal ndaj këshilltarëve komunalë nga militantë dhe ushtarë partiakë të partisë së Kryetarit të Komunës së Gostivarit, Arben ...

E tmerrshme: BDI votoi buxhetin e Gostivarit, por pasi u zvogëluan mjetet e parapara për çerdhe!?

Lajm - 20.03.2018

Me 31 vota “për” në seancën e Këshillit Komunal të Gostivarit u miratua buxheti komunal për vitin 2018 i cili do të arrijë vlerën prej 1 miliard e 55 milionë e 777 mijë denarë, raporton Portalb.mk.

Protesta e ASH-së: Larg duart nga Gostivari dhe ktheni kompetencat arsimore te Taravari

Almakos - 20.03.2018

Me “Gostivarin nuk e shesim, Taravarin e mbështesim”, simpatizuesit e Aleancës për Shqiptarët kërkuan sot nga kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev që t’i kthehen kompetencat në fushën e arsimit ...

Aleanca për Shqiptarët sot në mesditë protestë para komunës së Gostivarit

Almakos - 20.03.2018

Me slloganin “Stop politizimit të Arsimit” Aleanca për Shqiptaret – Gostivar, të martën nga ora 12:00 mbanë protesta para objektit të komunës së Gostivarit, informon Fol.

Miratohet buxheti i Komunës së Gostivarit për vitin 2018

Tetova Sot - 20.03.2018

Me 31 vota për, Këshilli i Komunës së Gostivarit miratoi propozim buxhetin e Komunës së Gostivarit për vitin 2018. Krahas buxhetit, me shumicë prej 16 votash, këshilltarët aprovuan edhe ndryshimet ...

ASH nesër proteston para komunës së Gostivarit

Zhurnal - 19.03.2018

ASH nesër proteston para komunës së Gostivarit Gostivar, 19 mars - Me slloganin “Stop politizimit të Arsimit” Aleanca për Shqiptaret - Gostivar, të martën nga ora 12:00 mbanë protesta para objektit ...

Zhbogar: BE-ja i përkrah negociatat, por nuk do të angazhohet drejtpërdrejtë

Idividi - 19.03.2018

Gostivar, 19 mars 2018 (MIA) - Sipas euroambasadorit Sambuel Zhbogar, bisedimet të cilat zhvillohen me fqinjin jugor dhe çështjen e emrit të Republikës së Maqedonisë ecin në drejtim të mirë, ndërsa ...

Një fëmijë dhjetëvjeçar nga Gostivari është denoncuar i zhdukur

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Një fëmijë dhjetëvjeçar nga Gostivari u raportua se mungonte dje nga nëna e tij. Sipas Ministrisë së Brendshme, dje në orën 21:30 në stacionin e policisë Gostivar, AD.

Fondacioni “Metamorfozis” nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Komunën e Gostivarit

Portalb - 19.03.2018

Në prani të kreut të Delegacionit të BE-së në Maqedoni, Samuel Zhbogar, në një ceremoni rasti, Komuna e Gostivarit dhe Fondacioni “Metamorfozis”, sot ka nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi për ...

Zhbogar: Pres që buxheti të miratohet ashtu siç e propozon kryetari Taravari

Ina - 19.03.2018

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari priti sot në kabinetin e tij shefin e diplomacisë së Bashkimit Evropian në Maqedoni, Samuel Zhbogar. Pas takimit, të dy bashkëbiseduesit në një ...

Humbet pa gjurmë dhjetë vjeçari nga Gostivari

Shqipmedia - 19.03.2018

Një 36 vjeçar nga Gostivari ,A.D ka denoncuar ne polici se gjatë ditës së djeshme, nga shtëpia e tyre familjare është larguar djali I tij I moshës dhjetë vjeçare.

Kthehen edhe dy drejtorë me mandat në shkollat e Gostivarit

Flaka - 19.03.2018

Me vendim të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës – MASH, nga e premtja dhe deri sot në pesë shkolla të Gostivarit janë rikthyer drejtorët me mandat që u shkarkuan në nëntor të vitit të kaluar nga ...

Taravari: Kurrë më në qeveri me Zaevin

Lajm - 19.03.2018

Për udhëheqësinë e re të VMRO-DPMNE-së nuk kam koment të veçantë. Do të doja që ata të reformohen dhe udhëheqësia e re të distancohet prej garniturës së kaluar, thotë Taravari.

Gostivar, denoncohet i zhdukur një 10-vjeçar

Telegrafi - 19.03.2018

Një fëmijë 10-vjeçar nga Gostivari, mbrëm nga nëna e tij është denoncuar si i humbur. Siç thonë nga MPB, mbrëmë në ora 21:30 në stacionin policor në Gostivar, me inicialet A.D (36) ka lajmëruar se të ...

Zhbogar viziton komunën e Gostivarit

Zhurnal - 19.03.2018

Zhbogar viziton komunën e Gostivarit Shkup, 19 mars - Euroambasadori Sambuel Zhbogar sot do të qëndrojë për vizitë në Gostivar ku do të promovojë fushatën “BE-ja për ty”.

A do të rikthehet ASH në Qeveri, Taravari flet për “Gazetën e Pavarur”

Ina - 19.03.2018

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari në një intervistë për të përditshmen “Gazeta e Pavarur” (Nezavisen Vesnik” ka folur lidhur me ...

Euroambasadori Zhbogar për vizitë në Gostivar

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Euroambasadori Sambuel Zhbogar sot do të qëndrojë për vizitë në Gostivar ku do të promovojë fushatën "BE për ty" Zhbogar do të takohet me kryetarin e komunës së Gostivarit ...

Komuna e Gostivarit do të nënshkruajë Memorandum Bashkëpunimi me Fondacionin “Metamorfozis”

Portalb - 19.03.2018

Sot kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari do të takohet me euroambasadorin, Samuel Zhbogar, transmeton Portalb.mk. Pas takimit të përbashkët është paralajmëruar edhe konferencë për media ...

“Inatet politike në Komunën e Gostivarit pengojnë votimin e buxhetit”

Telegrafi - 19.03.2018

Inatet dhe arsyet politike edhe më tej vazhdojnë të bllokojnë sjelljen e buxhetit në Komunën e Gostivarit. Seanca e tretë e ndërprerë, duhet të vazhdojë nesër ku pritet të diskutohet për buxhetin.

Ka humbur një 10- vjeçar nga Gostivari, policia në kërkim

Tetova Sot - 19.03.2018

Mbrëmë rreth orës 21.30, 36 vjeçari A.D ka lajmëruar në policinë e Gostivarit se në të njetën ditë rreth orës 11.00 djali i tyre 10 vjeparë ka dalë nga shtëpia dhe nuk është kthyer më.

Luftë mes “luanit dhe tigrit”, Arben Taravari vazhdon ta sfidojë Ziadin Selën

Tetova Sot - 19.03.2018

Luftë mes luanit dhe tigrit ndodh në ASH. Arben Taravari vazhdon ta sfidojë Ziadin Selën. Edhe pse Sela u bë kryetar në kongresin e parë, siç duket Taravari nuk e lë rehat duke i qëndruar si bisht me ...

Taravari: Kurrë më në qeveri me Zaevin!

Tetova Sot - 19.03.2018

Sekretari gjeneral i ASH-së Arben Taravari në një intervistë për “ Nezavisen ” ka hedhur akuza të rënda në adresë të LSDM-së dhe kreut të saj Zoran Zaev, shkruan Fakte.

Euroambasadori Zhbogar për vizitë në Gostivar

Tetova Sot - 19.03.2018

Euroambasadori Sambuel Zhbogar sot do të qëndrojë për vizitë në Gostivar ku do të promovojë fushatën “BE-ja për ty”. Gjatë qëndrimit në Gostivarë, Zhbogar do të takoj edhe kreun e komunës, Arben ...

Taravari: Buxheti i ri i Komunës së Gostivarit do të shkaktojë largime nga puna

Tetova Sot - 20.03.2018

Kryetari i Gostivarit Arben Taravari paralajmëron se Buxheti komunal i cili sot u votua me mbështetjen e shumicës në Këshill do të shkaktojë largime nga puna të të punësuarve në kopshte, ndërmarrjet ...

BDI Gostivar: Miratohet buxheti komunal në të mirë të qytetarëve

Flaka - 20.03.2018

Sot, Këshilli i Komunës së Gostivarit miratojë propozim buxhetin për vitin 2018. Sqarojmë opinionin publik që propozimet për plotësim dhe ndyshim të buxhetit nga ana e këshillit komunal përfshijnë ...

BDI – Gostivar: Aleanca për Shqiptarët dështoi në protestën e sotme

Tetova Sot - 20.03.2018

Nën trysni ndaj administratorëve komunalë, punonjësve në ndërmarrjet publike dhe institucioneve që janë në kompetencë të Pushtetit Lokal në Gostivar, sot partia Aleanca për Shqiptarët tentoi të ...

Votohet buxheti i Gostivarit, Taravari ka një shqetësim

Ina - 20.03.2018

Me 31 vota “për” në seancën e Këshillit Komunal të Gostivarit u miratua buxheti komunal për vitin 2018 i cili do të arrijë vlerën prej 1 miliard e 55 milionë e 777 mijë denarë, raporton Portalb.mk.

Taravari: Do ta dridhim qeverinë e Zaevit me protesta dhe bllokim të rrugëve – VIDEO

Shqipmedia - 20.03.2018

Me “Gostivarin nuk e shesim, Taravarin e mbështesim”, simpatizuesit e Aleancës për Shqiptarët kërkuan sot nga kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev që t’i kthehen kompetencat në fushën e arsimit ...

Zhbogar: Pres që buxheti të miratohet ashtu siç e propozon kryetari Taravari

Almakos - 19.03.2018

Pas takimit, të dy bashkëbiseduesit në një konferencë për shtyp të mbajtur në Press-qendrën e komunës thanë se kanë biseduar për projekte të përbashkëta të cilat janë në vijim, ato që së shpejti do ...

Intervistë me Arben Taravarin: Kurrë më në një qeveri me Zaevin

Shqipmedia - 19.03.2018

Për udhëheqësinë e re të VMRO-DPMNE-së nuk kam koment të veçantë. Do të doja që ata të reformohen dhe udhëheqësia e re të distancohet prej garniturës së kaluar, thotë Taravari.