TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

A do ta “varros” Janeva të vërtetën e “Reket”?

Flaka - 11.10.2019

A do të përfundojë “Reket” me heshtjen e Katica Janeva? Prokurorja Vilma Ruskoska tha se një prej të pandehurve për zhvatje të Orce Kamçev, megjithëse jozyrtarisht, kishte kërkuar marrëveshje me ...

Prokuroria e Përgjithshme ngre akuzë ndaj ish-prokurores Janeva

Top Channel - 10.10.2019

Prokuroria Themelore Publike për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsion të enjten në Gjykatën Penale të Shkupit ka ngritur akuzë kundër Bojan Jovanovskit, të njohur si “Boki 13”, ...

Aktakuzë kundër tre personave në rastin “Reketi”, Remenski nuk mund ta lëshojë Shkupin

Alsat - 10.10.2019

Prokurorja Villma Ruskoska ka ngritur aktakuzë kundër Boki 13, Katica Janevës dhe Zoran Kiçeecit. Ata ndiqen për ndikim kundër ligjor, larje të parave dhe abuzim të detyrës zyrtare.

Prokuroria ka ngritur aktakuzë për Janevën, Jovanovskin dhe Milevskin për rastin “Reket”

Portalb - 10.10.2019

Prokuroria Themelore Publike e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ngriti sot akuzë kundër Bojan Jovanovskit, Katica Janevës dhe Zoran Milevski-Kiçeec, të dyshuar në rastin “Reket”, transmeton ...

Prokuroria e Përgjithshme ngre akuzë ndaj ish-prokurores Janeva

Evropaelire - 10.10.2019

Prokuroria Themelore Publike për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsion të enjten në Gjykatën Penale të Shkupit ka ngritur akuzë kundër Bojan Jovanovskit, të njohur si “Boki 13”, ...

Prokuroria e Përgjithshme ngre akuzë ndaj ish-prokurores Janeva

Botasot - 10.10.2019

Prokuroria Themelore Publike për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsion të enjten në Gjykatën Penale të Shkupit ka ngritur akuzë kundër Bojan Jovanovskit, të njohur si “Boki 13”, ...

Prokuroria paraqet aktakuzën në gjykatë për rastin ‘zhvatja’

Botasot - 10.10.2019

Prokuroria për kriminalitetin e organizuar dhe korrupsionin ka dorëzuar të enjten akt-akuzën në gjykatë kundër tre personave të përfshirë në rastin e njohur si “zhvatja”, një skandal ky që goditi ...

Edhe i ati i Jovanovskit nuk ndjehet fajtor

Botasot - 10.10.2019

Edhe i ati i Bojan Jovanovski – Boki 13, Mile Jovanvoski, u dyshuar në hetimin e zgjeruar për rastin “Haraçi’ tha se nuk ndjehet fajtor. “Nuk ndjej asnjë faj dhe nuk kam marrë pjesë në takime për ...

Edhe i ati i Jovanovskit nuk ndjehet fajtor

Telegrafi - 10.10.2019

Edhe i ati i Bojan Jovanovski – Boki 13, Mile Jovanvoski, u dyshuar në hetimin e zgjeruar për rastin “Haraçi’ tha se nuk ndjehet fajtor. “Nuk ndjej asnjë faj dhe nuk kam marrë pjesë në takime për ...

Arrest shtëpiak për Jasna Mandiq si e dyshuar në rastin “Reket”

Gazeta Express - 10.10.2019

Arrest shtëpiak për nënkryetaren e Lidhjes Ndërkombëtare Jasna Mandiq e cila është e dyshuar për mashtrim dhe pastrim parash në hetimin e zgjeruar për rastin “Reket”, mbrëmë përcaktoi gjykatësi i ...

Shkup, Prokuroria paraqet aktakuzën në gjykatë për rastin ‘zhvatja’

VOA - 10.10.2019

Prokuroria për kriminalitetin e organizuar dhe korrupsionin ka dorëzuar të enjten akt-akuzën në gjykatë kundër tre personave të përfshirë në rastin e njohur si “zhvatja”, një skandal ky që goditi ...

Edhe i ati i Jovanovskit nuk ndjehet fajtor

Tetova Sot - 10.10.2019

Edhe i ati i Bojan Jovanovski – Boki 13, Mile Jovanvoski, u dyshuar në hetimin e zgjeruar për rastin “Haraçi’ tha se nuk ndjehet fajtor. “Nuk ndjej asnjë faj dhe nuk kam marrë pjesë në takime për ...

Arrest shtëpiak për Jasna Mandiq

Alsat - 09.10.2019

Gjykatësi Nenad Saveski caktoi arrest shtëpiak për Jasna Mandiq Ercegoviq. Gjykatësi e mori vendimin në bazë të të tre motive: rrezikun e arratisjes, ndikimin tek dëshmitarët dhe mundësinë për të ...

Edhe katër të dyshuar të tjerë në rastin “Reket”

Ina - 09.10.2019

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on. Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e ...

Hetim i ri për “Reketin”, dyshohen edhe katër persona

Alsat - 09.10.2019

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on . Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e ...

“Reketi” është zgjeruar me 4 persona fizikë dhe një juridik, e përfshirë edhe deputetja Remenski

Portalb - 09.10.2019

Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit sot ka nisur procedurë hetimore kundër pesë personave fizikë dhe një juridik për mashtrim që lidhet me rastin “Reket” ...

Zgjerohen hetimet për rastin “Reketi”, katër të dyshuar të tjerë

Evropaelire - 09.10.2019

Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar dyshohen ...

“Reket”, hetimi zgjerohet edhe për 4 persona të tjerë

Alsat - 09.10.2019

Vilma Ruskoska ka zgjeruar hetimin për rastin “Reket”. Katër të dyshuar tjerë së bashku me Boki 13 janë cak i hetimit për mashtrim dhe larje parash përmes Organizatës humanitare “Lidhja ...

Arrest shtëpiak për Jasna Mandiq Ercegoviq, zëvendësen e Bokit 13

Portalb - 09.10.2019

Gjykatësi Nenad Saveski caktoi arrest shtëpiak për Jasna Mandiq Ercegoviq. Paraburgimi kërkohet në bazë të tre kushteve: për rrezikun e arratisjes, ndikimin tek dëshmitarët dhe mundësinë për të ...

Arrest shtëpiak për Jasna Mandiq

Botasot - 09.10.2019

Gjykatësi Nenad Saveski caktoi arrest shtëpiak për Jasna Mandiq Ercegoviq. Gjykatësi e mori vendimin në bazë të tre motive: rrezikun e arratisjes, ndikimin tek dëshmitarët dhe mundësinë për të ...

Arrest shtëpiak për Jasna Mandiq

Telegrafi - 09.10.2019

Gjykatësi Nenad Saveski caktoi arrest shtëpiak për Jasna Mandiq Ercegoviq. Gjykatësi e mori vendimin në bazë të tre motive: rrezikun e arratisjes, ndikimin tek dëshmitarët dhe mundësinë për të ...

Zgjerohen hetimet për rastin “Reketi”, katër të dyshuar të tjerë

BalkanWeb - 09.10.2019

Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar dyshohen ...

Zgjerohet hetimi për rastin 'Reket' në Maqedoni, arrestohen bashkëpunëtorët e Jovanovskit

Zeri - 09.10.2019

Është arrestuar edhe zëvendësja e “BOKI 13” në organizatën e këtij të fundit, Jasna Mandiq si e dyshuar e re për rastin “Reket”, e cila është dërguar në Gjykatën Penale.

Zgjerohet hetimi për rastin “Reket” në Maqedoni, arrestohen bashkëpunëtorët e Jovanovskit

Gazeta Express - 09.10.2019

Është arrestuar edhe zëvendësja e “BOKI 13” në organizatën e këtij të fundit, Jasna Mandiq si e dyshuar e re për rastin “Reket”, e cila është dërguar në Gjykatën Penale.

Ruskoska konfirmon se Jasna Mandiq do të sillet në gjykatë

Botasot - 09.10.2019

Prokurorija për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit Vilma Ruskoska, për “Sitel” konfirmoi se sonte një nga të dyshuarit e rinj në çështjen “Haraçi” do të sillet para gjykatësi të ...

Zgjerohen hetimet për rastin 'Reketi', katër të dyshuar të tjerë

Zeri - 09.10.2019

Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar dyshohen ...

Hetim i ri për rastin “Reket”, dyshohen edhe katër persona të tjerë

Gazeta Express - 09.10.2019

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on, përcjell Gazeta Express.

Ish prokurorja speciale Janeva vendosi të mos jap dëshmi për rastin “Reket”

Gazeta Express - 09.10.2019

E dyshuara e tretë për rastin “Reket” ish-kryeprokurorja e Speciale Katica Janeva, vendos të mos jap dëshmi te Ruskoska për rastin e zhvatjes. Pas kërkesës për kontroll të dëshmive, e dyshuara kishte ...

Ruskoska konfirmon se Jasna Mandiq do të sillet në gjykatë

Telegrafi - 09.10.2019

Prokurorija për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit Vilma Ruskoska, për “Sitel” konfirmoi se sonte një nga të dyshuarit e rinj në çështjen “Haraçi” do të sillet para gjykatësi të ...

Prokuroria nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”

Medial - 09.10.2019

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”, konfirmoi prokurori publik shtetëror, Lubomir Jovevski.

Joveski: Hetimi për rastin “Reket” përhapet për edhe për katër persona

Medial - 09.10.2019

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të parashtrojë aktakuzë për rastin “Reket”, konfirmon prokurori publik Lubomir Joveski.

Prokurorja Ruskoska ka arritur në Gjykatën Penale, është arrestuar edhe Jasna Mandiq

Medial - 09.10.2019

Shkup, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Prokurorja Vilma Ruskovska sonte ka arritur në Gjykatën Penale, ndërsa pas saj në Gjykatë është sjellë edhe Jasna Mandiq, zëvendëskryetare e organizatës humanitare ...

Prokurorja Ruskoska ka arritur në Gjykatën Penale, është arrestuar edhe Jasna Mandiq

Tetova Sot - 09.10.2019

Prokurorja Vilma Ruskovska sonte ka arritur në Gjykatën Penale, ndërsa pas saj në Gjykatë është sjellë edhe Jasna Mandiq, zëvendëskryetare e organizatës humanitare “Lidhja ndërkombëtare” dhe njëra ...

Jasna Mandiq është dërguar në gjykatë | VIDEO

Flaka - 09.10.2019

Është arrestuar edhe zëvendësja e “BOKI 13” në organizatën e këtij të fundit, Jasna Mandiq si e dyshuar e re për rastin “Reket”, e cila është dërguar në Gjykatën Penale.

Deputetja e LSDM e dyshuar në rastin “Reket”, Zaevi thotë se do ta përjashtojë

Tetova Sot - 09.10.2019

Nënkryetarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Frosina Remenski është e dyshuara e re në skandalin e njohur “Reketi”. Ajo dhe katër persona të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar dyshohen ...

Joveski: Hetimi për rastin “Reket” përhapet për edhe për katër persona

Tetova Sot - 09.10.2019

Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të parashtrojë aktakuzë për rastin “Reket”, konfirmon prokurori publik Lubomir Joveski.

Prokuroria nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”

Tetova Sot - 09.10.2019

Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit nesër do të ngrit padi për rastin “Reket”, konfirmoi prokurori publik shtetëror, Lubomir Jovevski.

Janeva nuk do të dëshmojë në rastin ‘Zhvatja’

Flaka - 09.10.2019

E dyshuara e tretë në rastin ‘Zhvatja’, ish-kryeprokurorja e PSP, Katica Janeva, vendos të mos jap dëshmi te Ruskoska për rastin në fjalë. Pas kërkesës për kontroll të dëshmive, e dyshuara kishte të ...

Hetim i ri për “Reketin”, dyshohen edhe katër persona

Flaka - 09.10.2019

Prokurori publik, Lubomir Jovevski tha se do të hapet hetim i ri për rastin “Reketi”, për katër pjesëtarë nga Aleanca Ndërkombëtare, informon A1on . Për nesër Jovevski paralajmëroi shpalljen e ...

Arrestohet babai i Boki 13

Flaka - 09.10.2019

Në këto momente po zhvillohet aksioni policor për arrestimin e Mile Jovanovskit, babait të Bojan Jovanovskit, i cili poashtu është i dyshuar si i përfshirë në organizatën e djalit të tij “Bashkimi ...

Ruskovska: Duhet të përcaktohet paraburgimi i Jasna Mandiq

Flaka - 09.10.2019

Prokurorja Vilma Ruskovska tha gjykatësi i procedurës paraprake duhet të vendosur për kërkesën e paraburgimit për Zëvendës Presidenten e Lidhjes Ndërkombëtar të Boki 13, Jasna Mandiq, përcjell FLAKA.

Burg shtëpiak për Mandiq

Flaka - 09.10.2019

Nënkryetares së Lidhjes Ndërkombëtare Jasna Mandiq i është caktuar arrest shtëpiak nga gjykata, tha avokati i saj Dushko Jankoviq, përcjell FLAKA. Ajo u mor në pyetje nga gjyqtar i procedurës ...

Ruskovska: Kërkova te tre persona të kryhet kontrollë

Flaka - 09.10.2019

“Kam lëshuar urdhër në tre lokacione për të konrolluar tre persona. Unë i kam kërkuar për të dyshuarën Jasna Mandiq gjykatësit në procedurë paraprake për të urdhëruar ndalimin e saj”, tha prokurorja ...

Sigurohen dëshmi kyçe për “Reket”: Pasojnë aktakuza për larje parashë!

Flaka - 09.10.2019

Gjatë ditës së nesërme do të ngrihet aktakuzë për pjesën e parë nga hetimi për rastin “reket”. Pas ekspertizës nga lëndët e marra, janë siguruar dëshmi të shumta të rëndësishme, përcjell FLAKA.

Boki 13 bartet me karrocë nga Prokuroria, transportohet në klinikë – VIDEO

Shqipmedia - 08.10.2019

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në Klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të ...

Alivanoset ‘Boki 13’, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

Ina - 08.10.2019

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital.

‘Boki 13’ i bie të fikët, dërgohet në spital me ndihmën e shpejtë

Top Channel - 08.10.2019

I dyshuari në rastin ‘Haraçi’, Bojan Jovanovski i cili duhej që të jep deklaratë para Vilma Ruskovkës me automjetin e ndihmë së shpejtë u dërgua në spital.

Boki 13 bartet me karrocë nga Prokuroria, transportohet në klinikë

Alsat - 08.10.2019

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në Klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të ...

Thirret ndihma e shpejtë pas arritjes së Boki 13 në Prokurori

Alsat - 08.10.2019

Njëzet minuta pasi Bojan Jovanovski-Boki 13 arriti në Prokurorinë për ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku duhet të dëshmoj për rasti “Reketi”, një ambulancë me ekuipazh mjekësorë ka ...

Boki 13 mbërrin në Prokurori

Alsat - 08.10.2019

Bojan Jovanovski- Boki 13 ka arritur në Prokurorinë kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku do të duhet të dëshmoj për rastin “Reketi”. Jovanovski tash e disa muaj është në paraburgim në ...