TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deputeti i NISMA-s përplaset me gazetarin në debat: Mos ma qel gojën, ti e din që…!

Botasot - 11.07.2019

Një debat me tona të larta është zhvilluar në TV Dukagjin, në emisionin “Debat +” Deputeti i Nisma-s Social Demokrate, Bilall Sherifi është përplasur me gazetarin dhe analistin e Dukagjinit, Arben ...

Shala: Nisma e ka mërzi të flas me ciceronë

Lajmi.net - 11.07.2019

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka theksuar se zyrtarët e partive të koalicionit qeverisës nuk është e udhës të dalin dhe të flasin llafe të çarshisë.

Sherifi: Limaj me Veselin nuk i ka shkrirë e as ngrirë raportet, me Thaçin ka pasur një intensifikim të kontakteve

Telegrafi - 11.07.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të NISMA Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se raportet politike me AAK-në nuk janë si më parë. Sherifi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka ...

Sherifi: Nuk kemi pritur goditje nga zyrtarë të AAK-së, Ramushi e luti Fatmirin të bëhemi bashkë me PDK-në

Telegrafi - 11.07.2019

Shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se nuk kanë pritur që lideri i tyre të goditej nga zyrtarë të AAK-së. Sherifi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...

A po shkrihet Nisma në PDK? Flet Bilall Sherifi

Botasot - 11.07.2019

Bilall Sherifi nga Nisma SocialDemokrate sonte në Debat Plus ka folur rreth raporteve brenda koalicionit qeverisës, në veçanti të atyre Nisma-AAK. Sherifi thotë se raportet s’janë sikurse në fillim, ...

E konfirmon zyrtari i lartë i Nismës: Ky është vendimi i Ramush Haradinajt, që ne u “prishëm” me AAK-në

Botasot - 11.07.2019

Shefi i deputetëve të Nismës, Bilall Sherifi ka thënë se disa vendime të kryeministrit Ramush Haradinaj, krye në vete që të prishen raportet me AAK-në.

Shala: Jam marrë njëherë me Muharrem Nitajn, tash po pritoj

Botasot - 11.07.2019

Endrit Shala nga Nisma SocialDemokrate, duke komentuar deklaratën e deputetit të AAK’së, Muharrem Nitaj se ‘Fatmir Limaj do t’i bashkohet PDK’së”, ka thënë se nuk ka kohë të merret më me të.

Haradinaj pranon se ka përplasje mes Nisma-s e AAK-së por thotë se nuk e rrezikon koalicionin

Telegrafi - 11.07.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së rregullt të qeverisë, ka thënë se nuk ka prishje të partneritetit mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për ...

Haradinaj pranon përplasjet Nisma – AAK, por thotë që koalicioni është i sigurt

Gazeta Express - 11.07.2019

Gjatë ditëve të fundit ka pasur një përplasje mes deputetëve të NISMA-s dhe AAK-së, ndërkohë është thënë që ka një ftohje ndërmjet dy partnerëve të koalicionit.

Haradinaj shuan zërat për prishje raportesh, takohet me Limajn

Lajmi.net - 11.07.2019

Ditëve të fundit është raportuar për prishje të marrëdhënieve në mes të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës Socialdemokrate. Madje, sot u tha se Haradinaj dhe Limaj, ka dy muaj që nuk flasin ...

Pas përplasjes AAK-Nisma deklarohet Haradinaj

Zeri - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është deklaruar rreth përplasjeve të fundit mes zyrtarëve të AAK-së dhe Nismës, raporton “Zeri.info”. Me këtë rast, Haradinaj ka thënë se raportet e mira mes ...

Pas përplasjeve NISMA-AAK, Haradinaj e pret në zyrë Fatmir Limajn

Gazeta Express - 11.07.2019

Vetëm pak ditë pas përplasjes ndërmjet Muharrem Nitajt të AAK-së dhe Haxhi Shalës së NISMA-së, dhe pas raportimeve për ftohje të raporteve mes dy partnerëve të koalicionit, kryeministri Ramush ...

Haradinaj takohet me Limajn, flasin për zhvillimet e fundit politike në vend

Zeri - 11.07.2019

Pas raportimeve për një ftohje raportesh në mes Nismës Socialdemokrate dhe AAK-së, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në një takim pune të parin e Nismës, Fatmir Limaj Për këtë, vetë ...

Përplasjet brenda koalicionit - ky është reagimi i Nismës ndaj Nitajt

Zeri - 11.07.2019

Ndonëse në vazhdimësi kanë pohuar se koalicioni qeverisës është duke funksionuar siç duhet, zyrtarë të koalicionit PAN, gjegjësisht të AAK-së dhe të Nismës Socialdemokrate, ditëve të fundit janë ...

Politologu komenton përplasjet në koalicionin qeverisës, tregon nëse ka sinjale për zgjedhje të parakohshme

Botasot - 10.07.2019

Deklarata e deputetit të AAK-së, Muharrem Nitaj, i cili tha se, “Çarshia flet që Limaj po kthehet në PDK”, bëri që të nixë reagime nga krahu tjetër i koalicionit, Nisma Socialdemokrate.

Debati Nitaj-Shala, Mushkolaj thotë se ka ftohje të raporteve mes AAK-së dhe Nisma-s

Telegrafi - 10.07.2019

Debati me akuza dhe kundër akuza në rrjete sociale mes deputetit të Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj dhe deputetit të Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala nisi pasi në emisionin ...

Sherifi: Nuk kemi pritur goditje nga zyrtarë të AAK’së

Gazeta Express - 11.07.2019

Shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se nuk kanë pritur që lideri i tyre të goditej nga zyrtarë të AAK-së. Sherifi ka thënë se deklarata e Nitajt për Limajn ...

Nitaj: Përfundimet i nxorën nga titujt, Nisma të kërkojë falje

Botasot - 10.07.2019

Deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj, përmes një postimi në Facebook, iu është ëprgjigjur kolegëve të tij të Nismës Socialdemokrate, ndërsa ka thënë se nëse do të ishte në vendin e tyre do të kërkonte ...

Nitaj: Jo të gjithë deputetët e LDK-së janë për rrëzimin e Qeverisë

Telegrafi - 10.07.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë se nuk e di nëse Qeveria do të rrëzohet ose jo. Nitaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se ...

'Fatmir Limaj në PDK', reagon deputeti i Nismës

Zeri - 09.07.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë se në raporte zyrtare partnerët e koalicionit nuk kanë ndonjë mospajtim të theksuar.

Haradinaj pranon përplasjen në PAN, por saktëson se koalicioni është stabël

Albeu.com - 11.07.2019

Gjatë ditëve të fundit ka pasur një përplasje mes deputetëve të NISMA-s dhe AAK-së, ndërkohë është thënë që ka një ftohje ndërmjet dy partnerëve të koalicionit.

Haradinaj takon Limajn, flasin për zhvillimet politike në vend

Telegrafi - 11.07.2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka zhvilluar takim pune me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se me Limajn është diskutuar për zhvillimet e ...

Përplasje mes partisë së Haradinajt dhe asaj të Limajt

Gazeta Express - 11.07.2019

Ndonëse në vazhdimësi kanë pohuar se koalicioni qeverisës është duke funksionuar siç duhet, zyrtarë të koalicionit PAN, gjegjësisht të AAK-së dhe të Nismës Socialdemokrate, ditëve të fundit janë ...

Mushkolaj për 'thumbat' mes Nitajt e Shalës: Ka ftohje të raporteve mes AAK-së e Nismës

Zeri - 10.07.2019

Debati me akuza dhe kundër akuza në rrjete sociale mes deputetit të Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj dhe deputetit të Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala nisi pasi në RTV ...

Sherifi: Haradinaj e luti Limajn të bëhemi bashkë me PDK-në

Zeri - 11.07.2019

Shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se nuk kanë pritur që lideri i tyre të goditej nga zyrtarë të AAK-së. Sherifi, në RTV Dukagjini ka thënë se deklarata e ...

Shala i Nismës e quan Nitajn e AAK-së zëdhënës të shpifësve dhe mashtruesve

Telegrafi - 09.07.2019

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, e ka quajtur deputetin e AAK-së, Muharrem Nitaj, zëdhënës të shpifësve dhe mashtruesve. Shala, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “Nitaj sonte ...

Haradinaj takohet me Limajn, flasin për zhvillimet e fundit politike në vend

Medial - 11.07.2019

Pas raportimeve për një ftohje raportesh në mes Nismës Socialdemokrate dhe AAK-së, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në një takim pune të parin e Nismës, Fatmir Limaj.

Përplasje mes partisë së Haradinajt dhe asaj të Limajt

Botasot - 11.07.2019

Ndonëse në vazhdimësi kanë pohuar se koalicioni qeverisës është duke funksionuar siç duhet, zyrtarë të koalicionit PAN, gjegjësisht të AAK-së dhe të Nismës Socialdemokrate, ditëve të fundit janë ...

Debati Nitaj-Shala, Mushkolaj thotë se ka ftohje të raporteve mes AAK-së dhe Nisma-s

Botasot - 10.07.2019

Debati me akuza dhe kundër akuza në rrjete sociale mes deputetit të Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj dhe deputetit të Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala nisi pasi në emisionin ...

​Sherifi: Nuk kemi pritur goditje nga zyrtarë të AAK-së

Lajmi.net - 11.07.2019

Sherifi në RTV Dukagjini, ka thënë se deklarata e Nitajt për Limajn është një tentim për të hedhur diçka në çarshi. “Të thuash flet çarshia, është tentim për të hedhur diçka në çarshi.

“Limaj po kthehet në PDK”, Haxhi Shala i përgjigjet ashpër Muharrem Nitajt

Ina - 10.07.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë se në raporte zyrtare partnerët e koalicionit nuk kanë ndonjë mospajtim të theksuar.

Pas debatit Nitaj-Shala, Haradinaj takon Limajn

Botasot - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pasur një takim pune me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj. Kryetari i AAK-së dhe Nismas kanë diskutuar për zhvillimet e fundit politike në vend dhe për ...

Berisha: Ka ardhur koha që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme:

Zeri - 11.07.2019

Ndonëse në vazhdimësi kanë pohuar se koalicioni qeverisës është duke funksionuar siç duhet, zyrtarë të koalicionit PAN, gjegjësisht të AAK-së dhe të Nismës Socialdemokrate, ditëve të fundit janë ...

Shala në Frontal: Nuk ka krizë në mes AAK-së dhe NISMA-s

Gazeta Express - 11.07.2019

Deputeti nga radhët e NISMA-s Socialdemokrate, Haxhi Shala, të enjten në një lidhje direkte në emisionin Frontal të T7, e ka mohuar se ekziston një krizë në mes të dy partive AAK-së dhe NISMA-s.

“Fjalët e Çarshisë” përplasin Shalën e Nitajn

Koha.net - 10.07.2019

Një përplasje nga larg, përmes Facebook-ut, ka ndodhur mes dy deputetëve të koalicionit qeverisës, Haxhi Shalës së Nismës e Muharrem Nitajt të AAK-së.

Përplasje mes AAK-së dhe Nismës

Gazeta Express - 10.07.2019

Një deklaratë e Muharrem Nitajt në një debat televiziv ku tha se qarshia po flet për rikthimin e Fatmir Limajt në PDK, ka bërë që Nisma Socialdemokrate të reagojë vrullshëm me të zgjedhurit e saj.

Nitaj u përgjigjet reagimeve nga Nisma: U keqkuptua deklarata ime për Fatmir Limajn

Telegrafi - 10.07.2019

Debati në mes deputetëve Muharrem Nitaj nga AAK dhe Haxhi Shala nga Nisma ka vazhduar në rrjetet sociale. Nitaj u është përgjigjur reagimeve që ngjalli te Nisma deklarata e tij se në çarshi po flitet ...

Nitaj u përgjigjet reagimeve nga Nisma: U keqkuptua deklarata ime për Fatmir Limajn

Zeri - 10.07.2019

Debati në mes deputetëve Muharrem Nitaj nga AAK dhe Haxhi Shala nga Nisma ka vazhduar në rrjetet sociale. Nitaj u është përgjigjur reagimeve që ngjalli te Nisma deklarata e tij se në çarshi po flitet ...

Përplasje në mes AAK-së dhe Nismës, a po rrezikohet koalicioni qeverisës?

Lajmi.net - 10.07.2019

Haxhi Shala i Nismës, e quajti Nitajn zëdhënës të shpifësve dhe mashtruesve. Nitaj iu ka thënë kolegëve të Nismës se po të ishte në vendin e tyre do të kishte kërkuar falje.

Përplasje mes AAK-së dhe Nismës

Medial - 10.07.2019

Një deklaratë e Muharrem Nitajt në një debat televiziv ku tha se qarshia po flet për rikthimin e Fatmir Limajt në PDK, ka bërë që Nisma Socialdemokrate të reagojë vrullshëm me të zgjedhurit e saj.