TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Grupi ‘Gjurmët’ me koncert madhështor në Prishtinë, publikohen pamjet

Lajmi.net - 12.06.2019

Sot, në 20 vjetorin e çlirimit të vendit, grupi “Gjurmët” janë duke mbajtur një koncert në sallën ‘1 Tetori’, shkruan lajmi.net. Koncerti ka filluar në orën 20:30 dhe për ta dëgjuar grupin madhështor ...

Përfundon koncerti i “Gjurmëve”

Medial - 12.06.2019

Ka përfunduar koncerti i “Gjurmëve” që janë rikthyer në Prishtinë pas 30 vjetësh. Interesimi për të ndjekur koncertin e rockgrupit ikonik ishte shumë i madh nga të gjitha moshat.

Kjo është shkolla së cilës i dedikohen mjetet e koncertit të “Gjurmëve” (VIDEO)

Medial - 12.06.2019

Shkolla e muzikës “Prenk Janova” në Gjakovë do t’i përfitojë si donacion të ardhurat nga koncertit i “Gjurmëve” që po mbahet në sallën “1 Tetori”. Kjo shkollë edhe pse ka mbushur 70 vjet të ...

Pamje nga koncerti madhështor i grupit “Gjurmët”

Telegrafi - 12.06.2019

Sonte (e mërkurë), në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës, grupi “Gjurmët” ka mbajtur koncert në sallën “1 Tetori” në Prishtinë. Pas 31 vitesh ata janë rikthyer në skenë, me këngët që tashmë kanë zënë ...

Alban Nimani sonte performon me “Gjurmët”: Do të këndojmë bashkë me publikun

Medial - 12.06.2019

Alban Nimani, i cili ka qenë bashkëthemelues i grupit “Asgjë sikur Dielli”, sot do të perfomojë në koncertin e organizuar për festën e 20 vjetorit të lirisë.

“Gjurmët” rikthehen me koncert në Prishtinë, këta janë emrat tjerë që do të ngjiten në skenë

Zhurnal - 12.06.2019

Grupi i njohur llegjendar ‘Gjurmët’ rikthehen më një koncert në Prishtinë pikërisht në ditën e 20-të vjetorit të çlirimi të Kosovës dhe intervenimit të NATO-s.Kryetari Shpend Ahmeti bashkë me ...

“Gjurmët” rikthehen me koncert pas 35 vitesh në Prishtinë

Alsat - 12.06.2019

Në 20-vjetorin e çlirimit të vendit grupi “Gjurmët” do të mbajë koncert sonte nga ora 20:30 në sallën “1 Tetori”. Në po këtë ditë, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ndarë “Çelësin e ...

Dukagjin Lipa i ftuar special në koncertin e grupit “Gjurmët”

Lajmi.net - 12.06.2019

Grupi “Gjurmët” sonte (e mërkure) mbajnë koncert në Sallën 1 Tetori në Prishtinë, shkruan lajmi.net. I ftuar special në këtë koncert është edhe babai i Dua Lipës, Dukagjini, i cili njoftoi se do të ...

Prishtina ia dhuron “Çelësin e Qytetit” bendit “Gjurmët”

Koha.net - 12.06.2019

Në 20 vjetorin e çlirimit të vendit, bendi “Gjurmët” do të mbajnë koncert sonte nga ora 20:30, në sallën “1 Tetori”. Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti, ka ndarë “Çelësin e Qytetit” për anëtarët e ...

Përfundon koncerti i “Gjurmëve”

Gazeta Express - 12.06.2019

Ka përfunduar koncerti i “Gjurmëve” që janë rikthyer në Prishtinë pas 30 vjetësh. Interesimi për të ndjekur koncertin e rockgrupit ikonik ishte shumë i madh nga të gjitha moshat.

Pamje nga koncerti i grupit “Gjurmët”

Medial - 13.06.2019

Sonte (e mërkurë), në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës, grupi “Gjurmët” ka mbajtur koncert në sallën “1 Tetori” në Prishtinë. Pas 31 vitesh ata janë rikthyer në skenë, me këngët që tashmë kanë zënë ...

“Çelësi i Prishtinës” i dorëzohet grupit ‘Gjurmët’ në shenjë mirënjohje

Lajmi.net - 12.06.2019

Sot, në 20 vjetorin e çlirimit të vendit, grupi “Gjurmët” do të mbajnë koncert në sallën “1 Tetori”, shkruan lajmi.net. Koncerti do të mbahet sonte duke filluar nga ora 20:30 dhe si shenjë mirënjohje ...

“Çelësi i Prishtinës” për “Gjurmët”

Botasot - 12.06.2019

Në 20 vjetorin e çlirimit të vendit, grupi "Gjurmët" ,do të mbajnë koncert sonte nga ora 20:30, në sallën "1 Tetori" . Kryetari Shpend Ahmeti ka ndarë "Çelësin e Qytetit" për anëtarët e këtij grupi.

“Çelësi i Prishtinës” i dorëzohet në shenjë mirënjohje grupit “Gjurmët”

Telegrafi - 12.06.2019

Në 20 vjetorin e çlirimit të vendit, grupi “Gjurmët” ,do të mbajnë koncert sonte nga ora 20:30, në sallën “1 Tetori” . Kryetari Shpend Ahmeti ka ndarë “Çelësin e Qytetit” për anëtarët e këtij grupi.