TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kryeprokurori Llalla thotë se droga e sekuestruar asgjësohet jo sipas ligjit

Lajmi.net - 21.04.2017

Kryeprokurori Adriatik Llalla, ka deklaruar se organi i akuzës nuk ka pasur bashkëpunimin e duhur nga ana e Policisë së Shtetit në lidhje me goditjen dhe asgjësimin e lëndës narkotike në vend.

Vasili: Të ashpërsohen politikat penale për kriminelët, prokurorët të ruajnë sekretet e hetimits

Botasot - 21.04.2017

Në takimin me kryeprokurorin e Përgjithshëm, ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili ka premtuar mbështetjen e plotë të qeverisë në luftën kundër trafikimit të lëndëve narkotike, për të cilën nuk do ...

Llalla sulm ndaj policisë: Ka sasi të mëdha kultivimi lëndësh narkotike

SOT - 21.04.2017

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka ngritur shqetësimin për fenomenin e sasive të mëdha të kultivimit të kanabisit në vendin tonë. Gjatë një konference për shtyp së bashku me ministrin e ...

Llalla akuzon publikisht: Është asgjësuar drogë në mënyrë të paligjshme, është përjashtuar prokuroria

BalkanWeb - 21.04.2017

TIRANE- Kryeprokurori Adriatik Llalla duke marrë shkas nga rastet e shumta të sekuestrimit të lëndëve narkotike në vendin tonë, deklaroi se tashmë procedura e asgjësimit do të bëhet në prani të një ...

Kryeprokurori LLalla: Zbulimi i kultivimit dhe trafikimit të kanabisit në nivel të ulët

RTSH - 21.04.2017

Kryeprokurori shqiptar Adriatik Llalla, ka shprehur shqetësimin për nivelin e ulët të zbulueshmërisë së kultivimit dhe trafikimit të kanabisit, por edhe mbajtjen jashtë të prokurorëve në procesin e ...

Llalla: U shkatërruan provat

Top Channel - 21.04.2017

Kultivimi i hashashit dhe korrupsioni janë dy shqetësimet kryesore të Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla, i cili, duke përfituar nga takimi me ministrin e Drejtësisë, u kujtoi edhe një herë ...

Kryeprokurori Llalla “lëshon bombën”: Droga e kapur, asgjësohet në kundërshtim me ligjin

LajmiFundit - 21.04.2017

Prokurori i përgjithshëm Adriatik Llalla ka lëshuar sot një deklaratë të fortë në lidhje me asgjësimin e sasive të drogës që kapen cdo ditë nga policia në Shqipëri.

Lufta ndaj kanabisit, Llalla: Pse përjashtohen prokurorët?

Albeu.com - 21.04.2017

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ditën e sotme ka reaguar në lidhje me mosthirrjen e prokurorëve në asgjësimin e sasive narkotike të kapura në vend.

Trafiku i lëndëve narkotike, Vasili: Të ashpërsohet politika penale për grupet e strukturuara kriminale

SOT - 21.04.2017

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili dhe Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, deklaruan se trafikimi i lëndëve narkotike mbetet një problem për vendin tonë.

Kultivimi dhe trafikimi i kanabisit në vend

ABC News - 21.04.2017

Kultivimi dhe trafikimi i kanabisit mbetet shqetësim kryesor i Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Pas një takimi me ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili shefi i organit të akuzës ka ...

Llalla: Kanabisi shqetësim, prokurorët përjashtohen nga asgjesimi

Ora news - 21.04.2017

Kreu i Prokurorisë së Përgjithsme Adriatik Llalla ka ngritur shqetësimin mbi nivelin e ulët të zbulueshmërisë së autorëve të të kultivimit dhe trafikimit të kanabisit.

Vasili: Të ashpërsohen politikat penale për kriminelët, prokurorët të ruajnë sekretet e hetimit

Gazeta Express - 21.04.2017

Në takimin me kryeprokurorin e Përgjithshëm, ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili ka premtuar mbështetjen e plotë të qeverisë në luftën kundër trafikimit të lëndëve narkotike, për të cilën nuk do ...

Llalla: Policia shmang prokurorinë nga asgjësimi i drogës

Telegrafi - 21.04.2017

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka shprehur shqetësimin e tij për nivelin e ulët të identifikimit të trafikantëve të lëndëve narkotike në vend nga ana e institucioneve ligjzbatuese.

Llalla: Droga nuk asgjësohet sipas ligjit, po na anashkalojnë

Mapo - 21.04.2017

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili dhe Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, deklaruan se trafikimi i lëndëve narkotike mbetet një problem për vendin tonë.

Llalla sulmon policinë: Prokurorët nuk përfshihen në asgjësimin e drogës. Provat zhduken në mënyrë të paligjshme

Java News - 21.04.2017

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili dhe prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, deklaruan se trafikimi i lëndëve narkotike mbetet një problem për vendin tonë.