TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Champions për femra/ Vllaznia “bie” ndaj skuadrës daneze

SuperSport - 11.09.2019

Skuadra e Vllaznisë për femra u mposht me rezultatin minimal 0-1 në “Loro Boriçi”, në sfidën e parë eliminatore të fazës së 1/16-ave të Champions Leagues, përballë skuadrës daneze të Fortuna Hjorring.

Futboll dhe Champions/ Vllaznia e femrave, disfatë 0-1

Top Channel - 11.09.2019

Në një nivel në futbollin e femrave ku nuk ka arritur asnjë skuadër tjetër më parë, Vllaznia nuk mundi t’i bëjë ballë eksperiencës së Fortuna Hjoring, duke humbur 0-1 në shtëpi ndaj formacionit danez.

Zhbllokohet rezultati, mesfushorja daneze shënon ndaj Vllaznisë

Top Channel - 11.09.2019

Zhbllokohet rezultati në “Loro Borici”. Vllaznia 0 Fortuna Hjorring 1. Ekipi mik kalon në avantazh në minutën e 68 përmes Caroline Moller. Mesfushorja daneze tregohet e saktë nga 11 metërshi duke ...

Champions për Femrat/ Për herë të parë një skuadër shqiptare në eliminatoret e Europës

Top Channel - 11.09.2019

Për hërë të parë në historine tonë, një skuadër shqiptare e futbollit te femrave do të luajë në raundin e eleminator të 32 ekipeve më të mira të Europës.

Vllaznia “peng” i politikës, mungesa e buxhetit rrezikon krizë të thellë në klubin shkodran

SOT - 10.09.2019

Vllaznia është një prej emrave të mëdhenj të futbollit tonë, një klub që ka historinë e tij nga më të hershmit e futbollit në Shqipëri, pasi këtë vit festoi edhe 100-vjetorin e themelimit, por ...