TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lavrov shpreson se marrëveshja bërthamore do të ruhet

Zhurnal - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja.

Izrael, Netanyahu: Të rritet presioni ndaj Iranit

BalkanWeb - 08.11.2019

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i kërkoi sot Europës të rrisë presionin ndaj Iranit, për çështjen e rifillimit të aktiviteteve të pasurimit të uraniumit.

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa ndaj shantazhit bërthamor

Lajmi.net - 07.11.2019

“Ka ardhur koha që të gjitha kombet të kundërshtojnë shantazhin bërthamor të këtij regjimi dhe të marrin masa të rrepta për të shtuar presionin”, u shpreh sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ...

Irani nis pasurimin e uraniumit në centralin Fordov

Evropaelire - 07.11.2019

Irani nisi të enjten të transferojë gaz uraniumi në centrifugat e tij në centralin bërthamor Fordov. Agjencia për Energji Bërthamore e Iranit tha përmes një deklarate të postuar në ueb-faqen saj se ...

Irani rinis pasurimin e uraniumit në qendrën bërthamore në Fordo, në jug të Teheranit

Medial - 07.11.2019

Lexime: 4 Ashtu si dhe u paralajmërua dy ditë më parë nga presidenti Hasan Rohani, Irani ka rinisur pasurimin e uraniumit në qendrën bërthamore të Fordo, në jug të Teheranit.

Rrjeti i ndikimit të Iranit në Lindje të Mesme "po rritet"

Evropaelire - 07.11.2019

Irani është duke fituar luftën strategjike për ndikim në Lindje të Mesme kundër shtetit rival, Arabisë Saudite, është thënë në një studim të realizuar nga Instituti Ndërkombëtar për Studime ...

Irani nis pasurimin e uraniumit në centralin Fordov

Koha.net - 07.11.2019

Irani nisi të enjten të transferojë gaz uraniumi në centrifugat e tij në centralin bërthamor Fordov. Agjencia për Energji Bërthamore e Iranit tha përmes një deklarate të postuar në ueb-faqen saj se ...

Pompeo i kërkon botës të adresojë "provokimet bërthamore" të Iranit

Botasot - 07.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë "shantazhin bërthamor" dhe të ndërmarrin "hapa seriozë për të rritur ...

Pompeo i kërkon botës të adresojë "provokimet bërthamore" të Iranit

Evropaelire - 07.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë "shantazhin bërthamor" dhe të ndërmarrin "hapa seriozë për të rritur ...

Pompeo i kërkon botës të adresojë “provokimet bërthamore” të Iranit

Zhurnal - 07.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë “shantazhin bërthamor” dhe të ndërmarrin “hapa seriozë për të rritur ...

Pompeo i kërkon botës të adresojë “provokimet bërthamore” të Iranit

Lajmi.net - 07.11.2019

Pompeo i bëri këto deklarata të enjten, në ditën kur Irani nisi të pasurojë uranium në centralin bërthamor Fordov. Uraniumi i pasuruar mund të përdoret për të prodhuar lëndë djegëse për reaktorë, por ...

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa ndaj shantazhit bërthamor

Telegrafi - 07.11.2019

SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij ...

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa ndaj shantazhit bërthamor

Flaka - 07.11.2019

SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij ...

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa të rrepta ndaj shantazhit bërthamor

Portalb - 07.11.2019

SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij ...

Netanyahu, thirrje Europës: Të rritet presioni ndaj Iranit

Java News - 08.11.2019

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i kërkoi sot Europës të rrisë presionin ndaj Iranit, për çështjen e rifillimit të aktiviteteve të pasurimit të uraniumit.

Lavrov shpreson se marrëveshja bërthamore do të ruhet

Evropaelire - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja.

Ministri Lavrov: Shpresoj që marrëveshja bërthamore me Uashingtonin të ruhet

Gazeta Express - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja.

Ministri Lavrov: Shpresoj që marrëveshja bërthamore me Uashingtonin të ruhet

Botasot - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja.

Lavrov: Shpresoj që marrëveshja bërthamore me Uashingtonin të ruhet

SOT - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja.

Lavrov shpreson se marrëveshja bërthamore do të ruhet

Flaka - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja.

Ministri Lavrov: Shpresoj që marrëveshja bërthamore me Uashingtonin të ruhet

Tetova Sot - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja.