TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Veseli nga xhamia më e vjetër në Ballkan, krenohet me trashëgiminë kulturore të Kosovës

Lajmi.net - 14.08.2019

Në postimin e radhës në rrjetet sociale, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli poston foto nga xhamia e fshatit Mlikë në komunën e Dragashit e cila konsiderohet se është më e vjetra në Ballkan.

Veseli: Lufta kundër korrupsionit nuk është e lehtë, por do t’ia dal

Botasot - 14.08.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se me besimin e qytetarëve në zgjedhjet e reja parlamentare, do ta nisë betejën më të madhe në karrierën e tij politike – luftën ...

Veseli: Në zgjedhje duhet vendosur nëse Kosova do të forcojë marrëdhëniet me aleatët apo do t’i trajtojë si armiq

Koha.net - 14.08.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli , ka pritur sot në takime lamtumirëse ambasadorët e Mbretërisë së Bashkuar dhe atë të Kroacisë, të cilët i ka falënderuar për bashkëpunimin dhe ...

Veseli nga xhamia më e vjetër në Ballkan, krenohet me trashëgiminë kulturore të Kosovës

Zeri - 14.08.2019

Kryetari i Kuvendit, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka vizituar xhaminë e fshatit Mlikë. Në postimin e radhës në rrjetet sociale, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli poston foto nga xhamia e ...

Kadri Veseli me rrëfim personal për fillesat e tij në politikë

Lajmi.net - 13.08.2019

Këtë rrëfim ai e tregoi sot gjatë ceremonisë së shpërndarjes të certifikatave për fushën e ndërmarrësisë që u mbajt në Bibliotekën Kombëtare. Ai iu tregoi të rinjve të pranishëm se së bashku me ...

Mustafa, mesazh për Veselin: Ata që kultivuan korrupsionin e nepotizmin duhet të pastrohen në lavazh

Telegrafi - 13.08.2019

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ata të cilët kanë kultivuar korrupsionin dhe nepotizmin nuk mund ta luftojnë as njërin e as tjetrin. Mustafa ka thënë se ata vetëm mund ta reformojnë dhe ta ...

Mustafa: Ata që e kultivuan korrupsionin e nepotizmin të shkojnë në lavazh të pastrohen brenda e jashtë

Koha.net - 13.08.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka lëshuar akuza ndaj atyre që thotë se e kultivuan korrupsionin dhe nepotizmin e se tash po thonë se mund ta luftojnë atë.

Isa Mustafa e sulmon keq Kadri Veselin: S’mund ta luftosh korrupsionin, duhet të pastrohesh mirë në lavazh

Gazeta Express - 13.08.2019

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka sulmuar të parin e PDK-së, Kadri Veselin që po premton se nuk do të ketë korrupsion dhe nepotizëm, nëse atij iu besohet qeveria, duke thënë se ata që i kanë kultivuar të ...

Krasniqi: Kadri Veseli do të jetë kryeministër i ardhshëm i Kosovës

Zeri - 13.08.2019

Memli Krasniqi ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës nuk do të heq dorë nga posti i kryeministrit. Nënkryetari i PDK-së për Insajderin është shprehur i bindur se kryeministri i ardhshëm i Kosovës ...

Sali Rexhaj godet Kadri Veselin: Luli i famshëm vendoste nga nëntoka për çdo gjë

Botasot - 13.08.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ditë më parë ka thënë se, nëse i fiton zgjedhjet dhe bëhet kryeministër i Kosovës, atëherë nga Qeveria e tij do të largojë të gjithë të ...

Edhe Krasniqi reagon: Partia e Kadri Veselit është Alfa dhe Omega e krimit ekonomik dhe politik në Kosovë

Botasot - 13.08.2019

Një shtet është i mbaruar vetëm atëherë kur prostituta flet për moral dhe kriminelët për ndershmëri. Kështu eka vlerësuar politologu Faik Krasniqi deklaratën e Kryetarit të Partisë Demokratike të ...

Kadri Veseli, takon bashkëluftëtarët, bënë plane si të luftohet korrupsioni siç u luftu dikur Serbia

Botasot - 13.08.2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është takuar sot me disa nga bashkëluftëtarët e vet, me të cilët në bashkëbisedim e sipër, kanë përkujtuar çastet e ngjarjes së 20 viteve më parë, atë të luftës ...

Kadri Veseli s’ka ndikim në PDK, kjo u vërtetua te Sami Lushtaku

Botasot - 13.08.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se nëse i fiton zgjedhjet dhe bëhet kryeministër i Kosovës, atëherë nga Qeveria e tij do të largojë të gjithë të korruptuarit.

Veseli: Zgjedhjet janë të pashmangshme, më 22 gusht shpërndahet Kuvendi

Botasot - 13.08.2019

Këto komente Veseli i bëri me rastin e shpërndarjes së certifikatave për të rinj të cilët janë trajnuar në fushën e ndërmarrësisë dhe zhvillim të planeve të biznesit, ku i pranishëm ishte edhe ...

Veseli: Zgjedhjet të pashmangshme, qytetarët të marrin vendim si duhet të ecë Kosova

Lajmi.net - 13.08.2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, tha se mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme është e pashmangshme. Veseli gjatë ceremonisë së shpërndarjes së certifikatave për të rinj të cilët janë trajnuar në ...

Zbulohet fotografia kur Kadri Veseli ishte në vitin e dytë të shkollës së mesme

Gazeta Express - 13.08.2019

Kanë kaluar më shumë se 35 vite që kur Kadri Veseli, ka përfunduar shkollën e mesme. E nga ajo kohë, Magazina.al, ka siguruar një fotografi, ku kryetari i PDK-së, ishte në vitin e dytë të shkollës së ...

Veseli: Lufta kundër korrupsionit nuk është e lehtë, por do t’ia dal

Telegrafi - 14.08.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se me besimin e qytetarëve në zgjedhjet e reja parlamentare, do ta nisë betejën më të madhe në karrierën e tij politike – luftën ...

Veseli: Këto zgjedhje vendosin pro ose kundër aleatëve

Lajmi.net - 14.08.2019

Nëpërmjet një statusi në Facebook, Kadri Veseli ka thënë se falë luftës së UÇK-së në njërën anë dhe krijimit të partneritetit me aleatët perënndimorë, Kosova ka arritur lirinë dhe pavarësinë.

Veseli: Si kryeministër do të luftoj korrupsionin dhe nepotizmin

Flaka - 13.08.2019

“Si kryeministër do të luftoj korrupsionin dhe nepotizmin që të sigurohen mundësi të reja në mënyrë që ata ta ndërtojnë të ardhmen brenda vendit, ka thënë kryetari i PDK-së, Kadri Veseli.

Isa Mustafa i thotë jo Kadri Veselit: Duhet të shkojnë në lavazh, të pastrohen mirë, brenda e jashtë. Jo të....

Botasot - 13.08.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, nëpërmjet një deklarate publike, ka thënë se ata që e kanë kultivuar korrupsionin nuk mund ta luftojnë atë. Me gjasë, Mustafa, këtë deklaratë e ka dhënë duke iu ...

Isa Mustafa e sulmon keq Kadri Veselin: S’mund ta luftosh korrupsionin, duhet të pastrohesh mirë në lavazh

Tetova Sot - 13.08.2019

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka sulmuar të parin e PDK-së, Kadri Veselin që po premton se nuk do të ketë korrupsion dhe nepotizëm, nëse atij iu besohet qeveria, duke thënë se ata që i kanë kultivuar të ...

Veseli i çudit bashkëluftëtarët: S’kemi zgjidhje duhet ta mposhtim korrupsionin

Gazeta Express - 13.08.2019

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka vazhduar edhe sot në terren fushatën, ani pse zgjedhjet nuk janë caktuar ende. Sot ai është takuar me disa ish-ushtarë të UÇK-së, me të cilin ka folur se si do ta ...

Veseli: Kuvendi shpërndahet me 22 gusht, zgjedhjet të pashmangshme

Gazeta Express - 13.08.2019

Këto komente Veseli i bëri me rastin e shpërndarjes së certifikatave për të rinj të cilët janë trajnuar në fushën e ndërmarrësisë dhe zhvillim të planeve të biznesit, ku i pranishëm ishte edhe ...

Veseli: Zgjedhjet të pashmangshme, qytetarët të marrin vendim si duhet të ecë Kosova

Botasot - 13.08.2019

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, edhe një herë e ka ripërsëritur se zgjedhjet janë të pashmangshme. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, tha se mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme është e ...

Veseli: Lufta kundër korrupsionit nuk është e lehtë, por do t’ia dal

Lajmi.net - 14.08.2019

Ai ka thënë se këtë betejë e cila është shumë e vështirë, e ka nisur nga partia e tij dhe do ta vazhdojë në gjitha institucionet e Kosovës. Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, në një intervistë për ...

Veseli: Këto zgjedhje vendosin pro ose kundër aleatëve

Alsat - 14.08.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli , ka pritur sot në takime lamtumirëse ambasadorët e Mbretërisë së Bashkuar dhe atë të Kroacisë, të cilët i ka falënderuar për bashkëpunimin dhe ...

Veseli: Vrasja e shkupjanit të Haraçinës, ishte shkaku për protestat studentore në Prishtinë

Portalb - 14.08.2019

Kadri Veseli , Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe Kryetari i PDK-së, dje në një ceremoni që u mbajt në Bibliotekën Kombëtare, foli edhe për një ngjarje autobiografike që kishte ndodhur gati tri ...

Isa Mustafa sulmon Kadri Veselin për korrupsionin e nepotizmin: Duhet të shkoni në lavazh

Zeri - 13.08.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka kritikuar të parin e PDK-së, Kadri Veselin lidhur me premtimet që ky i fundit po i bën për korrupsion dhe nepotizmin.

Veseli bashkëluftëtarëve të tij: Tash duhet ta fitojmë luftën kundër korrupsionit dhe nepotizmit

Lajmi.net - 13.08.2019

Ai ka ndarë kujtime nga lufta, por siç ka shkruar ai në faqen e tij në Facebook, temë kryesore bashkë me ta kishte betejat për zhvillimin e vendit. Veseli ka shkruar se bashkë me luftëtarët UÇK-së do ...

Veseli: Zgjedhjet janë të pashmangshme, më 22 gusht shpërndahet Kuvendi

Telegrafi - 13.08.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha se zgjedhjet janë të pashmangshme. Këto komente Veseli i bëri me rastin e shpërndarjes së certifikatave për të rinj të cilët janë trajnuar në fushën e ...

Veseli: Zgjedhjet të pashmangshme, qytetarët të marrin vendim si duhet të ecë Kosova

Zeri - 13.08.2019

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, edhe një herë e ka ripërsëritur se zgjedhjet janë të pashmangshme. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, tha se mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme është e ...

Veseli: Në qeverisjen time katërvjeçare s’do të ketë njerëz të korruptuar

Zeri - 14.08.2019

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, është zotuar sërish se se do ta luftojë korrupsionin dhe nepotizmin. Kjo, siç ka thënë kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, do ta paraqesë betejën më të madhe në ...

Veseli: Këto zgjedhje vendosin pro ose kundër aleatëve

Botasot - 14.08.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli , ka pritur sot në takime lamtumirëse ambasadorët e Mbretërisë së Bashkuar dhe atë të Kroacisë, të cilët i ka falënderuar për bashkëpunimin dhe ...

Mustafa: Ata që e kultivuan korrupsionin e nepotizmin të shkojnë në lavazh të pastrohen

Lajmi.net - 13.08.2019

Mustafa ka thënë se ata “duhet të shkojnë në lavazh, të pastrohen brenda e jashtë”, e “jo të qeverisin me Kosovën”. Ndonëse nuk ka përmendur asnjë subjekt politik në këtë postim, kujtojmë se PDK-ja ...

Veseli bashkëluftëtarëve të tij: Tash duhet ta fitojmë luftën kundër korrupsionit dhe nepotizmit

Telegrafi - 13.08.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot një grup bashkëluftëtarësh nga zona të ndryshme. Ai ka ndarë kujtime nga lufta, por siç ka shkruar ai në faqen e tij në ...

Veseli i bindur: Zgjedhjet të pashmangshme, më 22 gusht shpërndahet Kuvendi

Koha.net - 13.08.2019

Me rastin e shpërndarjes së certifikatave për të rinjtë e trajnuar në fushën e ndërmarrësisë dhe zhvillim të planeve të biznesit, kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Vesli tha se zgjedhjet janë të ...

Veseli: Këto zgjedhje vendosin pro ose kundër aleatëve

Telegrafi - 14.08.2019

​Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli , ka pritur sot në takime lamtumirëse ambasadorët e Mbretërisë së Bashkuar dhe atë të Kroacisë, të cilët i ka falënderuar për bashkëpunimin dhe ...

Veseli: Këto zgjedhje vendosin pro ose kundër aleatëve

BalkanWeb - 14.08.2019

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli teksa ka pritur në një takim lamtumire ambasadorët e Mbretërisë së Bashkuar dhe atë të Kroacisë, deklaroi se këto zgjedhje do të vendosin nëse janë pro apo ...

Veseli: Këto zgjedhje vendosin pro ose kundër aleatëve

Zeri - 14.08.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli , ka pritur sot në takime lamrumirëse ambasadorët e Mbretërisë së Bashkuar dhe atë të Kroacisë, të cilët i ka falënderuar për bashkëpunimin dhe ...