TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Krasniqi: Asgjë e mirë nuk vjen nga Kadri Veseli dhe PDK

Botasot - 15.04.2019

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka deklaruar se vendit mund t’i kthehet dinjiteti vetëm me Kadri Veselin kryeministër dhe me PDK-në në qeverisje. Njohësi i zhvillimeve politike në vend, Faik ...

Luftë midis bastionit të Thaçit dhe Veselit

Botasot - 15.04.2019

Ka disa muaj që PDK-ja ka filluar aktivitetin zgjedhor dhe siç duket punët nuk po shkojnë edhe aq mirë dhe kjo për faktin se aktiviteti zgjedhor në PDK ka hyrë në ‘ngërç ‘politik.

Tahiri për përplasjen e PDK’së në Skenderaj: Ishte vetëm konfrontim me fjalë

Gazeta Express - 15.04.2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka folur për përleshjen në degën e PDK-së në Skenderaj në emisionin Frontal në T7. Sipas Tahirit ky rast ka qenë i izoluar dhe se kanë qenë vetëm konfrontime me ...

Sot në Frontal flet Ministri Abelard Tahiri

Gazeta Express - 15.04.2019

Abelard Tahiri, është mysafirë në emisionin Frontal që nisë në orën 17:00 në T7. Ministri Tahiri do të flasë për ndryshimet në Kodin Penal të Republikës së Kosovës dhe zhvillimet e fundit në Partinë ...

Baraliu: PDK-ja, kërcënim për qeverinë 'Haradinaj'

Zeri - 15.04.2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, së fundmi ka deklaruar se vendit mund t’i kthehet dinjiteti vetëm me Kadri Veselin kryeministër dhe me PDK-në në qeverisje.

PDK: Po angazhohemi ta çojmë deri në fund këtë mandat qeverisës

Zeri - 15.04.2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, së fundmi ka deklaruar se vendit mund t’i kthehet dinjiteti vetëm me Kadri Veselin kryeministër dhe me PDK-në në qeverisje.

LDK: PDK-ja mund ta rrëzojë Qeverinë

Zeri - 15.04.2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, së fundmi ka deklaruar se vendit mund t’i kthehet dinjiteti vetëm me Kadri Veselin kryeministër dhe me PDK-në në qeverisje.

Deputeti i AAK-së: PDK nuk mund ta rrëzojë Qeverinë

Zeri - 15.04.2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, së fundmi ka deklaruar se vendit mund t’i kthehet dinjiteti vetëm me Kadri Veselin kryeministër dhe me PDK-në në qeverisje, shkruan sot ...

Sekretari i AAK-së komenton idenë e PDK-së për kandidimin e Veselit për Kryeministër

Gazeta Express - 14.04.2019

Partneri i koalicionit qeverisës i PDK-së, AAK-ja, po e merr me sportivitet deklaratën e Enver Hoxhajt se besimi në shtet mund të rikthehet vetëm kur në postin e kryeministrit të Kosovës të vjen ...

Tahiri: Kadri Veseli do të jetë kandidat i PDK-së për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme

Lajmi.net - 15.04.2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka folur për përleshjen në degën e PDK-së në Skenderaj. Sipas Tahirit ky rast ka qenë i izoluar dhe kanë qenë vetëm konfrontime me fjalë.

Deputeti i NISMA-s: Ka përçarje në PDK, Veselit po ia bëjnë qejfin për Kryeministër

Botasot - 13.04.2019

Deputeti i NISMA-s Socialdemokrate, Haxhi Shala, i ka komentuar deklarimet e nënkryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, i cili tha sot se “vetëm Kadri Veselit, kur të bëhet kryeministër mund ta kthejë ...

Deputeti i AAK’së: PDK nuk mund ta rrëzojë Qeverinë, deklaratat e tyre nuk i shohim serioze

Gazeta Express - 15.04.2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, së fundmi ka deklaruar se vendit mund t’i kthehet dinjiteti vetëm me Kadri Veselin kryeministër dhe me PDK-në në qeverisje.

Tahiri flet për përleshjen në Skënderaj, e zbulon kandidatin e PDK-së për kryeministër

Zeri - 15.04.2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka folur për përleshjen në degën e PDK-së në Skenderaj. Sipas Tahirit ky rast ka qenë i izoluar dhe kanë qenë vetëm konfrontime me fjalë.

PDK-ja paralajmëron rrëzimin e Qeverisë

Medial - 15.04.2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, së fundmi ka deklaruar se vendit mund t’i kthehet dinjiteti vetëm me Kadri Veselin kryeministër dhe me PDK-në në qeverisje.

Tahiri: Veseli do të jetë kanidadat për kryeministër

Botasot - 15.04.2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka folur për përleshjen në degën e PDK-së në Skenderaj. Sipas Tahirit ky rast ka qenë i izoluar dhe kanë qenë vetëm konfrontime me fjalë.

AAK-ja nuk po e merr seriozisht PDK-në për rrëzimin e qeverisë

Botasot - 15.04.2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, së fundmi ka deklaruar se vendit mund t’i kthehet dinjiteti vetëm me Kadri Veselin kryeministër dhe me PDK-në në qeverisje.

PDK-ja paralajmëron rrëzimin e Qeverisë

Tetova Sot - 15.04.2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, së fundmi ka deklaruar se vendit mund t’i kthehet dinjiteti vetëm me Kadri Veselin kryeministër dhe me PDK-në në qeverisje.