TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ASH- Zaevit: Nuk e bëjnë dot drejtësinë ata që duhet të përgjigjen para saj

Tetova Sot - 14.08.2019

I nderuari Kryeministër nuk e dimë cila është e vërteta e deklaratës së Blerim Bexhetit, ne pohimet e tija se Ju i keni kërkuar ndihmë, pikërisht atij që të ushtroj ndikimin e tij për ta shkarkuar ...

Ahmeti: Zaevi dhe Bexheti do sqarohen

Ina - 13.08.2019

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka komentuar përplasjet mes kryeministrit Zaev dhe kryetarit të Sarajit, Blerim Bexheti. Sipas tij, pas gjithë këtyre debateve, Zoran Zaev ...

Zaev: Me Bexhetin kam biseduar për spekulimet se dikush po e mbron Jovo Vangelovskin

Zhurnal - 13.08.2019

Me kryetarin e Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, sqaron Zaev, bisedova për problemin me ekspansionin e ndërtimeve pa leje në Matkë. Kërkova të veprohet sipas ligjit dhe përmes institucioneve të ...

Ahmeti: Zaev dhe Bexheti do të sqarohen shumë shpejt

Alsat - 13.08.2019

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim gjatë një konference për shtyp tha se në fund fare, pas gjithë këtyre debateve, Zoran Zaev dhe Blerim Bexheti do t’i zgjidhin këto mosmarrëveshje dhe se ato ...

Ahmeti: Zaev dhe Bexheti do të sqarohen shumë shpejt

Telegrafi - 13.08.2019

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në një konferencë për shtyp tha se pas gjithë këtyre debateve, Zoran Zaev dhe Blerim Bexheti do të zgjidhin mosmarrëveshjet.

Zaevi-Bexhetit: Të gjithë janë të barabartë para ligjit

Alsat - 13.08.2019

Akuzave të Bexhetit, kryeministri Zoran Zaev i është përgjigjur përmes një postimi në rrjetin social Facebook duke mohuar pretendimet e kreut të Sarajit për hakmarrje apo presion për ndërrime në ...

Zaev i kthen përgjigje Blerim Bexhetit

Ina - 13.08.2019

Kyeministri Zoran Zaev ka reaguar ndaj komentit të kryetarit të komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, sipas të cilit Zaev i ka bërë presion që të ndikonte në disa anëtarë të Këshillit Gjyqësor për ...

Zaev: Kam biseduar me Bexhetin, për të kthyer drejtësinë

Flaka - 13.08.2019

Kryeministri Zaev ndëkorhë thotë se ai biosedon me të gjithë krerët e komunave kur bëhet fjalë për problem që I brengosin qytetarwt e në të cikat qeveria mund të ndihmojë.

Zaev: Me Blerim Bexhetin kam biseduar për shumë gjëra

Telegrafi - 13.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev, përmes rrjetit social në ‘Facebook’ shkroi se ai bisedon me të gjithë kryetarët e komunave kur bëhet fjalë për probleme të komunave dhe probleme të posaçme që shqetësojnë ...

Shilegov: Blerim Bexheti nuk mund të caktojë referendum për Matkën

Telegrafi - 13.08.2019

Kryetari i Bashkisë së Shkupit, Petre Shilegov tha se deklarata e kryetarit të Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti që ndaj tij ka pasur presion që të rrënohet vetëm një nga tre platformat e Matkës, në ...

“Matka”, Bexheti: Zaevi po më hakmerret

Alsat - 13.08.2019

Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti ka thënë se iniciativa e anti-korrupsionit për padi ndaj tij është hakmarrje e kryeministrit Zoran Zaev për shkak të refuzimit që i ka bërë një kërkese ...

Bexheti: Antikorrupsioni ngriti procedurë kundër meje pasi refuzova të ndikojë në ndërrimin e një kryetari të gjykatës

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti sot ka deklaruar se Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit (KSHPK) ka ngritur procedurë kundër tij pasi e ka ...

Bexheti: Zaev më ka kërkuar të ndikoj tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor, për ndryshimin e një kryetari të gjykatës

Telegrafi - 13.08.2019

Kryetari i Komunës së Sarajit Blerim Bexheti, thotë se kryeministri Zoran Zaev i ka bërë presion që të ndikojë tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor, që të ndryshohet kryetari i një gjykate.

Bexheti: Refuzova kërkesën e Zaevit, mu vërsulën nga Antikorrupsioni (video)

Alsat - 13.08.2019

Kreu i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka deklaruar se kryeministri aktual Zoran Zaev ka kërkuar nga ai që të ndikoj në ndërrimin e një kryetari të një gjykate.

Bexheti kundër Zaevit: Ja çfarë presioni më bënte?!

Ina - 13.08.2019

Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka theksuar sot se kryeministri Zoran Zaev i ka bërë presione që të ndikojë tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor Republikan për të ndërruar një kryetar të ...

Bexheti: Zaev më ka kërkuar që të ndikoj mbi Këshillin gjyqësor

Tetova Sot - 13.08.2019

Kryetari I komunës së Sarajit Blerim Bexheti, akuzon kryeministrin Zoran Zaev, për presion politik. Sipas, Bexhetit, I gjithë presioni ka filluar, pas një telefonate që ka pasur Zoran Zaev me Blerim ...

Nuk e bëjnë dot drejtësinë ata që duhet të përgjigjen para saj

Gazeta Express - 14.08.2019

Partia e Ziadin Selës, Aleanca për Shqiptarët përmes një kumtese me shkrim ka reaguar për konfliktin e fundit mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kreut të komunës së Sarajit, Blerim Bexheti.

Bexheti, do të flas në detaje për prapaskenat politike në Matkë

Tetova Sot - 12.08.2019

Kryetari I komunës së Sarajit Blerim Bexheti, nesër (e martë) në ora 12 në hapësirat e komunës së Sarajit do të ketë brifng me gazetar më pas deklaratë për medie.

Zaev: Nga Bexheti kërkova të veprohet sipas ligjit

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Bisedoj me të gjithë kryetarët e komunave për probleme të komunave dhe posaçërisht probleme të cilat i shqetësojnë qytetarët, ndërsa për të cilat mund të ndihmojë ...

Ahmeti: Zaev dhe Bexheti do të sqarohen shumë shpejt

Flaka - 13.08.2019

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim gjatë një konference për shtyp tha se në fund fare, pas gjithë këtyre debateve, Zoran Zaev dhe Blerim Bexheti do t’i zgjidhin këto mosmarrëveshje dhe se ato ...

Zaev i përgjigjet Bexhetit: Të gjithë jemi të barabartë para ligjit

Gazeta Express - 13.08.2019

Akuzave të Bexhetit, kryeministri Zoran Zaev i është përgjigjur përmes një postimi në rrjetin social Facebook duke mohuar pretendimet e kreut të Sarajit për hakmarrje apo presion për ndërrime në ...

Zaev: Me Blerim Bexhetin kam biseduar për shumë gjëra

Botasot - 13.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev, përmes rrjetit social në ‘Facebook’ shkroi se ai bisedon me të gjithë kryetarët e komunave kur bëhet fjalë për probleme të komunave dhe probleme të posaçme që shqetësojnë ...

Shilegov: Blerim Bexheti nuk mund të caktojë referendum për Matkën

Botasot - 13.08.2019

Kryetari i Bashkisë së Shkupit, Petre Shilegov tha se deklarata e kryetarit të Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti që ndaj tij ka pasur presion që të rrënohet vetëm një nga tre platformat e Matkës, në ...

Bexheti: Zaev më ka kërkuar të ndikoj tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor, për ndryshimin e një kryetari të gjykatës

Botasot - 13.08.2019

Kryetari i Komunës së Sarajit Blerim Bexheti, thotë se kryeministri Zoran Zaev i ka bërë presion që të ndikojë tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor, që të ndryshohet kryetari i një gjykate.

Bexheti: Refuzova kërkesën e Zaevit, mu vërsulën nga Antikorrupsioni (Video)

Tetova Sot - 13.08.2019

Kreu i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka deklaruar se kryeministri aktual Zoran Zaev ka kërkuar nga ai që të ndikoj në ndërrimin e një kryetari të një gjykate.

Edhe Blerim Bexheti plasi “bombë” kundër Zaevit

Flaka - 13.08.2019

Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka theksuar sot se kryeministri Zoran Zaev i ka bërë presione që të ndikojë tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor Republikan për të ndërruar një kryetar të ...

ASH: Nuk e bëjnë dot drejtësinë ata që duhet të përgjigjen para saj

Alsat - 14.08.2019

“I nderuari Kryeministër nuk e dimë cila është e vërteta e deklaratës së Blerim Bexhetit, ne pohimet e tija se Ju i keni kërkuar ndihmë, pikërisht atij që të ushtroj ndikimin e tij për ta shkarkuar ...

Bexheti, do të flas në detaje për prapaskenat politike në Matkë

Flaka - 12.08.2019

Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti, nesër (e martë) në ora 12 në hapësirat e komunës së Sarajit do të ketë brifng me gazetar më pas deklaratë për medie.

Ahmeti: Zaev dhe Bexheti do të sqarohen shumë shpejt (VIDEO)

Tetova Sot - 13.08.2019

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim gjatë një konference për shtyp tha se në fund fare, pas gjithë këtyre debateve, Zoran Zaev dhe Blerim Bexheti do t’i zgjidhin këto mosmarrëveshje dhe se ato ...

Zaevi-Bexhetit: Të gjithë janë të barabartë para ligjit

Tetova Sot - 13.08.2019

Akuzave të Bexhetit, kryeministri Zoran Zaev i është përgjigjur përmes një postimi në rrjetin social Facebook duke mohuar pretendimet e kreut të Sarajit për hakmarrje apo presion për ndërrime në ...

Bexheti: Refuzova kërkesën e Zaevit, mu vërsulën nga Antikorrupsioni

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Kreu i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka deklaruar se kryeministri aktual Zoran Zaev ka kërkuar nga ai që të ndikoj në ndërrimin e një kryetari të një gjykate.

Bexheti kundër Zaevit: Ja çfarë presioni më bënte?!

Antpress - 13.08.2019

Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka theksuar sot se kryeministri Zoran Zaev i ka bërë presione që të ndikojë tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor Republikan për të ndërruar një kryetar të ...

ASH porosi Zaevit: Nuk e bëjnë drejtësinë ata që duhet të përgjigjen para saj

Ina - 14.08.2019

Aleanca për Shqiptarët (ASH) sot i ka përcjellë një porosi kryeministrit Zoran Zaev. “I nderuari Kryeministër nuk e dimë cila është e vërteta e deklaratës së Blerim Bexhetit, ne pohimet e tija se Ju ...

Bexheti sot do të flas në detaje për prapaskenat politike në Matkë

Ina - 13.08.2019

Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti, sot në ora 12 në hapësirat e komunës së Sarajit do të ketë brifing me gazetar më pas deklaratë për medie.

(VIDEO) AHMETI: Zaev dhe Bexheti do të sqarohen shumë shpejt

Medial - 13.08.2019

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim gjatë një konference për shtyp tha se në fund fare, pas gjithë këtyre debateve, Zoran Zaev dhe Blerim Bexheti do t’i zgjidhin këto mosmarrëveshje dhe se ato ...

ASH: Nuk e bëjnë drejtësinë ata që duhet të përgjigjen para saj

Medial - 14.08.2019

14 gusht 2019 I nderuari Kryeministër nuk e dimë cila është e vërteta e deklaratës së Blerim Bexhetit, në pohimet e tija se Ju i keni kërkuar ndihmë, pikërisht atij që të ushtrojë ndikimin e tij për ...