TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mesazhi i Bilall Kasamit drejtuar futbollistëve të klubit të zemrës, KF “Shkëndija” (Video)

Ina - 13.08.2017

Milani është njëri prej klubeve më të pëlqyera nga shqiptarët. Shorti i cili ia vendosi përballë Shkëndijën në Europa League ka sjellë emocione të përziera te tifozët por edhe politikanët, të cilët ...

Armend Alimi flet për golin e shënuar (VIDEO)

InfoSport - 13.08.2017

Armend Alimi është emri i parë që u regjistrua në listën e golashënuesve të Shkëndijës për sezonin e ri futbollistik, 2017/2018. Mesfushori kumanovarë shënoi një super gol ndaj Vardarit në takimin ...

Fanellat e reja me fat për Shkëndijën (VIDEO)

InfoSport - 12.08.2017

Fanellat e reja i kanë sjellë fat Shkëndijës, pasi skuadra tetovare në ndeshjen e sotme derbi ndaj rivalëve kryesor për titull, Vardarit, shënoi fitore të pastërt 2:0.

Qatip Osmani ka diçka edhe për “Ballistët”

InfoSport - 12.08.2017

Pas 5 viteve Qatip Osmani sërish është rikthyer te Shkëndija, te e cila skuadër ka respketin maksimal, si nga drejtuesit e skuadrës, po ashtu edhe nga grupi i tifozëve “Ballistët”, të cilët gjatë ...

Kampioni gjunjëzohet në Tetovë (VIDEO)

Portalb - 12.08.2017

Nënkampionët e Maqedonisë, skuadra e Shkëndijës i ka dhënë leksion futbolli kampionëve aktual Vardarit në ndeshjen e xhiros së parë të kampionatit të Ligës së Parë të Maqedonisë, duke e mundur me ...

Qatip Osmani ju tregon reçetën e fitores ndaj Vardarit

InfoSport - 12.08.2017

Shkëndijës në dy vitet e fundit i mungonin rezultatet shumë pozitive në përballjet me Vardarin. Megjithatë me Qatip Osmanin në krye Shkëndija që në ndeshjen e saj të parë ndaj rivalëve kryesor për ...

Hasani: E filluam sezonin ashtu siç dëshironim!

InfoSport - 12.08.2017

Shkëndija e nisi sezonin me fitore 2:0 ndaj rivaleve për titullin e kampionit, Vardarit. Pas ndeshjes, kapiteni Ferhan Hasani është shprehur i kënaqur me lojën e treguar të skuadrës së tij dhe për ...

Start fantastik për Shkëndijën e Tetovës

SuperSport - 12.08.2017

Ky fillim sezoni mund të konsiderohet me të vertetë fantastik për Shkëndijën e Tetovës. Pasi kaloi tre ture në Europë dhe tashmë bëhet gati të sfidojë gjigandët italianë të Milanit në një përballje ...

Destani së bashku me Angellovskin ndjekin ndeshjen Shkëndija-Vardari

InfoSport - 12.08.2017

Pronari i Shkëndijës së Tetovës, Lazim Destani rrallë herë shihet në tribunat VIP për të ndjekur ndeshjet e skuadrës së tij në Ligën e Parë të Maqedonisë.

Shkëndija nis vrullshëm sezonin: Mund Vardarin 2:0

Flaka - 12.08.2017

Shkëndija e Tetovës e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri në futbollin elitar duke mundur 2:0 kampionin në fuqi Vardarin. Pjesa e parë foli për vendasit të cilët gjatë gjithë kohës krijuan ...

Mesazhi i Bilall Kasamit drejtuar fansave të klubit futbollistik “Shkëndija” (VIDEO)

Almakos - 12.08.2017

Mesazh motivues i kryetarit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, drejtuar fansave të klubit futbollistik ...

Shkëndija “gjunjëzon” kampionët e Vardarit

Lajmi.net - 12.08.2017

. Shkëndija e ka hapur me fitore sezonin në Maqedoni, duke mposhtur 2:0 kampionët e Vardarit. Skuadra shqiptare tregoi edhe një herë se mbetet favorite për të fituar titullin në sezonin që ka nisur.

Shkëndija e nis mbarë, mund kampionët për të marshuar drejt titullit (VIDEO)

InfoSport - 12.08.2017

Shkëndija e ka nisur në mënyrën më të mirën kampionatin e 26-të në elitën e futbollit vendor, duke shënuar fitore në ndeshjen e parë të sezonit të ri ndaj kampionëve në fuqi të Vardarit, shkruan ...

Elita 5 mesazh Shkëndijës para ndeshjes me Milanin (VIDEO)

Lajm - 12.08.2017

Elita 5 ka kërkuar nga Shkëndija t’i bëjë krenarë gjithë shqiptarët dhe të japë gjithçka në fushë kur të takohet me Milanin në Europa League. Arif Ziberi nga Grupi Elita 5, i ka dërguar një mesazh ...

Shkëndija e nis me fitore, barazon Renova (Video)

Telegrafi - 12.08.2017

Shkëndija e ka nisur me fitore sezonin e ri në elitën e futbollit të Maqedonisë. Skuadra nga Tetova ka triumfuar me rezultat 2-0 përballë Vardarit. Gjysma e parë nuk prodhoi gola, ashtu që ekipet ...

Shkëndija-Vardari, pjesa e parë mbyllet pa gola (VIDEO)

InfoSport - 12.08.2017

Shkëndija dhe Vardari e kanë mbyllur pa gola pjesën e parë të ndeshjes së xhiros hapëse për sezonin e ri futbollistik në vendin tonë. Edhe përkundër dominimit të plotë të Shkëndijës, “kuqezinjtë” nga ...

Shkëndija gjunjëzoi Vardarin

Ina - 12.08.2017

Ekipi i Shkëndijes ka arritur të kalojë në epërsi me super golin e Alimit në minuten e 61. Pas asaj Junior dyfishoi rezultatin me 2-0 me një asist nga kapiteni i Shkëndijes Hasani.

GOOOOOOOL…Zhuni bënë që festa të vazhdojë, Shkëndija shënon sërish (VIDEO)

InfoSport - 12.08.2017

Shkëndija ka realizuar edhe golin e dytë në përballjen ndaj Vardarit, kësaj rradhe me autorë Stenio Zhunior, i cili pasi pranoi një top mjaft të mirë në zonë nga ana e kapitenit Ferhan Hasani, me të ...

Ballistët: Rrahëm Daçian, Helsinkin, Trakain…tash rradhën e ka Miravci-Vardari (VIDEO)

InfoSport - 12.08.2017

Një Shkëndijës shumë dominuese në fushën e blertë, me super “Ballistët”, të cilët në fillim të takimit shpalosën një koreografi të bukur, që kishte një domethënie të madhe.

Shkëndija po shkatërron Vardarin, vjen goli i dytë

Alb Portali - 12.08.2017

Loading... Armend Alimi dhe menjëherë më pas Junior ka dyfishuar shifrat duke zhvilluar një lojë të jashtëzakonshme në pjesën e dytë dhe avantazhi prej dy golash i jep mundësi Shkëndijës që të hap ...

Formacioni zyrtarë i Vardarit për ndeshjen ndaj Shkëndijës

InfoSport - 12.08.2017

Trajneri i Vardarit, Goce Sedloski para pak çastesh ka publikuar formacionin me të cilin do të zbret në fushë në ndeshjen derbi të javës së parë në elitën e futbollit vendor kundër Shkëndijës.

Spirovski:Në Tetovë për fitore!

Lajm - 12.08.2017

Me derbin e madh mes Shkëndijës dhe Vardarit, të shtunën (sot) nis kampionati i 26-të i Maqedonisë në futboll. Skuadrat në fjalë edhe sivjet janë kandidatë për titullin e kampionit.

Hasani para ndeshjes me Vardarin: Në derbi pa emocione

Lajm - 12.08.2017

Me derbin e madh mes Shkëndijës dhe Vardarit, të shtunën (sot) nis kampionati i 26-të i Maqedonisë në futboll. Skuadrat në fjalë edhe sivjet janë kandidatë për titullin e kampionit.

Bonucci, kapiten i Milanit kundër Shkëndijës

Lajm - 12.08.2017

Përforcimi më i madh i Milanit gjatë kësaj vere, Leonardo Bonucci, do të jetë kapiten i Milanit në ndeshjen zyrtare kundër Shkëndijës. Ndeshja e parë e play-off për Ligën e Europës do të zhvillohet ...

Shkëndija-Milan, 10 mijë bileta për 24 orë

SuperSport - 12.08.2017

Shkëndija-Milan është mmë tepër se një derbi kuqezi. Është një ëndërr për tifozët shqiptarë dhe jo vetëm ata që jetojnë në Tetovë. Kjo bën që interesimi për biletat e duelit të 24 Gushtit, ku ...

Davidi përball Goliathit: Përse Shkëndija e Tetovës nuk është `kafshatë e lehtë` për gjigantin Milan

Alb Portali - 12.08.2017

Loading... Ekipi shqiptar i Shkëndisë së Tetovës në Maqedoni brenda pak kohësh po bën një emër të mirë në futbollin evropian. Edhe me startin e këtij viti, ky ekip me lojtarë modest ka shënjuar ...

Meçkarovski, kryesori i derbit Shkëndija – Vardari

InfoSport - 12.08.2017

Dimitar Meçkarovski është caktuar për të ndarë drejtësinë në derbi ndeshjen e javës së parë midis Shkëndijës dhe Vardarit, ndeshje kjo që do të zhvillohet sot në stadiumin e qytetit të Tetovës.

LPFM, sezoni i ri nis me dy super përballje

InfoSport - 12.08.2017

Liga e Parë Futbollistike e Maqedonisë starton nesër me dy super përballje, që do të zhvillohen mes skuadrave tetovare dhe atyre shkupjane. Bëhet fjalë për ndeshjet, Shkëndija – Vardari, ndeshje kjo ...

Shkëndija leksion futbolli Vardarit – VIDEO

Shqipmedia - 12.08.2017

Ky fillim sezoni mund të konsiderohet me të vertetë fantastik për Shkëndijën e Tetovës. Pasi kaloi tre ture në Europë dhe tashmë bëhet gati të sfidojë gjigandët italianë të Milanit në një përballje ...

Surpriza/ Shkëndija shet 15 mijë bileta në 24 orë për duelin me Milanin

SOT - 12.08.2017

Shkëndija do të presë Milanin më 24 gusht në stadiumin “Filipi i Dytë” në Shkup, në duelin e kthimit për fazën “play-off” të Ligës së Europës. surprizë është fakti se në pak më shumë se 24 orë, klubi ...

Shkëndija e nis me fitore, barazon Renova (Video)

Almakos - 12.08.2017

Shkëndija e ka nisur me fitore sezonin e ri në elitën e futbollit të Maqedonisë. Skuadra nga Tetova ka triumfuar me rezultat 2-0 përballë Vardarit. Gjysma e parë nuk prodhoi gola, ashtu që ekipet ...

Shkëndija-Milan, 10 mijë bileta për 24 orë

Mapo - 12.08.2017

Shkëndija-Milan është mmë tepër se një derbi kuqezi. Është një ëndërr për tifozët shqiptarë dhe jo vetëm ata që jetojnë në Tetovë. Kjo bën që interesimi për biletat e duelit të 24 Gushtit, ku ...

Shkëndija në stilin e Milanit, brenda 24 orëve shesin 10000 bileta

InfoSport - 12.08.2017

Milani, një skuadër kjo që gjatë merkatos së verës harxhoi plotë 200 milion euro për transferime të futbollistëve të rinj, brenda 48 orëve kishte shitur 15 000 bileta në prag të ndeshjes së parë të ...

Gjithçka sillet rreth Shkëndijës.Përballja me Vardarin është më shumë se fitore

Alb Portali - 12.08.2017

Loading... Faktiditor.ch-sport Përplasje gjigandësh të paktën në futbollin e Maqedonisë, por më shumë se kaq e bën një ndeshje midis rivalëve të përjetshëm Shkëndija dhe Vardar.Të dyja me sytë kah ...

Demiri: Ne jemi kampionët dhe duhet filluar me fitore

InfoSport - 11.08.2017

Besir Demiri ka folur në prag të ndeshjes së parë të sezonit të ri, që skuadra e tij, Vardari do ta zhvillojë ndaj ish skuadrës së tij Shkëndijës. Demiri vitin e kaluar me Vardarin u shpallën ...

Para Milanit, Shkëndija ka një test force kundër Vardarit

Top Channel - 11.08.2017

Shkëndija ka koleksionuar një tjetër vit historik me përfaqësimin e saj europian. Si kurrë më parë, për të dytin vit me radhë skuadra arrin të hyjë në fazën e “play off”-eve për në grupet e Europa ...

“Buba” dhe Cuculi premtojnë fitore kundër Vardarit

Shqipmedia - 11.08.2017

Të shtunën të gjitha rrugët futbollistike në Maqedoni, do të çojnë drejt stadiumit të qytetit në Tetovë, ku do të zhvillohet derbi i madh i futbollit vendor Shkëndija – Vardari.

Ziadin Sela me mesazh: ” Shkëndija është shpresa e shqiptarëve , fitoni për Ballistët” (VIDEO)

Ina - 11.08.2017

Lideri i LR- PDSH -së Ziadin Sela përmes një video në profilin e tij në facebook ju është drejtuar futbollistëve të Shkëndisë për tju dhënë inkurajimin e tij për përballjen historike të play-off për ...

Milan-Shkëndija, 15 mijë bileta të shitura në dy ditë

Top Channel - 11.08.2017

Pas më shumë se 65 mijë të pranishmëve në ndeshjen e një raundi më parë parë kundër Universitatea Craiova, në takimin e kthimit të turit të tretë kualifikues të Europa League, Milani synon sërish të ...

Shkëndija prezanton fanellat e reja

SuperSport - 11.08.2017

Nga ajo foto e 94 kur Shkëndija e shqiptarëve vishte fanellat e Milanit duket se kanë kaluar shumë më tepër se 23 vjetët kalendarikë. Milani tani është kundërshtari i radhës në Europa League, ndërsa ...

Hasani: T’i lëmë anash emocionet, të mos gabojmë kundër Vardarit!

InfoSport - 11.08.2017

Liga e Parë e futbollit të Maqedonisë zbret siparin këtë fundjavë me mega-derbin Shkëndija-Vardari. Kapiteni i Shkëndijës, Ferhan Hasani pret një derbi të madh në Tetovë dhe deklaron se duhet të lënë ...

Albin Kurti ka një mesazh për Shkëndijën dhe Skënderbeun (VIDEO)

InfoSport - 11.08.2017

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përveç politikës, si duket e dëshiron edhe sportin. Ai me një mesazh ka dalë në mbështetje të dy skuadrave shqiptare që janë pjesë e fazës “play-off” të Liga ...

Rrathë të mëdha për të blerë një biletë për ndeshjen Shkëndija-Milan

InfoSport - 11.08.2017

Edhe pse deri në zhvillimin e ndeshjes midis Shkëndijës dhe Milanit ka edhe 13 ditë të plota, rrathë të gjata po presin për tu pajisur me një biletë më shumë për ndeshjen e 24 gushtit në “Telekom ...

Takimi me Shkëndijën? Milani shet 15.000 bileta për dy ditë!

InfoSport - 11.08.2017

Milani dhe Shkëndija do të përballet dy herë në kaudër të plej of-it të Liga Evropës. Gjigandët e Italisë nuk janë në nivelin e dëshiruar vitëve të fundit, mirëpo këtë verë kanë sjellur disa ...

Shkëndija zbulon fanellat e sezonit të ri (Foto/Video)

Telegrafi - 11.08.2017

Klubi shqiptar nga Maqedonia, Shkëndija e Tetovës ka zbuluar fanellat e reja për sezonin 2017/18. Shkëndija ka arritur në fazën ‘Play-Off’ të Ligës së Evropës, ku do të ndeshet me gjigantin evropian, ...

Për 48 orë mbi 15,000 bileta të shitura për ndeshjën Milan-Shkëndija

Shqipmedia - 11.08.2017

Pas më shumë se 65,000 spektatorëve ndaj Craiovas, Milani pritet të mbështetet mjaft shumë edhe në xhiron e tretë të të Europa Ligë, raporton GazettaDelloSport.

Hasani, Ibraimi dhe Cuculi sot shoqërohen më tifozët në Fan Shop

Almakos - 11.08.2017

Tre futbollistët kuqezi sot nga ora 14:00 deri në orën 16:00 do të qëndrojnë në Fan Shopin e klubit në qendër të Tetovës për tu shoqëruar me tifozët që në atë periudhë do të blejnë bileta për ...

Hasani, Ibraimi dhe Cuculi sot shoqërohen më tifozët në Fan Shop

Alb Portali - 11.08.2017

Tre futbollistët kuqezi sot nga ora 14:00 deri në orën 16:00 do të qëndrojnë në Fan Shopin e klubit në qendër të Tetovës për tu shoqëruar me tifozët që në atë periudhë do të blejnë bileta për ...

Kjo është fanella e re e Shkëndijës për sezonin garues 2017/2018! (VIDEO)

Alb Portali - 11.08.2017

“Fanella e re për sezonin garues 2017/2018 Shkëndija edhe sezonin e ri garues 2017/2018 do të vishet nga prodhuesi i veshjeve sportive Macron. Kompania italiane në bashkëpunim me përfaqësues të ...

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti mesazh për ndeshjen Shkëndija-Milan – VIDEO

Shqipmedia - 11.08.2017

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti mesazh për ndeshjen Shkëndija-Milan – VIDEO ...