TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Video/ Qytetari: Rama, shikoje këtë huligan, më ka shitur shtëpinë

Mapo - 11.09.2019

Një qytetar në Vlorë, ka denoncuar përmes një videoje nëndrejtorin e dorëhequr të kadastrës së Vlorës Klodian Troci, teksa e akuzon se i ka shitur shtëpinë.

“Huligan, hajdut”, qytetari i shkon në zyrë zyrtarit të Kadastrës që u dorëhoq: Ma shite shtëpinë (Video)

BalkanWeb - 11.09.2019

Një qytetar i Vlorës ka denoncuar përmes një video në “BalkanWeb” nëndrejtorin e dorëhequr të kadastrës së Vlorës Klodian Troci, ndërsa e akuzon atë se i ka shitur shtëpinë në bashkëpunim me një ...

Lame ankohet për deputetët: Mos më ndërhyni për punësime

Mapo - 11.09.2019

Agjencia Shtetërore e Kadastrës ka lajmëruar se janë 74 vende të lira puna që pritet të mbushen me specialistë e inxhinierë. Ka qenë Drejtori i përgjithshëm i kadastrës Artan Lame i cili me anë të ...

Furtunë në hipotekën e Vlorës, Lame: Mos ndërhyni më

Top Channel - 11.09.2019

Përfaqësues nga Drejtoria e Policisë dhe hetimi i krimit ekonomik kanë mbërritur këtë të mërkurë në zyrën e Kadastrës në Vlorë, ku sipas burimeve, 23 punonjës janë nën hetim për shpërdorim detyre.

“Më shite shtëpinë! Zbato vendimin e Gjykatës!”, qytetari akuzon nëndrejtorin e Kadastrës Vlorë/VIDEO

Top Channel - 11.09.2019

Ky është momenti kur një qytetar hyn në zyrën e nëndrejtorit të dorëhequr të kadastrës Klodian Troci, duke e akuzuar atë se i ka shitur shtëpinë në bashkëpunim me firmën.

Dosja e fituar në Gjykatën e Lartë nuk merret në shqyrtim, Policia mbërrin në Kadastrën e Vlorës

Top Channel - 11.09.2019

Drejtoria e policisë dhe hetimi i krimit ekonomik, kanë mbërritur këtë të mërkurë në ambientet e kadastrës së Vlorës. Shkak është bërë një dosje, të quajtur me numër 246, që është fituar ne Gjykatën ...

Nuk zbatoi vendimin, nisin hetimet për Hipotekën e Vlorës

ABC News - 11.09.2019

Drejtoria e Policisë së Vlorës dhe Hetimi i Krimit Ekonomik mbërriten këtë të mërkurë në ambientet e Kadastrës vendore Vlorë. Shkak është bërë një dosje, që është fituar në Gjykatën e Lartë, por ende ...

Pas furtunës së shkarkimeve, anti-krimi Ekonomik nis hetimin për 23 punonjës të Kadastrës (AKUZAT)

SOT - 11.09.2019

Krimi Ekonomik në Vlorë vë nën hetim 23 punonjës të Kadastrësë. Shkak për këtë është bërë tjetërsimi i pronave. Mësohet se punonjësit, të cilët janë tashmë nën hetim, akuzohen se i kanë dhënë një ...

Pas ‘futunës’ së shkarkimeve në Kadastrën e Vlorës, dorëhiqet një tjetër nëndrejtor i këtij institucioni

SOT - 11.09.2019

Pas shkarkimeve në Kadastrës e Vlorës, është dorëhequr nga detyra nëndrejtori tjetër i këtij institucioni Ardian Musta. Vetëm dy ditë më parë u shkarkuan drejtori dhe nëndrejtori i Kadastrës, të ...

Vlorë, pas furtunës te Kadastra, dorëhiqet kreu i ALUIZNI-t

Mapo - 11.09.2019

Ditën e sotme ka dhënë dorëheqjen kreu i ALUIZN-it në Vlorë, Ardian Musta. Kujotjmë se dy ditë më parë u largua drejtori i Kadastrës Vlorë Florian Alimadhi si dhe nëndrejtori Klordian Troci.

Dorëheqja ‘rrufe’, zbulohet arsyeja që dha nëndrejtori i Kadastrës Vlorë

BalkanWeb - 11.09.2019

“Dorëheqje për arsye personale”. Kjo ka qenë arsyeja që ka dhënë nëndrejtori i Kadastrës së Vlorës, Ardian Musta. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ gazetari Enrik Mehmeti tha se dorëheqja e ...

Tensionohet situata/ U shkarkuan me urdhër të prerë, drejtori dhe zyrtarët e lartë të Kadastrës së Vlorës refuzojnë të ...

SOT - 11.09.2019

Shkarkimi i drejtorit dhe nëndrejtorit të Kadastrës së Vlorës ka shkaktuar tensione në këtë institucion. Mësohet se Florian Alimadhi, ish-kreu i Kadastrës dhe ish-nëndrejtori Klodian Troci, kanë ...

Ekspertë dhe agjentë hyjnë në Kadastrën e Vlorës, marrin dosje dhe informacione të rëndësishme

BalkanWeb - 11.09.2019

Dita e sotme ka nisur me tensione në Kadastrën e Vlorës, për shkak të shkarkimeve të fundit të drejtorit, nëndrejtorit dhe shumë punonjësve. Gazetari Enrik Mehmetaj tha për “BalkanWeb” se zyrtarët e ...

“Kush ua fut miqtë, PD apo PS?”, Lame: Miq e shok ka nga çdo parti

BalkanWeb - 11.09.2019

Kreu i Kadastrës, Artan Lame në një lidhje telefonike për ‘News24’ pranoi se ka ndërhyrje të vazhdueshme nga politika për punësimet në institucionet që ai ka në varësi.

Dorëhiqet nëndrejtori i Kadastrës Vlorë

Botasot - 11.09.2019

Dorëhiqet nëndrejtori i Kadastrës së Vlorës, Ardian Musta. Ky vendim është marrë ditën e sotme, ndërkohë që nuk dihen ende arsyet që e kanë shtyrë. Kjo dorëheqje vjen pas një vale shkarkimesh në ...

Kadastra kërkon 74 punonjës të rinj, Lame-politikanëve: Mos ndërhyni, duam profesionistë, jo miq

Botasot - 11.09.2019

Drejtori i përgjithshëm i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, njoftoi sot se janë hapur 74 vende të reja pune për profesionistë, në rang vendi.

Reforma në Kadastër, Lame: I them gruas që të mos më ndërhyjë për punësime! Duam profesionistë

Top Channel - 11.09.2019

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame tha se stafi në drejtorinë që ai drejton, pjesa më e madhe e punonjësve nuk ka arsimin përkatës dhe se do të bëhet një reformë, duke përthithur ...

Tensionet në Vlorë, Lame: Jo për shkarkimet në Kadastër, po prishen qindra objekte pa leje

BalkanWeb - 11.09.2019

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, ka sqaruar në një lidhje telefonike për News 24 situatën e tensionuar pranë Kadastrës së Vlorës.

Lame: Mos ndërhyni për punësime në Kadastër

RTSH - 11.09.2019

Agjencia Shtetërore e Kadastrës ka lajmëruar sot hapjen e garës për punësimin e 74 specialistëve si punonjës në strukturë dhe jo me kontratë. Duke renditur sfidat e institucionit që drejton, Artan ...

Pas shkarkimeve në Kadastrën e Vlorës, dorëhiqet nëndrejtori

BalkanWeb - 11.09.2019

Pas shkarkimeve në Kadastrës e Vlorës, është dorëhequr nga detyra nëndrejtori tjetër i këtij institucioni Ardian Musta. Vetëm dy ditë më parë u shkarkuan drejtori dhe nëndrejtori i Kadastrës, të ...

“O Kadastra, o miqtë”, Lame tregon sfidat e reja: Hapet gara për 74 specialistë

ABC News - 11.09.2019

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, doli në një deklaratë për mediat këtë të mërkurë. Ai tha se agjencia ka përfunduar procesin e parë të riorganizimit të saj, i cili ka prodhuar ...

Tensione në zyrën e Kadastrës në Vlorë, të shkarkuarit rezistencë për të mos lëshuar zyrat

BalkanWeb - 11.09.2019

Shkarkimi i drejtorit dhe nëndrejtorit të Kadastrës së Vlorës ka shkaktuar tensione në këtë institucion. Mësohet se Florian Alimadhi, ish-kreu i Kadastrës dhe ish-nëndrejtori Klodian Troci, kanë ...

Kërkohen 74 punonjës të ri në Kadastër, Lame thirrje politikanëve: Mos ndërhyni për punësimin e miqve!

BalkanWeb - 11.09.2019

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, ka njoftuar sot hapjen e garës për 74 vende të lira pune në të gjithë vendin. Në një dalje për media, Lame tha se bëhet fjalë për punësimin e 74 ...

Hapen vende pune në Kadastër, Artan Lame: Mos më ndërhyni për punësime pasi kemi nevojë për profesionistë

Gazeta Tema - 11.09.2019

Agjencia Shtetërore e Kadastrës ka lajmëruar se janë 74 vende të lira puna që pritet të mbushen me specialistë e inxhinierë. Ka qenë Drejtori i përgjithshëm i kadastrës Artan Lame i cili me anë të ...

74 vende të reja pune në Kadastër, Lame: Mos fusni miq, dua profesionistë

Medial - 11.09.2019

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Politikë e vërtetë shtetërore: Një shqiptar është i barabartë me një socialist

Respublica - 11.09.2019

Artan Lame ka njoftuar reformimin e institucionit që drejton dhe kalimin drejt një strukture të re, më efiçente siç thotë ai. Përmes një deklarate për shtyp, zoti Lame gati sa nuk është ndjerë krenar ...

Tensionet në Vlorë, Lame: Jo për shkarkimet në Kadastër, po prishen qindra objekte pa leje

Medial - 11.09.2019

Burimi: https://www.balkanweb.com/ ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

“Huligan, hajdut”, qytetari i shkon në zyrë zyrtarit të Kadastrës që u dorëhoq: Ma shite shtëpinë (Video)

Medial - 11.09.2019

TIRANË Një qytetar i Vlorës ka denoncuar përmes një video në “BalkanWeb” nëndrejtorin e dorëhequr të kadastrës së Vlorës Klodian Troci, ndërsa e akuzon atë se i ka shitur shtëpinë në bashkëpunim me ...

“Ky është një hajdut, më ka shitur shtëpinë!” Pamjet e përplasjes së fortë mes qytetarit dhe zyrtarit në Vlorë

Gazeta Express - 11.09.2019

Ky është momenti kur një qytetar hyn në zyrën e nëndrejtorit të dorëhequr të kadastrës Klodian Troci, duke e akuzuar atë se i ka shitur shtëpinë në bashkëpunim me firmën.

Dosja e fituar në Gjykatën e Lartë nuk merret në shqyrtim, Policia mbërrin në Kadastrën e Vlorës

Botasot - 11.09.2019

Drejtoria e policisë dhe hetimi i krimit ekonomik, kanë mbërritur këtë të mërkurë në ambientet e kadastrës së Vlorës. Shkak është bërë një dosje, të quajtur me numër 246, që është fituar ne Gjykatën ...

Shkarkime në bllok dhe dorëheqja ‘rrufe’, zbulohet arsyeja që dha nëndrejtori i Kadastrës Vlorë, cilat dosje po ...

SOT - 11.09.2019

“Dorëheqje për arsye personale”. Kjo ka qenë arsyeja që ka dhënë nëndrejtori i Kadastrës së Vlorës, Ardian Musta. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ gazetari Enrik Mehmeti tha se dorëheqja e ...