TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Keni bërë plane për ditën e enjte? Lexoni parashikimin e motit më parë

Botasot - 12.07.2018

Moti për ditën e sotme, e enjte 12 Korrik. Gjatë gjithë ditës, zonat Jugore dhe Qendrore vijojnë në kushtet e kthjellimeve ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në Veri dhe Verilindje të vendit.

Moti – E mërkurë, 11 Korrik 2018

ABC News - 11.07.2018

Sipas MeteoAlb, moti dominohet nga kthjellimet në të gjithë territorin deri pas mesditës, kur vranësira lokale shfaqen në zonat lindore. Pasditja mbetet kryesisht e kthjellët në pjesën më të madhe të ...

Moti sot me diell, temperatura deri në 34 gradë Celcius

Alsat - 11.07.2018

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa do të fryjë erë e lehtë veriore. Temperaturat maksimale ditore do të lëvizin prej 22 deri 34 gradë Celcius.

Parashikimi i motit, e mërkura me kthjellime dhe vranësira

Top Channel - 11.07.2018

Vijon moti i kthjellët në të gjithë territorin, deri pas mesditës kur vranësira lokale shfaqen në zonat Lindore. Pasditja mbetet nën ndikimin e kthjellimeve në pjesën më të madhe të vendit por bëhen ...

Moti, pse duhet bërë kujdes gjatë orëve të pasdites

Java News - 11.07.2018

I gjithë vendi mbetet në kushtet e kthjellimeve deri pas mesditës kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore. Pasditja dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta në pjesën më të ...

Mot me diell me vranësira të pakta

Flaka - 11.07.2018

Moti në Maqedoni do të jetë me diell e me vranësira mesatare dhe me erë e lehtë mesatare veriperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 e deri në 18 gradë Celsius, ndërsa temperatura e ...

Nga sot, mot më stabil dhe me diell

Telegrafi - 11.07.2018

Nga sot moti në vendin tonë do të jetë më stabil dhe kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të luhaten nga 12 gradë Celsius deri në 14 gradë Celsius, e ato maksimale nga 27 gradë Celsius deri ...

Parashikimi i motit: Rriten temperaturat

Mapo - 17.08.2018

Ditën e enjte, 1 nëntor 2018, moti do të jetë i vranët dhe me kthjellime të pakta. Era do të jetë me drejtim jugperëndim me shpejtësi 10 -15 m/sek në bregdet.

Keni bërë plane për sot? Njihuni me parashikimin e motit më parë

SOT - 12.07.2018

Moti për ditën e sotme, e enjte 12 Korrik. Gjatë gjithë ditës, zonat Jugore dhe Qendrore vijojnë në kushtet e kthjellimeve ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në Veri dhe Verilindje të vendit.

Keni bërë plane për plazh? Njihuni me motin më parë

SOT - 11.07.2018

Edhe për të mërkurën në vendin tonë do të vijojë dominimi i kthjellimeve në të gjithë territorin, deri pas mesditës kur vranësira lokale shfaqen në zonat Lindore.

Moti sot me diell, temperatura deri në 34 gradë Celcius

Tetova Sot - 11.07.2018

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa do të fryjë erë e lehtë veriore. Temperaturat maksimale ditore do të lëvizin prej 22 deri 34 gradë Celcius.

Mot me diell me vranësira të vogla dhe erë të dobët

Idividi - 11.07.2018

Shkup, 11 korrik 2018 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë me diell e me vranësira mesatare dhe me erë e lehtë mesatare veriperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 e deri në 18 gradë ...

Surprizat e motit, sinoptikanët parashikojnë reshje shiu në këto zona sot

SOT - 10.07.2018

Moti mbetet me kthjellime deri pas mesdite ku vranësirat lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore. Ndërsa pasditja vijon me kthjellime dhe vranësira të shpeshta dhe shira të izoluar priten në ...

Moti, me vranësira dhe kushte për reshje lokale

Alsat - 10.07.2018

Moti në Maqedoni sot do të jetë me vranësira mesatare ndërsa pasdite me reshje lokale shiu. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 9 deri 18 gradë ndërsa ajo e ditës prej 17 deri 31 gradë Celsius.

Moti për ditën e sotme

Lajmi.net - 06.09.2018

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ...

Moti – E martë, 10 Korrik 2018

ABC News - 10.07.2018

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira të lehta Dominojnë Ultësirën Perëndimore, ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në zonat Lindore. Pasditja vijon kryesisht e kthjellët në bregdet dhe zonat e ...

Moti në Kosovë, ditët në vazhdim me ngritje të temperaturave

Telegrafi - 10.07.2018

Sot në vendin do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Kohë pas kohe priten reshje lokale shiu, me mundësi edhe për bubullima. Ndërkaq, nga e mërkura pritet mot stabil dhe kryesisht me ...

Parashikimi i motit: Ditë me diell, por…

Mapo - 10.07.2018

Dita e martë do të jetë kryesisht me diell. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, gjatë kësaj dite temperaturat do të jenë të larta, por nuk do të mungojnë vranësirat dhe reshjet e ...

Parashikimi i motit për Shqipëri

Botasot - 11.09.2018

Më 12 shtator vendi ynë do të mbetet me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore në mesditë. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 -15 m/sek me intesitet më të ...

Mot me diell dhe me vranësira mesatare

Flaka - 26.09.2018

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i freskët me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar verilindore. UV-indeksi do të jetë 6.

Parashikimi i motit: Rriten temperaturat

Botasot - 11.07.2018

Dita e mërkurë do të jetë e nxehtë. Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, shpjegojnë se dita e mërkurë do të jetë me mot të kthjellët dhe vranësira do të ketë vetëm në zonat malore.

Parashikimi i motit, ja si do të vijojë temperaturat për ditën e sotme

Gazeta Tema - 11.07.2018

Në vendin tonë edhe sot do të vijojë dominimi i kthjellimeve në të gjithë territorin, deri pas mesditës kur vranësira lokale shfaqen në zonat lindore.

Sot në Shqipëri, shi dhe rritje temperaturash

Koha.net - 10.07.2018

Moti në Shqipëri mbetet me kthjellime deri pas mesdite, ku vranësirat lokale zhvillohen në veri dhe në zonat lindore. Ndërsa, pasditja vijon me kthjellime dhe vranësira të shpeshta dhe shira të ...

Moti me kthjellime dhe vranësira të lehta

Top Channel - 10.07.2018

Moti mbetet me kthjellime deri pas mesditës kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore. Ndërsa pasditja vijon me kthjellime dhe vranësira të lehta në pjesën më të madhe të vendit, por ...

Mot me vranësira me kushte për shi afatshkurtër

Idividi - 10.07.2018

Shkup, 10 korrik 2018 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare, në pjesët veriore me kushte për shi afatshkurtër gjatë pasdites. Do të fryjë erë mesatare veriperëndimore.

Moti me kthjellime dhe vranësira të lehta

Lajmi.net - 10.07.2018

Moti mbetet me kthjellime deri pas mesditës kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore të Shqipërisë. Ndërsa pasditja vijon me kthjellime dhe vranësira të lehta në pjesën më të madhe ...