TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mancini përkrah shkarkimin e Allegrit: Koha e tij kishte përfunduar

Botasot - 21.05.2019

Selektori i kombëtares së Italisë, Roberto Mancini, ka përkrahur vendimin e Juventus për të ndarë rrugët me Massimiliano Allegrin. Mancini ka shprehur mendimin e tij se koha e Allegrit kishte ...

E konfirmon kushëriri: “Pochettino mund ta zëvendësojë Allegrin te Juventusi”

Gazeta Express - 20.05.2019

Mauricio Pochettino mund të largohet nga Tottenhami për t’iu bashkuar Juventusit, thotë kushëriri i tij. Argjentinasi është një ndër kandidatët për ta zëvendësuar Massimiliano Allegrin, që konfirmoi ...

Ronaldo ka disa fjalë pas titullit me Juventusin dhe zgjedhjes më i miri në Serie A

Telegrafi - 20.05.2019

Cristiano Ronaldo ka shfrytëzuar profilin e tij në Facebook për të folur pas arritjeve të fundit në Serie A me Juventusin. Ylli portugez u transferua në verë nga Real Madridi te Juventusi për një ...

Lippi: Juventusi e ka gjetur tashmë trajnerin e ri, Sarri ose Pochettino

Telegrafi - 20.05.2019

Marcello Lippi ka thënë se trajneri i ri i Juventusit vjen nga një klub i përfshirë në finalet evropiane – Maurizio Sarri ose Mauricio Pochettino. Max Allegri u largua javën e kaluar, pavarësisht se ...

Lippi jep sinjale mbi pasuesin e Allegrit te Juventusi

SuperSport - 20.05.2019

Ish trajneri i Juventusit dhe Italisë Kampione Bote në vitin 2006, Marcelo Lippi pati një takim sot me Massimiliano Allegrin, ndërsa në dalje foli për mediat edhe për vendimin e drejtuesve për të ...

Juventusi bën hapa para për Sarrin

Telegrafi - 20.05.2019

Juventusi thuhet se është gjithmonë e më pranë emërimit të Maurizio Sarrit, si trajner i ri i bardhezinjëve. Sportitalia shkruan se janë bërë ‘hapa përpara’ sa i përket janë Sarrit si zëvendësues i ...

Ronaldo nuk di ta mbajë mirë trofeun, lëndon keq djalin e tij, e më pas edhe të dashurën

Botasot - 20.05.2019

Cristiano Ronaldo është bërë lojtari i parë në histori që ka fituar Premier Ligën, La Ligën dhe Serie A Juventusi dje barazoi 1-1 në shtëpi me Atalantan dhe pas përfundimit të ndeshjes festoi ...

Momenti kur Ronaldo e goditi aksidentalisht djalin e tij me kupë në fytyrë

Telegrafi - 20.05.2019

Cristiano Ronaldo e ka goditur aksidentalisht me kupë në fytyrë djalin e tij, Cristiano Ronaldo Jr. Juventusi ka barazuar në shtëpi 1-1 me Atalantan në kuadër të javës së 37-të të Serie A në një ...

Dy personat që po shtyjnë Jose Mourinhon drejt Juventus

Java News - 20.05.2019

Largimi i Massimiliano Allegri-t do të lë një boshllëk të madh në stolin e Allianz Stadium dhe Cristiano Ronaldo ka sugjeruar emrin e Jose Mourinho-s për vendin e punës. Nr.

I gjithë stadiumi i Juves iu bashkua Ronaldos në thirrjen e tij të njohur “SI” gjatë festës

Telegrafi - 20.05.2019

Cristiano Ronaldo e festoi mbrëmë titullin e tij të parë në Serie A me Juventusin, duke bërë thirrjen e tij të famshme “SI”, në të cilën iu bashkëngjiten mbi 40 mijë tifozë të pranishëm në Allianz ...

Juventusi pa trajner, Ronaldo e do Mourinhon patjetër

Gazeta Express - 20.05.2019

Cristiano Ronaldo i ka kërkuar Juventusit ta emërojë Jose Mourinhon në postin e trajnerit, pas largimit të Massimiliano Allegrit ditë më parë. Superylli portugez ka punuar me bashkatdhetarin Mourinho ...

36 milionë euro për 3 vite, Juventusi hap "thesin" për trajnerin argjentinas

Albeu.com - 20.05.2019

Juventusi duket i vendosur për Mauricio Poçetinon dhe zërat nga Torino sa vijnë e bëhen më të fortë për trajnerin e Totenhemit. E përditshmja “Libero” ka zbuluar dje se kontaktet mes argjentinasit ...

Juventusi kontakton Jurgen Kloppin

Telegrafi - 20.05.2019

Juventusi thuhet se ka kontaktuar tash së fundmi Jurgen Kloppin për ta transferuar atë nga Liverpooli si zëvendësues të Massimiliano Allegrit. Sipas gazetarit italian, Tancredi Palmeri, Zonja e ...

Allegri zbulon arsyet e ndarjes me Juventusin, thotë se s’dëshiron pushim

Gazeta Express - 20.05.2019

Massimiliano Allegri është i etur ta gjejë një klub të ri për sezonin e ardhshëm, pasi i ndau rrugët me Juventusin disa ditë më parë. Juventusi vendosi të ndahej me trajnerin italian pas diskutimeve ...

Allegri e zbulon të ardhmen e tij

Zeri - 20.05.2019

Massimiliano Allegri ka zbuluar se nuk dëshiron të pushojë një vit pas largimit nga Juventusi në fund të këtij edicioni, derisa plani i tij është që të gjejë një projekt që e bind, transmeton ...

Cristiano Ronaldo feston titullin e parë të Serie A me Juventusin

Gazeta Express - 19.05.2019

Ka nisur festa për Juventusin, ashtu edhe për Cristiano Ronaldon. Pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit në ndeshjen Juventus – Atalanta, që përfundoi 1-1, ka nisur festa për “Zonjën e Vjetër” në ...

E konfirmon kushëriri: “Pochettino mund ta zëvendësojë Allegrin te Juventusi”

Botasot - 21.05.2019

Mauricio Pochettino mund të largohet nga Tottenhami për t’iu bashkuar Juventusit, thotë kushëriri i tij. Argjentinasi është një ndër kandidatët për ta zëvendësuar Massimiliano Allegrin, që konfirmoi ...

Ronaldo ngre zërin, nuk e preferon atë si trajner te Juventusi

Botasot - 19.05.2019

A do të jetë Antonio Conte trajneri i ardhshëm i Juventusit? Presidenti Andrea Agnelli u shpreh qartë: “Nuk dëshiroj të flas për të në këto momente”. Një deklaratë që sipas mediave italiane ka shijen ...

Ronaldo nuk e dëshiron këtë trajner te Juve

Zeri - 19.05.2019

Nuk është vetëm Andrea Agnelli kundër rikthimit të Antonio Contes në krye të stolit të Juventusit, por edhe Cristiano Ronaldo, transmeton zeri.info E përditshmja italiane “La Repubblica” shkruan se ...

Iku nga Juventus, Allegri kërkohet nga Roma

Albeu.com - 19.05.2019

Masimilano Allegri vendosi të largohet nga Juventusi pas 5 sezonesh të skuadra bardhezi. Por së fundmi për të ka shfaqur interes Roma bën të ditur Corriere dello Sport.

Juventus pa trajner, Ronaldo këmbëngul për Mourinho-n

Albeu.com - 20.05.2019

Juventus nuk ka aktualisht trajner pas largimit të Massimiliano Allegrit, por Ronaldo e ka një emër. Ai është Jose Mourinho . Ronaldo dhe Jose kanë punuar bashkë tek Real Madrid dhe ylli i Juventusit ...

E bujshme/ Juventusi i ofron super kontratë trajnerit nga Premier League

SOT - 20.05.2019

Pas largimit të Massimiliano Allegrit, Juventusi tashmë është në kërkim të një trajneri të ri. Klubi italian duket i vendosur për Maurizio Pochttinon dhe zërat nga Torino sa vijnë e bëhen më të fortë ...

Conte te Juventus? Ronaldo del kundër

Albeu.com - 19.05.2019

Nuk është vetëm Andrea Agnelli kundër rikthimit të Antonio Contes në krye të stolit të Juventusit, por edhe Cristiano Ronaldo . E përditshmja italiane "La Repubblica" shkruan se yllit portugez nuk do ...

Ç’po ndodh? Ronaldo i propozon Juventusit emrin e trajnerit të ri

LajmiFundit - 20.05.2019

Cristiano Ronaldo i ka kërkuar Juventusit ta emërojë Jose Mourinhon në postin e trajnerit, pas largimit të Massimiliano Allegrit ditë më parë. Superylli portugez ka punuar me bashkatdhetarin Mourinho ...

36 milionë euro për 3 vite, Juventusi i bën ofertë zyrtare trajnerit argjentinas

Durres Lajm - 20.05.2019

Juventusi duket i vendosur për Mauricio Poçetinon dhe zërat nga Torino sa vijnë e bëhen më të fortë për trajnerin e Totenhemit. E përditshmja “Libero” ka zbuluar dje se kontaktet mes argjentinasit ...