TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Daçiq: Deklaratat për ‘Shqipërinë e Madhe’, synim i shqiptarëve nga Lidhja e Prizrenit

Lajmi.net - 16.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka komentuar deklaratat e krerëve shtetërorë të Kosovës në të cilat ata, sipas tij, po i referohen Preshevës dhe Bujanovcit si ‘Kosovë Lindore’.

Daçiç: ‘Shqipëria e Madhe’, synim i shqiptarëve që nga Lidhja e Prizrenit

BalkanWeb - 16.04.2018

SERBI – Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka komentuar deklaratat e krerëve shtetërorë të Kosovës në të cilat sipas tij, po i referohen Preshevës dhe Bujanovcit si ‘Kosovë Lindore’.

Daçiq nuk e mohon se Kosova mund të bëhet pjesë e OKB-së

Lajmi.net - 15.04.2018

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq nuk po e mohon se Kosova në të ardhmen mund të ketë ulëse në Kombet e Bashkuara. Në një intervistë për gazetën serbe Politika, Daçiq ka thënë se për këtë vendos ...

Daçiq “garanton” se do ta reduktojë nën 100 numrin e njohjeve të Kosovës

Telegrafi - 15.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, thotë se qëllimi i tij është që numri i vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës të reduktohet nën 100. Në një intervistë për gazetën “Politika”, Daçiq tha se ...

Daçiq “garanton” se do ta reduktojë nën 100 numrin e njohjeve të Kosovës

Gazeta Express - 15.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, thotë se qëllimi i tij është që numri i vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës të reduktohet nën ...

Daçiq: Për Kosovën vendos Serbia

Gazeta Express - 15.04.2018

Daçiqi s’e mohon ulësen e Kosovës në OKB, por thotë se për këtë vendos Serbia Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka thënë se qëllimi i tij është që numri i shteteve që e kanë njohur ...

Daçiqi s’e mohon ulësen e Kosovës në OKB, por thotë se për këtë vendos Serbia

Koha.net - 14.04.2018

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka thënë se qëllimi i tij është që numri i shteteve që e kanë njohur Kosovën të ulet nën 100. Në një intervistë për të përditshmen serbe “Politika”, ...

“Shqipëria e Madhe, synim i shqiptarëve që nga Lidhja e Prizrenit”

Gazeta Tema - 16.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka komentuar deklaratat e krerëve shtetërorë të Kosovës në të cilat sipas tij, po i referohen Preshevës dhe Bujanovcit si ‘Kosovë Lindore’.

Daçiq nuk e mohon se Kosova mund të bëhet pjesë e OKB-së

Ina - 15.04.2018

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq nuk po e mohon se Kosova në të ardhmen mund të ketë ulëse në Kombet e Bashkuara. Në një intervistë për gazetën serbe Politika, Daçiq ka thënë se për këtë vendos ...

Daçiq “garanton” se do ta reduktojë nën 100 numrin e njohjeve të Kosovës

Almakos - 15.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, thotë se qëllimi i tij është që numri i vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës të reduktohet nën 100. Në një intervistë për gazetën “Politika”, Daçiq tha se ...

Daçiq i sigurt se numri i shteteve që e kanë njohur Kosovën do të bie nën 100

Koha.net - 15.04.2018

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka thënë se qëllimi i tij është që numri i shteteve që e kanë njohur Kosovën të ulet nën ...

Daçiç: Gënjeheni nëse mendoni se Presheva e Bujanovci janë Kosovë

SOT - 16.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka komentuar deklaratat e krerëve shtetërorë të Kosovës në të cilat ata, sipas tij, po i referohen Preshevës dhe Bujanovcit si ‘Kosovë Lindore’.

Kosova në OKB/ Daçiç: Është e mundur

ABC News - 15.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç nuk mohon se Kosova në të ardhmen mund të bëhet pjesë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Në një intervistë për mediat vendase ai nënvizon se për këtë vendos ...

Serbia nuk heq dorë, Daçiç: Do ta reduktoj nën 100, numrin e vendeve që njohin Kosovën

BalkanWeb - 15.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, thotë se qëllimi i tij është që numri i vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës të reduktohet nën 100. Në një intervistë për gazetën “Politika”, Daçiç tha se ...

Zotohet Daçiç: Do ta reduktoj nën 100, numrin e vendeve që njohin Kosovën

Gazeta Tema - 15.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, thotë se qëllimi i tij është që numri i vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës të reduktohet nën 100. Në një intervistë për gazetën “Politika”, Daçiç tha se ...

Serbia nuk heq dorë, Daçiç: Do ta reduktoj nën 100, numrin e vendeve që njohin Kosovën

Mapo - 15.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, thotë se qëllimi i tij është që numri i vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës të reduktohet nën 100. Në një intervistë për gazetën “Politika”, Daçiç tha se ...

Daçiq “garanton” se do ta reduktojë nën 100 numrin e njohjeve të Kosovës

Portalb - 15.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, thotë se qëllimi i tij është që numri i vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës të reduktohet nën 100. Në një intervistë për gazetën “Politika”, Daçiq tha se ...

Pavarësia e Kosovës, Daçiç ëndërron: Do ta reduktoj nën 100 numrin e njohjeve

Java News - 15.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, thotë se qëllimi i tij është që numri i vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës të reduktohet nën 100. Në një intervistë për gazetën “Politika”, Daçiç tha se ...

Serbia nuk heq dorë, Daçiç: Do ta reduktoj nën 100 numrin e vendeve që njohin Kosovën

LajmiFundit - 15.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, thotë se qëllimi i tij është që numri i vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës të reduktohet nën 100. Në një intervistë për gazetën “Politika”, Daçiç tha se ...

Daçiq përmend mundësinë që Kosova të anëtarësohet në OKB

Telegrafi - 15.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, nuk e përjashton mundësinë që Serbia të pajtohet me anëtarësimin e Kosovës në OKB. Shefi i diplomacisë serbe, në një intervistë për gazetën serbe “Politika”, në ...

Daçiq përmend mundësinë që Kosova të anëtarësohet në OKB

Almakos - 15.04.2018

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, nuk e përjashton mundësinë që Serbia të pajtohet me anëtarësimin e Kosovës në OKB. Shefi i diplomacisë serbe, në një intervistë për gazetën serbe “Politika”, në ...