TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

E SHTUNË/ Do të ketë shi? Parashikimi i motit

Albeu.com - 21.09.2019

E shtunë, dt.21) nuk priten reshje për secilin qark). TEMPERATURAT Nesër (e shtunë, dt.21) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet : 14 / 25 °C në vendet e ulëta : ...

Nuk kanë të ndalur reshjet e shiut/ Mësoni si do jenë temperaturat ditën e sotme 

SOT - 20.09.2019

Ditën e sotme priten reshje mesatare në qarkun Korçë dhe reshje të dobëta në qarqet e tjera Por lokalisht mesatare në shumicën e tyre (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Kthesa e befasishme e motit! Çfarë do të ndodhë me kohën në orët në vijim

SOT - 19.09.2019

Edhe pse paraditja ishte me diell dhe e nxehtë, mesdita duket se ka sjellë reshjet e shiut. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, shirat kanë nisur fillimit në Shkodër dhe Korçë.

Sot nisin reshjet, sa do te ulen temperaturat

Albeu.com - 19.09.2019

Rikthehen reshjet e shiut këtë fundjavë. Këtë të enjte, moti do të jetë me vranësira mesatare. Reshjet e shiut do të jenë prezent që në orët e para të dites në Veriperëndim, e gradualisht do të ...

Era e fortë dhe reshjet godasin qytetin e Fierit

RTSH - 19.09.2019

Erëra të forta dhe reshje të furishme shiu, kanë përfshirë qytetin e Fierit pasditen e sotme. Qyteti është pushtuar nga erëra me shpejtësi shumë të lartë.

Era e fortë dhe reshjet godasin qytetin e Fierit

Alsat - 19.09.2019

Erëra të forta dhe reshje të furishme shiu, kanë përfshirë qytetin e Fierit pasditen e sotme. Qyteti është pushtuar nga erëra me shpejtësi shumë të lartë.

Nuk kanë të ndalur reshjet, ja moti për ditën e sotme 

Java News - 20.09.2019

Ditën e sotme priten reshje mesatare në qarkun Korçë dhe reshje të dobëta në qarqet e tjera Por lokalisht mesatare në shumicën e tyre (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Parashikimi i motit për të premten, kush janë qytetet që do të goditen nga shtrëngatat e shiut

Gazeta Express - 20.09.2019

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, kjo e premte do të dominohet nga moti i keq dhe reshjet e shiut. Veçanërisht në zonën e Korçës, pritet që reshjet dhe rënia e ...