TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bëhuni gati për një shpërthim të vlerës së Bitcoinit, punëtorët e Wall Street pritet t’i investojnë bonuset e tyre

Telegrafi - 13.01.2018

Shumë analistë të tregut presin që tregu i kriptovalutave të ketë rritje së shpejti. Javë më parë çmimi i Bitcoinit tregtohej me më shumë se 20,000 dollarë, ndërsa në fund të vitit 2017 çmimi i ...

Rezistenca ndaj ndalimit të Bitcoin në Korenë e Jugut po rritet

Lajmi.net - 13.01.2018

Më shumë se 120,000 njerëz kanë nënshkruar tashmë një peticion online kundër ndalimit të tregtisë në faqen e internetit të pallatit presidencial të Koresë së Jugut.

Njihuni me njerëzit më me ndikim në botën e kriptovalutave (Foto)

Telegrafi - 13.01.2018

Vlera totale e tregut të të gjitha kriptovalutave ka kaluar shifrën prej 600 miliardë dollarësh në vitin 2017, ndërsa personat e mëposhtëm janë në mesin e qindra individëve të cilët po e udhëheqin ...

Rritet rezistenca ndaj Bitcoin në Korenë e Jugut

Albeu.com - 13.01.2018

Më shumë se 120,000 njerëz kanë nënshkruar tashmë një peticion online kundër ndalimit të tregtisë në faqen e internetit të pallatit presidencial të Koresë së Jugut .

KFC në Kanada shet një vakt me vlerë 20 dollarë në bitcoin

PC World - 12.01.2018

Filiali Kanadez i gjigandit KFC filloi pranimin e bitcoin si formë pagese nga konsumatorët e saj. Iniciativa e quajtur “The Bitcoin Bucket” do tu sigurojë konsumatorëve të kompanisë një vakt me vlerë ...

Bie vlera e Bitcoin-it?

Zhurnal - 11.01.2018

Bie vlera e Bitcoin-it? “Po përgatet një projekt-ligj që do të ndalojë të gjithë tregtinë e kriptovalutave” Valuta virtuale Bitcoin ka rënë në një nga tregjet më të mëdha të kriptovalutave në botë ...

Senati i SHBA merret me rreziqet e kripto-monedhave

Lajmi.net - 11.01.2018

Komiteti Bankar do të merret me Bitcoin dhe monedha të tjera dixhitale në shkurt. Sipas personave të brendshëm, Senati i SHBA-së dëshiron të merret me rreziqet e kripto-monedhave si Bitcoin muajin e ...

Multimiliarderi i njohur: Bitcoin-it do t’i vijë një fund i keq

Telegrafi - 11.01.2018

Miliarderi dhe drejtori ekzekutiv i “Berkshire Hathaway”, Warren Buffett, tha se biznesi i tij nuk e ka ndërmend të hedh para në kriptovaluta. “Ne nuk kemi investuar në to, nuk jemi për afat të ...

Kjo është mënyra më e sigurt për të ruajtur kripto-valutat [FOTO]

Gazeta Express - 11.01.2018

Investimet e mëdha në kripto-valuta kërkojnë një siguri të lartë për valutat të cilat ...

Bitcoin bie pas lajmeve se Koreja e Jugut mund të ndalojë tregtimin e monedhave kriptografike

PC World - 11.01.2018

Qeveria Koreano – Jugore tha ditën e Enjte se planifikon të ndalojë tregimin e monedhave kriptografike duke çuar në pikiatë vlerën e bitcoin dhe hedhur dyshim mbi të ardhmen e tregut të monedhave ...

Multimiliarderi i njohur: Bitcoin-it do t’i vijë një fund i keq

BalkanWeb - 12.01.2018

Miliarderi dhe drejtori ekzekutiv i “Berkshire Hathaway”, Warren Buffett tha se biznesi i tij nuk e ka ndërmend të hedh para në kriptovaluta. “Ne nuk kemi investuar në to, nuk jemi për afat të ...