TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Qeveria sulmon gjykatat: “Po pengojnë luftën ndaj informalitetit, zhbllokojnë bizneset në shkelje”

Top Channel - 14.08.2019

Ministrja e Financave, Anila Denaj sulmoi gjykatat se po pengojnë luftën kundër informalitetit duke zhbllokuar bizneset e kapura në shkelje të përsëritur të ligjeve tatimore.

Gjykatat rrëzojnë Tatimet

Botasot - 14.08.2019

Vendimet e gjykatave nuk po mbështesin aksionin antiinformalitet të nisur që prej korrikut. Ministrja Anila Denaj e ngriti këtë shqetësim gjatë inspektimeve që realizoi së bashku me drejtoren e ...

Denaj: Gjërat që kemi mësuar nga aksioni anti-informalitet

ABC News - 14.08.2019

Nëse mendoni se tatimet ju kanë kontrolluar njëherë dhe nuk kthehen sërish, e keni gabim. Çdo biznes sipas Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve është nën monitorim në çdo kohë.

Gjykatat dalin kundër tatimorëve, rrezojnë vendimet për bllokimin e subjekteve

Medial - 14.08.2019

Të gjitha bizneset pranë vijës bregdetare, por edhe ato në qytete kanë kaluar në sitë nga inspektorët e tatimeve. Shkeljet më të mëdha lidhen me mos lëshim të kuponit tatimor dhe mos deklarim të ...

Vijon lufta kundër informalitetit

RTSH - 14.08.2019

Lufta kundër informalitetit do të sjellë edhe një paketë të re ligjore, e cila po përgatitet dhe do të jetë gati për konsultim publik në fillim të shtatorit.

Denaj: Gjërat që kemi mësuar nga aksioni antiinformalitet

ABC News - 14.08.2019

Abuzimet më të mëdha bëhen te produktet e akcizës, pijet alkoolike dhe karburantet. Ndërsa ndërtimi konsiderohet sektor me risk. Ministrja e Financave dhe Ekonomise Anila Denaj tregoi problemet qe ...

Informaliteti, Denaj: Ja shkelësit më të mëdhenj! Zero tolerancë

BalkanWeb - 14.08.2019

Aksioni kundër informalitetit vijon në gjithë vendin, duke ndëshkuar me gjobë dhe bllokuar të gjitha subjektet që nuk lëshojnë kuponin tatimor dhe abuzojnë me ligjin.

Ministrja kërcënon gjykatësit: Mendohuni mirë dhe lexoni ligjin

Mapo - 14.08.2019

Qeveria Rama prej më shumë se një muaj ka vërshuar me gjoba ndaj bizneseve në një operacion ku ka përfshirë policinë dhe tatimet “kundër informalitetit”.

Ministrja e Financave zbardh detajet e aksionit dhe lëshon thirrjen e fortë ndaj gjyqtarëve: Ja shkelësit më të ...

SOT - 14.08.2019

Aksioni kundër informalitetit vijon në gjithë vendin, duke ndëshkuar me gjobë dhe bllokuar të gjitha subjektet që nuk lëshojnë kuponin tatimor dhe abuzojnë me ligjin.

Qeveria sulmon gjykatat: “Po pengojnë luftën ndaj informalitetit, zhbllokojnë bizneset në shkelje”

Botasot - 14.08.2019

Ministrja e Financave, Anila Denaj sulmoi gjykatat se po pengojnë luftën kundër informalitetit duke zhbllokuar bizneset e kapura në shkelje të përsëritur të ligjeve tatimore.

Ministrja e Financave, Denaj: Gjykatat po pengojnë luftën kundër informalitetit, duke zhbllokuar bizneset e kapura në ...

RTSH - 14.08.2019

Ministrja e Financave, Anila Denaj, akuzoi gjykatat se po pengojnë luftën kundër informalitetit, duke zhbllokuar bizneset e kapura në shkelje të përsëritur të ligjeve tatimore.

Qeveria sulmon gjykatat: “Po pengojnë luftën ndaj informalitetit, zhbllokojnë bizneset në shkelje”

Flaka - 14.08.2019

Ministrja e Financave, Anila Denaj sulmoi gjykatat se po pengojnë luftën kundër informalitetit duke zhbllokuar bizneset e kapura në shkelje të përsëritur të ligjeve tatimore.

Aksioni kundër informalitetit, qeveria kritika ndaj gjykatave: Po zhbllokojnë bizneset që janë në shkelje të ligjit

SOT - 15.08.2019

Qeveria prej ditësh ka ndërmarrë një aksion të gjerë kundër informalitetit, por nuk ka aspak në krahun e saj drejtësinë. Edhe pse u bllokuan disa lokale dhe hotele me emra në Tiranë dhe jashtë saj, ...