TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kryeministri Haradinaj viziton Policinë e Kosovës

Gazeta Express - 16.05.2019

Sot Policinë e Kosovës e ka vizituar kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ku janë diskutuar çështje të rëndësishme rreth sigurisë së përgjithshme në vend dhe mirëqenies së ...

Haradinaj: Institucionet do të qëndrojnë gjithnjë pranë viktimave të dhunës seksuale

Alsat - 16.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj duke komentuar fotografinë e publikuar gjatë ditës sotme ku shihet një grua duke u dhunuar nga paramilitarët serb është shprehur se institucionet e Kosovës ...

Haradinaj: Viktimat e dhunës seksuale janë pjesë e familjes sonë, kush i ka kryer këto krime e ka vendin në burg

Zeri - 16.05.2019

Kryeministri Haradinaj sot e ka komentuar edhe fotografinë që deputetja Flora Brovina e publikoi ku shihet një grua kosovare që u përdhunua gjatë luftës në Kosov nga forcat serbe.

Haradinaj: Kosova ka interes jetik që të përkrah policinë

Botasot - 16.05.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova e ka interes jetik përkrahjen e policisë, ngase, siç thotë ai, të fuqizohen kapacitetet operative të policisë dhe të mbështesë atë në bazë ...

Haradinaj: Përkrahja e policisë është interes jetik për Kosovën

Zeri - 16.05.2019

Kryeministri i Kosovs, Ramush Haradinaj pas një takimi që pati me të parin e Policisë, Rashit Qalajn kërkoi që policia e Kosovës të vazhdoj të përkrahet nga shteti dhe nga qytetarët, raporton “Zëri” ...

Haradinaj: Qeveria ka interes jetik të përkrahë policinë e Kosovës

Kosova Live - 16.05.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi vizitë pune në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Kosovës. Ai tha se Kosova e ka interes jetik që të përkrahë policinë, të ...

Shoqëria civile i ankohet Haradinajt për Ligjin për financimin e subjekteve politike

Koha.net - 16.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim përfaqësuesit e Shoqërisë Civile në Kosovë, të kryesuar nga Ismet Kryeziu, Drejtor Ekzekutiv Instituti Demokratik i Kosovës-KDI, me të cilët ...

OJQ-të të shqetësuara rreth projektligjit për financimin e partive politike

Botasot - 16.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim sot përfaqësues të organizatave joqeveritare në vend të kryesuar nga Ismet Kryeziu i KDI-së. Përfaqësuesit e OJQ-ve shprehën shqetësimin e tyre rreth ...

“A jeni copë-copë me presidentin?” Kështu përgjigjet Haradinaj

Botasot - 16.05.2019

Raportet mes kryeministri Haradinaj dhe presidentit Thaçi duket të mos jenë të mira, për shkak të kundërshtimeve që kanë për shumë çështje. E kur Haradinaj u pyet për raportin mes tyre, mohoi të jenë ...

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se edhe partia e tij ka votë popullore ...

Kryeministri: Jam dëshmitar i gjallë, kurrë më mirë marrëdhëniet Kosovë-Amerikë nuk kanë qenë

Antpress - 16.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është pyetur se si janë marrëdhëniet mes tij dhe udhëheqësve të tjerë të institucioneve të vendit. Ai tha se marrëdhëniet mes institucioneve i ka obligim, si ...

Haradinaj: Aq shumë jam gëzuar pas Samitit të Berlinit, kam shkuar drejt në hotel ia kam fut gjumë

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar pse nuk ka folur para gazetarëve pas Samitit të Berlinit. Haradinaj ka thënë në Debat Plus në Tv Dukagjini se pas atij Samiti ka qenë i gëzuar ...

Haradinaj: Raportet me Amerikën të mira si kurrë më parë, mund ta vizitoj brenda javës (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se raportet e Kosovës me Amerikën janë më të mira se asnjëherë më parë. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se ai mund të zhvillojë vizitë ...

Haradinaj mesazh Thaçit dhe Beogradit për Luginën e Preshevës

Botasot - 15.05.2019

Haradinaj: Jo këmbim të territoreve, por Serbia te merr mesim nga Kosova se si rrespektohen minoritetet! Presidenti i vendit, Hashim Thaçi thuajse nuk lë paraqitje mediale por edhe në konferenca apo ...

Haradinaj: Më thoshin “punë e kryer, mos humb kohë”, jam gëzuar që disa i lashë duarthatë (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ata që do të shtyjnë nga ndarja e Kosovës do të thellojnë edhe më tepër humbjen. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se ...

Haradinaj: Me Thaçin s’jemi copë – copë, Ramën e kam vëlla por mos të më përzihet në punët e Qeverisë

Botasot - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për përplasjet e fundit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Haradinaj ka thënë se i ka vëllezër të gjithë shqiptarët.

Kryeministri Haradinaj e deklaron “të vdekur” opsionin e ndarjes së Kosovës (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me ...

Ujku i Bardhë – cili lider kosovar e mbante dikur këtë nofkë?

Gazeta Express - 15.05.2019

Gazeta zvicerane “Tribune de Geneve”, në një intervistë të realizuar në vitin 2015 me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kishte kujtuar faktin se kur ky i fundit kishte punuar në ndërtimtari në ...

Haradinaj: Ata që mohojnë krimet e luftës nuk kanë vend në institucionet e Kosovës

Koha.net - 16.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke komentuar fotografinë e publikuar gjatë ditës sotme ku shihet një grua duke u dhunuar nga paramilitarët serb është shprehur se institucionet e Kosovës ...

Haradinaj: Qeveria e ka interes jetik që të përkrahë policinë e Kosovës

Medial - 16.05.2019

“Kosova e ka interes jetik që të përkrahë policinë, të fuqizojë kapacitete operative të policisë dhe mbështesë atë në bazë ligjore, në tema që ia garantojnë operimin e suksesshëm”, kështu tha ...

Haradinaj: Dialogu Kosovë-Serbi në duar të sigurta, larg ideve të ndarjes

SOT - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha dje se procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është tashmë në duar të sigurta pasi nuk rrezikohet më nga ndryshimi i kufijve, i cili kishte ...

Haradinaj: Përfaqësuesit e OJQ-ve kërkojnë tërheqjen e Ligjit për financimin e partive politike nga Kuvendi për shkak ...

Telegrafi - 16.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar me përfaqësues të organizatave joqeveritare, me të cilët ka biseduar për financimin e partive politike në Kosovë.

'Lufta' njëvjeçare mes Thaçit e Haradinajt

Zeri - 15.05.2019

Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë - Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të mos reshtin së përplasuri deklarativisht gjatë dhjetë muajve të fundit.

Haradinaj: E pandershme të luhet me shqiptarët në Luginë

Koha.net - 14.05.2019

Daut Haradinaj në Rubikon të KTV-së tha se askush nuk duhet dëmtuar Kosovën veç pse i rrezikohet lëkura e vetë. Këtë Haradinaj e përmendi duke iu referuar idesë për shkëmbimin e territoreve.

Haradinaj: Presidenti e ka mik Radojçiqin

Gazeta Express - 14.05.2019

Deputeti i AAK’së Daut Haradinaj, ka thënë se është presidenti Hashim Thaçi ai që e ka mik Milan Radojçiqin. Madje sipas tij, Thaçi e ka takuar atë disa herë. “Ai e di më mirë se unë.

Haradinaj thotë se dialogu me Serbinë tash është në duar të sigurta, s’rrezikohet ndarja

Koha.net - 14.05.2019

Pas shumë përplasjeve e akuzave në adresë të Federica Mogherinit, kryeministri Ramush Haradinaj, thotë se tashmë dialogu është në duar të sigurta. Kjo, ngase sipas tij, nuk ka rrezik për ndarje të ...

Haradinaj i gatshëm ta zhbëjë Specialen

Medial - 14.05.2019

Daut Haradinaj është i gatshëm që të zhbëjë Gjykatën Speciale. Ai në Rubikon të KTV-së ka thënë që çdo iniciativë e tillë do të ketë votën e tij. “Veç deri sa të mbërrij prej shtëpisë në Kuvend”, ka ...

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit

Zeri - 16.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj në RTV Dukagjini, ka thënë se edhe partia e tij ka votë popullore dhe pa ta ...

Haradinaj: Raportet me Amerikën të mira si kurrë më parë, mund ta vizitoj brenda javës

Botasot - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se raportet e Kosovës me Amerikën janë më të mira se asnjëherë më parë. Haradinaj, në “Debat Plus”, ka thënë se ai mund të zhvillojë vizitë zyrtare me SHBA-në ...

Haradinaj: U gëzova në dështimin e disave rreth temave të interesit shqiptar

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ata që do të shtyjnë nga ndarja e Kosovës do të thellojnë edhe më tepër humbjen. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se ...

Haradinaj e deklaron “të vdekur” opsionin e ndarjes së Kosovës

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me SHBA-të e çështje tjera.

Si e kishte nofkën Ramush Haradinaj, në kohën sa punonte në ndërtimtari në Zvicër?

Botasot - 15.05.2019

Gazeta zvicerane “Tribune de Geneve”, në një intervistë të realizuar në vitin 2015 me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kishte kujtuar faktin se kur ky i fundit kishte punuar në ndërtimtari në ...

Haradinaj komenton dëshminë e publikuar nga Flora Brovina

Telegrafi - 16.05.2019

Kryeministri, Ramush Haradinaj duke komentuar fotografinë e publikuar gjatë ditës sotme ku shihet një grua duke u dhunuar nga paramilitarët serb është shprehur se institucionet e Kosovës gjithmonë do ...

“Lufta” njëvjeçare mes Thaçit e Haradinajt

Gazeta Express - 15.05.2019

Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë – Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të mos reshtin së përplasuri deklarativisht gjatë dhjetë muajve të fundit.

Haradinaj: E pandershme të luhet me shqiptarët në Luginë

Medial - 14.05.2019

Daut Haradinaj në Rubikon të KTV-së tha se askush nuk duhet dëmtuar Kosovën veç pse i rrezikohet lëkura e vetë. Këtë Haradinaj e përmendi duke iu referuar idesë për shkëmbimin e territoreve.

Haradinaj: Presidenti e ka mik Radojçiqin

Tetova Sot - 14.05.2019

Deputeti i AAK’së Daut Haradinaj, ka thënë se është presidenti Hashim Thaçi ai që e ka mik Milan Radojçiqin. Madje sipas tij, Thaçi e ka takuar atë disa herë. “Ai e di më mirë se unë.

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit

Botasot - 16.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj, në “Debat Plus”, ka thënë se edhe partia e tij ka votë popullore dhe pa ta ...

Haradinaj: Opsioni për të ndarë Kosovën është “i vdekur”

BalkanWeb - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me ...

Si e kishte nofkën Ramush Haradinaj, në kohën sa punonte në ndërtimtari në Zvicër?

Zeri - 15.05.2019

Gazeta zvicerane “Tribune de Geneve”, në një intervistë të realizuar në vitin 2015 me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kishte kujtuar faktin se kur ky i fundit kishte punuar në ndërtimtari në ...

Haradinaj: Gjithë ata që kanë kryer krime në Kosovë e kanë vendin në burg

Botasot - 16.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj duke komentuar fotografinë e publikuar gjatë ditës sotme ku shihet një grua duke u dhunuar nga paramilitarët serb është shprehur se institucionet e Kosovës ...

Daut Haradinaj akuzon Hashim Thaçin se po luan me shqiptarët e Luginës

Gazeta Express - 14.05.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se askush nuk duhet dëmtuar Kosovën, veç pse i rrezikohet lëkura e vetë.

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve? Do të përfitonte Rusia

Java News - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ndryshimin e kufijve në Kosovë e sheh si një mundësi që do i krijohej Rusisë për të tentuar ndikimin e saj në Ballkan.

Si e kishte nofkën Ramush Haradinaj, në kohën sa punonte në ndërtimtari në Zvicër?

Ina - 15.05.2019

Gazeta zvicerane “Tribune de Geneve”, në një intervistë të realizuar në vitin 2015 me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kishte kujtuar faktin se kur ky i fundit kishte punuar në ndërtimtari në ...

Haradinaj: Ata që mohojnë krimet e luftës nuk kanë vend në institucionet e Kosovës

Portalb - 16.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke komentuar fotografinë e publikuar gjatë ditës sotme ku shihet një grua duke u dhunuar nga paramilitarët serb është shprehur se institucionet e Kosovës ...

Daut Haradinaj: Hashim Thaçi po luan me shqiptarët me Luginës

BalkanWeb - 14.05.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se askush nuk duhet dëmtuar Kosovën, veç pse i rrezikohet lëkura e vetë.

Haradinaj: Gjithë ata që kanë kryer krime në Kosovë e kanë vendin në burg

Tetova Sot - 16.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj duke komentuar fotografinë e publikuar gjatë ditës sotme ku shihet një grua duke u dhunuar nga paramilitarët serb është shprehur se institucionet e Kosovës ...

Krimet e luftës,Haradinaj: I përkushtuar në përkrahjen e policisë

BalkanWeb - 16.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar sot fotografinë e publikuar nga deputetja e PDK-së, Flora Brovina ku shihej një grua kosovare duke u dhunuar nga ushtarakët serb.

Daut Haradinaj: Presidenti e ka mik Radojçiqin

Botasot - 14.05.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se askush nuk duhet dëmtuar Kosovën, veç pse i rrezikohet lëkura e vetë.