TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Me lule, duartrokitje e ovacione mijëra qytetarë mirëpritën Bill Clinton në Prishtinë (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Mijëra qytetarë kosovarë kanë mirëpritur sot ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Me duartrokitje, përqafime dhe lule qytetarët e Kosovës falënderuan ish-presidentin ...

Përfundon vizita e Clintonit dedikuar lirisë së Kosovës (FOTO)

Medial - 12.06.2019

Ka përfunduar vizita e ish-Presidentit amerikan, Bill Clinton, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Klan Kosova ka mësuar se pas takimit me Kryeparlamentarin Kadri Veseli, Bill Clinton ...

20 vjet nga liria që e solli NATO-ja, Kosova në paqartësi

Gazeta Express - 12.06.2019

Deri tash në Kosovë, shpata ka funksionuar më mirë se plugu. Janë bërë saktësisht 20 vjet nga koha kur NATO-ja shkeli në ish-rajonin e Jugosllavisë, pasi bombardimet e shteteve aleate i dhanë fund ...

Clinton: Gruaja ime tallej me statujën time, ndërsa unë tani do ta bëj një fotografi që t’ia dërgoj asaj (Foto/Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Në zbulimin e pllakës në bulevardin “Bill Clinton”, ish presidenti amerikan ka kujtuar disa momente kur kishte ardhur gruaja e tij në Kosovë sa ishte sekretare e shtetit të Amerikës.

Pllaka në bulevardin “Bill Clinton” tregon një citat nga fjalimi që ish-presidenti amerikan e kishte thënë më 1999, pas ...

Telegrafi - 12.06.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në atë kohë, Bill Clinton, u ishte drejtuar amerikanëve më 11 qershor të vitit 1999 duke thënë se për herë të parë pas 79 ditësh, qielli i Yugosllavisë ...

Veseli përcjell Clinton pas vizitës në Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe e përcjell atë pas vizitës në ...

Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane

Botasot - 12.06.2019

Në tubimi për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë, e cila i dha fund gjenocidit serb mbi vendin tonë, Prishtinës iu shtua edhe busti i sekretares Albright dhe pllaka e ...

Clinton përshëndet qytetarët nga afër, ata brohorasin “USA, USA”

Botasot - 12.06.2019

Qytetarë të shumtë kanë mbushur sot sheshet e Prishtinës, të cilët kanë dalë për të parë nga afër ish presidentin amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright të cilët kanë ...

Vendoset pllakë te shtatorja e Bill Clintonit në Prishtinë

Alsat - 12.06.2019

Në kuadër të “Ecjes për Liri” për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ish presidenti Bill Clinton ka vizituar Bulevardin “Bill Clinton” në prishtinë ku është dhe shtatorja e tij.

Billi e ka një mesazh për Hillaryn nga “Dardania” ku është statuja e tij

Gazeta Express - 12.06.2019

Çaste më parë në bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë është zbuluar pllaka aty ku qëndron shtatorja e ish presidentit amerikan. Ai duke falënderuar popullin kosovar për pritjen që i kanë bërë dhe ...

Një plis si dhuratë për Bill Clinton

Alsat - 12.06.2019

Gjatë “Ecjes për liri” në Prishtinë që përfundoi me përurimin e bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit Madeleine Albright, ish-presidenti Bill Clinton ka marrë një dhuratë të veçantë.

Çfarë shkruan në pllakën e Bill Clinton-it në Prishtinë

Gazeta Express - 12.06.2019

Afër shtatores së ish-presidentin Amerikan, Bill Clinton, në Dardani, sot për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës afër saj është vendosur edhe një pllakë, të cilën e ka zbuluar vetë Clinton, shkruan ...

Zbulohet pllaka në bulevardin “Bill Clinton”: Kjo është dhuratë shumë e çmuar për mua

Telegrafi - 12.06.2019

Pas përurimit të bustit të ish-sekretares Madeleine Albright, është bërë zbulimi i pllakës së bulevardit “Bill Clinton”. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka falënderuar ish-presidentin amerikan, ...

Porosia emocionuese e Clinton-it për kosovarët

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, e ka parë për së afërmi shtatoren e ndërtuar në nder të tij para shumë viteve. Ai para të pranishmëve është shprehur se ndihet i nderuar që një sheh në ...

Rama nuk heq syzet, Clinton nuk i jep as dorën(VIDEO)

Ina - 12.06.2019

Në përfundim të fjalimit me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, ish presidenti i SHBA, Bill Clinton, zbriti podiumin nga ku po fliste dhe i dha dorën drejtuesve të lartë të Kosovës dhe ...

I moshuari i falë një plis Clintonit, kështu reagon Presidenti amerikan

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti Bill Clinton ka marrë një plis si dhuratë nga një i moshuar në sheshin e Prishtinës. Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit amerikan, ...

Ky është kamarieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunj për ta falenderuar

Albeu.com - 12.06.2019

Qeben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të ...

Kastrati: Thank You President Clinton

Botasot - 12.06.2019

Hoxha dhe humanisti, Halil Kastrati, ka uruar 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Ai ka takuar ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill ...

Bill Clinton niset drejt shtatores së tij në lagjen Dardania

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton është nisur drejt lagjes Dardania në Bulevardin që mban emrin e tij. Pas zbulimit të bustit të ish-Sekretares së shtetit, Medeleine Albright, dy të ftuarit ...

I nderuar Bill Clinton, duam që Kosovën ta bëni Republikë të SHBA-së në Ballkan!

Botasot - 12.06.2019

Mirë se na erdhët në Kosovë, ju, shpëtimtarë të popullit shqiptar Bill Clinton, Madeliene Albright dhe Wesley Clark, ju do mbeteni të pa harruar e të parë për popullin shqiptar në Kosovë; ju së ...

Genc Prelvukaj me fjalë të mëdha për Bill Clintonin

Lajmi.net - 12.06.2019

Genc Prelvukaj përmes një postimi në Instagram, ka shkruar fjalë të mëdha për Bill Clintonin dhe Amerikën, shkruan lajmi.net. Ai thotë se e kemi traditë si popull që mikut t’ia kthejmë të mirën, ...

Ky është kamarieri nga Kosova që Clinton tha se i ra në gjunjë për ta falenderuar

Botasot - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka treguar para qytetarëve të Kosovës ngjarje emocionale që kanë të bëjnë me Kosovën, shkruan “Bota sot”. Ai i ka shprehur si ndër gjërat më të mrekullueshme në ...

Clinton takon Ilir Bytyqin (FOTO)

Medial - 12.06.2019

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, po merr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimt të Kosovës. Clinton ka zhvilluar shumë takime me liderët e institucioneve dhe ...

Iu duk si badigard, Clinton injoron Ramën dhe nuk i zgjat dorën (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2019

Sot Kosova është duke festuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia, pas luftës 79 ditore të NATO-s. Të pranishëm kanë qenë krerët e shtetit të Kosovës, Presidenti dhe Kryeministri i Shqipërisë si edhe ...

Kur Bill Clinton mbante plisin

Gazeta Express - 12.06.2019

Fotografi i njohur kosovar Hazir Reka, në shenjë të 20 vjetorit të clirimit të Kosovës dhe vizitës së ish presidentit të SHBA-ve Bill Clinton në Kosovë, ka publikuar një fotografi të ish presidentit ...

Hiqen reklamat rreth shtatores së ish-presidentit Bill Clinton (FOTO)

Medial - 12.06.2019

Përgatitjet për ish-presidentin Bill Clinton janë duke vazhduar ende. Pas shtatores së Clinton ishin disa reklama të vjetruara, e të cilat në prag të vizitës së ish-presidentit janë larguar, njofton ...

Bill Clinton "i vë vizën" Edi Ramës (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2019

Sot bëhen plot 20 vjete çlirimi të Kosovës nga Serbia, pas luftës 79 ditore të NATO-s. Në Kosovë është duke u zhvilluar një aktivitet, ku i ftuar ëeshtë dhe Bill Clinton si miku më i mirë i Kosovës.

Rikthimi emocionues dhe triumfues i Bill Clinton

Botasot - 12.06.2019

Emri i Bill Clinton është i lidhur ngushtë me historinë e Kosovës. Presidenti i 42 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës para 20 vitesh vendosi që avionët e vendit të tij duhej t’i prinin atyre të ...

Fjalim emocionues i presidentit Clinton, kujton gëzimin e kosovarëve të para 20 viteve

Lajmi.net - 12.06.2019

Clinton ka thënë se ndihet krenar që ka kontribuuar në çlirimin e Kosovës dhe kundër spastrimit etnik. “Ëshët një ditë e rëndësishme, sot dëshiroj të flasë kryesisht për të ardhmen, pikë së pari një ...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend (Video)

Alsat - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend.

“20 vjet pas hijes të Serbisë”, Berisha: Clinton çliroi Kosovën

BalkanWeb - 12.06.2019

Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha përmes një statusi në “Facebook” ka kujtuar se sot ishte një ditë e madhe për shqiptarët, pasi ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka vizituar Kosovën.

Prishtina jehonë nga duartrokitjet për urdhërdhënësin e lirisë së Kosovës, Bill Clinton

Botasot - 12.06.2019

Sot në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, mbajti fjalim miku i shqiptarëve dhe urdhërdhënësi i lirisë së Kosovës, Bill Clinton, shkruan “Bota sot”. Kur ai doli në për të mbajtur fjalimin, kryeqyteti ...

Haradinaj shkon në hotelin ku po qëndron ish-presidenti Bill Clinton

Zeri - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, me të përfunduar ceremonia e mbajtur sot në sheshin “Skenderbeu”, ia ka mësyrë në këmbë, hotelit ku po qëndron ish-presidenti amerikan, Bill Clinton.

20 vjet më parë u shëtit për dore nga Bill Clintoni: Flet voglushi i fotos ikonike

Botasot - 12.06.2019

Në fotografinë ikonike të presidentit Bill Clinton më 1999, është edhe Ilir Ramushi nga Gjilani, që atëkohë ishte një fëmijë. “Gjatë periudhës së luftës, kemi qenë në shtëpi, forcat barbare serbe na ...

Klinton tregon se si një kamerier shqiptar ra në gjunjë për ta falënderuar

Alsat - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur derisa ...

Clinton tregon momentin kur një kamerier shqiptar kishte rënë në gjunjë, për ta falënderuar

Telegrafi - 12.06.2019

Gjatë fjalimit të tij në ceremoninë zyrtare për shënimin e 20 Vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka kujtuar një nga momentet e tij më interesante, ...

Bill Clinton nuk i jep dorën Edi Ramës... Pamjet që po bëjnë xhiron e rrjetit (VIDEO)

Durres Lajm - 12.06.2019

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka injoruar kryeministrin Edi Rama në takimin e zhvilluar sot në Kosovë me rastin e 20-vjetorit të Çlirimit të Kosovës.

Fuqia e emrit Bill Clinton ngritë në këmbë gjithë Kosovën

Lajmi.net - 12.06.2019

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, miku i madh i Kosovës, Bill Clinton është nderuar nga të gjithë të pranishmit që ndodhën në ceremoninë e organizuar për nder të 20 vjetorit të ...

Clinton: Pas 20 vitesh mendoj se ju keni arritur ta fitoni paqen

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka falënderuar për mikpritje autoritetet në Kosovë, në atë që ai e ka quajtur ditë kaq të rëndësishme. Në këtë drejtim, në fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare ...

Abazi, Clintonit: Ndryshimi në Kosovë vjen kur të largohen hajnat nga pushteti

Botasot - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton, ka thënë se SHBA-ja fitoi luftën, ndërsa Kosova duhet të fitojë paqen. Duke komentuar këtë fjalim të ish-presidentit Clinton, analisti politik Haki Abazi ka ...

Ky është vendi dhe koha ku mund ta takoni ish-presidentin Bill Clinton

Zeri - 12.06.2019

Qytetarët e Kosovës do të mund ta takojnë presidentin historik të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton me fillim nga ora 14:30 në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë.

Clinton zbulon një moment emocionues: Një kamerier shqiptar ra në gjunjë për të më falënderuar

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment jashtëzakonisht të veçantë që i kishte ...

Abdixhiku: Një fjalim i jashtëzakonshëm nga njeriu që 20 vjet më parë na shpëtoi

Botasot - 12.06.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumit Abdixhiku, ka komentuar deklaratën e ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Bill Clinton tregon si një kamerier i ra në gjunjë për ta falënderuar

Tetova Sot - 12.06.2019

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton, ka treguar në Prishtinë se si një kamerier shqiptar i ka rënë në gjunjë për ta falënderuar atë për kontributin e dhënë në çlirimin e Kosovës.

Clinton: NATO fitoi luftën, ju paqen

Zeri - 12.06.2019

sh Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbajtur një fjalim të gjatë në ceremoninë për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai iu ka drejtuar qytetarëve dhe politikanëve kosovarë që të kenë ...

Ardhja e ish-Presidentit Clinton në Kosovë, politikisht është një grusht i rëndë për të gjithë ata që janë kundër ...

Botasot - 12.06.2019

Ardhja e ish-Presidentit Bill Clinton në Kosovë politikisht është një grusht i rëndë për të gjithë ata që janë kundër Kosovës e sidomos trashëgimtarëve të Millosheviqit: Vuçiqiq, Bernabiqi e Daçiqit ...

Clinton tregon një ngjarje emocionale që i ndodhi me Kosovën

Botasot - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka treguar para qytetarëve të Kosovës ngjarje emocionale që kanë të bëjnë me Kosovën, raporton Bota sot Ai i ka shprehur si ndër gjërat më të mrekullueshme në ...

Haradinaj – Clinton: Me avionët e jetës, ndalët trenat e vdekjes!

ABC News - 12.06.2019

Kryeministri Haradinaj gjatë fjalës së tij në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës, i është drejtuar me fjalë emocionuese ish-presidentit të Amerikës Bill Clinton, i cili është i pranishëm në ceremoni.

Emocionuese: Clintonit i shihen lot në sy sepse qytetarët shpërthyen kur iu përmend emri: Clinton, Clinton, USA…USA

Botasot - 12.06.2019

Në momentin kur moderatorja ka përshëndetur mysafirët e pranishëm, e kur është përmendur emri i ish- presidentit Bill Clinton, mas aka shpërthyer në duartroktije.